sstefan

Prevoz autobusom do Češke

14 poruka u ovoj temi

Zdravo,

Zanima me prevoz busom do Češke. Gledao sam na sajtovima raznim, koliko vidim, imaju autobusi do Brna, Praga. Zanima me da li je nekad neko išao preko ,,Laste'' ili nekim drugim prevozom. I koja je cena karte. Nikad nisam išao, razmišljam da odem. Pa se razmišljam da idem autobusom ako bude jeftinije od avionske karte. Ako neko zna, ako može da mi odgovori. Hvala :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cenu pogledaj na ineternet prezentaciji. Lastini autobusi su ok.viđala sam ih ispred hotela Slavia verovatno se u njemu vozači odmaraju. Lasta je turoperater Eurolines grupe i oni imaju određene standarde.I naravno da je jeftinije od avionske karte jer nema direktnog leta do Praga pa te oderu dok prelećeš Evropu okolo naokolo da bi stigao do Praga. Najjeftinija avio varijanta je Lufthansa preko Minhena 400€ povratna karta.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@zeke

Hvala ti :) Pa znam da je mnogo skuplje avionom, ali gledao sam baš, ima let do Ciriha pa onda do Praga, čak sam video za septembar da je cena sada do 200e, što i nije puno, a sada da li će do tada poskupeti ili pojeftiniti, ne znam. Ali hvala ti, interesovalo me to što se tiče autobusa.

A da li mogu da dobijem neke informacije na glavnoj autobuskoj stanici?

I ako možeš da mi daš link od te prezentacije, pokušavam da nađem, ali ne mogu, Hvala :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam da li ste vec videli,ja sam nasla nekoliko prevoznika koji voze autobusom do Praga,cena povratne karte je 9300 din , pogledajte na sajtu Autoturista iz Novog Sada *** ,ima i za 8500din pogledajte na sajtu Eldorada ***.

Naravno,tu je i Lasta,pretpostavljam da informacije mozete da dobijete na autobuskoj stanici. :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Atina11

Hvala ti puno :) Moram priznati da sam malo oznenađen, mislio sam da će cena biti veća :D

Šteta što nemaju svoju agenciju u Beogradu, ali dobro. Moram još pogledati na autobuskoj stanici za Lastu. Hvala još jednom :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo sajta Laste ***

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala. Ako možeš da mi pošalješ u poruci jer je link izbrisan :/

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iz Pešte je 8000 ft. (27e) povratna, do Praga (orangeways bus). Imaš svaki dan dva polaska. Jutarnji i večernji. Beograd - Pešta = 26e. Sve ukupno - 53e, + 3-4e za metro u Pešti, od železničke st. do mesta polaska orangeways-a. (2 metro linije).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, ali ovo mi se čini malo komplikovano :D Ali hvala u svakom slučaju :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od kada su ukinuli redovnu avio liniju sa Pragom, najjeftinije je preko Lufthanse i Minhena, cena je oko 200 eura ako se uzme nekih 20-25 dana unapred, preko Austriana je ove zime karta poskupela, preko zime je bila oko 400 eura, mada sada vidim da mogu da se nadju i za 200 eura, ali treba stalno proveravati.

Dosta ljudi za Prag idu Jatom do Beca a onda busom do Praga. sa aerodroma idu direktno autobusi do praga, cena je 20 eura.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

,ja sam nasla nekoliko prevoznika koji voze autobusom do Praga,cena povratne karte je 9300 din ,

Uf, zar nije to prevelika cena, kada aranzman sa 4 nocenja i doruckom zajedno sa prevozom kosta oko 130e ?

Nego da li neko zna da li postoje prevoznici koji voze i staju tamo gde im ja kazem, htela bih da obidjem neka mesta koja nisu u standardnoj ruti? Naravno da im cena ne bude ko ovaj aranzman puta 2 :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste velika cena u odnosu na cenu aranzmana,ali turisticke agencije posluju drugacije od autoprevoznika,pa su im i cene takve. :) To je kao i ona varijanta vikenda u Becu ili Budimpesti preko agencija po ceni od 30,40 evra,a samo povratna karta do tih destinacija kosta vise.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa jeste, agencije napune pun autobus a sigurno imaju popust i na smestaj ....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo da vam javim, bio sam u Češkoj. Išao sam autobusom. Kupio sam kartu u Lasti, iz Novog Sada do Brna, povratna karta je bila 6500 dinara, to je sa popustom od 10% za studente. Mislim da je to najjeftinija opcija. Što se tiče puta i trajanja, kranuo sam iz N.Sada ujutru u 9.15 i u Brnu sam bio već oko pola 8. Sve je bilo u redu, nikakvih problema na granici nije bilo. Čekali smo možda oko sat vremena na izlazu iz Srbije, a na Mađarskoj možda oko pola sata.

Osiguranje sam isto uzeo jer mi je žena u agneciji rekla da vraćaju sa granice ako nemamo osiguranje i dovoljno para kod sebe. Ja sam uzeo osiguranje na 5 dana i sa sobom imao 250e. 50e po danu. Inače sam ostao skoro 10 dana, ali kada bi me na granici pitali koliko ostajem, rekao bih 3 dana. Ali nisu ništa pitali.

Uskoro planiram opet da idem i mislim da ću ponovo autobusom. :)

E da, gledao sam čak i putovanje vozom. Cena je ista otprilike ali se duže putuje. Nisam ni siguran koliko je to sigurno vozom. Voz ima, čini mi se direktan, iz Beograda do Breclava. Ja putujem u Olomouc inače, pa bi morao onda da presedam u voz iz Breclava do Brna, a onda iz Brna do Olomouca. Malo je komplikovano. Cena u jednom pravcu je 40e. Koliko sam ja uspeo da nađem.

Kao što rekoh, hteo bih opet uskoro da idem pa razmatram opcije. Pročitao sam da će uskoro ponovo biti otvoreni direktni letovi do Praga, od kada smo postali AirSerbia. Možda bude bilo mnogo povoljnije.

Ako neko ima neke predloge u vezi putovanja, neka predloži :)

Hvala :)

Izmenjeno (sstefan)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka