Guest Pedja

Pomozite mi da izaberem destinaciju

1905 poruka u ovoj temi

Parga je najbolji izbor od svega navedenog !

Prelepo mesto!!! Meni licno lepse od Halkidikija ,a o Tasosu necu ni da govorim -znam da ga neki forumasi hvale i hvale ali meni je Tasos nesto najgore sto sam videla u Grckoj.Neka mi ne zamere obozavaoci Tasosa -mom drustvu i meni se nije dopao taj ruralno-divlji oblik odmora ali o ukusima ne treba raspravljati.Sto se tice novca koji vam je za trosak potreban(vazi za bilo koju destinaciju gore navedenu),dovoljno vam je 150e po osobi .Naravno ,podrazumeva se da sa tim novcem nema nocnog manijacenja,sopinga ...ali to je sasvim dovoljno za neku mirniju varijantu letovanja.

Parga je fantasticno mesto !Nemojte ga propustiti! U svakom slucaju nemojte nikako odustati od Grcke ovog leta jer je Grcka jedna od najlepsih zemalja na svetu!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto ides u maju mozda bolje da ides na Halkidiki ili Tasos jer je egejsko more malo toplije od jonskog ali to nije neka razlika pogotovo ako je maj u pitanju, taj mesec nije za neko dugo brckanje u vodi, zato ako ste u fazonu i da vidite nesto kako se to kaze aktivni odmor onda bolje idite na Krf ili Pargu (jer stvarno grad Krf treda obici i jos neke stvar na ostrvu, pogledaj u temama o krfu) obe ove destinacije imaju lepe programe za izlete brodicima a i sama mesta su lepa. Sto se tice para, ako se u apartmanima bez hrane onda po 300e ne vise i to ce vam biti sasvim dovljno cak i da ne stedite. :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

:) pre svega da vas sve pozdrav nisam bila na forumu jos od avgusta .Sad mi treba vasa pomoc posto smo ove godine resili da idemo u Grcku a nismo do sad nikad bili a vidim da vas ima dosta koji ste bili .

NAS konkretno interesuje kakve su tamo cene ?Koliko nam treba novca za tih 10 dana a da uzmemo u obzir da nismo u fazonu da se lesimo od pica niti smo neki tipovi za ,,all inclusive'' vec ono normalno .Pronasla sam par ponuda krajem maja kad bi i isli i uzi izbor su mi Halkidiki , Parga i Tasos ali ne znam koja od mesta na tim ostrvima .Zato se vama obracam .Nama je bitno da je mesto prevashodno za odmor znaci , lepa plaza , normalan smestaj , solidni restorani ne neki lud provod niti shoping .Eto nekoliko parametara pa ako je neko voljan da pomogne , UNAPRED HVALA!!!

POzdrav1

Posto je prvi put ,po meni Halkidiki ima prednosti u maju,Tasos je hladan i u junu,vetrovit,Halkidiki ima plice plaze i sama voda nije u vezi sa otvorenim morem kao Tasos.verovatno je jeftino ali mislim da ce biti malo pusto,mozda Pefkohori ili Hanioti kao destinacija.Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

JOJ ljudi hvala vam svima na odgovorima ali ja sto vise gledam i istazujem meni je gore :D sve mi je lepo a jos + sto nisam neki probirljivac .Samo jos nismo sigurni gde je najbolje ici u maju zbog vremena gde je u to vreme ,tacnije posle 20.maja , najtoplije?Imamo i varijantu da idemo svojim kolima ali to je jos u razmatranju .....

U svakom slucaju hvala vama sto odvajate svoje vreme za nas!!!!PozZ

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

JOJ ljudi hvala vam svima na odgovorima ali ja sto vise gledam i istazujem meni je gore :D sve mi je lepo a jos + sto nisam neki probirljivac .Samo jos nismo sigurni gde je najbolje ici u maju zbog vremena gde je u to vreme ,tacnije posle 20.maja , najtoplije?

Ako sam Vas dobro razumeo prvi put idete u Grcku?

Znaci ne znate nista o lepotama Grcke?

E pa posto idete prvi put evo Vam jedne ponude koja ce Vam otvoriti sve moguce "dusevne alveole", a samo da Vam napomenem:

Ovo Vam je put gde idete busom, a vrcete se - avionom!!!

Mislim da "prvi put" treba da idete negde gde ce Vam se Grcka "ugraditi" u DNK Vasih turistickih opredelenja, a ovde Vam niko nece poreci da su ostrva Skiatos i Skopelos jedan par mozda i najlepsih u Grckoj.

http://www.sabra.co.yu/skiathos_specijalna_ponuda.htm

Srecan put, a kada se vrnete vi lepo napravite jednu lepu "MFT" i opisite nam Vase utiske.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kako sam ja razumela , Tasos je hladan krajem maja , meni je ponajvise Parga zapala za oko , volim te gradice u brdima a i sve pored sto se moze obici je predivno pa cemo najverovatnije tamo .Mada nikad se ne ne zna nista nije 100% , vama hvala svima u svakom slucaju , znacili su nam vasi predlozi!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja ti savetujem samo ostrva.Meni lično se najviše dopao skopelos.Pravi raj na zemlji.Radi ga jedino kontiki(i ja sam išla prošle godine sa njima ),samo su cene malo jače,valjda zbog toga što još nije turistički eksploatisan

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kako sam ja razumela , Tasos je hladan krajem maja , meni je ponajvise Parga zapala za oko , volim te gradice u brdima a i sve pored sto se moze obici je predivno pa cemo najverovatnije tamo .Mada nikad se ne ne zna nista nije 100% , vama hvala svima u svakom slucaju , znacili su nam vasi predlozi!!!

Mislim da Vam je Jekica dao najbolji savet. Znaci, procenite prvo kakav odmor zelite, znaci, da li je bitnije kupanje i plaza ili obilazak prelepe grcke obale.

Zatim imajte u vidu da su i Parga i Tasos prilicno hladni (za letovanje) krajem maja.

Ako zelite da se kupate (solidno), jedini izbor je Halkidiki. Necete pogresiti ni ako tamo odete zbog obilaska okoline jer se ima sta videti (mnooogooo, ako ste prvi put).

Drugi razlog koji Vas moze opredeliti da letujete tamo je i blizina destinacije. Naime, do Parge je put malo naporan pa bi mogli da se razocarate kako je to previse daleko posto idete prvi put. Parga je prelepa, Krf, Lefkada, Paksos, ne zna se sta je lepse... ali je u maju tamo hladno, a 300-400E je malo da bi sve to obisli ako bude neko malo losije vreme. Tasos je vetrovit (rece Suki i potpuno je u pravu) i treba ga voleti a i mogucnosti za obilazak (sem samog ostrva) su vam suzene.

Uzmite sve ovo u obzir i ne ocekujte previse od prvog kontakta sa Grckom da se ne bi razocarali.

Grcku treba lagano istrazivati, nju zavolite tek kada se setite koliko ste tamo bili opusteni i koliko vam nedostaje. Grcka nema ni najlepse more na svetu, ni najlepse plaze na svetu. Ali, neki poseban osecaj koja vam ta zemlja pruza kada ste u njoj je neopisiv... i jedva cete cekati sledece leto da ponovo odete tamo, da upoznate obale, da upoznate ostrva, da upoznate... miris Grcke.

I uvek, ma gde ziveli, ma sta radili, jedino cete cekati sledecu priliku da utonete u nju i da uzivate...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Grcka nema ni najlepse more na svetu, ni najlepse plaze na svetu.

Da li si siguran u ovo ? A Mirtos na kefaloniji, Porto Kaciki na Lefkadi, Lalarija na Skijatosu :kez: ?

Neke su cak zvanicno na listama najlepsih.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li si siguran u ovo ? A Mirtos na kefaloniji, Porto Kaciki na Lefkadi, Lalarija na Skijatosu :kez: ?

I ja mislim da su jedne od najlepsih, cak i neke koje su manje paznate od navedenih... :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Stvar ukusa!

"E ne bi je (Grcku) menjao - ni za sta na svetu"!!!! :kez: :kez: :kez:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Svako ima pravo na svoje misljenje, a ja sam 100% siguran u ono sto sam rekao. Medjutim, Grcka ima ...to nesto... , i u nekoj usamljenoj grckoj uvali osecaj je tako predivan da prosto pozelis da vreme stane i da zauvek ostanes tamo ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da Vam je Jekica dao najbolji savet. Znaci, procenite prvo kakav odmor zelite, znaci, da li je bitnije kupanje i plaza ili obilazak prelepe grcke obale.

Zatim imajte u vidu da su i Parga i Tasos prilicno hladni (za letovanje) krajem maja.

Ako zelite da se kupate (solidno), jedini izbor je Halkidiki. Necete pogresiti ni ako tamo odete zbog obilaska okoline jer se ima sta videti (mnooogooo, ako ste prvi put).

Drugi razlog koji Vas moze opredeliti da letujete tamo je i blizina destinacije. Naime, do Parge je put malo naporan pa bi mogli da se razocarate kako je to previse daleko posto idete prvi put. Parga je prelepa, Krf, Lefkada, Paksos, ne zna se sta je lepse... ali je u maju tamo hladno, a 300-400E je malo da bi sve to obisli ako bude neko malo losije vreme. Tasos je vetrovit (rece Suki i potpuno je u pravu) i treba ga voleti a i mogucnosti za obilazak (sem samog ostrva) su vam suzene.

Uzmite sve ovo u obzir i ne ocekujte previse od prvog kontakta sa Grckom da se ne bi razocarali.

Grcku treba lagano istrazivati, nju zavolite tek kada se setite koliko ste tamo bili opusteni i koliko vam nedostaje. Grcka nema ni najlepse more na svetu, ni najlepse plaze na svetu. Ali, neki poseban osecaj koja vam ta zemlja pruza kada ste u njoj je neopisiv... i jedva cete cekati sledece leto da ponovo odete tamo, da upoznate obale, da upoznate ostrva, da upoznate... miris Grcke.

I uvek, ma gde ziveli, ma sta radili, jedino cete cekati sledecu priliku da utonete u nju i da uzivate...

Apsolutno se slazem!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da je Grcka nepresusna inspiracija. Sva ova iskustva svih nas na forumu po raznim temama, to upravo i pokazuje. Slazem se da Grcku treba istraziti, svako na svoj nacin. Mislim da je najidealnije da narednih 20 godina ides u Grcku na 14-15 dana, pola u jednom pola u nekom drugom mestu i usput obilazis znamenitosti i sve ostalo sto ti Grcka pruza.

:cool:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Posto na sajtu ima dosta oprecnih komentara, sve mi se sad pomesalo. Zelela bih da idem na Krit ili Krf ove godine, a da se provedem kao na Rodosu prosle godine tj. super....e sad shvatila sam da Dasija, Agios, Benites, Perame nisu dobra mesta na Krfu, pa dajte neki preg=dlog da mesto bude za mlade, da se sa skuterom moze ici svuda ali da ne gledam pijane Britance u tom mestu Kavos kako povracaju....razumete..

Sto se tice Krita nisam shvatila da se nudi neki ludi provod, a interesuje me kakav je hotel Jo an palace koji agencija Kalodukas nudi za 489 eura??????? Mozda neki bolji provod, ali Retimno svakako, zar ne???

Hvla na pomoci

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25889
    Ukupno tema
    862322
    Ukupno poruka