Guest Pedja

Pomozite mi da izaberem destinaciju

2132 poruke u ovoj temi

Апсолутно се слажем са другом Лукићем, нисте ви добро изконзумирали Ситонију... Ми смо били у Неосу, баш лепо место, мада су лепше плаже око Сартија, е сад ако ћете да пређете ко ми 500+ километара за десетак дана као ми, онда Неос, у супротном Сарти, где на 10 километара имате бар толико фантастичних пешчаних плажа... А са Скијатосом не би погрешили, али је по мени греота давати толје паре за превоз кола трајектом, на острву на ком вам кола нису ни неопходна... Шта год да одлучите нећете погрешити, само би ваљало да се пре него што кренете информишете око плажа и направите неки план за тих 10дана летовања.

Е а имам сад и ја једно питање:) Кумови и њихови пријатељи са ћерком од 5 година се још двоуме где да иду у августу, услив су им авион и пун пансион-ол инклузив, уз наравно иоле разумну цену, па ако има неко неки предлог нек пише... Хвала.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

za kumove rodos!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Хехе слично размишљамо, ја сам им препоручуо Крит, па Родос, с обзиром да смо на Скијатосу били... Мада нису ограничени на Грчку, сад им је улетела нека понуда за Египат, а по мени је опет(не радо то кажем) Турска боља опција... Чини ми се да им је тај ол инклузив август-египат 500+ еврића по особи, а по мени за ту лову боље нешто лепше одабрати.. :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako u obzir dolazi avion - Rodos, ako ne - Sarti. Krit zbog talasa može ponekad biti problem za decu. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rodos, ali tamo cene nisu ni blizu Turskoj ili Egiptu.....a i brate duva, pa razbija....

Ipak je za AI bolja Turska ili ako im nije frka Egipat.....u Grckoj je prosto grehota sedeti u hotelu zbog AI i kupati se samo na hotelskoj plazi

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve se slažem, sem za vetar. Duva pa razbija ali sa zapadne strane pa treba voditi računa gde se nalazi hotel. Mi ga za dve godine nismo osetili u nekoj jačoj meri na drugim plažama, naročito na Falirakiju i Lindosu, a u šetnji kroz stari grad bi čak prijao vetar da ga ima malo više. Nama je samo na Eli plaži prve godine (oko 25 juna), bila nešto hladnija voda. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je egipat eksta, a mozda i kipar da pogledaju, Rodos da zna da bude vetar talasi, i jake struje

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Апсолутно се слажем са другом Лукићем, нисте ви добро изконзумирали Ситонију... Ми смо били у Неосу, баш лепо место, мада су лепше плаже око Сартија, е сад ако ћете да пређете ко ми 500+ километара за десетак дана као ми, онда Неос, у супротном Сарти, где на 10 километара имате бар толико фантастичних пешчаних плажа... А са Скијатосом не би погрешили, али је по мени греота давати толје паре за превоз кола трајектом, на острву на ком вам кола нису ни неопходна... Шта год да одлучите нећете погрешити, само би ваљало да се пре него што кренете информишете око плажа и направите неки план за тих 10дана летовања.

Е а имам сад и ја једно питање:) Кумови и њихови пријатељи са ћерком од 5 година се још двоуме где да иду у августу, услив су им авион и пун пансион-ол инклузив, уз наравно иоле разумну цену, па ако има неко неки предлог нек пише... Хвала.

Hvala na predlozima, smoreni Nikitijem isli smo, naravno, i do Neosa i do Sartija koji jesu neuporedivo lepsi i to ostaje neka poslednja varijanta, ali kao sto rekoh, ne bih se uskoro vracala na Halkidiki. :D Eh, i ja bih najradije na Skijatos, i Skopelos je bio jedna od opcija, ali tacno je i da je trajekt poskup, pogotovo sa velikim kolima kao sto su nasa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Sve se slažem, sem za vetar. Duva pa razbija ali sa zapadne strane pa treba voditi računa gde se nalazi hotel. Mi ga za dve godine nismo osetili u nekoj jačoj meri na drugim plažama, naročito na Falirakiju i Lindosu, a u šetnji kroz stari grad bi čak prijao vetar da ga ima malo više. Nama je samo na Eli plaži prve godine (oko 25 juna), bila nešto hladnija voda. 

Ma duva i na isocnoj i to u ledja. Na Tsampiki me tako peskirao, da mi je skinuo svu "boju" sa ledja:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

I ja molim za preporuku ili savet.  :D

Suprug i ja, i hiperaktivna cerka od 3 godine, putujemo kolima, pretprosle godine smo bili u Nikitiju, prosle u Limenasu, Tasosom smo bili odusevljeni, Nikitijem ne bas, trazimo neko mesto koje je zanimljivo u smislu da ima gde da se proseta, ima bar poneku prodavnicu, suvenirnicu, restoran ... a da je plaza bar prihvatljiva, kao u Limenasu, jer volimo da obilazimo, ali da, ako nam dodje da se ne mlatimo bas svakog dana, mozemo da boravimo i na toj lokalnoj plazi, termin od 15og juna 10 ili 12 nocenja.

Neko vam je preporucio Sivotu i ja mislim da je idealna za ono za cim tragate, ali ovaj termin u junu sigurno ne odgovara, jer je tamo voda tada ledena...o tome se dosta pise na temi o Sivoti.

Mozda da pogledate Pargu. Meni je ona prelepa i ima bas sve sto trazite, a s obzirom na to da ste autom, sigurno ce vam biti jos lakse da obidjete i okolinu koja je ocaravajuca. Samo mesto ima tri plaze...jednu pescanu (malo izvan mesta), jednu sa krupnim sljunkom (kamenom) i jednu kombinovanu varijantu...a u okolini jos najmanje tri savrsene plaze. Ja sam bila u spicu sezone, kraj jula i pocetak avgusta, pa nemam licnog iskustva oko temperatura u junu, ali prijatelji su letovali krajem proslog juna i to sa decom i nisu imali zamerke...deca su se kupala po citav dan. Meni se cini da se Parga gotovo svakom dopada koliko je lepa, ljupka i kompletna.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

parga i sivota su jako blizu, da li je moguce da je tolika razlika u temp? inace da slazem se i parga ima sve i odlicna pozicija za neke lepe izlete

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 Ako je pitanje upuceno meni, a i ako nije :D ...Ne znam pouzdano u smislu da sam sama proverila, ali verujem forumasima. Od Sivote u junu, pa cak i julu, sam odustala upravo zbog pisanja na tom odeljku foruma o Sivoti, jer se ta konstatacija ponavljala iz posta u post i ja cu Sivotu ostaviti za neki avgust sigurno. Tamo je i pisano usled cega je to tako i cak potkrepljeno tvrdnjama samih mestana ...mrzi me bas da trazim informacije, ali u pitanju su neke ploce 'nadomak' obale i njihovo pomeranje, a na nekim plazama i dosta slatkovodnih izvora... 

Jesu blizu, ali ne toliko kao npr. Karnagio i gradska plaza u Limenasu, pa sam ja uzimala lezaljku na Karnagio, a isla da se kupam na gradskoj :D i to bas u junu...ili recimo Paradise beach na Tasosu gde je u desnom delu mnogo hladnija voda...onda isto u samoj Pargi na Valtosu je i  bukvalno bara koliko je topla voda, a na Piso Krioneri zaista i bukvalno mala (plaza) i jako hladna voda... Cudno je to kako se priroda poigrava sa nama :) .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ако успете да се уклопите са рачуницом за трајект онда идите на Скијатос, за хиперактивно дете нема грешке, пешчане плаже и прелеп градић, док је Скопелос рај, али за нас мало маторије:)

А кумовима сам препоручио родос, па нек се растрче по агенцијама и пробају нешто да наватају:)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kefalonija ili Skijatos, pitanje je sad?:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Kefalonija...

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka