Alexia

Prag- info

1076 poruka u ovoj temi

Ako hocete da dozivite pravi Prag, onda je svakako bolje ici na prolece ili u leto. 

Za Novu godinu Prag je lepo okicen, mada sada su i Cesi poceli da stede. 

Karlstajn je lep, ali daleko od najlepseg ceskog zamka. Meni najlepsi je zamak Hluboka, na jugu. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Filip_94 kakvi su tvoji utisci o hotelu kristal, ako ste u njemu bili?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 4.10.2016. at 9:36, majana je rekao/la:

 

Prvi dan nas je po centru vodila i pričala (na srpskom) češka vodičica, obišli smo one znamenitosti za koje se ne plaća ulaz.

 

@majana Ако није проблем да набројите знаменитости где се не плаћа улаз

Izmenjeno (Звезда је живот)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juče sam bio u Pragu,bilo je sunčano i hladno,puno je turista.Vaclavske kobasice su 70 czk u samom centru na kioscima.Preporučujem pivnicu U Sedmi Švabu koja je na putu prema Praškom dvorcu i Katedrali Sv. Vida,tu je pivo Krušovice samo 29czk,svetlo ili tamno 0.5l.Zaista nema toga ni u Srbiji,a pivo je izuzetnog kvaliteta.Jako zanimljiv ambijent,dobra hrana.Kuvano vino je oko 50 czk na ulici.Vredi otići i u ove hladne dane,mislim da je sada Prag možda i najlepši,posebno za pivopije kada posle smrzavanja na ulici uđu u pivnicu.

Što se tiče menjačnica,više nije najpovoljniji Egipćanin.Kod njega za 1€ dobijete 26.3 czk a u mnogim drugim menjačnicama u centru dobije se 26.7 czk a razlika na većim iznosima nije baš tako mala.Te povoljnije menjačnice su u centru blizu Musteka,ja sam menjao novac u jednoj sa plavim logom,imaju natpis 0% commission.Krene se prema Paladijumu šetalištem i skrenuo sam desno,slučajno naleteo na tu menjačnicu i nisam verovao svojim očima,jer je taj Egipćanin zaista godinama davao najviše kruna.

Izmenjeno (Leicester)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja idem u Prag sledce nedelj, hotel Best Western Amedia da li je bio neko i kakva su iskustva? Da li je metro lak za snalazenje ? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

O tom hotelu ne znam ništa, ali mogu da kažem za praški metro da je odličan. Tačan, frekventan, jedan od lepših i čistijih koje sam do sada videla. Što se snalaženja tiče, imate na svakoj stanici mapu i plan stanica tako da jeste lako za snalaženje ako ste unapred malo proučili gde se šta nalazi po gradu. Princip kupovine karata isti je kao i u svakom drugom metrou - na aparatima tome namenjenim kojih ima na svim većim stanicama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 10/24/2016 at 18:50, hadzija je rekao/la:

@Filip_94 kakvi su tvoji utisci o hotelu kristal, ako ste u njemu bili?

Izvinjavam se sto tek sad odgovaram, nisam ulazio neko vreme na forum.

Hotel je sasvim dobar. Klasican socijalisticki, kao u nekoj nasoj banji :D Sobe su velike, grejanje odlicno, topla voda, lep dorucak, rade liftovi. Jedina zamerka peskiri, jako su stari, ali to je sitnica, nije pokvarilo utisak. Metro je bas blizu, KFC je na 10min hoda. Wi fi odlican u lobiju, u sobama ga nema.

Izmenjeno (Filip_94)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li bi neko mogao da pomogne sa cenama suvenira? Obožavam da kupujem suvenire, i obično ih donosim tonu, pa me interesuje koliko bih novca trebala da pripremim za to. Čitala sam par godina unazad postove ali nisam naišla na ove podatke (oprostićete što nisam išla još dalje jer verujem da su cene za tri-četiri godine mogle da se promene). Interesuju me magneti, šolje, neki tipični suveniri (češki u ovom slučaju), kao i ''prehrambeni suveniri'' (sem piva naravno, ono se podrazumeva :) )

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U samom centru Praga su suveniri dosta skuplji,doduše na pijaci koja je isto tu u centru mogu se naći nešto jeftiniji,a takođe i na putu ka Hradčanima kada se pređe Karlov most pa u pojedinim suvenirnicama usput.Magneti su već od nekih 30 czk pa naviše,šolje i ostali suveniri isto nisu skupi,ne sećam se baš tačnih cena.Jedino su proizvodi od Bohemia kristala prilično skupi,rekao bih neverovatno,a kažu da je u vreme socijalizma bilo moguće doneti dosta tih kristalnih stvari za mali novac.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i od mene nešto konkretnih informacija (slika) u vezi suvenira i pitanja forumasice @Lolancica, Izvinjam se što malo kasnim sa odgovorom jer u poslednja vreme retko posećujem Forum. "Havelska trznice", ul Havelska 13 Praha 1 Stare Mesto, Maj 2016. Već sam je spominjao u putopisu na prethodnim stranama, a ovde ću postaviti zoom-irane sličice, nadam se da će se nešto od detalja videti, (klik za uvećan prikaz)..

Veći satovi su 420 CZK, manji od 250 - 300 CZK.

589d7d1174c06_DSC02642crop1.thumb.jpg.67

Obojene činije su 200 CZK, magneti i sitni privesci 50 - 60 CZK:

589d7d13aefed_DSC02642crop2.thumb.jpg.bb

589d7d151d947_DSC02642crop3.jpg.c2698897

589d7dacdcdbc_DSC02643crop1.thumb.jpg.aa

Veći tanjiri su 200 CZK, manji tanjiri su 80 CZK. Drvenarija oblika flaše 150 CZK:589d7e2c1fce2_DSC02645crop2.thumb.jpg.83

589d7e2e7e58f_DSC02645crop3.thumb.jpg.b9

Krigle imate raznih veličina (kapaciteta) i cena koje se kreću od 116 CZK za manje do 269 i 319 CZK za veće krigle:

589d7f7e37ece_DSC02646crop1.thumb.jpg.b9

589d802e1a867_DSC02644crop1.thumb.jpg.fa

Plastično cveće 160 CZK:

589d845a56b6c_DSC02657crop1.thumb.jpg.a5

Na tezgama tržnice imate i voćkice spakovane u malim plastč. korpicama,  u slučaju da Vam "padne sećer" od dugih šetnji, cena 100 CZK:

589d859e9a72e_DSC02645_2653crop1.jpg.93a

ili je možda ovako nešto po volji, razni kolači u buretu 170 - 200 CZK / kg, radnja u centru grada blizu astronomskog sata. Probali smo samo par vrsta i imadoh utisak da su sličnog ukusa, samo im se izgled razlikovao:

589d864393754_DSC02511crop1.jpg.9a6796fb

Čuvena Becherovka, ima je po radnjama u centru. Cena varira od veličine flašice i kreće se u rasponu 79 - 385 CZK.

DSC02638_2650.thumb.jpg.f86c97af7a719260

Kolači, čokolade, napici od Canabisa:

DSC02638_2663.jpg.4d437e9f48ba54e83b8164

P_20160512_125134.jpg.7369ffca7a71fa8d16

Nekoliko limenki piva sam doneti i kući, tamo sam ih plaćao oko 20 CZK / kom, a kod nas u Srbiji koštaju i do 1 evro po limenci (ima ih u Maxi prodavnicama):

20160516_070824.thumb.jpg.fd4c1bd9198e15

Bohemia cristal nažalost nisam gledao cene, evo samo izgleda izloga u centru Praga:

DSC02638-Pano.thumb.jpg.11441e8d1149726f

Maske " a la Venecija " imate u i Pragu, po ceni od 400 - 550 CZK, zavisno od veličine:

DSC02510-3.thumb.jpg.240d966dfbac13a6f15

Umetničkih slika imate različitih veličina, i cene su od 10 evra za manju sliku do 25-30 evra za one veće:

DSC02413.jpg.034da4f9618708cccd7a0e9830f

Sve što treba je malo novca i eto suvenira koliko hoćete ;)

Na Forumu poznata menjačnica kod Arapina:

DSC02632.thumb.jpg.63ab8267913d1f8b4bf7f

DSC02632m.thumb.jpg.ff613f8a8665a7f9e98f

Sretna Vam trgovina.

:)

 

Izmenjeno (dimic_bata)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U  Nerudovoj ulici pri samom vrhu takodje pivo ali sa ukusom cokolade. Jos ga nisam probao pa o ukusu ne mogu da pisem. Stoji kao suvenir dok ne ozednim.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam nagradno putovanje u Prag koje bi trebalo iskoristiti u martu ili prvoj polovini aprila. Znam da nije pogodno vreme, ali me interesuje da li je moguć i sneg u tom periodu? Kako se obući da nam ne bude hladno, a opet da se komotno osećamo tokom obilaska grada?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Možda je za nijansu hladnije nego kod nas,možda i skroz isto,ali mislim da ne bi trebalo biti snega.Mada,ja sam do sada isključivo bio preko jeseni u Pragu,pa će možda neko detaljnije odgovoriti ako je bio u tom periodu ranog proleća.Ipak,Prag nije na nekoj posebnoj visini,bilo bi neobično da tada bude snega.Obucite se kao što bi i ovde,plus neku komotniju obuću jer ima uzbrdica ka Hradčanima ili ka brdu Petrin,uvek se lakše obilaze gradovi u patikama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno :) Prognoza kaže da će biti kiše, temperature iznad 0 do 10 stepeni najviša dnevna.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danas od Brna do Praga naizmenicno kisa i sneg. Sunce u ledja, sneg u lice.

Autoput sam citao da je los, ali da je onoliko neravan, nisam mogao da verujem. Desna traka pogotovo.

Takodje nam napisase kazne za nemanje putnog zdravstvenog osiguranja na granicnom prelazu Mikulov izmedju AT i CZ, 200czk po osobi, sto je po losem kursu u menjacnici na granici oko 10e. Najmanja kazna za prekrsaj jer idu do 4000czk. Kazu da je putno osiguranje u CZ obavezno.

Ako nista, bar je vreme lepo.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka