ljerka

Hotel Sunny days el Palacio Resort-recenzije forumasa

99 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima. Putujem sa porodicom polovinom juna u ovaj hotel . Interesuje me da li je neko ove godine bio u hotelu i kakvi su utisci. Ima li gužve s obzirom na situaciju u Ukrajini i Rusiji a po komentarima forumaša ovaj hotel je bio pun Rusa.

Prvi put letujemo u Egiptu i nadam se da smo napravili dobar izbor jer idemo sa tinejdžerom (13).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@mirjanaprobojcevic mi smo upravo dosli iz ovog hotela. Utisci ljudi iz nase grupe su razliciti tako da izgleda zavisi od toga sta ko trazi. Napisacu da je jedan par bio toliko nezadovoljan da su trazili da im se pormeni hotel (ne znam o cemu se konkretno radilo, ali su otisli u drugi hotel, isli smo svi preko 1A agencije). A evo nasih utisaka.
Prvo da kazem nesto o sebi, isla sam sa suprugom on ima 46, ja imam 38 godina. On je imao problem sa diskus hernijom i bili smo vrlo skepticni kako ce da prodje cela prica oko puta i leta ali prezivelo se. Nama (posebno meni) je veoma vazna plaza dok smo u sobi samo da prespavamo i istusiramo se i vazno nam je da bude cista. Ni on ni ja nismo tipicni Balkanci sto se tice hrane i volimo da isprobavamo razne ukuse. Cisto da steknete sliku o nama. A evo utisaka iz hotela.

Na osnovu iskustva od prosle godine (prvi put u Egiptu) kada smo dosli u hotel gurnuli smo u pasos neki evric da bi dobili sobu u prizemlju (zbog stvari ali se ispostavilo da su nam doneli stvari i da nismo mi morali da nosimo) i u delu koji sa jedne strane gleda na koralnu plazu, a sa druge na lagunu. Savet, nemojte da uzimate sobu u prizemlju jer su uglavnom roditelji sa malom decom koja vriste po ceo dan. Sobe su ciste. Ali namestaj je veoma star, imaju problema sa tusevima koji prskaju, nama se zapusio lavabo (prijavii smo na recepciji i istog dana su popravili), dakle, ako ste navikli na luksuzne hotele i sobe definitivno vam se nece dopadati. Ako ste navikli da samo prespavate u sobi i da budete na plazi veci deo dana, hotel je cist, bice vam ok.
Hrana. Ima 2 restroana koji rade dorucak, rucak i veceru. Jedan je u zgradi recepcije, drugi je iza u zgradi gde je sestra hotel Mirette. U ovom prvom je uvek nenormalna guzva jer je svima lakse da sa plaze dodju na klopu, u ovom drugom nema skoro nikoga. Mi smo se cimali (posebno za veceru) u drugi restoran jer nismo hteli da se guramo u prvom. Za dorucak smo obicno isli u ovaj na plazi ali mi smo isli u 7 pa nije bila guzva. Za rucak smo isto isli tu jer je nama previse hrane sva tri obroka pa smo jeli za rucak voce samo. U svakom slucaju hrana je vise orijentisana na egipatsku kuhinji i njihova jela, mada moze da se nadje ponesto od internacionalne. Ljudima iz nase grupe koji su tipicni Balkanci sto se tice klope nikako nije legla...oni su uglavnom jei burgere i krompirice sa snack bara. Nama je egipatska klopa super i i maju odlicne salate i povrce na sto nacina i prinac na 200 tako da nam je bila ok. Misim da ovde zaista ne vredi diskutovati jer dosta zavisi sta ko voli da jede.

Plaza. Za mene idealna. Velika laguna koja je oko 70 puta 250m kao ogroman morski bazen. Prilaz je plitak nekih 70m sa jedne stane i ide do dubine od 7m, a sa duzih stranica ima silazaka na stepenice gde smo mi uglavnom ulazii jer se u plicaku naguraju gomile Egipcana koji plutaju tako po ceo dan u picaku i piju sokove i bacaju case u vodu. Sa druge strane imate koralnu plazu koja je plitka i gde ima mnogo ribica i korala i bas je lepa za snorklig. Tu je mirniji deo. Ali za taj deo vam trebaju papuce za vodu. Napomena, posto niste bili u Egiptu, plaze rade od kad svane (moze da se kupa, ali peskiri se dobijaju od 8) do zalaska Sunca (peskiri mogu da se menjaju do 17h, cuvari izbacuju iz vode u 18h) koji je u Egiptu mnooogooo pre nego sto smo mi navikli. U 19h je mrak. Tako da treba ustati oko 6h i biti u vodi u 7h tad je najlepse.

Ako imate jos neko pitanje, tu sam.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@MMarijaMM

Ne znam zašto koristite termin balkanci kad to nema veze sa nama vec sa evropljanima.

U hotelima gde odseda više arapa imaju arapski začinjenu hranu koja se uglavnom ne sviđa evropljanima. Mojoj ženi je ok, meni ne ali sam se snalazio.

Zadnjih godina idemo u skuplje hotele i hrana je bez arapskih začina i prilagođena evropskom ukusu i super je. To je cela istina o hrani.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Puno hvala na informacijama.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@MMarijaMM

Razumem vas, ne osecam se uvređeno ja samo jednostavno uvek skrenem pažnju ljudima jer će ovo ostati zapisano jaaako dugo i ko zna koliko puta će se pročitati.

Evo sad ste napisali tipicni Evropljani i šta ćemo sad što kaže Konstrakta. 

Ispada da ni ne pripadamo Evropi.

Neko nam je ubacio u softver da smo crne ovce i kako sad to promeniti ?

Izmenjeno (lalex)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@lalex 

Opet se slažem sa Vama. Ipak diskusija o tome da li smo Evropljani ili ne nije tema ovde. Geografski sigurno jesmo, a po mnogim kriterijumima, na moju veliku žalost, daleko smo od Evrope... Ja ne mislim da smo crne ovce, ali morate priznati da malo kome u svetu na termin "Evropljanin" padne na pamet neko iz Srbije (ili da ne etiketiram Srbe ne padne mu na pamet ni neko iz Poljske, Estonije, Malte...da ne nabrajam). Ali hvala što ste ukazali na moj propust. Da ne zatrpavamo temu off-om, ipak je tema vezana za hotel Sunny Days.

Da dodam vezano za hotel da ima i u ponudi 3 restorana a la carte koji trenutno rade: riblji, kineski i internacionalni. Pored recepcije sedi devojka koja od 11h pravi rezervacije za onaj restoran koji je tog dana otvoren. Postoje termin u 19h i 20:30h. Vrte se u krug koji restoran koji dan radi, jednom je svaki besplatan, kasnije se plaća. Mi smo bili u ribljem i kineskom. U kineskom ima neki meni sa po dva ili više jela (predjelo, supa, salata, glavno jelo, pirinač ili nudle i dezert) pa izaberete šta biste hteli. U ribljem je postavljen kao švetski sto salate, supe i dezert, a na tanjiru se dobija 2 vrste ribe, jedna cela, jedna kao komad neke veće ribe, nekoliko štapića prženih lignji, kromir i pirinač. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@MMarijaMM Molim te napisi:

- kakva je higijena soba i kupatila (citala sam na tripadvajzeru da ima onih krevetnih buba, mada nesto ne verujem zapadnim turistima)

- kakav je bar-restoran na plazi, jel sluze alkohol preko dana

- kakva je uvece animacija

- moze li da se seta oko hotela, ima li radnji

Mi smo bili u Sinbadu prosle godine (koji je super ali je ove god mnoooooogo skuplji) pa nam  sad svaki hotel uporedjujem sa njim.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@majana

- kakva je higijena soba i kupatila (citala sam na tripadvajzeru da ima onih krevetnih buba, mada nesto ne verujem zapadnim turistima)

Nama je soba i kupatilo bilo cisto, nismo naleteli na bube. Jedino je sve jakoooo staro i tako i izgleda. Ja se jezim na prljavo, pa ako je meni bilo ok onda verujem da je vecini. Doduse napominjem da smo mi cusnuli neku paricu kada smo uzimali sobu. Soba nam je bila u prizemlju u onom delu koji gleda na koralnu plazu, gledali smo u koralnu plazu, soba 6007.

- kakav je bar-restoran na plazi, jel sluze alkohol preko dana

Mi nismo pili alkohol, ali zenica iz nase grupe je pila koktele. Videla sam da ljudi masovno piju pivo. Imaju sokove one iz automata djus, koka kola, fanta, sprajt, voda, kao i kafe nescaffe iz automata espreso, kapucino, produzeni espreso, mozda ima jos nesto. Videla sam da im stoje false sa njihovim alkoholnim picima dzin, votka, tekila i jos nesto i oni sareni sirupi u baru tako da pretpostavljam da mozes da trazis koktel, kao sto rekoh mi nismo bili u fazonu da pijemo alkohol pa nisam testirala. Bar na plazi radi od 10 do 17h, ima ih dva sa svake strane lagune po jedan. Do recepcije napolju, pored italijanskog restorana (u koji nismo isli, moze za veceru svako vece bez rezervacije, ali ja ipak volim italijanske restorane u Italiji) ima jos jedan bar koji radi od 10h ali do nekog trenutka uvece, ne znam tacno kog. Takodje ima na spratu iznad recepcije bar koji radi od 10h do ponoci. 

- kakva je uvece animacija

Onako. Jedno vece je bilo neko dervisko vece, jedno vece trbusni ples, karaoke takodje, mi nismo bas bili mnogo zainteresovani za ta desavanja. Ima puno Egipcana u hotelu sa decom pa uvek prvo imaju neku animaciju za klince, neko djuskanje na bini i tako to, pa kasnije za odrasle.

- moze li da se seta oko hotela, ima li radnji

Sto se tice radnji ima jedna "ulica" izmedju recepcije Sunny days Mirette i Sunny days El Palacio sa nekim radnjicama u kojima ima za svakog po nesto. Kada se izadje iz Mirette sa desne strane (u pravcu ka severu, tj ka Kairu) ima neko setaliste gde nema radnji i nakon npr 2km se ulazi u stari centar grada i tu imas prodavnice i slicno. Levo od recepcije Mirette smo isli samo oko 1km tu imas na istoj strani kao hotel posle nekih 400m jedan blok raznih prodavnica, a preko puta imas onaj Kleopatra bazar sa fiksnim cenama. Takodje odmah preko puta hotela prva apoteka sa leve strane je skroz korektna, neku kremu za ledja koju su nam preporucili kad se ukocis koju su rekli da kosta oko 2 dolara smo platili 1 dolar. Ima na tom potezu preko puta hotela i nekih kafica i restorana.

 

Ako te jos nesto zanima kazi. Mi smo prosle godine bili prvi put u Bella Visti i meni se kao hotel vise svidja BV ali je plaza jako mala, svi se znaju onda te oni za izlete, masaze i sve ostalo smaraju po ceo dan. Takodje nama se ne dopada da se setamo izvan hotela jer te svi prodavci vuku za rukav a ne umemo da se cenkamo, tako da nam je BV bila mala da se po samom hotelu setamo. Onda sam gledala hotele i posto sam ja zaludjenik za plivanje (10 god trenirala sinhrono plivanje) a s druge strane obozavam da ronim, Sunny days je delovao kao dobar izbor. Takodje hotel je dovoljno veliki da se setnjom po njemu skupi preko 10000 koraka dnevno. Ja sam bar 6h dnevno bila u vodi - 3 puta po 2h i to mi je osnovno na moru tako da nisam tipican turista. Takodje u 10 dana sam isla u Kairo, na safari, obilazak Hurgade sa vodicem i dolphin house, tako da nisam bas svaki dan bila po ceo dan u hotelu. Dolphin house smo isli preko hotela iako je mnogo skuplje jer suprug ima problem sa kicmom pa nije hteo da se trucka mini busom do neke marine vec je isao brodicem direktno iz hotela. Na ostale izlete sam isla sama preko onih nekih nasih agencija sto ih vode Egipcani koji znaju srpski... 

Izmenjeno (MMarijaMM)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala puno na detaljnim opisima, mnogo znaci nama neodlucnima

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@MMarijaMM Molim te napisi:

- kakva je higijena soba i kupatila (citala sam na tripadvajzeru da ima onih krevetnih buba, mada nesto ne verujem zapadnim turistima)

- kakav je bar-restoran na plazi, jel sluze alkohol preko dana

- kakva je uvece animacija

- moze li da se seta oko hotela, ima li radnji

Mi smo bili u Sinbadu prosle godine (koji je super ali je ove god mnoooooogo skuplji) pa nam  sad svaki hotel uporedjujem sa njim.

@majana ako ste prošle godine bili u Sindbadu, nemojte ni deo sličnosti da tražite u Sunny days. Sindbad jeste poskupeo i to dobro poskupeo ove godine (bila sam u njemu prošle godine u oktobru) ali isto tako i Sunny ima nerealno visoku cenu. A drže tekvu cenu jer je jedan od omiljenih hotela kod egipćana, tako da pogledajte još neki od hotela. On se isplati za ljude koji idu na primer na ronjenje, pa su od 2 nedelje više od 10 dana na brodu.  

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i mi se vratili iz Egipta juče pa da napišem svoje utiske o hotelu. Sve je onako kako je Marija napisala i to ne bih ponavljala.

Po dolasku smo stavili 5 dolara u pasoš i dobili sobu za 10min. br.6230 levo od lagune na drugom spratu, pogled na lagunu i otvoreno more. Soba lepa, nameštaj dotrajao kao i ceo hotel, relativno čista. Doneli su nam jedan pomoćni krevet za sina  i dodali još jedan dušek preko i na moje insistiranje promenili posteljinu.  Videla sam jednu  sitnu žutu  bubicu na pomoćnom ležaju, pretpostavljam nešto kao grinje jer im pomoćni ležajevi stoje po hodnicima, pa sam ja spavala na njemu ane dete. Higijena u sobi ok, u zajedničkim toaletima loša, u holu takođe prljavi klub stolovi. Zaposleni rade po ceo dan, čiste non stop, nasmejani su i sve što vam smeta pokušaće da poprave. Jednostavno ogroman broj ljudi je u hotelu, pesak se lepi na sve i zaposleni su samo muškarci, da čiste žene verovatno bi bilo malo drugačije ( bez uvrede ).

Hotel je zreo za renoviranje.

Plaža- prelepa. Laguna je za plivanje nema gužve u dubljem delu. Voda čista, ima po neka čaša jer se pije iz plastičnih čaša a duva vetar, i to spasilac pokupi kad dođe do kraja lagune. Na suprotnoj strani otvoreno more, prelepa čista topla voda. Na kraju te plaže dva grebena sa koralima i ribicama, imate osećaj kao da plivate u akvarijumu, savršenstvo. Ponesite malo hleba i ribice će vam jesti iz ruke.

Hrana- nama odlična. Čuli smo komentare ljudi na plaži da je hrana loša ali se nama dopala, naš sin je bez problema sve jeo. Nije ni mnogo začinjena ima malo karija i mirođije koje ja koristim i kući.

Barovi-imate ih oko lagune, na bazenima hotela Mirete, na spratu u holu. Sokovi su original: cola, fanta, sprite. Mi smo pili pivo koje je odlično, probali belo vino koje nam se nije dopalo dok žestoka pića nismo probali. Kafa je ok ima par vrsta. Rusi i Englezi cirkaju od deset ujutru žestinu i koktele tako da pretpostavljam da su i ta pića u redu.

A la carte restorani - kineski dobar, internacionalni (biftek i riba) dobar, riblji mi se najmanje svideo( jedino supa sa morskim plodovima) a inače  obožavamo sve iz mora.

Hotel je pun Egipćana i to mnogima smeta. Mnogo ih je, kupaju se obučeni kao nindže, imaju mnogo dece koja spavaju po stolovima za vreme ručka... Nama to nije smetalo jer su to oni, njihova kultura je takva a mi smo gosti u njihovoj zemlji. Na sredini našeg boravka su otvorili još jedan restoran pored bine , pretpostavljam zbog gužve, i tu su puštali samo strance što je suprugu i meni zasmetalo,onako ljudski. Čak je bila i situacija da je žena belkinja došla sa suprugom Egipćaninom i decom i imala problem da suprug ruča sa njima.

Egipćani su vrlo ljubazni i stvarno se svuda osećate dobrodošlo, počev od osoblja pa do njihovih gostiju u hotelu.

Sin i ja smo imali to neko trovanje koje pominjano(pretpostavljam zbog vode). Meni je za jedan dan bilo bolje sa ALTINALOM( ima ga u apoteci u hotelu) a za klinca su došli autom iz bolnice, odvezli nas, dali mu kroz infuziju antibiotik i antiseptik i odmah mu je bilo bolje, vratili nas u hotel. Sve pohvale za doktora i osoblje klinike.

Išli smo tri puta u grad: u marinu(taxi 100 funti u oba pravca), Memšu( taxi 150 funti u oba pravca) i u Šeraton ulicu i Kleopatra bazar(100f.). Prvi put smo bili u Egiptu tako da je sve bio šok za nas i treba vremena da se navikneš na grad.

Išli na tri izleta: safari, Rajsko ostrvo I Luksor.

Ko ide sa malom decom- bazen u ovom hotelu je pun dece, bolje je u hotelu Mirete kod uvale, tu imate dva bazena sa toboganima, a za malo veću decu tobogani su u gornjem hotelu do koga se dolazi tunelom ispod magistrale.

Izvinjavam se što sam malo nabacala informacije jer sam se trudila da ne ponavljam ono što je već rečeno.

Hvala svima na forumu jer smo uz pomoć ovog foruma suprug i ja organizovali sva naša putovanja.

 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo bez "malo hleba" i hranjenja ribica, zbog ajkula koje privlaci veci broj riba.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok, slažem se da treba ispoštovati  ako kažu da je hranjenje zabranjeno, ali moram reći da su to priče za malu decu.. Te slatke, male, šarene ribice koje dodju na hlab, nikako nisu hrana ajkula. Ali poštujte to pravilo,svakako.

Izmenjeno (dare013pa)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka