Guest Pedja

Pomozite mi da izaberem destinaciju

2132 poruke u ovoj temi

Ma juce sam se malo razocarao. Kada sam sve malo izanalizirao nema nista od juga Evije nego je to deo oko mesta Marmari i uglavnom deo koji smo obilazili izmedju Kimija i Ag. Apostolija, premda ima i nesto bas gde "samo camcem mozes".

Jes vala sljastece spram fotosopa ali se mora priznati da je lepo.

I nisam zaoboravio divan ali sam zaboravio so kim sam uzivao u slikama.

Drago mi je da si se ukljucila u moj problem ali mi smo bili pre par godina na Egini i bili prezadovoljni. Darko iz Banja Luke i Putnica me uputise.

 

Sada smo stvarno u problemu jer smo navikli kolima, obisli gotovo sve destinacije popularne kod nasih forumasa a ja sta cu moram opet ovde jer tu dobijem sve informacije.

 

Gledam taj jug Evije ali prosle godine bas i nisam nasao nista povoljno a ja uvek posaljem 20,30-40 "melova".

Slicno je i sa Androsom koji bi mogao iz Rafine da pogodim ali cene smestaja su katastrofa (mi zadnjih 10-15 godina stalno idemo tri nedelje)..

Darko mi preporucio tamo dole Peloponez kod Elafonisos ali ja istrazio plaze okolo i vrlo je "tanko" za 3 nedelje.

Gledam i onaj Peloponez skroz levi deo oko Pilosa (bese tamo onaj Ronaldo).

 

Ne znam svaki savet, informacija, iskustvo bi mi dobro dosli!!!

P.S.

Nasao sa i ovaj putopis sa Limnosa... 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@volodja

Slicne muke mucimo, i mi volimo svojim kolima, a obidjosmo do sada sve sto nam je bilo prihvatljivo. 

Proucavala sam i ja juznu Eviju, zakljucila da su neke plaze koje su biser tog donjeg dela mnogo "razbacane", tesko dostupne i sl. 

Peloponez me vuce zbog lokaliteta, ali plaze mi ne obecavaju, ja bi tamo recimo radje u neko rano prolece.

Limnos smo izabrali ove godine jer stvarno nismo vise znali gde. Andros i ja gledala, moglo se naci i nesto prihvatljivije sto se cena tice (doduse, mi idemo uvek u septembru). Ne znam ni sama, tamo zna da duva mnogo

Tako da...

kada smislis nesto pametno,  oglasi se, pomagaj !!!:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Volodja, ja sam bila na Androsu pre mesec dana i mogu ga preporučiti. Smeštaj smo plaćali 20eur noćenje. Mislim da bi laganim tempom imali šta da vidite tokom boravka od tri nedelje. Cena trajekta je manje više prihvatljiva. 

Možda da razmislite i o Milosu. Takođe jedno lepo ostrvo, ne preveliko, ali dovoljno sadržajno. :)

I da, ako biste već išli do Peloponeza, nije na odmet da razmislite o Kitiri.

Izmenjeno (jelenap.)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Limnos smo izabrali ove godine jer stvarno nismo vise znali gde. Andros i ja gledala, moglo se naci i nesto prihvatljivije sto se cena tice (doduse, mi idemo uvek u septembru). Ne znam ni sama, tamo zna da duva mnogo

Tako da...

kada smislis nesto pametno,  oglasi se, pomagaj !!!:)

Mislis na Androsu zna mnogo da duva ili na Limnosu?

Supruga gledala nesto na TV i vec jedno 2-3 godine mi trubi za Samotraki, a ja evo iskopao i Limnos. Videh putopis i meni se svidelo, mislim i putopis i Limnos.

Moracu malo detaljnije da ga proucim, tipa mapa na levu stranu ekrana, putopis na desnu pa da ga proucim natenane. 

Mozes li mi samo reci jednu " sitnicu"? Koliko je trajekt (pretpostavljam da ste isli kolima) i odakle ste polazili trajektom (Kavala?) i koliko ste dali  za smestaj?

A sto se tice onog "kada smislis nesto pametno"... E bas me nasmeja.

Nece mi verovati ali posle Krita (pametna je bila zena i to dva puta tj. dve godine) ja se obicno prepustam u pamet ovog - foruma.

Do sada nije bilo greske!

 c017.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Volodja, ja sam bila na Androsu pre mesec dana i mogu ga preporučiti. Smeštaj smo plaćali 20eur noćenje. Mislim da bi laganim tempom imali šta da vidite tokom boravka od tri nedelje. Cena trajekta je manje više prihvatljiva. 

Možda da razmislite i o Milosu. Takođe jedno lepo ostrvo, ne preveliko, ali dovoljno sadržajno. :)

I da, ako biste već išli do Peloponeza, nije na odmet da razmislite o Kitiri.

Bas mi je drago sto i tebe vidim. Ti si bila jedna od glavnih "krivaca" za nas Mani, jedno od najlepsih letovanja.

Sad sam ponovo pogledao Kitiru i kupio me onaj tvoj post gde rece nesto:

"kupila nas Kitira..."

A cini mi se da tebe bas i nije lako oduseviti i drago mi je da si uvek iskrena.

"Ovo valja ovo ne valja"

Ma cackao sam ja tu Kitiru mislim posle Manija i cene bejahu ko na Androsu, nesto strasno visoke.

Ali ti mnogo hvala na savetu, moram onaj tvoj putopis ponovo da proucim.

P.S.

Sada sam prelistao ponovo ono o Maniju, a pre toga Elafonisos. Bas ko da sam sad ponovo bio tamo. Veceras trazim DVD koji sam tamo snimio da ga ponovo odgledam.

E bas lep bio taj Mani, zar ne? I zapad i istok su bas prelepi...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja bih dala glas Androsu.

Nama je Elafonisos broj jedan za plaze ali mozda bude previse tamo tri nedelje. Ili kombinacija sa Kitirom?

Nadam se da cemo i mi Kitiru obici, za sada je samo merkamo. 

Bili smo u junu na Androsu, smestaj 200e za deset dana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@volodja

Na Limnosu moze da bude mnogo vetrovito, mi smo imali srece pa nije duvalo svaki dan. Andros je isto izlozen tim uglavnom severnim vetrovima, nisam bila samo sam citala o tome. Mada, moze uvek da se prati prognoza i da se prema tome biraju strane.

Na Limnos se ide iz Kavale sa Hellenic Seaways kompanijom. Karte su bile oko 165 eur za dve odrasle osobe + automobil ukupno oba pravca. 

Smestaj nas je kostao 310 eur za 11 noci preko Bookinga pocetkom septembra. To je bilo najjeftinije sto se nudilo. 

Ja cu pratiti Andros, pa ako nadjem nesto pristojno za septembar, odoh ja tamo. :)

Ne dam vise od 35 eur za noc u septembru, jos je rano ali gledajuci sta se sada nudi tesko da cu za tu cifru naci nesto privlacno bilo gde. Nadam se samo da ce se tek pojaviti normalnije ponude. Ja samo preko Bookinga, sta cu kad ne umem da se cenkam i pregovaram. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@volodja

Na Limnosu moze da bude mnogo vetrovito, mi smo imali srece pa nije duvalo svaki dan. Andros je isto izlozen tim uglavnom severnim vetrovima, nisam bila samo sam citala o tome. Mada, moze uvek da se prati prognoza i da se prema tome biraju strane.

Na Limnos se ide iz Kavale sa Hellenic Seaways kompanijom. Karte su bile oko 165 eur za dve odrasle osobe + automobil ukupno oba pravca. 

Smestaj nas je kostao 310 eur za 11 noci preko Bookinga pocetkom septembra. To je bilo najjeftinije sto se nudilo. 

Ja cu pratiti Andros, pa ako nadjem nesto pristojno za septembar, odoh ja tamo. :)

Ne dam vise od 35 eur za noc u septembru, jos je rano ali gledajuci sta se sada nudi tesko da cu za tu cifru naci nesto privlacno bilo gde. Nadam se samo da ce se tek pojaviti normalnije ponude. Ja samo preko Bookinga, sta cu kad ne umem da se cenkam i pregovaram. :D

Uf sto ja volim ovakve postove - precizno, jasno i kratko!!!!

To oko vetra sam davno odustao da komentarisem. Zove se " Meltemi" i negde sam na forumu pisao o njemu.

Sasvim je sve oko vetra subjektivno jer moja iskustva govore da svako ima "svoje iskustvo" i mnogo se ne pouzdam u njih. Milsim na iskustva nas turista jer to ipak zavisi od gomile stvari...

Evo nama rekose da na istoku Peliona vetar "nosi i perike i suncobrane", a mi osim par dana imali sjajno vreme kada je vetar u pitanju.

 

Sto se tice drugog dela tvog posta mi booking koristimo samo kao jedan od izvora informacija.vise od 10 godina. Mi prikupimo otprilike izmedju 20 i 50 "e-melova adresa" i onda krece prica.

Ja isto mrzim da se cenjkam ali 50-100 jevreja na 20 dana smestaja i nije malo. Uglavnom i nije cenkanje neko nego ja posle prve ture "melova" odmah dobijem cene sto i trazim ono sto nam odgovora, pa ako mi odgovara i ne cenjkam se.

P.S.

E da ti ne pricam da sam 18 nocenja na Kritu platio 300,74 evra preko medhotelsa i samo zahvaljujuci jednoj ucesnici foruma!?! Ovo mesto je cudo kakav je izvor informacija!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i mene " pametnog" da predložim

Jeste Grčka ok ali da malo proširite vidike? 

Predlažem Tursku kolima jer na 84 i 85 strani imate moje utiske( putopis 35 dana)pa da se ne ponavljam a i neki su već čitali. Imam i jedan predlog koji razrađujem za sebe za 2019.

Kolima Beograd-Ohrid -Albanija-Crnagora-Dubrovnik-Italija jug i Sicilija??? 

Ko neće kolima onda preporuka za Alikante-Valenciju-Malagu i posebno za Majorku. Iznenađujuće i jeftino. 

Za Alikante jeftino let iz Budimpešte ili Milana. Isto i za Valenciju i Malagu  i Majorku. Majorka i Ibica mogu iz Beograda preko Ženeve Svissom povoljno .Španija -renta car ili bus a kad ste tu ako imate vreme možete i Portugaliju mada je okean leden. Naravno posle ovogodišnjeg iznenađujuće lepog iskustva moj favorit je Turska. Već sam rezerviso Kušadasi da nam stoji kao rezerva ako ne ubodemo Albaniju i Siciliju. 21 noćenje sa doručkom za dvoje 208 evra-skoro pa džabe!? 

Izmenjeno (nebojsabrada)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao drustvo, dajte neku ideju za letovanje.  

Do sad nikada nismo letovali na kopnenom delu Grcke...samo na ostrvima. Ove godine smo imali debakl i ne bih da ponovim istu gresku. Imamo bebca koji ce sl godine na letovanju imati dve godine a ja cu biti trudna do zuba. S toga, treba nam nesto sto je relativno blizu da se ne bih porodila u kolima od ukocenosti...Zatim, treba nam dugacak plićak za klinca. I obzirom da volimo da skitamo trebalo bi da to mesto bude blizu nekih zanimljivih mesta koje valja obici. Ono sto nas NE zanima jeste provod, guzve, buka noću, itd.. Ako znate neko mesto koje odgovara opisu javljajte pa da ugrabim sad ovaj zimski popust na aranzmane. 

P.S. Postoji li neko letovaliste u Grckoj gde nije sve preko brda i preko brega? 

Izmenjeno (crnatackica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nei Pori....al' posle ostrva, kao sa konja - na magarca....

nesto najbilze ostrvima  - Sitonija

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li iko moze da me posavetuje gde otici, da je pristojno mesto i cena, ove godine imam ponudu dobru za Sarti i za Sivotu. Kome glas dajete? Pomozite ?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bih u Sivotu, jer iskreno na Halkidikiju su u zadnjih par godina gužve nesnosne, a bogami i cene su znatno podigli, sve je veći problem naći parking, ne kažem lep je Sarti, ali ja bih pre na Jonsko more. Ako si autom iz Sivote možeš i do Krfa, Parge, Lefkade...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moj glas za Sivotu...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da li iko moze da me posavetuje gde otici, da je pristojno mesto i cena, ove godine imam ponudu dobru za Sarti i za Sivotu. Kome glas dajete? Pomozite ?

Ja isto dajem glas za Sivotu, jeste malo dalje ali vredi! Slažem se sa @Ivanhoe na halkidikiju su guzve nesnosne, ja sam bio prosle godine u prvoj polovini juna u Haniotiju i tad je bila guzva, mogu misliti kako je u julu i avgustu!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka