zlatkovicandreja

Agios Nikitas

1106 poruka u ovoj temi

Mulan@,bicikle zaboravite!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svim Forumašima,

Imam jedno pitanje u vezi ovog lepog seoceta Agios Nikitas na Lefkadi. Naime, zbog pozicije sela i blizine najlepših plaža na ovom ostrvu supruga, ćerkica od 5 god i ja planiramo da u drugoj polovini jula odsednemo u ovom mestu. Razmišljali smo da ne idemo preko agencije nego u sopstvenoj režiji, pa vas molim da preporučite neki smeštaj, takođe zanima nas da li u tom mestu postoji lekar, ukoliko ne postoji koliko je udaljena najbliža lekarska ordinacija?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 16.5.2013. at 16:22, Mare100 je rekao/la:

Pozdrav svim Forumašima,

 

Imam jedno pitanje u vezi ovog lepog seoceta Agios Nikitas na Lefkadi. Naime, zbog pozicije sela i blizine najlepših plaža na ovom ostrvu supruga, ćerkica od 5 god i ja planiramo da u drugoj polovini jula odsednemo u ovom mestu. Razmišljali smo da ne idemo preko agencije nego u sopstvenoj režiji, pa vas molim da preporučite neki smeštaj, takođe zanima nas da li u tom mestu postoji lekar, ukoliko ne postoji koliko je udaljena najbliža lekarska ordinacija?

 

Mare,

Agios Nikitas je po meni najlepse mestasce na zapadnoj obali i jedino koje ima svoju plazu a i sve ostalo(taverne,kafic,poslasticare,nekoliko marketa sa pristojnim cenama i jos par radnjica sa nekim dzidza-midzama).Sastoji se od svega jedne kratke ulicice koja se spusta sa glavnog puta ka plazi ali ima svoju dusu...Vecina turista ovo mesto koristi samo za dnevni odlazak do cuvene Milos plaze jer sa njegove plaze polaze brodici do pomenutog Milosa pa nisu doziveli A.Nikitas kao nesto posebno .Medjutim,oni koji su letovali u tom mestu znaju sta ono zaista pruza..Jutarnji miris borove sume,kristalno cista voda u kojoj se cesto mogu videti jata razigranih delfina ali i prelep zalazak Sunca su njegovi glavni aduti...Osim toga ,odlicno je mesto kao polazna tacka za obilazak ostatka zapadne obale(Milos plaza je odmah preko brda,Katisma na 5km,Porto Katciki na 33km a do Lefkasa ima 12km dobrog i preglednog puta).

Sto se tice smestaja,ukoliko ste odlucili da letujete u A.Nikitas-u ne bih da Vas razocaram ali dosta kasnite jer su mnogi smestaji rezervisani jos u februaru ili martu .Naravno,sigurno postoji jos neki slobodan samo ga treba pronaci...:)..

Probajte da kontaktirate neke od vlasnika smestaja na sledecem sajtu ;http://www.lefkadasl...on=12359&price=

 

Postoji ambulanta u A.Nikitas-u i nalazi se u drugom prolazu sa leve strane kada se krene putem sa plaze...

Pozdrav i zelim Vam puno srece i prijatan odmor....:)

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jotev,

Puno Vam hvala na odgovoru i lepim željama, nama je bilo bitno da imamo i lekara u tom mestu. Ono što smo videli na slikama mnogo nam se svidelo, sad još samo da nađemo slobodan smeštaj.

Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jotev, pre svega da se zahvalim tebi a i ostalima koji su dali ovako detaljan prikaz A. Nikitasa i pomogli da se odlučimo za smeštaj tamo :).

Moj kum je pre dve godine otišao sopstvenim prevozom u Nidri i našao smeštaj "na bum", znači bez ikakvog kontaktiranja bilo koga pre polaska. Zanima me kakve su šanse da se u A. Nikitasu tako nešto uradi u drugoj polovini jula? Pratio sam neke sajtove i video da ima slobodnog smeštaja, doduše, po višim cenama nego na istočnoj obali, ali to je taman cena potrošenog goriva i vremena :).

I još nešto, da li postoji neki smeštaj u okolini A. Nikitasa, tj. slobodno da je dalje od "centra" mesta i plaže, pošto smo kolima, ako će to znatno da utiče na cenu?

Hvala unapred,

Ivan.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 19.5.2013. at 15:34, thunderchase je rekao/la:

Jotev, pre svega da se zahvalim tebi a i ostalima koji su dali ovako detaljan prikaz A. Nikitasa i pomogli da se odlučimo za smeštaj tamo :).

 

Moj kum je pre dve godine otišao sopstvenim prevozom u Nidri i našao smeštaj "na bum", znači bez ikakvog kontaktiranja bilo koga pre polaska. Zanima me kakve su šanse da se u A. Nikitasu tako nešto uradi u drugoj polovini jula? Pratio sam neke sajtove i video da ima slobodnog smeštaja, doduše, po višim cenama nego na istočnoj obali, ali to je taman cena potrošenog goriva i vremena :).

 

I još nešto, da li postoji neki smeštaj u okolini A. Nikitasa, tj. slobodno da je dalje od "centra" mesta i plaže, pošto smo kolima, ako će to znatno da utiče na cenu?

 

Hvala unapred,

Ivan.

 

Thunderchase,

Odlazak na ''boom'' je sve popularniji kod turista s obzirom da nase agencije uglavnom rade subagenturu nekih 5-6 velikih agencija koje pak nemaju dovoljno zakupljenih smestajnih jedinica na grckom primorju (izuzev onih za strane turiste manje atraktivnih u Olimpijskoj regiji ili na Kasandri) pa su mnogi aranzmani prosto nerealno skupi a kada rezervisete online vlasnici vila pokusavaju da izvucu sto vise novca ,tako da je vrlo cesto moguce da se cena uz cenkanje koriguje i do citavih 100 eura.

Sto se tce same Lefkade,tamo je malo rizicnije krenuti na tu varijantu ako zelite biti smesteni u nekom odredjenom mestu na zapadnoj obali dok u Nidriju svake godine ''iznikne'' na desetine novih kuca koje nude smestaj pa i nije problem.

Druga polovina jula je poslednji termin u kome se i moze naci smestaj na "slepo" jer od pocetka avgusta pocinje cuveni Ferragosto kada hiljade Italijana naprosto okupira ovo prelepo ostrvo.Naravno, za to znaju i sve brojniji turisti iz Slovacke,Madjarske i Ceske tako da je prosle godine u julu bila prava sreca ako je neko pronasao smestaj u A.Nikitasu na "boom".

Oko A.Nikitasa postoji dosta smestajnih jedinica koje su malo dalje od plaze pa su i cene dosta povoljnije ali licno smatram da je bolje da izaberete neko naseljenije malo mestasce od koga ce vam trebati auto do plaze ali bar necete morati da kreshete auto do prvog marketa svaki dan kad vam nesto zatreba a zatrebace vam sigurno...:)

Najblizi A.Nikitasu ka severu je mesto Tsoukalades,zatim Frini i naravno Agios Ioanis. Malo vislje u brdu je Lazarata.Ka jugu najblize je seoce Kalamitsi kroz koje se prolazi od A.Nikitasa ka plazama poput Egremnoi i Porto Katsiki a malo vislje je selo Karia ..Jednostavno,ako vas ne mrzi da se provozate zapadnom obalom smestaj cete uvek pronaci...:)

Usput cete imati i sta da vidite ali i da probate jer su im proizvodi poput meda,vina ali i jagnjetine :zid: (njam,njam) svakako vredni paznje...

Zelim vam srecan put i mnogo suncanih dana na prelepoj Lefkadi....

Pozzzz...

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

Zamolio bih nekog ko je upućeniji da mi prokomentariše dva smeštaja u Agios Nikitasu. Naime, mi smo slali mejlove direktno vlasnicima i izdvojili smo dve ponude za period kraj jula početak avgusta za suprugu, ćerkicu i mene:

  • Pension Mistral - 400 eur 10 noći - http://52867454.de.strato-hosting.eu/mistral/pages/pension-mistral-rooms.php
  • Hotel Agatha - 600 eur 10 noći sa doručkom - http://www.agatha-hotel.com/

Koliko smo mogli da zaključimo Hotel Agatha je nešto bliže plaži od Mistrala apartmana. Na slikama oba smeštaja izgledaju lepo, u oba slučaja se navodi da su u mirnim delovima bez buke... e sad nismo ni sami sigurni da li nam se isplati da dajemo 200 eur više zbog doručka i nešto bližeg smeštaja plaži, ni ne znamo koliko je to bliže. Da li je neko boravio u ovim seštajima i kakavi su utisci?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

Zamolio bih nekog ko je upućeniji da mi prokomentariše dva smeštaja u Agios Nikitasu. Naime, mi smo slali mejlove direktno vlasnicima i izdvojili smo dve ponude za period kraj jula početak avgusta za suprugu, ćerkicu i mene:

Koliko smo mogli da zaključimo Hotel Agatha je nešto bliže plaži od Mistrala apartmana. Na slikama oba smeštaja izgledaju lepo, u oba slučaja se navodi da su u mirnim delovima bez buke... e sad nismo ni sami sigurni da li nam se isplati da dajemo 200 eur više zbog doručka i nešto bližeg smeštaja plaži, ni ne znamo koliko je to bliže. Da li je neko boravio u ovim seštajima i kakavi su utisci?

Kompletan Ag.Nikitas ti je bez ikakve buke. Buku zaboravi, ako se negde naspavas mirno to ce biti tamo :))

Izmedju ova dva definitivno Agatha, pritom je sa doruckom i to je sjajna varijanta, bez greske.

Gde god da budes u Ag. Nikitas-u plaza ti je bukvalno ispred smestaja. Najdalje 50m, tako da ni to nemoj da ti bude presudno pri izboru. Probaj u prepisci da im spustis sa 600 na 550, nemas sta da izgubis, ali i ta cena od 600 za vas troje (koliko sam razumeo) je skroz ok.

Izmenjeno (bukki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mare100,

Hotel "Agatha" je za dve klase bolji smestaj od vile "Mistral" a osim toga blizi je plazi,ambulanti,marketu itd...''Agatha' poseduje i ogromno dvoriste sa palmama,maslinama i raznolikim cvecem u kome se i servira dorucak koji vam je ponudjen. S obzirom da idete sa detetom mislim da bi vam taj prostor itekako bio od koristi. "Mistral' je malo vislje tj. malo dalje od plaze i nema dvoriste vec samo prilaz..Osim toga u "Agathi" imate obezbedjen parking u hladu maslina a parking itekako ume da bude problem u A.Nikitas-u.

Dorucak je klasican kontinentalni: maslac,marmelada,med,kuvano jaje,sunka,kackavalj,kornfleks slani i cokoladni,voce i napitci (caj,kafa,mleko,sok) i najbolji kolac koji ja svake godine tamanim u nenormalnim kolicinama(nesto poput koha sto sa mlekom daje izvanredan ukus)..I da...Na principu je svedskog stola pa sigurno necete ostati gladni...:)

Moja preporuka je pomenuti hotel i prilikom rezervacije ukoliko se odlucite za "Agathu" pomenite da sam vam ja preporucio smestaj (Deki Jotev) i trazite da vam jos malo koriguje cenu...Ukoliko ste ozbiljni i sigurni putnici mogu vam srediti da prodjete i bez depozita...Toliko od mene za sada....:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Jotev, da li hotel Agatha ima sobe ili apartmane? Nama treba trokrevetni studio ili apartman, znači kuhinjica je obavezna (ne samo frižider i čajnik nego i sudopera, ringlice, posuđe...), da ima bar oko 20 kvadrata i da je terasa dovoljno velika za troje, još po mogućstvu u hladovini...Gledala sam njihov sajt al bolje da pitam nekog ko je već bio tamo, zar ne... Nisam cepidlaka, ali prošle godine smo proveli dve nedelje u baš minijaturnoj sobi a na terasi je sunce tuklo od 8 ujutru do 8 uveče i nije nam baš prijalo, pa smo sad oprezniji kad tražimo smeštaj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mnogo vam svima hvala na odgovorima, stvarno ste pravi izvor informacija. Definintivno onda odluka pada na Agathu. Jotev, hvala na mogućnosti da se pozovemo na tebe, javljamo ishod pregovora. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima. Zanima me ako tko zna nešto o hotelu Odyssay v Agios Nikitas?

Mnogo sam odgovora dobio na ovom forumu - jedan od najboljih foruma tako da puno hvala :)

Pozdrav iz Slovenije

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 30.5.2013. at 9:02, rakel je rekao/la:

@Jotev, da li hotel Agatha ima sobe ili apartmane? Nama treba trokrevetni studio ili apartman, znači kuhinjica je obavezna (ne samo frižider i čajnik nego i sudopera, ringlice, posuđe...), da ima bar oko 20 kvadrata i da je terasa dovoljno velika za troje, još po mogućstvu u hladovini...Gledala sam njihov sajt al bolje da pitam nekog ko je već bio tamo, zar ne... Nisam cepidlaka, ali prošle godine smo proveli dve nedelje u baš minijaturnoj sobi a na terasi je sunce tuklo od 8 ujutru do 8 uveče i nije nam baš prijalo, pa smo sad oprezniji kad tražimo smeštaj.

 

Rakel,

Hotel "Agatha" ima i sobe i apartmane ali je sada vec drugo pitanje sta je ostalo slobodno jer su rezervacije krenule jos od februara...Ja licno svaki put uzimam apartman koji se sastoji od kuhinje sa trpezarijom,naravno kupatilo i dve zasebne sobe (jedna sa velikim francuskim lezajem a druga sa dva odvojena kreveta).Obe sobe izlaze na zajednicku prostranu terasu sa koje "puca" pogled na more i prelepo dvoriste..Sobe su i sa zasebnim klimama ali smo ih mi svaki put ukljucivali po jednom ili eventualno dva puta tokom citavog letovanja..U dvoristu je uvek hladovina pa smo se mi u sobe uvlacili tek da prespavamo...

Osim pomenutog tipa apartmana ima i soba za izdavanje u kojima nema kuhinje ali postoji zajednicka prostorija za kuvanje sa kompletnim posudjem tako da nije nikakav problem ako imate potrebu da sami spremate sebi obroke...Naravno te sobe nisu previse prostrane i neke nemaju terasu ali ako vam bude potrebna terasa pored onolikog dvorista po kome su razbacani setovi i garniture za sedenje pa i lezanje onda vam ne bih preporucio da idete u Agios Nikitas jer je prava "grehota" ne uzivati u onome sto pruza...:)

Pozzzz...

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 30.5.2013. at 17:16, cmikla je rekao/la:

Pozdrav svima. Zanima me ako tko zna nešto o hotelu Odyssay v Agios Nikitas?

 

Mnogo sam odgovora dobio na ovom forumu - jedan od najboljih foruma tako da puno hvala :)

 

Pozdrav iz Slovenije

 

Cmikla,

Hotel "Odyssey" se nalazi malo vislje ali ne tako daleko od plaze u Agios Nikitasu (sve sto je u samom mestu nije daleko od plaze) tacnije na putu koji vodi preko brda do cuvene Milos plaze. Poseduje lep bazencic i nalazi se na par koraka od jedne od boljih taverni sa odlicnom musakom..:).

Sam hotel nije mnogo veliki ali deluje sasvim pristojno.Nisam nikada letovao u njemu ali sam vise desetina puta prosao kraj njega i ja licno ne bih imao sta da zamerim gledajuci onako spolja .

Pozzzz

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, Jotev!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka