zlatkovicandreja

Agios Nikitas

1106 poruka u ovoj temi

Ove 2013-te godine planiram sa devojkom i jos jednim ili dva para da posetim Lefkadu u drugoj polovini jula, pa mi je Agios Nikitas preporucen, a voleo bih da znam nesto vise o ovom mestu. Da li je zaista najbolje mesto za smestaj, najblizse svim najboljim plazama? Gde uvece izaci najblize? Gde prosetati? Koje su cene u kaficima, restoranima?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam sa ženom posle svadbe išao tamo prošle godine i mogu ti reći da nam je bilo super i baš smo se fino odmorili. To je malo mesto, bukvalno selo - koje se malo utripovalo da je Sent Tropez po cenama, ali dobro (suncobran sam u selu kupio za 12 eura a takav isti je u Nidriju 6 eura, i tako slični fazoni)....Uveče nemaš gde da izlaziš nešto posebno, pogotovo da divljaš, neki provod i to, imaš 5-6 taverni koje su solidne, hrana je dobra (barem se nama svidela) i večera za dvoje nam je izlazila od 25 do 40 eura (2 obroka, salate, sok,voda i pivo do dva :) ) tako da za neki izlazak jedino ti preostaje Lefkas ili Nidri. Posetili smo uveče oba mesta, ništa spektakularno ali nije loše, malo promeniš seosku idilu ;)

Preporučujem selo Rachi u blizini Nidrija jer je tamo taverna sa FENOMENALNOM jagnjetinom, čak se i moja draga oduševila iako nije ljubitelj, kao i mali ribarski gradić Sivotu na jugu ostrva gde smo uživali u raznim morskim plodovima (školjke, lignje, oktopodi i sl.).

E sad, smeštaj jeste bliži zapadnoj obali i baš zbog toga smo se i odlučili za to selo, plus prijatelji bili pre nas pa nam i oni preopručili. Uglavnom blizu ti je Kathisma kao i Milos, blizu je i Kalamisti ali nismo bili tamo za 20 min si na Egremni a za pola sata otprilike stižeš na Porto Katsiki....to su plaže koje smo mi obilazili u tih 10 dana i extra smo bili zadovoljni, svaka je lepa i ima nešto svoje, nama se najviše dopala Egremni ali stepenice znaju da budu žešći zez u povratku :D

Ako te još nešto zanima a da ti mogu pomoći slobodno pitaj!

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovoru... Zanima me jos da li u tom selu postoje neka mesta gde je uvece lepo zasesti, npr neki kafic pored plaze i slicno? Kolika je cena nekog normalnog smestaja?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakva je plaza u samom mestu?

I da li znate nesto o vili Argo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto ovih dana vrsljam po internetu, i dolazim do zakljucka da je skoro u svakom hotelu usluga NA ili ND, zanima me da li postoji negde usluga polu pansiona ? Ako ne da li postoje neki restorani gde se moze jesti neki dnevni meni za rucak ili veceru (npr musaka...)?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 21.2.2013. at 18:25, Bubica je rekao/la:

Kakva je plaza u samom mestu?

I da li znate nesto o vili Argo?

 

Plaza je sasvim pristojna ,onako Jonski plava voda,cista pre svega,bistra i uglavnom topla...Osim toga odmah preko brda ja cuvena Milos plaza a na 4 km odatle je i Kathisma...Sto se vile Argo tice ona je malo vislje (oko 300 m od plaze) ali ima dosta povoljnijeg i lepseg smestaja u A.Nikitasu ..Cini mi se da sam video da neke nase agencije nude smestaj u njoj. Licno,meni se ne dopada spolja a unutar vile nisam zalazio pa ti ne mogu nista preciznije reci...Ovo je prva godina da je nase agencije rade jer su im Poljaci otkazali saradnju..(izvor: TripAdvisor).Pozzzz...

 

 

U 22.2.2013. at 20:54, zlatkovicandreja je rekao/la:

Posto ovih dana vrsljam po internetu, i dolazim do zakljucka da je skoro u svakom hotelu usluga NA ili ND, zanima me da li postoji negde usluga polu pansiona ? Ako ne da li postoje neki restorani gde se moze jesti neki dnevni meni za rucak ili veceru (npr musaka...)?

 

Imas nekoliko taverni u mestu tako da mozes uplatiti obroke tamo i to po povoljnijim cenama ako uplatis za najmanje 3 dana...Moja preporuka je taverna Poseidon koja se nalazi tik uz stazu koja vodi do Milos plaze...I da, musaka je odlicna... :)

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imas nekoliko taverni u mestu tako da mozes uplatiti obroke tamo i to po povoljnijim cenama ako uplatis za najmanje 3 dana...Moja preporuka je taverna Poseidon koja se nalazi tik uz stazu koja vodi do Milos plaze...I da, musaka je odlicna... :)

To vec nije tako lose... Hvala na preporuci ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na brzom odgoovru.

Znaci vila Argo otpada iz moje kombinacije ali samo mesto ostaje za razmisljanje i planove.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam sigurna, Bubice, da bi se tebi mesto dopalo.

Premalo je zaista, nema tamo nista sem jedne ulice sa nekoliko taverni i 2 prodavnice. Ne znam da li ste sad motorizovani, ali, uvece nemas gde ni da prosetas, tako da biraj bolje neko drugo mesto (to se ja secam tvog Krfa :D )

To je ta ulica

DSCN5365.jpg

DSCN5355.jpg

Plaza u mestu

DSCN5360.jpg

DSCN5358.jpg

i naravno prelepa Milos plaza, do koje idete brodicem ili preko brda

DSCN5371.jpg

DSCN5370.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Suki, tvoje fotografije su prelepe! Mesto mi je bas slatko, izgleda kao pravo grcko seoce, jedino mi nedostaje neko drvo (ili druga vrsta prirodne hladovine) na plazi.

Cudi me da su mnogi zapamtili moje izvestaje sa Krfa, ali posle ovoliko vremena mogu reci sta je osnovni razlog razocarenja: suvise mnogo sam mastala o Krfu i kada sam ga najzad videla - to nije bilo to. Ali ono sto stoji je da su me zaista nervirali svuda magistralni putevi i guzve na njima, nije mogao komotno ni put da se predje, bez lepih setalista uz more i prirodne hladovine na plazama.

Ali, sada je rec o Lefkadi, a ovo seoce mi se svidja upravo zato sto cini mi se nema tih guzvi na putevima, sto je mirno i tiho, mozda cak i zabaceno? Uz to, jako mi je bitna lepa plaza u samom mestu jer sam ja ranoranilac i volim u 6-7 h ujutro da se bucnem u moru, pa vratim na dorucak... a na Krfu je sve bilo komplikovan, svako jutro pripreme, pakovanja, te sendvici, sokovi i voda, pa oprema za plazu, pa rezervna garderoba... i ko zna sta sve, onda "ajmo na put" od 10h pre podne do 20h uvece, tako da sam silom prilika morala da propustim moja jutarnja i vecernja (pa i nocna) plivanja, a i volim da sam komotna i opustena, da se setam skoro samo u kupacem kostimu, a ne sa rancem na ledjima da sipcim sa plaze na plazu...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa, sad, da Nikitas ima plazu, ima! Ali, nemoj da mislis da nema guzve-ima! Evo ti ga put iznad, da poludis dok se parkiras!

DSCN5352.jpg

Doduse, mi smo bili u avgustu, pa je mozda dodatna guzva jos, ali svejedno, Nikitas je mali, ova ulica na slikama deluje i meni idilicno, ali...

I mi smo mislili da ponovimo Lefkadu, bas zato sto imam utisak da je nisam lepo dozivela, zbog prevelike guzve u avgustu.

Nikitas je i meni bio prvi izbor, jer je tu Milos, Katizma...

Ali, to samo pod uslovom da hoces skoro svaki dan da palis kola, jer ne verujem da bi te zadovoljilo samo plivanje i hrana. Plasim se, da se opet ne razocaras.

Vasiliki je recimo, mnogo lepse i kompletnije mestasce. Ima i ono plazu, a do "onih" plaza opet moras da putujes.

Na Lefkadi je nekako problem sto svuda nesto fali. Nemas ni jedno mesto sa lepom plazom (one po kojima je Lefkada poznata) i dobrom infrastrukturom zajedno. Moras da se odlucis sta ti je prioritet, a do ostalog da putujes.

Neko voli danju da putuje do plaza, a neko opet, uvece do grada, da proseta.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

slazem se sa suki, nije bas dobar izbor nikitas kao baza, ja sam se razocarala kada sam stigla na plazu,ocekivala sam vise. mislim da je precenjen. zao mi je sto nemam sliku, eto nije mi ni bila vredna slikanja. previse mala plaza,ona ulica sa slike bas izgleda idilicno ali imas jos 20met. te ulice, ceo nikitas obidjes uzduz i popreko za 15min bukvalno. plaza bez trunke hladovine, prepuna turistima. ako volis kupanje od 06-09h onda ce ti odgovarati, a sta posle. camce isto parkiraju u plicaku,tu je i polazna stanica za ove koji idu na milos.voda je odmah duboka, mozda ce nekom znaciti.. prednost dajem nikitas-u samo zbog blizine prelepih plaza

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 24.2.2013. at 19:23, sanjaa je rekao/la:

slazem se sa suki, nije bas dobar izbor nikitas kao baza, ja sam se razocarala kada sam stigla na plazu,ocekivala sam vise. mislim da je precenjen. zao mi je sto nemam sliku, eto nije mi ni bila vredna slikanja. previse mala plaza,ona ulica sa slike bas izgleda idilicno ali imas jos 20met. te ulice, ceo nikitas obidjes uzduz i popreko za 15min bukvalno. plaza bez trunke hladovine, prepuna turistima. ako volis kupanje od 06-09h onda ce ti odgovarati, a sta posle. camce isto parkiraju u plicaku,tu je i polazna stanica za ove koji idu na milos.voda je odmah duboka, mozda ce nekom znaciti.. prednost dajem nikitas-u samo zbog blizine prelepih plaza

 

Evo i guzve u Agios Nikitasu... :)

 

post-22795-0-46601900-1361915235_thumb.j

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja razumem da je tebi najbolje bilo u ag.nikitasu. ali moze valjda jos neko da kaze svoje misljenje ili je to zabranjeno??? :blink:

kada sam ja bila (dakle licno iskustvo) kraj jula je u pitanju, na toj plazi je bila gungula kao na vasaru. pricam o onom sredjenom delu plaze (sa sukijeve slike). sto se tice tvoje slike, to je kasno popodne (19-20h), mada i ne znam gde je taj deo plaze.

ne znam sta da ti kazem, mozda : "izvini sto sam videla guzvu,overila je na 15min. i produzila na Milos".

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

post-22795-0-82257100-1361998076_thumb.j

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka