Guest Pedja

Pomozite mi da izaberem destinaciju

2132 poruke u ovoj temi

Hvala svima. Gledala sam sve sto moze o Sivoti po internetu danima i odluka je pala.  Jos da dodje leto. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima! 

Molim vas za pomoc u dilemi, Tasos-Potos ili Pelion - Afisos?

Dvoje mladih, putujemo busom, u svakom slucaju bi iznajmilo auto, osim ako je to bas komplikovano na Pelionu (kako su mi u agenciji rekli)

Da li je na plazi u Afisosu krupno kamenje ili sitnije - ne mnogo bolno?  Da li je voda odmah duboka?

Dragi voli pescane plaze, a mom srcu se svidja neobicnost Peliona.

Preko mi je potreban savet onih koji znaju da me pogura u nekom smeru :)

Hvala!

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam i  u Potosu i obisla sam ceo Tasos..Bila sam jedno letovanje i u Limenasu..Lep je Tasos... Bila sam na Pelionu u Milini...Ici cu pocetkom juna na jug u Platanijas.. Pelion je caroban...Pelion je nesto posebno. Naročito ako idete sopsvenim autom... Znaci, moja preporuka pravac Pelion...Afisos je odlican izbor...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako je u Afisosu neizvesno rentiranje auta, predlazem ili Tasos-Limenas ili Sitoniju-Nikiti ili Neos Marmaras, a ako volite talase moze i Sarti....u tim mestima sigurno necete imati problema sa rentiranjem auta

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Vedervaks

koliko sam razumela, vi idete busem i rentirali bi auto.

U Potosu cete to uraditi bez ikakvih problema, jer postoje rent a car agencije.

Na Pilionu su manja mesta, pa vecina nema agencije tog tipa.

Pogledajte na netu da li ima eventualno u Kala Neri neka. Ako nema pogledajte u Volosu, gde sigurno ima, pa im posaljite email i pitajte da li bi vam dovezli do Afisosa. Vecina njih hoce da doveze do nekog mesta, smestaja, ali posto je to ipak malo dalje, proverite.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, idemo busom, i rentirali bismo auto osim ako to bas predje neku veliku cifru. U agenciji su me upozorili da auto mora da se iznajmi u Volosu i da je malo skuplje za termin za koji sam zainteresovana (avgust) .

Mislim da je Afisos ono sto bih zelela od odmora i Grcke, sto vise citam o Potosu to mi se manje dopada opcija, mozda treba da se preorijentisem na neko drugo mesto.

Reklo bi se da sam zelela da me neko nagovori da idem na Pelion i da ce i bez kola moci i malo da se obidje i uziva :)

Hvala vam svima na odgovorima!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa, mnogi su isli i bez kola i uzivali i obilazili. Ima izleta.

Procitaj malo temu o Pelionu, pisano je dosta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Vam, jesam, vise puta, kao i sve vezane, tako sam i izabrala Afisos, @Tirkizna me zarazila odusevljenjem.

Nisam se dobro izrazila, zelela bih previse toga u jednom letovanju. 

Odluka je definitivno pala na Afisos, to mi je zelja.

Javicu se se iskustvima oko rentiranja, ako ih bude, sad brojim dane. 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko moze da mi uporedi Stavros i Hanioti?

U smislu koje je mesto lepse i koje ima lepsu plazu?

Za letovanje bez sopstvenog prevoza.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da li neko moze da mi uporedi Stavros i Hanioti?

U smislu koje je mesto lepse i koje ima lepsu plazu?

Za letovanje bez sopstvenog prevoza.

Zavisi sa kim idete, da li sa malom decom, ili odrasli, i kakvu vrstu mesta i odmora volite. Cuveni Stavros iz gotovo nepoznatog razloga izaziva na ovom forumu ostre polemike, a malo mesto. U Stavros je najbolje ici van sezone, druga polovina juna ili septembar, kad nema previse ljudi. Mesto ima luku, dve solidne plaže, sve od restorana, marketa, pijace,crkve i izuzetno prijatnu klimu, jer je vazdusna banja. Dolazi ceo jug Srbije, i ko voli srdacnu atmosferu na plaži, gde se svi dovikuju i buljuk dece igra zajedno, a sve to za prihvatljive pare, taj sa Stavrosom nece pogresiti. Mi smo jednog septembra cerka i ja, se deset dana smejale bez prestanka, sklopila se ekipa na plaži , bila ludnica od zezanja, a to smo platile 75 evra sa prevozom po osobi.

Hanioti ima gomilu skupih i sredjenih vila, plaža sirine dva metra sitan sljunak, sve na plaži papreno naplačuju. Nema setaliste u klasicnom smislu pored obale, dve tri ulice sa lokalima standardno, nema vecih marketa. Svi marketi su u Pefkohoriju par km dalje. Hanioti je sredjeniji, dosta skuplji i ima dobru lokaciju, gledajuci konekciju za druga mesta.

zakljucak je - zavisi sta volite i sta vam treba od letovanja, inace u sezoni nesnosna guzva u oba mesta., hanioti sigurno skuplji po svim merilima.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od ta dva....izaberite Sitoniju ili Tasos

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da imam te opcije, verovatno bih izabrala.

@Mamaia

hvala najlepse na iscrpnom odgovoru, mnogo ste mi pomogli.:)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li moze pomoc oko izbora destinacije/hotela? Naime, potreban nam je neki lep hotel (sto bolji) na severu Grcke, koji se nalazi na samoj plazi a da je i u nekom lepom mestu gde se uvece moze prosetati (da nije samo hotel pored magistrale i nigde nista drugo). Ima li neko neku preporuku?

Btw - prosle godine smo bili u Grand Otel Hanioti.

 

Hvala !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka