Guest Pedja

Pomozite mi da izaberem destinaciju

2132 poruke u ovoj temi

Ja nisam bila ni na Kritu ni na Rodosu,tako da ti verovatno nisam od preterane pomoci,ali ono sto mogu da kazem je to da je Krf prelep! Sta podrazumevas pod super provodom? Sto se mesta tice,po mom misljenju najvise zavisi od toga da li si motorizovana ili ne i na koliko.Jer ima mesta koja su super za baznu stanicu,ali ne i da tamo provedes vecinu odmora...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemoj se truditi da nadjes nesto slicno Rodosu posto tako nesto nema nijedno ostrvo. Ja sam prethodne dve godine bila na Rodosu i isla bih opet ali druga strana nece, tako da idem na Krf- Dassia. I uopste nisam srecna. Ali zato sledece godine, opet Rodos

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dadi plasim se da i ja necu biti srecna jer druga strana nece na Rodos opet. Mozda je i u pravu. Pod provodom podrazumevam malu setnjicu, voznju skuterom po ulicicama, kafica u kaficu, ne neka pijanka to neeeeeee ali ni penzionerski zivot. Ne znam sta cu.... Prosle godine smo iznajmili skuter, bili smo 10 minuta od centra, pre podne smo isli na razne plaze (od 5 do 20 km), uvece ispitivanje grada i bilo je bas lepo. Mogu da poredim sa Budvom i Herceg Novim ali umesto nase omladine mogu se videti polupijani i bas pijani Englezi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slicna su nam interesovanja, s tim sto bih ja dodala i fenomenalne radnje na Rodosu. Grad Krf je jako lep, zato sam se i odlucila za njega, mada su mi neki na forumu preporucivali Krit, Retimno, kao najslicniji Rodosu. Pogledaj malo i ovo, mozda ti se ucini zanimljivim.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao sto vec rekoh,nisam bila na Kritu,pa na tu temu i ne mogu nista da kazem.Pijanih Britanaca  ima svuda,ali u Kavosu najvise,pa se tamo i ne zalazi-ovako nije strasno.Po mom misljenju,steta je otici na Krf,a ne obici ga ceo.Grad Krf je prelep i tamo ima sve nabrojano.Mi smo proslo leto bili u jednom mestu severno,koje je preslatko,ali nije dobra pozicija za obilazak,ali ako si negde u blizini grada Krfa,odatle je sve relativno blizu,ali mesta kao takva nisu neka.Nigde nema bas sve na jednom mestu-smek Krfa i jeste njegova raznolikost...Male pescane,velike pescane plaze,male i velike sljunkovite plaze,uvalice,pescana plaza sa dinama(nasa omiljena),prelepa seoca sa preslatkim tavernama,lepi kafici u gradu,sume maslina....................

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Krit definitifno, ali...ali ako će te iznajmiti motor, a ne kola, onda zaboravite na krit...i na kritu i na krfu ima da se provedeš nezaboravno, kao i na rodosu i to zajedno sa pijanim englezima, jer njih ima svugde, a najviše na istočnom delu krita...tako da rethimno (pošto je na zapdnom delu) i nije loš izbor, možda je bolje u Hanji...a najbolja solucija ove godine na krit, a sledeća na krf...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A mozes li meni da das neko predjenje Krfa i Krita? Zasto akcenat na Krit?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zašto akcenat na krit...

evo opisaću ti deo našeg putišestvija...ovo je samo jedan deo sa zapadne strane krita...

mi smo inače "spavali" u mestašcu pored Retimna, Adele...

Znači, Hanja obavezno, prelep turistički morski gradić sa istorijom...

Dalje u potezu prema Hanji, mi smo obišli još pećinu Sfendoni pored Livadia, odnosno Axosa (veći bliži grad je Anogia)...

zatim kod Georgiouupolija ima skretanje prema Kourna jezeru, prelepe zelene boje...

onda pod obavezno selo(odnosno u našim slučajevima salaš) zvano Koumos (kordinate 35.450493, 24.170469), negde pored Kalivesa, malo je teže naći... (čovek je sam od svog maslinjaka, sa svojih 10 prstiju, izvlacio kamen i gradio sopstveno selo, neverovatno...inace, tamo smo i sreli zenu iz nasih krajeva, koja radi tamo. Ulaz se ne placa, ali red je pred gostoljubljivim domacinom, barem popiti pice, ali, sigurno će te i ručati. Kazu da je lepo i uveče uz grcku muziku... Sve je u kamenu i najmanja sitnica je napravljena od kamena...)

