Guest Pedja

Pomozite mi da izaberem destinaciju

2132 poruke u ovoj temi

ima mnogo lepsih ostrva ...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Parga,Lefkada,Kasandra,Peloponez-Nophlio

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Parga,Lefkada,Kasandra,Peloponez-Nophlio

Oduzmi samo Kasandra i mozem se sloziti stobom :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do ove godine u Grčkoj smo bili na Zakintosu, Leptokariji (bez dece), Tasosu i protekle tri godine na Sitoniji. Sitoniju smo birali zbog blizine Soluna i lepih plaža. Sledeće godine smo rešili da promenimo destinaciju, pa smo razmišljali o Skijatosu, Kritu i Krfu. Pošto imamo dvoje male dece (3 i 1 godina), razmišljamo koja bi od navedenih destinacija bila najbolja,. Krit, naravno dolazi u obzir samo avionom, a za ostala dva ostrva u obzir dolazi i varijanta kolima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do ove godine u Grčkoj smo bili na ...

Lepo....

Probajte da odete i na Santorini, Mikonos, Naxos... lepi su Kikladi... (da ne pominjem "male Kiklade": Šinuicu, Kufunicu, Amorgos...)

Imaju i Dodekadeni svojih čari: Kos, Rodos... tu je u blizini i Bodrum i Marmaris /Turska/ - čisto da razbijete grčku "dosadu"..

Sa Kosa možete da plovite gore-dole: Kalimnos, Leros, Patmos, Nisiros (vulkansko ostrvo).

Sa Rodosa može čamcem to Simija... Karpatosa... ima ostrva za dosta godišnjih odmora... I SVAKO JE RAZLIČITO... E, to je najlepše...Ma, gde god da odete - dalje od Soluna, a još bolje od Atine - nema greške!!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Oduzmi samo Kasandra i mozem se sloziti stobom :D

Zašto Bojane?

Kasandra je bogom data, u zalivu je, zaštićena od svih vetrova, nema talasa, jes´ da je prenatrpano, ali je idealno za decu... šta treba, da roditelji hvataju decu ispod talasa i da se bogu mole hoće li se deca povrediti ili prehladiti kao što je slučaj na Olimpskoj regiji (Nei Pori), i nemoj da me demantujete jer sam doživeo tu budalaštinu da decu nisam mogao u sred Augusta da pustim u more upravo zbog talasa ? Ne možeš decidirano da tvrdiš nešto što hipotetički TEBI ne odgovara i samim tim dovodiš u zabludu ljude koji traže informacije. Čovek sa početka priče neće da ide na Kasandru, a ti mu savetuješ da ne ide na Kasandru???

Istočna strana svih ostrva u Jonskom moru idealna je za kupanje bez talasa i temperatura mora je veća nego sa zapadne.

Izmenjeno (Bajazzo)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam rekao da ne valja nego da se uduzme kassandra jer ne moze da se poredje sa ostala mesta koje je nabrojao kao peloponez, parga ith. To mu dodje kao da kazes da Herceg Novi i Budva je isto sto i onaj krssss u suto more :D

Drugo ako vec oces za malu decu ne treba ti krkljanac kao u kassadra mnogo bolje i mirnijie je na sitoniji :)

Izmenjeno (BojanMKD)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Šta ti imaš protiv prvog prstena Halkidikija Kasandre?Krkljanac je samo u tvojoj glavi,ti se ovde baviš politikom a ne putovanjima i svuda škrabaš svoje gluposti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do ove godine u Grčkoj smo bili na Zakintosu, Leptokariji (bez dece), Tasosu i protekle tri godine na Sitoniji. Sitoniju smo birali zbog blizine Soluna i lepih plaža. Sledeće godine smo rešili da promenimo destinaciju, pa smo razmišljali o Skijatosu, Kritu i Krfu. Pošto imamo dvoje male dece (3 i 1 godina), razmišljamo koja bi od navedenih destinacija bila najbolja,. Krit, naravno dolazi u obzir samo avionom, a za ostala dva ostrva u obzir dolazi i varijanta kolima.

Nisam bila ali gledam dosta po forumu i imam dvoje male dece :) Verovatno bi Skijatos bio najbolja opcija, koliko sam vidjala po slikama plaze su pescane, ima i onih sa prirodnim hladom, a ostrvo je malo i svuda se brzo stize. Krit ume da bude jako vetrovit i velike su razdaljine, a meni je prosto bedak kad si vec tamo da vidis samo delic. Krf me mami isto za sledecu godinu mada znam da bismo ipak trebali da se malo strpimo, bar jos godinu-dve. Isto svasta za videti, muka je vuci ih tako male, a plaze mi ne izgledaju kao pravi izbor za malu decu, prirodni hlad nisam videla ni na jednoj slici ( ne racunam plazu u Dasiji ili tako neke koje mi se nisu dopale ). Da imam jaci budzet ja bih sledece godine sigurno na Skijatos, to mi je i bio prvobitni plan, ali sada mi je to malo preskupo. Mada... nada uvek umire poslednja :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Skiatos je super varijanta, jedino ubi cena trajekta, zaista su bezobrazno skupi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@vlada:

Na osnovu utisaka drugara koji su bili i na Kosu i na Rodosu, i to bez dece, ova dva ostrva su opcija za koju godinu kada klinci još malo porastu.

@maloprase:

Skijatos i jeste prva opcija, ali je izbor dobrih hotela mali i bezobrazno su skupi. Generalno preferiramo hotele, mada i dobar apartman može doći u obzir. Krf i Krit su stoga bolji jer su hoteli na ostrvima jeftiniji (naravno ako izuzmemo Skijatos).

@Bajazzo:

Apsolutno tačno što se tiče trajekta i to je još jedan minus za Skijatos. Pre neku godinu bila je varijanta trajekta iz Soluna (još skuplja) ali je to po meni bila OK opcija. Izgleda da kompanija koja ima monopol za trajekt ima jake veze pa nema veze iz Soluna.

Izmenjeno (mmi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Šta ti imaš protiv prvog prstena Halkidikija Kasandre?Krkljanac je samo u tvojoj glavi,ti se ovde baviš politikom a ne putovanjima i svuda škrabaš svoje gluposti.

Reko sam moje mislenje, ne smem? Mozda neko drukcije misli ja tako mislim o Kassandri jer sam bio tamo u svako doba godine, naravno ne kazem da sam u pravo ali fakat je u okolini ima 5 puta bolja mesta u Grckoj :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ajd´ sad da rezimiramo. Mnoge agencije, da ih ne imenujem, prave aranžmane za 200E po osobi sa sve prevozom i trajektom, a samo trajekt košta 100E, u pitanju je Krf jer dajem svoj primer - nas dvoje i dvoje sitne dece i auto. E, sad, ista priča samo što je Skiatos bio u pitanju, uzeše mi 190E samo za trajekt. Pa kad dodam iznajmljivanje sobe koja i nije bila preterano skupa, meni izlete iz džepa 700E na Skiatosu samo za prevoz, trajekt i smeštaj. Puno brate, a gde je hrana, troškovi dece? Izlaske ne bih ni pominjao, mada sa dvoje male dece to uglavnom nije ni izvodljivo.

Dakle, Skiatos je prelep, ali ukoliko hoćete da idete sa decom birajte kontinentalni deo Grčke. Ograničavam se na svoje iskustvo, naravno da ima i drugih mišljenja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zbog malo dužeg puta i same cene trajekta, letovanje na Skijatosu jeste skuplje 20 do 30% i ko može to da izdrži onda je to OK. Mi smo Sitoniju za protekle 3 godine obišli i uzduž i popreko, na Kasandru smo tek prošle godine kročili jedan dan kao izlet (konkretno u Kaliteu), a na Atosu sem Uranopolisa nema ništa, tako da se mora obići nešto novo.

Izmenjeno (mmi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije jeftinija varijatna na Skijatosu sa autobusa, pa tamo da se iznajmi autic na par dana...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka