Guest Pedja

Pomozite mi da izaberem destinaciju

1938 poruka u ovoj temi

Ми смо хтели на Паргу пре пар година, али су нас пријатељи који су је посетили одвратили...

Evo ja vam nisam prijatelj :D , ali sam vam dobronamerni 'saputnik' na forumu i koliko vas odavde 'poznajem', preporucicu vam Pargu, jer bas mislim da bi vam se dopala posto je ocigledno da umete maksimalno da iscrpite sve lepote destinacije na koju idete i da niste lenji da uzivate ;) . Podnecu kritiku ako vam se Parga sa okolinom ne dopadne :D .

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ja vam nisam prijatelj :D , ali sam vam dobronamerni 'saputnik' na forumu i koliko vas odavde 'poznajem', preporucicu vam Pargu, jer bas mislim da bi vam se dopala posto je ocigledno da umete maksimalno da iscrpite sve lepote destinacije na koju idete i da niste lenji da uzivate ;) . Podnecu kritiku ako vam se Parga sa okolinom ne dopadne :D .

Kao i za sve ukusi su nam drugačiji ali stoji utisak jeste lepo i simpatično, ali su plaže u gradu male i lošije nego ovamo, ali Sarakiniko i Lichnos ne zaostaju.

IMG_20180822_100108.jpg

IMG_20180824_154314_HDR.jpg

Маки, дефинитивно ћемо послушати твој савет, и за пар година обићи Паргу, док су близанчићи овако мали не исплати нам се, зато ћемо се ове године десет дана брчкати на Аликесу на Амулијанију...

Звездаш, слике су екстра, и гледали смо и десетак плажа у околини које би обишли, и лепо то све изгледа, ал смо се прибојавали да нам не буде као на поменутим дестинацијама...

Ја сам лично највише одушевљен(бар по сликама и снимцима) реком Ахерон и излетом на Антипаксос, тако да ако ни због чега другог сигуран сам да због та два дана не би био разочаран летовањем у Парги...

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lichnos rules:D

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Daaa to je taj pogled! 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cao svima, vec sam dobila super odgovora na temi izbor mesta na Halkidiki, ali sada me zanima da li je moguce uporediti Sitonija i Lefkada, narocito dostupnost plaze, toplota more, dostupnost tipicna grcka hrana (giros, riba, jagnjetinu). Sitoniju smo prosli uzduz i popreko bez ikakvih problema i u jedan dan, volimo pesocne plaze i lepo cisto more. Rekla bi da ono sto me najvise brine je da do sada nismo bili na Jonsko more i nemam pretstavu koliko je to more hladnije od Egejskog... 

Inace idemo decko i ja oko 01.08. sopstvenim prevozom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

pa da je ladnije, jeste, krajem avgusta-pocetkom septembra je razlika manja....

a ima i dosta izvora sveze, hladne vode koja se sa planina uliva u more

Izmenjeno (drug.lukic)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cao svima, vec sam dobila super odgovora na temi izbor mesta na Halkidiki, ali sada me zanima da li je moguce uporediti Sitonija i Lefkada, narocito dostupnost plaze, toplota more, dostupnost tipicna grcka hrana (giros, riba, jagnjetinu). Sitoniju smo prosli uzduz i popreko bez ikakvih problema i u jedan dan, volimo pesocne plaze i lepo cisto more. Rekla bi da ono sto me najvise brine je da do sada nismo bili na Jonsko more i nemam pretstavu koliko je to more hladnije od Egejskog... 

Inace idemo decko i ja oko 01.08. sopstvenim prevozom.

Колико сам ја упућен, а ограђујем се јер Лефкаду нисам посетио, али из прича разних  оних који су били тамо и видео-фотографског материјала, чини ми се да тамо песка баш и нема, и да је прилаз плажама доста зезнут... Једино што стоји је да су слике прелепе, али пошто ми нисмо ни фејс ни инстаграм фрикови лефкада нам никад није била у плановима... Нешто што би на Јонској страни волеопосетити су Парга, Кефалонија и Крф... Е сад не бих се бунио ни са Лефкадом и Закинтосом, ал не верујем да ће ми у овом животу стићи на ред:)

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lefkada je 80 procenata kamen. Voda je hladnija nego na Egeju a sto se tiče girosa bolji je na Lefkadi...

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lefkada je uzbudljiva, ali nije udobna.  Toplota vode varira, pa je u tom smislu Sitonija sigurniji izbor. 

Najlepši pesak na Joniji je, po mom mišljenju, u mestu Lasi na Kefaloniji. 

Zapad Krfa i poluostrvo Vasilikos na Zantu takodje imaju lep pesak., žuti. 

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Ja sam juce na nekom sajtu gledala temperature mora i bila je za stepen visa kod Lefkade, nego kod Tasosa.

Na Lefkadi u avgustu mi je voda bila onako, prijatno podnosljiva. Drugarica je tamo vec nekoliko dana i kaze da je toplo z akupanje, kupaju se i deca.

@Apis, lepota nije samo da se pokaze na netu, vec je za uzivanje uzivo :wub: Ni ja nisam za plaze gde duva vetar i gde nije bas za plivanje, niti volim strme silaske, ali za lepotu u kojoj ce uzivati mozak cu se potruditi ( onoliko koliko imam zivaca :D )

Izmenjeno (Tirkizna)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Колико сам ја упућен, а ограђујем се јер Лефкаду нисам посетио, али из прича разних  оних који су били тамо и видео-фотографског материјала, чини ми се да тамо песка баш и нема, и да је прилаз плажама доста зезнут... Једино што стоји је да су слике прелепе, али пошто ми нисмо ни фејс ни инстаграм фрикови лефкада нам никад није била у плановима... Нешто што би на Јонској страни волеопосетити су Парга, Кефалонија и Крф... Е сад не бих се бунио ни са Лефкадом и Закинтосом, ал не верујем да ће ми у овом животу стићи на ред:)

Ako se smestite u Agios Nikitas dozivecete Lefkadu na najlepsi nacin.Ima ona svasta da ponudi.Steta je ne videti je.Nema to veze sa slikanjem.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo svima!

Potreban mi je savet -  koje mesto od ovih je pogodno za bebu od 16 meseci? Za sad se dvoumimo se izmedju Sivote, Skijatosa i Krfa. Najvise me zanima koliko su ulice, setalista pogodna za kolica? Kao i sam prilaz plazama. Na Krfu smo bili pa mi je poslednja opcija. Putujemo avionom tako da smo ograniceni-a ne bismo ni da put traje duze od sat i po. Citala sam dosta o Skijatosu i Sivoti, sve deluje slatko ali sam preko google mapa stekla utisak da su putevi malo neprohodni.  Hvala unapred! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26025
    Ukupno tema
    868418
    Ukupno poruka