...onda obavezno, posle Hanje sledi put prema Kastelli, odakle polaze brodići za Gramvousu u 10, 10:15 i 13h... prelepo je, postoji druga mogućnost da se ide kolima donde ali od Kastelija da Gramvuse je zemljani put, bio, pa posle malo duže pešice, ali se od gore pruža prelep pogled i zalazak sunca...pošto smo mi zakasnili za brod od 10 otišli smo do prelepe plaže Falasarna u okolini Platanosa...ako nameravate do još lepšeg Elafonisija, spremite se za brdsko planinsku vožnju, u pravom značenju te reči, i jedan ceo dan samo za nju...

idemo dalje, opet pod obavezno nacionalni park, kanjon Samarias...moj savet pošto ima dve varijante, kopnenim putem i morskim, da se izabere morski put, tj. kolima do Hora Sfakiona pa brodom do kanjona (brod je polazio u 10:30) jer je kraj kanjona 3-4 km zanimljiviji u odnosu na gornjih 7-8 km.

normalno ima toga još...naše preporuke Preveli, gde se reka na čudan način uliva u more, a možete prošetati gore uz reku, lepa je priroda, na preveli se može doći na dva načina, skroz kolima po zemljanom putu, pa malo peške preko brda ili do manastira pa dole velikim brojem stepenica...obavezno na ulazu u manastire napomenite da ste ortdoks vere, trebalo bi da vas puste besplatno naša braća grci...

zatim Matalu sa lepom plažom gde su se pre okupljala deca cveća...i gde postoje stare katakombe u steni...i poznati natpis "today is life, tomorrow never comes..."

Normalno uz put od severne strane do južne strane obale krita, postoje razna prelepa grčka planinska sela kao što je Spilli...itd, itd...da neotkrivam sve...

kao što vidite nisam pisao o noćnom provodu, koga ima na sve strane, ali to prepuštam drugima...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa prema opisu Djoleta onda definitivno idem na Krf. Nisam bas raspolozena za planinarenje iskreno mozda vise za istrazivanje ostrva pomocu skutera i beskonacno plivanje a uvece provod sto u kaficima a mozda i u restoranima. Kakve su cene na Krfu? Da li je bolje imati hotel sa doruckom a za veceru ici u restorane tj. taverne ili je bolje imati polupansion i ne razmisljati o spremanju jela. Ipak smo na odmoru. Koji hotel sa tri zvezdice predlazete eto da je na Krfu i da se skuterom moze obici dosta mesta u odnosu na razdaljinu. Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam prosle godine bio na Kritu u Hersonissos-u. Krit je ogromno ostrvo, maltene posebna i i zdvojena celina Grcke. Ovo je relativno malo turisticko mesto ali dosta bucno, ima puno Holandskih tinejdjera, barova i klubova. Plaze u samom mestu su prosecne a obavezno se treba iznajmiti Auto za obilzak sto vise razlicitih mesta i plaza - Agios Nicolaos, Praveli, Matala, Ierapetra, Chrissi Island, Malia, itd. Zapadna strana Rethymno i Chania nisam stigao da obidjem, kazem 10 dana je malo za ovo ostrvo, je dosta mirnija i ima duzu tradiciju i istoriju dok je istocna strana da kazem turistickija, gomila malih mesta i puno mesta za nocni provod. Ima sta da se vidi i da svako nadje svoj mir. Mozda je ako je neko za mirniju varijantu bolje da ide na zapadnu stranu. Nije nesto extra skuplje od ostalih ostrva. Rent-A-car je 30-ak eura dnevno. Slobodno pitajte sve sta vas interesuje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ma sve destinacije u grckoj su extra i svaka je lepa na svoj nacin,sta god da izaberes bice ti super :D :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne bih se bas slozila sa time da je svuda u Grckoj extra. Treba pazljivo birati, u odnosu kakvo letovanje covek zeli, aktivno, pasivno...obilasci, staticnost, smestaj, plaza....i naravno, visina troskova. Grcka definitivno moze zadovoljiti svakog turistu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne bih se bas slozila sa time da je svuda u Grckoj extra. Treba pazljivo birati, u odnosu kakvo letovanje covek zeli, aktivno, pasivno...obilasci, staticnost, smestaj, plaza....i naravno, visina troskova. Grcka definitivno moze zadovoljiti svakog turistu.

ama covek ide prvi put i ima da mu bude extra garant gde god da ode!pusti nas ,,veterane,,mi stalno trazimo bolje i lepse :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aman, jesi li ti video kad je COVEK isao prvi put...ej koje godinesmilie_tier_128.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905030
    Ukupno poruka