radioaktivni

Informacije o putovanju kolima u Rumuniju

154 poruke u ovoj temi

U Rumuniji od 1. novembra obavezna upotreba zimskih guma.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
omv-1.jpg
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

GPS me vodio besprekorno ( Igo 8, sa najnovijim mapama)

Koju mapu Rumunije si koristio Navteq ili Top Map? I ja planiram ovih dana do Temišvara pa me zanima.

Hvalča u napred

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za Temišvar su ti verovatno obe dobre ali ukupno gledano, za Rumuniju je za sada ipak bolja TopMap.

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koju mapu Rumunije si koristio Navteq ili Top Map? I ja planiram ovih dana do Temišvara pa me zanima.

Hvalča u napred

Koristio sam Topmap 2011.03, ali kao što reče "msrdjan1", sigurno će ti biti dobar i Navteq. S ozirom da ćeš se kretati (najverovatnije) glavnim putevima i ulicama, koji postoje već odavno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram da "skoknem" do Temišvara kolima, ali pošto nemam svoja, pozajmio bih ćaletova.Da li mi je u tom slučaju, osim zelenog kartona, potrebna i međunarodna vozačka (imam ovu novu vozačku, plastificiranu) i ovlašćenje za korišćenje tuđeg auta?Uopšte, koliko su Rumuni fleksibilni po ovim pitanjima?Hvala unapred svima na pomoći.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram da "skoknem" do Temišvara kolima, ali pošto nemam svoja, pozajmio bih ćaletova.Da li mi je u tom slučaju, osim zelenog kartona, potrebna i međunarodna vozačka (imam ovu novu vozačku, plastificiranu) i ovlašćenje za korišćenje tuđeg auta?Uopšte, koliko su Rumuni fleksibilni po ovim pitanjima?Hvala unapred svima na pomoći.

Ja sam bio proslog vikenda.Auto se ne vodi na mene ali sam imao sve od dokumentacije.

na ulasku su mi trazili samo saobracajnu auta a u povratku nista osim pasosa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Narode, planiramo do Vrsca posle Nove Godine. Zatim na jedan dan do Temisvara.

Da li ima neko informacije o tome koliko se placa vinjeta ya jedan dan i da li se placa uopste, posto negde procitah da se ista ne placa ako idete samo na jedan dan. i taj yeleni karton, da li je definitivno tacno da nam nece trebati od nove godine.

Hvala svima unapred!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2011&mm=12&nav_id=567235

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Narode, planiramo do Vrsca posle Nove Godine. Zatim na jedan dan do Temisvara.

Da li ima neko informacije o tome koliko se placa vinjeta ya jedan dan i da li se placa uopste, posto negde procitah da se ista ne placa ako idete samo na jedan dan. i taj yeleni karton, da li je definitivno tacno da nam nece trebati od nove godine.

Hvala svima unapred!

Ne postoji jednodnebna vinjeta za rumunske puteve. Najkraća je sedmodnevna i košta tri eura. Evo ti i zvaničnog linka: Vinjeta. Za zeleni karton ti je već odgovoreno, dakle sigurno je da ne treba.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za vinjetu znam da ti treba, nikada nam niko nije trazio,nit nas je iko zaustavio, ali svaki put se odlucimo da damo 3 eura i da ne rizikujemo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Decko i ja bi za dve nedelje trebalo da putujemo u Temisvar u hotelu Ambasador preko popusta, pa me zanima da li ima neko ranija iskustva sa ovim hotelom (koliko je udaljen od centa i parking)? Ovo nam je prvi put da putujemo u Rumuniju, pa imamo nekoliko pitanja:Da li na granici traze novac (500e po osobi), Da li je obavezan zeleni karton i medjunarodba saobracajna, da li je bezbedno da auto prenoci na parkingu trznog centra,koji je najblizi granicni prelaz iz pravca Beograda?

Svaka informacija je pozeljna.

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Što se tiče hotela, ne mogu ti pomoći, jer sam bila na jednodnevnom izletu, i nisam obraćala pažnju na smeštaj. Ono što možeš naći na net-u od informacija (ukoliko je u pitanju Best Western Ambassador Hotel) jeste da možete parkirati automobil besplatno pored hotela ili na čuvanom parking prostoru u unutrašnjem dvorištu (uz doplatu) od 6e po danu. Takođe piše da je hotel udaljen 5 min lagane vožnje od centra grada. Pogledaj na booking-u, imaš i mapu.

Putovala sam pre 10 dana i išla preko Vršca, na granični prelaz Vatin (sa naše strane) - Moravita (rumunska strana). Tada nije bilo gužve uopšte, na granici nije bilo bukvalno nikoga, i pitali su samo da li imamo nešto da prijavimo (Rumuni u odlasku). Novac nisu proveravali, niti su tražili da otvaramo gepek. Razdaljina Bg-Temišvar je ovim putem oko 165 km.

Imaš i drugu varijantu preko Zrenjanina, a to je granični prelaz kod Srpske Crnje - Jimbolije, i tim putem nisam išla. Otprilike tuda imaš 180 km...

U suštini razdaljina ti je skoro ista, razlika je nekih 10-15km, i mislim da su oba puta ok, jer ipak je to "međunarodni put" ;)

Što se tiče zelenog kartona, on ti više ne treba, osim za Makedoniju i BIH. Verovatno si mislila na međunarodnu vozačku dozvolu, jer međunarodna saobraćajna ne postoji... :) i ja je imam, uvek nosim, ali mi je niko nije tražio. Moj savet je da je imaš, jer nikad ne znaš da li će zatrebati, a zašto da uskraćuješ sebi provod i imaš problema, ako ti traže taj dokument, a ti nemaš isti kod sebe... Saobraćajnu su mi tražili na našoj granici.

Ispred Iulius mol-a imaš ogroman parking, i mislim da je ok tu ostaviti auto, mada biste tada trebali pešačiti do hotela. Ja sam stekla utisak da im se ceo život odvija u tom tržnom centru, jer na ulici nije bilo dva i po čoveka... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedno pitanje samo,da li cu brze preci granicu preko moje rodne srpske crnje i vojvode stepe ili preko vrsca? To me pogotovo interesuje jer ne krecem bas tako rano ujutro.

Za sve ljubitelje temisvara evo jos jednog interesantnog sajta:

Www.timisoara-info.ro

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam zanimljivu situaciju - navigacija me iz Beograda za Temisvar salje preko Vrsca, a viamichelin sajt me salje preko Zrenjanina. Koja je bolja/pametnija opcija, sustina je da sto pre stignemo tamo, bez seoskih puteva i malogranicnih prelza (za lokalno stanovnistvo)??? Molim za neki savet

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka