Alexia

Prag- info

1076 poruka u ovoj temi

Po novom zakonu imate 3 sata da se vratite u menjacnicu i trazite da se ponisti zamena para, bez uzimanja provizija i ulazenje u pricu zasto. Uslov je da imate racun i  ta tri sata. Treba da dobijete na racunu napisano da imate pravo na to, u slucaju da obiju prpipretite policijom slobodno, nema potrebe za brojem racuna ili svadjom.

racun.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U koliko je sati povratak iz Praga, u programu putovanja piše do ponoči, ali mi treba malo preciznija informacija ko je putovao, zbog organizacije oko prevoza do kuće.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@srdjan gl svaka cast na informacijama, sada ozbiljno razmisljam da posetim Prag iako sam ljubitelj Italije. Ako se budem odlucio za Prag kontaktiracu vas privatnom porukom posto ni ja nisam pristalica ekskurzija...hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@srdjan gl svaka cast na informacijama, sada ozbiljno razmisljam da posetim Prag iako sam ljubitelj Italije. Ako se budem odlucio za Prag kontaktiracu vas privatnom porukom posto ni ja nisam pristalica ekskurzija...hvala.

 

Hvala.......Ne razmišljajte, nećete pogrešiti! Sve što vas interesuje, slobodno pitajte! I to bez ustručavanja...........

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav!

Prosle godine smo isli sa Jungle-om do Brna na MotoGP,medjutim ove godine ne organizuju putovanje tako da smo odlucili da odemo prvo 4 dana do Praga,a nakon toga u Brno.Da li neko ima iskustva sa autobusima do Praga,koja je najbolja opcija.Vidim da Lasta ide svake srede i nedelje,u nedelju polazi oko 8 ujutru tako da bi u Pragu bili tek oko 10 i zakasnili bi za check in.Da li mozda postoji bolja opcija do Budimpeste,a zatim sa drugim busem do Praga?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam sa agencijom Viva travel u Pragu u decembru 2017 pred bozic, Atmosfera u Pragu sjajna puno bozicnjih marketa i svega ostalog sto prati praznik. Sto se agencije tice sve korejtno, autobus , pauze na svaka dva do dva ipo sata voznje, hotel Kristal kvart Prag 6 olicno povezan zelenom metro linijom sa centrom stanicom  koja je na 5 min hoda os hotela., postoji i tramvajska veza ali se putuje malo duze oko 25 min stanica je ispred hotela. Za prevoz obavezno kupite kartu 72 sata jer je najpovoljnije. Od ponudjenih izleta isli smo na krstarenje Vltavom 10 eura / bacene pare/ i u Drezdrn 30 eura sto svakako vredi prelep grad i dobar za shoping naravno ako ga planirate osim sto imate malo vremena u Drezdenu za isti / oko 5 sati slobodno/ pa je potrebna dobra organizacija.. Da napomenem aranzman je bio sa 4 nocenja polazak u utorak u 7 ujutro , dnevna voznja do Prago sto je ok , dolazak uvece i smestaj u hotel. Ujutro dorucak i odlazak na razgledanje grada sa vodicem / traje oko 4 sata/ obavezno otici i nakon toga slobodno vreme. Polazak za Beograd u subotu u 17 i dolazak u Beograd u nedelju pre podne u zavisnosti od guzve na granici. Ja sa krune kupio u Beogradu za dinare sto je svakako najpovoljnije od bilo koje druge opcije i eventualno placanje platnom karticom ali nikako kreditnom ves debitnom posto nase banke krune obracunavaju po srednjem kursu evra.i to je povoljno. Sto se tice vremena bilo je prohladno temperatura oko nule ali nije strasno ipak je to bio decembar, samo se dobro obucite. U Prag cu ponovo ici u novembru ove godine preko iste agencije jer imaju vrlo povoljan aranzman.Pozdrav i nadam se da je ovo bilo korisno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Први пут чујем да је повољније мењати у Београду. Сви су причали да је најбоље код оних Арапа код тржног центра што знају српски, али како год да се мења тамо. И са другим градовима иста прича, увек никако да мењаш у Србији, већ када стигнеш. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zasto bih kupovao evre po prodajnom kursu u srbiji pa ih menjao bilo gde za lokalnu valutu kada  lokalnu valutu tipa ceske krune, forinte rumunski lei itd uvek mogu da kupim u beogradu u boljim menjacnicama i dobije vise nego za evre. ne vidim sta vam tu nije jasno. Idete u prag i ne jurite tamo nekog arapa vec imate krune u dzepu i mozete slobodno da ih trosite meni je to mnogo prakticnije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zasto bih kupovao evre po prodajnom kursu u srbiji pa ih menjao bilo gde za lokalnu valutu kada  lokalnu valutu tipa ceske krune, forinte rumunski lei itd uvek mogu da kupim u beogradu u boljim menjacnicama i dobije vise nego za evre. ne vidim sta vam tu nije jasno. Idete u prag i ne jurite tamo nekog arapa vec imate krune u dzepu i mozete slobodno da ih trosite meni je to mnogo prakticnije.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

А да, није ми пало на памет да немаш евре, ја увек имам недовољну количину динара, тако да немам тај губитак двоструке трансакције.

Мало сам гледао на нету, чини ми се да куповином круне за динаре у Београду, не добијаш ни бољи ни лошији курс у односу на куповину у Прагу за евре, али једино што имаш спремну домаћу валуту кад стигнеш тамо.

У сваком случају твој савет је добар за макар мање количине динара, јер тако увек можеш бити спреман на лицу места и можеш прескочити лош аеродромски курс, када продајемо евре за првих неколико ствари које морамо да платимо пре него што дођемо у одређени град.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

naravno u tome je poenta ali ja sam zadnji put kupio  kruna za oko 50000 dinara  i imao sasvim dovoljno. naravno ponesem uvek i evre ili ih imam na kartici. ako mi zatrebaju. kada sam putovo u madjarsku isto sam kupio forinte u beogradu i to po mnogo boljem kursu nego sto je bilo ko dobio kada je menjao u budimpesti. za ovu vrstu menjanja novca sam saznao citajuci komentare na ovom forumu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Пошто нисам пазио на часу где могу да се купе круне и форинте ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

u svakoj boljoj menjacnici u beogradu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ја сам јуче прошао центром и на два места у Кнезу тачније у Millennium шопинг центру и питао, али обе мењачнице нису имале круне.

Нисам стигао да проверим на још неким местима. као рецимо на почетку код хотела Европа, можда ту имају.

Иначе преко пута Millennium, налази се једна мењачница мало је завучена, али они мењају оштећену валуту уз провизију од 50 минара.

Мени је 50 евра било оштећено свега милиметар тракица дужине мање од једног центиметра, нисам ни приметио колико је минимално оштећење и нико није желео да ми прими новчаницу, али они су заменили.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ја нисам имао круне да купим вињету и уместо 13 еур . платио 18 . Није нека сума али ме изнервирало то " ваћарење " .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka