Srdjansto

Malaga

60 poruka u ovoj temi

Moja porodica i ja idemo Malagu za dvadesetak dana ali samo na jedan dan, i to na 7 sati. Tacnije, bicemo tamo bas na Katolicki Bozic - 25. 12. 2012. Brod kojim plovimo stoji u luci od 07h do 14h. Dosta sam citao po netu, ali da li neko iz iskustva moze da mi kaze sta je to sto obavezno treba da vidimo i posetimo za tako kratko vreme.

Hvala unapred.

Izmenjeno (Srdjansto)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo sam se vratila sa krestarenja koje je obuhvatalo i Malagu. Grad je jako lep, vredi ga obici.

Luka u Malagi je u samom gradu, pa se ya nekih 15-ak / 20/ak minuta moze pesaka doci do samog centra.

Uspust cete verovatno videti turisticke Hop on-Hop off autobuse, cena je cini mi se 12 eura za 24 sata, a obilaze se sva iole znacajni delovi malage (uz pricu koju slusate preko slusalica i sl.)

Ako vise preferirate samostalno istrazivanje, za par sati mozete pesaka obici:

Arenu, gde su nekada drzane borbe sa bikovima, Gradsku vecnicu koja ima prelep park, prosetati se ulicama sa redovima (nejestivih) pomorandzi, popeti se na brdo gde su dve tvrdjave sa pocetka i kraja strednjeg veka (nastavljaju se jedna na drugu, ulaz je 2 Eur). Tu povedite racuna da nema zicare - i morate se pesaka popeti, uz dosta stepenica. Kao sto na vecini foruma pise - vredi to uraditi, jer se odozgo pruza prelep pogled na luku. Ako idete turistickim autobusom, on ce vas dovesti gore.

Pored toga postoji i rimski teatar (koji smo mi uspeli nekako da zaobidjemo), par divnih katedrala u gradu, i cenatr sa karakteristicnim malim ulicicama, vrlo jeftinim prodavnicama (najjeftinijim od svih gradova u kojima smo posle bili), kaficima i restoranima.

Imas mapu sa obelezenim atrakcijama na ovom linku:

http://www.touristmap.net/spain/malaga/map

pa mozes i sam da izaberes sta te zanima. Sve je blizu, i lako se obilazi pesaka, ako ste naviknuti na to...

Lep provod :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Možeš li mi molim ete reći o cenama za klopu i piće. Trebalo bi da idem u Malagu kraje aprila meseca.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kafa na obali 1.5 Eur. Pivo 1.7.

Neka slatka peciva u pekari oko 2 Eur.

Nismo isli na veci obrok.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa to je ok. Cene približne beogradskim. Hvala puno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u Pikasovoj kuci u Malagi? Interesuje me koliko je velika zbirka? (Pored toga sto ima da se vidi sama kuca) Vidim da je nedeljom besplatan ulaz od 18 do 20h ali to je samo dva sata na raspolaganju..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislis li na Muzej Pikasa ili rodnu kucu?

Red za muzej u terminu kada je ulaz za dz je ogroman. Potrebno je stati u red mnogo ranije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iz ne znam kog razloga sam mislila sam da je to sve jedan "objekat", tipa da je odmah do kuce i taj Mmuzej, ali sada shvatam da nije.

http://museopicassomalaga.org/ - muzej o kom pricamo, poslednja dva sata nedeljom je besplatno i verujem da je dugacak red, poput onog za MoMA ili Guggenheim u Njujorku :)

http://www.fundacionpicasso.es/portal_en/portada - kuca, samo sto ne uspevam da nadjem cenu karte

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

S tim sto je Pikaso napustio Mlagu kao dete i poslednji put je posetio u svojoj 19. godini.

Radije bi vreme proveo na nekom dr ugom mestu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao drugari, planiram pocetkom oktobra ici u Malagu na nedelju dana u sopstvenoj reziji(booking). To je jedini termin koji odgovara privatnim obavezama itd..

Da li je bolje uzeti smestaj u samoj Malagi ili u nekom od okolnih mestasca??

Npr. u Teremolinosu ima lepih i povoljnijih hotela sa bazenom, ali ne znam da li je bas pusto tamo u tom periodu, i da li se uopste moze kupati u tom periodu po hotelskim bazenima posto pretpostavljam da je more tada hladno!??

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav!

Vidim da niko ne odgovara pa pretpostavljam da ljudi nemaju iskustva sa Malagom u oktobru. Nemam ni ja ali bio sam u julu ove godine na Kosti de Sol, pa ti mozda nesto malo mogu pomoci.

Mislim da je bolje uzeti smestaj u nekom od letovalista, povoljnije je, mirnije je. Ako planiras i neke izlete a ne samo suncanje i kupanje opet mislim da je neko letovaliste bolji izbor jer je Malaga blizu i vrlo lako dostupna. 

Iz druge ruke razgovarajuci sa par lokalaca kad sam bio tamo sam cuo par informacija vezano za periode van sezone.  Englezi, Skandinavci, Francuzi... dolaze u oktobru ne da se kupaju nego da se sklone od loseg vremena i da uzivaju jos malo u prijatnijoj klimi. Naravno, nije krcato kao sto je recimo bilo u julu ali nije ni pusto. Cene letova iz centara zapadne Evrope van sezone za Malagu su smesne, jeftino je nama a mozes da zamislis kako je njima. Sunca ima, manje nego preko leta, moguci su i kisni dani ali ne previse.Voda je hladnija, vrlo malo ljudi se kupa u moru. Bazena ima svuda, hoteli, privatni smestaji, zgrade....

Vreme, to sve zavisi, lutrija. Mozda budes imala srece pa bude stalno suncano a mozda te zadesi par dana tmurnog loseg vremena i kise.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 9.8.2016 at 13:48, Neca_ je rekao/la:

Da li je bolje uzeti smestaj u samoj Malagi ili u nekom od okolnih mestasca??

 

Da li planiras da iznajmis auto ili ces se oslanjati na gradski i medjugradski prevoz? Ako ces ici autobusima, vredi da razmislis sta ti je sve u planu, tj. koliko mrdanja iz mesta u kom si, i da dobro pogledas sve mogucnosti za prevoz. Manja mesta cesto imaju losiji izbor i veza i satnica, doduse ne znam kako je npr. u navedenom Teremolinosu - savetujem ti da istrazis i to pre odluke.

Ja sam iz Granade isla nekoliko dana na kupanje u malo mesto Salobrenja, i izbor je bio dosta skucen (mozda je tokom leta bio bolji, ja sam isla sredinom septembra), tako da npr. nisam volela da ostavljam povratak za poslednji bus za Granadu koji je bio u 19h, jer sam se plasila da mogu ostati bez mesta.

 

---------

Sto se tice muzeja za koji sam pitala pre nekoliko godina :) otisla sam tada u spomenuti Pikasov muzej u Malagi, bila je nedelja jutro i jos ~desetak posetilaca pored mene. Nije nista previse specijalno, ali mi je kao takav bas i prijao: mali, nenatrpan, dovoljno da covek pogleda i procita nesto vise o umetniku.

Izmenjeno (andrassyut)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo. Krajem juna idem u Malagu na par dana. Zanima me kakav je gradski prevoz, cijene vožnji i sl. 

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam u kom kraju si smesten(a), ali meni prevoz nije uopste trebao jer je sve nekako blizu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka