Alexia

Prag- info

1076 poruka u ovoj temi

Imas par menjacnica u Pragu, sa dobrim kursom. Inace, ako imas karticu, npr. Intesinu, placaj njima, jer je taj kurs najbolji.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 28.9.2016. at 19:21, milos88nbg je rekao/la:

da li neko ima info o mestu cesky ray tj bohemian paradise ..deluje zaista lepo pa bi voleo da odem i do tamo...vidim da u samom mestu ima 3 gradica do kojih ima direktan prevoz iz praga ..pa me zanima ako je neko bio koji je najbolje da se izabere,inace da li je neko skoro bio preko travelland i da li zna koji je hotel u pitanju..ja sam upravo preko njih uplatio

 

Juče smo se vratili i sve mi se svidelo u Pragu i organizaciji putovanja. Neću vam pisati o gradu (sve je čarobno kako su drugi forumaši opisivali), već samo o "tehničkim" detaljima puta.

Nista ne brini zbog agencije, sve je kako su napisali na sajtu. Autobus je bio ok, na sprat, sa dva vozača. Granice smo brzo prelazili. Vodič Sloba (mlad sa naočarima) je super, sve priča iz glave, traži i zivka putnike koji se malo zaborave pa ih cela grupa čeka, prijatan i duhovit. Prvi dan nas je po centru vodila i pričala (na srpskom) češka vodičica, obišli smo one znamenitosti za koje se ne plaća ulaz. Znači pre prijave u hotel imaćete 3-4 sata šetnje po centru, pa se adekvatno obucite i spremite kišobran (kabanicu) za to još u Beogradu.

Prvi susret sa hotelom West Fortuna je bio pomalo razočarajući - daljina od centra (pola sata tramvajem) i prljavi itison, al smo se posle navikli pa nam nije smetalo, a i doručak je bio neočekivano bogat i raznovrsan. Posteljina i peškiri su čisti. Za te pare dobili smo više nego što smo očekavali, moram priznati.

Jednu stanicu tramvajem (smer od centra) ima Mcdonalds i iza njega market Billa, a pored nešto kao tržni centar (na 3 nivou ima market Albert), tu možete kupiti pivo i hranu. Od hotela, pa blago uzbrdo vodi staza kroz stambeno naselje, kojom se peške za desetak minuta stiže do ovih marketa. Cene su ok, hrana malo skuplja od nas, pivo jeftinije.

Šoping u Drezdenu - malo vremena za puuuuuuuno radnji u šoping centru Centrum galerija. U pasažu, gde je sporedni ulaz u centar, pa preko puta, nalazi se sportski outlet gde se može iskopati povoljno obuća, jakne, ski oprema.....

Povraćaj poreza - Ako kupujete više u jednoj radnji (ne znam limit raspitajte se), tražite da vam popune na kasi tax free obrazac. Posle taj obrazac overite na madjarskom prelazu i dignete pare u banci u srbiji. Samo budite spremni da robu koja je na racunu na obrascu pokazete cariniku madjaru (nemojte je pakovati u gepek autobusa).

To bi bili neki neturistički saveti, ako te još nešto interesuje pitaj

 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ako moze jedno pitanje, da li u ugovoru koji potpisete u agenciji pise u kojem hotelu cete biti smesteni ili kad stignete pa vas ubace u neki od ponudjena tri?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Trebalo bi da se zna bar 5 dana pre polaska u kom hotelu ste smesteni...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na ugovoru ne pise tacno koji hotel samo kategorija hotela. Agencija vam na vas upit mora reci ime hotela, ako vam kazu da sad jos ne znaju onda pitajte koji hotel je bio u proslim turama

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A ima i agencija u kojima uplatis, bas hotel koji hoces od ponudjenih 2-3-4 i budes u tom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cesky raj je lep al nije van leta bas pogodan za turistiku mislim da su ponegde usponi samo za suvo vreme. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

upravo sam se iz praga vratio i isao sam preko travelllanda...zadovoljan sam agencijom,prevozom,vodicem ..jedino sto je bilo cudno je upravo ta setnja u trajanju oko 3 sata odmah po dolasku...umorni posle puta i smrznuti verujem da nam je hotel svima bio prioritet...ja sam bio u fortuna city hotelu i mislim da je za nijansu bolji od fortuna west-a...lokacija je super ..tramvaj i metro blizu i brzo stizu do centra....dorucak takodje solidan...vodici detaljni i sjajni tako da preporuka svakako za njih ..ja bih opet putovao sa njima

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve zavisi kada ste stigli u Prag. U hotelima je check in obično u 14h. Ako ste stigli ranije, onda su vas vjerovatno iz tog razloga prvo vukli po gradu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo tako Scorpio. Ta panoramska razgledanja grada i šetnje odmah po dolasku su način da se iskorosti vreme do check in-a u hotel koji je, kao što si rekao, obično oko 14h. Najgore je kad se u neki grad stigne rano ujutru, već oko pola 7-7 i onda tako neispavani bauljate po gradu čak do 14h. Ali to je prosto tako na tim agencijskim bus turama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

dosli smo oko pola 12 zbog nekog sudara,trebalo je oko pola 10...ali svakako je plan bio da se oko 4 udje u hotel bez obzira i da smo stigli ranije...cisto sumnjam da je check in u 4 ali dobro bez obzira to je samo manja smetnja sve ostalo je bilo sjajno tako da mogu da preporucim tu agenciju

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije check in u 4, ali računaj da je za taj panoramski obilazak vjerovatno potrebno 4 sata. Tako da, ako ste planirali doći u 10, taman biste završili do 14h, a ovako pošto ste kasnili 2 sata od planiranog vremena, završili ste u 16h. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neke agencije imaju aranžmane sa 4 noćenja...to znači da se za Prag kreće ujutru oko 6h i tamo ste oko 20-21h...lepo se naspavate i od sutra ujutru krećete u obilazak....tako smo mi putovali ove godine u martu...povratak je noćni...volela bih kada bi se za sve destinacije planirale ovakve varijante, s obzirom da u busu ne mogu ni oka da sklopim i onda ujutru nisam ni za šta, a kamoli za obilazak, koliko god da je lepa destinacija u koju stižem...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sinoc smo se vratili iz Praga pa da podelim svoje iskustvo mozda nekom pomogne.

Nasa poseta nije bila turistica, ali smo spojili lepo i korisno i uspeli da vidimo sve vaznije znamenitosti.

Da pocnem od puta, putovli smo kolima oko vinjeta ne bih znala vise da vam kazem jer to nije bio moj deo posla sto se putovanja tice :) ali mogu par informacija oko autoputa. Kroz Madjarsku put savrsen, guzva nenormala, ali saobracaj se normalno odvija!  Slovacku osetili nismo, autoput, dobar, bez guzve, sad dolazimo do Ceske autoput manje-vise kao nas nije to problem, ali radovi na putu tj oznake da su radovi a radova nigde :angry: U odlasku bilo je oko 22h kad smo usli u Cesku nije bilo guzve pa se to nije osetilo, a u povratku kolone, milili smo. Ono je bilo strasno, mislim da smo oko 2-3 sata tu izgubili tako da ko planira kolima i da zna da ce po danu da prolazi tuda neka trazi neki alternativni put. Cim smo izasli iz Praga zaglavili smo sve do Brna smo u koloni putovali.

Sto se smestaja tice imali smo srecu jer je ostao poslednji apartman koji nije bio rezervisan tako da smo dobili 50% popusta i to apartman na Maloj strani odmah preko puta katedrale sv. Nikola lokacija savrsena, preporuka za sve koji idu  u sopstvenoj reziji da gledaju smestaj u tom delu. Od mosta par minuta, imate prodavnice, tramvajska stanica... Preporuka za restoran "U Glaubicu" hrana preukusna, porcije obilne, oko nas su sve bili Cesi onako prava kafana na njihov nacin, a i radi zena koja savrseno prica srpski :) a najjeftinije pivo i to odlicno pili smo u "U Sedmi Svabu" jeftinije ne bi ni u Beogradu. Restoran koji je imao ukusnu hranu ali malo moderniji "Malostranska Beseda" Lokacijom sam odusevljena jer vam je sve blizu gde god da krenete idete pesaka, Karlov most smo prolazili rano ujutru dok nema turista i preporuka svima da porane oko 8-9 ako zele da na miru i bez guzve obidju centar i most jer je posle nemoguce vise turista videla nisam Kinezi dominiraju :)

E sad Ja sam ovde procitala kako obavezno moram da probam kobasicu ili sunku na Vclavkim namestima u onim kucicama, i ja kad sam promenila pare ( kod Arapa preko puta Newyorkera, ali ima ispod njega jedno 5 do 10 m menjacnica sa iste strane koja isto nema proviziju ali je imala bolji kurs tako da otvorite oci i lepo gledajte ne mora samo kod Arapa da se menja ) jos nisam usla u stos sa njihovim parama malo je reci da su me odrali porcija sunke, one njihove knedle sa kupusom i 2 piva 800 kruna! kada sam skapirala koliko sam platila nije mi bilo dobro, jos nije bilo ni ukusno, da jos neko ne prodje ko ja Izbegavajte te kucice jer deru :)

 

Moja preporuka da se obavezno poseti sem centra, Praski zamak kupite   kartu od 10e tj 250kruna(da vidite najbitnije, imate i skuplje al nema potrebe), isto je neko napisao da je dovoljno samo da se udje u katedralu sv. Vita dokle je ulaz besplatan da za dalje nema potrebe - IMA kupite kartu i obidjite je celu jer je ocaravajuca.. I Strahov manastir tj biblioteku preporuka za sve knjiske moljce, ulaz je 100 kruna a ako hocete da slikate jos 50. Biblioteka se gleda sa vrata sto je meni bilo sasvim dovoljno samo da osetim miris knjige stvarno savrseno :)

 

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 10/13/2016 at 19:18, slađana bg je rekao/la:

Neke agencije imaju aranžmane sa 4 noćenja...to znači da se za Prag kreće ujutru oko 6h i tamo ste oko 20-21h...lepo se naspavate i od sutra ujutru krećete u obilazak....tako smo mi putovali ove godine u martu...povratak je noćni...volela bih kada bi se za sve destinacije planirale ovakve varijante, s obzirom da u busu ne mogu ni oka da sklopim i onda ujutru nisam ni za šta, a kamoli za obilazak, koliko god da je lepa destinacija u koju stižem...

Upravo sam tako isao pre par dana i jako dobra opcija, posebno za nas koji ne spavamo u busu..samo jedna noc u busu posle koje si kod kuce, pa nije problem.

Pohvale za Vivu, sve je bilo dobro, vodic,vozaci,bus,hotel koji je i najavljen, lokalni vodic, nemam zamerki.

Necu pisati sad neke detalje obilaska jer sam obisao sto i 99% ljudi cije sam postove citao ovde. I isto smo upali u veliki guzvu kod Brna, izgubili 2h.

Prag je jako lep, ima sta da se vidi, dobra atmosfera, otisao bih opet sigurno, al moram priznati da sam mozda za nijansu vise ocekivao, verovatno jer su mi ga svi nahvalili, pa sam ocekivao drugi Pariz. Od Karlstajna sam isto malo vise ocekivao, sto ne znaci da je razocarenje. Drezden je ispunio ocekivanja, mada to je fakultativa, prekratko vreme da se pravi utisak stekne, posebno sto smo pola vremena proveli u galeriji.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka