maloprase

Zagori, Zagoria, Zagorohoria

59 poruka u ovoj temi

Petronije BRAVO!!! :klap::klanja: :klap:

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putnice, na žalost kiša nas je sprečila da prođemo pešaka putem do manastira, a potom i do Oxia vidikovca, te smo u dva navrata do vidikovca bili kolima. Možda nekad opet, ponovo...

Još jednom, :thankyou: vam svima na komentarima :) . Nadam se da sam nekom dao ideju, a nekom podstrek da obiđe oblast Zagori. Verujte, vredi, a ako ima još pitanja, tu sam da odgovaram :) .

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Divne slike!Jos!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitanje za Petronija, nisam shvatila gde izadje ova staza na vidikovac posto smo do vidikovca isli kolima okolo.

Putnice, ostacu ti duzan odgovor do neke naredne posete Monodendriju :) . Nazalost, vreme nas nije posluzilo, te nismo ni mi isli pesaka do vidikovca, vec kolima dva puta.

Gledam slike i kao da sam ponovo tamo :)

Drago mi je sto si uspela da realizujes ideju o poseti ovom kraju. Mislim da je vredelo truda.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nas je vreme posluzilo tog dana ali nesto mi nije bas bilo prijatno da idem po toj stazi. Imam malo fobiju od puteva, staza koji nisu zasticeni ogradom, uvek pomislim ne daj Boze da se neko oklizne, stane na kamen, poleti noga ... nikad se ne zna. Mislim ta staza jeste dovoljno siroka, ali opet ... sve sam isla priljubljena uz stenu. I gledali smo posle na Oxiji odakle dolazi ta staza ali nismo skapirali.

Slika ima jako puno, sinoc sam sela da ih malo sredim pa eto poslah ovih par. A da je vredelo truda jeste i te kako, koliko sutra bih se vratila tamo :).

Jos kad se setimo dorucka na terasi hotela, sunce sija, na stolu svega i svacega, mirise topla kafa ... uf, bas je bilo lepo. Obecala sam sebi da se moram jednom tamo vratiti, a ja sam osoba od reci :wub: .

Izmenjeno (Putnica)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i bas sam mislio da cu odgovoriti na ovo pitanje o stazi od crkve ka vidikovcu, al' nista od toga. ne zbog vremena - bilo je idealno, ne zbog nedostatka resenosti da ignorisem ambis pod nogama - odlucio sam da stignem do kraja, vec bas zbog toga - kraj je usledio mnogo ranije neg' sto sam ocekivao. nakon crkvice i table sa upozorenjem da je svaka dalja setnja na sopstveni rizik, prvog premostenog procepa nekolicinom dasaka i ukupno cetiri-pet okuka... nema dalje. ja jednostavno ne videh nacin da se setnja nastavi, bar ne bez posedovanja spajdermenskih super-moci. zbunjuje me i to sto sam na nekim snimcima video da stazica prolazi kao kroz ozidana vrata, a ni toga nije bilo. dal' se tu nesto obrusilo (il' postoji neka druga staza?)... morace da prijavi sledeci posetilac.

sve ostalo spomenuto - tacno tako i jos lepse. pre-le-po...

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eee, steta za vidikovac, ja mislim da sam na snimku onoh Ceha gledala kako oni idu tom stazicom, ali nisam gledala dokle su stigli. Ja imam malo fobiju od ambisa i tako tih nebezbednih stvari :blush: , pa se nisam usudjivala da ispitujem dokle se moze. I ono malo sto smo isli stalno sam se lepila uz stenu i opominjala muza kad slika da se ne priblizava litici.

Kad ste vi bili, bas mi je drago da ima jos onih koji su uzivali u ovom predivnom delu Grcke.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

vratili se pre dva dana, jos pod snaznim utiskom. mnoooogo lepa priroda. oxia, beloe, vikos, monodendri, svi oni mostovi, pa oni bazencici u stenama (ovires) kod mikro papinga... ne znam sta mi je lepse. jeste da mi je malko zao sto setnja liticom nije duza, ali i ovo je sasvim dovoljno da zaklecaju kolena. a za sledeci put sam ostavio uspon stepenicama od kapesova do vradeta. za to su mi ipak neophodne prethodne pripreme :)

kad vec spominjes snimak onog ceha... jeste da nije zagorija, al' je bar u granicama epira, a i usput je ako se dolazi s juga: obisli smo one vodopade, katarraktis (7-9. minut na snimku). uopste nije za baciti, ne-ne... sasvim se lepo uklapa u citav dozivljaj.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E da, one stepenice stvarno izgledaju mocno, slikala sam ih, ne znam koliko ih ima i koliko bi trajao uspon. Inace meni je taj deo puta do Vradeta bio ubedljivo najgori, pise 10-tak km ali nikad stici po onim serpentinama. U jednom momentu smo mislili da smo zalutali kad je put poceo da se spusta sa vrh brda, mi presli mnogo vise od 10km, pa cak mislili da se vratimo, ali kao ajde jos malo i onda jedva dodjosmo do onog kafica gde pocinje staza za Belou.

Nego reci mi za te bazencice, to nismo videli, videla sam ih na netu, pretpostavljam da se to ide onom pesackom stazom uz kanjon ili kako? Ako moze neki opis i slicica, pa kad se jednog dana vratimo tamo ... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jao, pa kako nisam znala da je tako blizu, ja sam bila ubedjena da se to ide uz kanjon onim planinarskim stazama. Bas mi sad krivo, ali eto razloga vise da se tamo vratim ;)

Reci mi kad krenes prema Mikro Papingu je'l postoji neki znak, gde se skrece, kako si znao kuda da ides? Ja se nesto ne secam da sam videla neka skretanja na putu.

Gde ste bili smesteni, u Monodendriju?

Izmenjeno (Putnica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka