ljerka

Hotel Elysees- recenzije forumaša

51 poruka u ovoj temi

naxy84

Napisano: 09. Sep 2012 - 14:41

dragi forumasi pisem vam toliko opisivanog Elizea ili ti Elysees detaljnije cu kad dodjem u Bg ali evo i mog doprinosa :)...

Jednostavno ko dolazi u ovaj hotel treba da se spremi na sve ..ja sam imala srecu da iz prve dobijemo dobru sobu a inace iz moje grupe su svasta dobijali menjali po 3x ali bez malo kesa nista..drugo all inc. je bacanje para osim ako necete da se nalivate vodom koka k. pivom ceo dan u plastic.casama inace nista drugo i ne dobijate ,hrana je da ne budem bahata ok ali stede dosta jer im je baza virsle,pirinac,makarone plus neko meso piletina,teletina i to je to i svaki dan isto voce ponekad lubenica..salvete tesko daju kao da su od papirusa..jako lose peru tanjire i solje da je to strasno ali posle se naviknete..u hotelu ne daj boze da ocete kafu koju vam daju u plast.casi je 15 le ili ti skoro 250din tako i koka.k. a sladoled deru kako stignu pritom se raspao u sanduku i ko zna sta je sve preziveo jer je sam polu otopljen a i nema ih puno..inace radnja sa leve str hotela je bas bas ok imaju sve ali pre nego sto platite pitajte cenu jer deru kako im se cefne i ako vam nije ok cenkajte se jer nemaju fix.cene..

marko.del

Napisano: 03. Oct 2012 - 11:45

evo ovako sveze informacije sto se tice hotela Elysees .... pa sta da kazem nisam verovao ali istina je da su njihovi hoteli pravljeni za 10 ak sezona a da se pri tome ne ulozi nista... bio sam u istom hotelu 2009 i bilo je odlicno.... sve pa sam se i ove godine odlucio za isti bez razmisljanja...GRESKA i to velika. Soba blagi uzas higijena 2/10 soba prljava, smrdljiva( urin) carsavi mrljavi na cetu KRV???? naravno zamenili smo sobu... iako smo trazili sobu koja gleda na bazen sa terasom nismo dobili...ok nema veze.... posteljina i peskiri se ne menjaju svaki dan (ranije jesu).. Hotel samo osoblje ne bas previse ljubazno, naravno jezik tj nivo engleskog i cuveno ZIS da ne pominjem pa i najprostija komunikacija bila je pravi podvig. Internet tj wi-fi moze da se uhvati samo u holu i to slabo a pogotovo kada se skupi 30 ljudi u potrazi za istim... uzas . Kuhinja... najvise se pokvarila od predhodnih godina... hrana neukusna, sokovi preslatki, prlajve case, tanjiri, pribor... svaki dan ista hrana, izbor mali...dosta jela sa nihovim specificnim zacinom koju vecina ljudi ne jede. Sve pohvale za osoblje.

Plaza ok je mozda i jedna od bolje organizovnih ali peskiri nisu svaki dan cisti cak mozda se peru i 1 nedejno, pa se tako desava da ujutru dobijete peskir koji smrdi na znoj predhodnog gosta, koji se predhodni dan cvario na suncu i pristojno oznojio.... UZAS...Osoblje na plazi nemam reci koja je to doza drskosti i bezobrazluka... ljudima sa AI uslugom nisu dozvoljavali da uzmu po 2 pica i da ponesu do lezaljki... casice u koje se sipa pice je 1 dl sto je malo pogotovo ako se pije sok,voda ili pivo....??? ako uzimate cesce pice gledaju vas ko da kradete ili da im iz dzepa uzimate...Ne pricaju engleski ili neki drugi jezik, nemaju nadredjenog kome mozete da se zalite. MISLIM DA JE OVOM HOTELU KRAJ BLIZU, PREPORUKA ZA ZAOBILAZENJE....NEDJITE NEKI NOVIJI KOJI SE SKORO RENOVIRAO.

Nebojsa09

Napisano: 05. Oct 2012 - 20:06

druze ja sam se vratio iz istog hotela pre par dana i sad se pitam da li sam ja bio u drugom hoteli ili....sto se tice sobe bila mi je vrhunska kao da je juce renovirana mogao sam iz nje bukalno da uskocim u bazen,svaki dan su mi glancali sobi i svaki put prijatno iznenadili kada se vratim jer su mi cak sredjivali i moje licne stvari...naravno peskire su menjali svaki dan....sto se tice plaze imao sam Al i nisam uzimao po dva pica, nego po cetiri pet jer sam nosio i ljudima koji nemaju Al, doduse jesu me malo gledali ispod oka ali mi to nije smetalo....vise puta smo znali i da se neodvaamo od sanka i da popijemo ko zna koliko i niko nam nije pravio problem... jedino sto se slazem sa tobom je u vezi wi-fi da je slab,ovo ostalo veze sa vezom nema....da sto se tice peskira na plazi mogao si da biras koji hoces niko ti ne bih pravi problem, mada ja nijednom nisam naisao na prljavi....

Ne znam sta da ti kazem.....verovatno si zaboravio da ih malo podmazes pa su onda i oni zaboravili na tebe... ;)

vojvodjaninnn

Napisano: 05. Oct 2012 - 22:58

Sad citam ova dva poslednja posta i setim se svega sto sam ja pisao... i razmisljam o svemu tome. A pre neki dan mi prijateljica vratila iz hotela caribien u hurghadi pa slusam i nju sta prica o tom hotelu i pokusavam da sredim utiske kompletne.

Koliko sam ja ukapirao stvari Marko.del nije u hurghadi prvi put bio a ako sam dobro ukapirao Nebojsa09 jeste.

I to je velika razlika u kompletnom dozivljaju svega.

Takodje u Hurghadi je jako velika razlika svega u glednao 2009 i sada.

Npr 2009 je memsa bila cista neveroavtno a sada je prljava izuzetno.

Takodje cene su u hurghadi bile drugacije napr cena soka u hotelu elysess ove godine je bila 2USD ili oko 190 din a takodje cene 2009 prevedenu u dinare su bile oko 1 USD ili tadasnjih 60 din.

Tako da ste sa istom platom u dinarima mogli da kupite 50% vise dolara i da platite 100% manje istu stvar npr koka kolu tako da sada ispadne da su cene svega nerealno visoke sa koka kolom i nije toliko strasna razlika ali takav odnos se primenjuje na sve ostalo pa i na klopu u restoranima, diskoteke cak i izlete.

Realno stanje je vezano za hotel elysess je sledece:

1. Hotel ima 5 razlicitih celina koje se neverovatno razlikuju po svemu, kako po kvalitetu soba tako i po kavalitetu usluge vezano za cistocu istih(razliciti sobari i sefovi sobara su zaduzeni za razlicite delove hotela)

2. Pice za All inc se toci u malim casicama od 1dl. i toci ih konobar (u drugim hotelima case su znatno vece i gost sam sipa pice u casu bez limita ikakvog ili mu konobar isto donese na lezaljku i date konobaru baksis 1-2 dolara dnevno i ona vam ceo dan donosi non stop pice na lezaljku u okviru all inc i to nista ne placate. Cak vas pita za zelite li da probate ovaj ili onaj koktel i to dodatno nekosta obicno...)

3. Higijena tanjira i ostalog u restoranu nije naj sjajnija. Nekom to smeta nekom ne. Tanjiri ponekad deluju kao proprani a ne oprani. naravno nema ostataka hrane na njima ali zna da bude tragova masnoce...

4. Osoblje hotela je manje vise korektno ali daleko da su extra ljubazni i predusretljivi cast izuzecima.

5. Cene pica u hotelu i na plazi van All inclusiva su nerealno visoke za hotel te kategorije usluge i "luksuza" pivo kosta 3.5$ koliko kosta i u naj skupljoj diskoteci u Hurghadi

6. Hrana je defitinivno zacinjenjena na egipatski nacin i nije bas po evropskim standardima. Nekom to smeta nekom ne...

7. Voca nema normalno da se uzme npr banana, jabuka, narandza nego sve u nekim kompotima. a lubenicu kao i peceno meso vam seku na sitne komadice i daju vam 3 takva sitna komadica u tanjir.

8. Ovaj hotel koretan izbor za one koji zele da idu u egipat za malo para i nije ima bitno nista drugi sem mora i suncanja... A za sve one koji ju bar malo zahtevniji ovaj hotel nije pravi izbor.

Takodje cinjenica je da su u hurghadi postoje hoteli Eifel, Sun & Sea, Safir (Sada Sea Shell) i jos neki koju su pre par godina bili korektan izbor kao i hotel elysess a sada niko ne zeli da ide u njih sto ce isto da se desi i sa hotelom Elysess za 2013 ili 2014 godine ako se neke stvari drasticno ne poprave na bolje.

To sto se tice wirellesa to je posebna prica...... Ima ga i nije savrsen cak naprotiv ali je besplatan u mnogim drugim hotelima je ekstremno skup i naplacuje se i do 10$ sat a nije nesto boljeg kvaliteta iako se naplacuje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Matorci sa Slavije,mi smo u ovom hotelu boravili 6 puta,poslednji put 2012god.pa sad ove godine u junu.Hotel sad ima i novi deo Premijer,iz kojeg,sa 2.sprata se mostom i liftom stiže na plažu.Sve je uredno i čisto,peškiri i u sobi i za plažu su svaki dan čisti.Hrana normalna sa arapskim začinima.Osoblje korektno,sobari i dalje prave figure od peškira

Plaža najbolja u Hurgadi.Jedino nam žao,što su srušili šatore,koji su bili idealni,dok se ne dobije boja.Mi smo zadovoljni,naročito,kad se uporedi cena,sa onim što se dobije.inače,sad je najpovoljnije,preko Way puta.Evo i malo fotki od ove godine,pogled iz restorana sa6.sp.,soba,most,figura. 

IMG-04dc40a425f14bf73438ab513dc6c9bc-V.jpg

Slika0942.jpg

Slika0957.jpg

Slika0954.jpg

IMG_20180609_135523.jpg

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili 2015 godine u ovom hotelu, u starom delu jer se "Premijer" tek gradio i bilo nam je fenomenalno, pogled iz sobe je isao na ulicu ali smo krajickom videli more, 

Soba cista, konobari i spremaci skroz ok, zezali se sa nama svaki dan, recepcija ljubazna, hrana je bila super, svaki dan razlicita jela ima da se bira samo ovi razmazeni ce da kazu da ne valja, ako imam 5 razlicitih jela na primer, salate, priloge ne zbam koji deo moze da omane ? Nama je hotel ostao u lepom secanju.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U septembru putujem za Egipat i izbor je pao na ovaj hotel Premier deo hotela, koji je kao bolji. Znacila bi mi svaka informacija, precesljao sam citavu temu al opet informacija od ove godine je merodavnija. Svestan sam da za novac koji se da za ovaj hotel ne mogu da ocekujem da sve prsti od luksuza al opet necu da razmisljam o tome da je toliko lose prljavo i jadno. Znaci, zanima me sve bukvalno sve od usluge hrane higijene. Takodje mi je jako bitno i to sta sve ima u blizini hotela koliko je daleko od setalista u Memsi, radnje restorani kafici i tako te informacije.... Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice Elysees-a za taj novac je sve korektno. Sobe su sasvim u redu, naravno ukoliko ostavite baksis sobaru, dobicete jos bolju uslugu. Hrana, solidna, niko gladan ostati nece, istina je da postane malo jednolicno posle par dana, ali to nije strasno. Ja sam lepo jela i nista mi falilo nije :D E, sad plaza, meni je bila odlicna, Jedino sto mi je smetalo na plazi, je sto konstantno neko dosadjuje, te masaze, te beauty salon, te izleti (ubedjuje te da je kod njega bolje itd), aman ljudi, ostav’te me na miru... stalno neko nesto cak i na plazi prodaje. Ali takvi su oni, to im je posao, to se moze podneti, iskulirati, nije nista strasno. Pice na plazi, u all inkluziv baru je skroz okej, meni je bilo i vise nego okej, zapravo. Ostavljali smo baksis decku koji radi, svakog dana kada smo bili na plazi a ne na izletu i uvek smo dobijali velike case sa hladnim picem. Za vecernje pice radi bar Lucky dolphin, tako da ima i ta opcija, mi smo bili mozda dva puta tamo i okej je. To je to uglavnom. Sumiran utisak je nekih 8/10, ali opet za taj novac je 10 :D  ako nekog zanima nesto, moze pitati

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

HVALAAA

Verujem da ste izlazili iz hotela u grad.... da li mozes malo taj deo da opises... ono sta ima u blizini hotela i to

i pitanje jedno..na koje mogu svi da odgovore koji su bili u Eg.. u all konceptu za ovaj hotel pise da se turska kafa placa...sto nije bitno.. al kao ima kafa ukljucena u all..... zanima me kakva je ta njihova egipatska kafa ono retka jaka i to posto ja bez kafe stvarno ne mogu da funkcionisem

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kafa je iz aparata, jaka. Imate toplo i hladno mleko.  Obicno  su u ponudi caj i nes kafa u ciniji koji su  postavljeni pored aparata sa toplom vodom. U sustini imate vise vrsta kafa, espreso, light...sve zavisi od hotela, ali generalno se samo turska placa

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U blizini hotela nista posebno(mislim na samu okolinu hotea) ima Bulls restoran koji je super jedino. Setaliste Memse je blizu, moze se peske otici, a ni taxi nije skup. Od prilike 50 funti tamo i nazad(negde do Sindbada) Do Sakale i do marine se mora ici taxijem. Ta kafa njihova se ne placa, imate i u baru na bazenu i na plazi... samo ne znam da li je nesto u odredjeno vreme ili uvek, jer ja sam je pila samo ujutru oko 10 na plazi

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakve su standard sobe ove god...planiram da putujem ovog meseca.

PoZz!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svima na opisima hotela i pozitivnim i negativnim

zanima me par informacija.... da li u sobama postoji hotelska kozmetika tipa sapun sampon posto ne bih da vucem mnogo tih mazalica iz Srb.

i kakva je varijanta s peskirima za plazu.... jel koristimo one koje dobijemo u hotelu ili se uzimaju novi negde na plazi il nosim svoje peskire

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uh, kasno sam videla pitanje... nema potrebe da nosite ni jedan peskir za plazu. Ima plavih na bazenu, zuti, njih uzimate na  plazi, a zelene (najstarije) nosite na izlete njih uzimate pored pazena.

Bilo kako bilo, karticama ih zaduzujete-kad vratite peskir dobijete karticu natrag, kao uostalom i svuda u Egiptu. 

Sapuna u hotelu ima u tecnom stanju, i to cini mi se samo iznad tuša.

Lošeg je kvaliteta.  Slabo peni, a sampona nema... Tako da savetujem da ponesete svoje....

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Helena01 hvalaaaa, bio sam ubedjen da necu dobiti odgovor do polaska na letovanje :D

U svom postu si napisala ovo za kradju, reci mi da li u sobama postoji sef i da li je isti u sklopi AI koncepta il se naknadno placa?!

i da li je za Panorama restoran koji se nalazi na krovu potrebna rezervacija ili on moze da se koristi umesto Glavnog restorana?

Izmenjeno (PopyArty)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postoji sef, i ulazi u all koncept. Ali ja moram da priznam da ih ja nikad nisam koristila. Uvek sam klila pare i pasoše po džepovima, pa te pantalone stavim medju neku drugu gomilu... sve nešto tako po bidžacima nekim... nikad fioka, ili stolčić ili novčanik ili nešto tako na "izvolte"... to su velika iskušenja za njih... 

restoran Panorama se renovirao tada, imao je nekih problema sa izolazijom i nije radio. ali mislim da je tamo moguce jesti samo ako si gost Premium dela. Oni nose zlatne narukvice.

kako sam čula, hrana je ista, samo je lepše jesti na vrhu nego u suterenu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka