zlatkovicandreja

Agios Nikitas

1106 poruka u ovoj temi

Da li je neko bio u hotelu Kalypso,  kakva su iskustva?  Rezervisala sam u avgustu,sve informacije su dobro dosle :D:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala nick034. Danas zovemo, pa ako bude bilo mesta. Idemo krajem avgusta, od 24 otprilike. Valjda ce biti mesta

Znate li mozda kakva je tad voda? :-D 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Trebalo bi da bude fenomenalna!!

Mada nema pravila, ali u tom periodu treba da je ok..

Talasi znaju da je rashlade, ali u sustini je topla voda..u tom periodu

Zagreva se jun, jul, i skoro ceo avgust ne bi trebalo da omane:D

 

 

Izmenjeno (nick034)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jaoo... Divno! Sad samo da dođe avgust. A do tad čitanje foruma od početka i beleženje svih informacija. :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

Rezervio sam Phantazis apartman za dvoje.

Kad se vrtaim javljam utiske.

Jel ima neko preporuku za dpbarf smestaj u Lefkasu? 

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Oooo, divno. Biće ovo još jedan lepi dnevnik poput onog iz Sivote :yesss:

Već godinama želim Lefkadu ali je obilazim zbog potrebe za stalnom vožnjom po ostrvu. Znala sam da postoji neko mestašce gde se može boraviti a da se ne trči po ceo dan za lepim plažama. Ne mirim se sa tim da se bez auta ništa ne može videti. Da je baš tako ništa od Grčke ne bih obišla (sem Stavrosa i Paralije :hahaha:).

Nemojte se ljutiti na mene (vozači), ništa vam ne zameram, čak vam i zavidim. Ali, kad nisi vozač moraš se snalaziti na druge načine. Čini mi se da ovo mesto u kombinaciji sa dva - tri izleta, ispunjava moje kriterijume za dobro letovanje.

Sandra, imam par molbi za tebe.

1. Negde sam pročitala da se na krajnjem levom delu plaže može plivati kroz neku pećinu i tako izaći na malu peščanu plažu koja se nalazi odmah iza rta ka plaži Milos. Možeš li to da "ispitaš"?

2. Može li se obalom doći do plaže Pefkoulia (desno od Agiosa)?

3. Ima li u ponudi neki izlet?

Hvala i lep odmor ti želim.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lila-P da se malo umesam dok Sandra ne odgovori. Može se pesaka do Pefkoulie, ima oko 1,5 km asfaltom, nema trotoara ali ja videla da idu ljudi. A videla sam i da idu peske do Katizme. Tu treba malo vise kondicije, oko 3,5 km je daleko isto asfaltom, samo sto tu ima malo  vise uspona. Ovo do Pefkoulije je ravno. 

Sandri želim da uživa u lepoti ostrva, Agios Nikitas je bio i moja baza i kada bi otisla ponovo na Lefkadu sigurno bi tražila smestaj u AN 

Izmenjeno (Teogonija)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

agios nikitas prvi dan...sisli smo na plazu onom preslatkom ulicom...na plazi levo je sljunak sitni onaj malo dublji...na plazi desno je pesak koji licno vise volim...u onaj dublji sljunak mi nekako upadaju noge a to mi ne prija...desno je meksa podloga i bolje je jer sunce brzo zadje iza brda pa da se ne pomeraju stvari...levo je stena desno u daljini ali nista strasno pefkulija...

DSCN5321.JPG

DSCN5268.JPG

DSCN5269.JPG

DSCN5270.JPG

Izmenjeno (sandraivlada)
dodala fotografije
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mi smo zaplivali levo...u tom delu ima stena a mi to volimo...sa jedne neke devojke skacu u vodu...nema jezeva nema meduza. dno je sitan beli sljunak...stene nisu ostre...dok smo plivali naisli smo na struju skroz tople vode...to je valjda nagrada za istrazivacku smelost...naisli smo tu blizu na prelepu uvalu...ima ronioca...ima i plazicu divno...boja mora...pa lefkada plava...i tu smo se zapljunuli kao nekad kad smo bili deca da necemo plivati dalje od jos jedne stene koja je izbocena u moru...da se ne bi zneli jer smo premoreni od puta...to smo jedva ispostovali...prosto nas mami...lepa je uvalai bice nasa narocito ujutro do 11 casova jer su tada boje mora uz stene najlepse...to znam iz prethodnih iskustava...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

desno nak kraju ove plazice ima prosecena stazica...vodi skroz uz obalu prema pefkuliji...prijatna setnja uz more...ima velikog kamenja i izgleda kao kad otplivate daleko u moru...zaboravih reci da u uvali levo ima galebova...to volim...da se zna da smo na moru... a ovde desno ima delova gde moze da se stavi i peskir recimo za dvoje...nije lose ko voli osecaj morskog prostranstva a nije plivac...na kraju stazice izlazi se na magistralu koja vodi prema pefkuliji i gradu...pomislih da odem do pefkulije da vidim izbliza kakva je jer me iz daljine ne privlaci posto nema stene i nalazi se uz put...nije daleko, ali ipak necu jer sam umorna od puta...

obicicu je u nekoj od mojih ranih setnji narednih dana...suncali smo se do zalaska sunca...na pesku...

.

 

Izmenjeno (sandraivlada)
pogresna fotografija
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

uvece smo se prosetali onom skockanom ulicom...kako je lepo i ljupko....a cvece u saksijama kao na najlepsim slikama ...

i kao sto na pocetku rekoh lepo lepo,...lepo, sada cu da kazem malo, malo....malo...

nase malo misto...odmah nam se svidelo...

ne brinite sto je malo...narocito oni koji imaju prevoz...iz grada lefkasa mini kombijem juce smo stigli za deset minuta....ja merila vreme...toliko je i u obrnutom smeru....a mi bez vozila nacicemo nacina...

pa tek mi je prvi dan....

 

DSCN5267.JPG

DSCN5202.JPG

Izmenjeno (sandraivlada)
dodala fotografije
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

danas idemo na milos...odmah je tu preko brda...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sandraivlada, mnogo nam znače tvoje objave tj komentari- kao da smo već tamo!! željno iščekujemo izveštaj o Milos plaži.

veliki pozdrav i uživajteeee!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka