radioaktivni

Informacije o putovanju kolima u Rumuniju

154 poruke u ovoj temi

Evo pošto mi je propao jedan duži put, otvorih mapu da vidim kako da odem do subotice, a onda vidim da je temišvar blizu, pa bi mi značilo nekoliko informacija, ako je neko bio... prvo, mislio sam da idem kolima, pa me interesuje šta je obavezno od opreme u kolima( npr.da li je obavezan protivpožarni aparat...)i da li vrše kontrolu ispravnosti vozla(auto mi je '90 god, pa nije baš u idelanom stanju), da li je obavezna vinjeta na svim putevima...drugo, da li se može naći smeštaj "na bum", bez rezervisanja pre odlaska, i kakve su cene, ne tražim nikakve zvezdice i sl, samo čisto mesto da se prespava... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prvo. kolima nije problem da ides  od opreme treba da imas standardno sta je i kod nas. nema nikakvih kontrola korektni su skroz. vinjeta je obavezna na svim putevima i nije skupa 3e za 7dana.

Za smestaj ne znam nista jel sam uvek isao na jednodnevni izlet.

Cena smestaja im je od 20e za dvokrevetnu sobu pa na gore.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I da, neko je pisao da su bile guzve na granici, u oba pravca nismo cekali ni minut. Valjda kako se potrefi... I naravno carinici ispituju za cigare, ali nas nisu maltretirali mnogo, valjda mogu vec da procene ko su sverceri

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mi nismo nikada cekali duze od 15 min na granici i to obicno ispred nas ima auto-dva ... i to je to.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prijatelji su za 1.maj bili u Temišvaru, na jednodnevnom izletu. Pored pozitivnih utisaka, koji se uglavnom poklapaju sa mojim od pre par meseci, nose i loše iskustvo sa graničnog prelaza. Naime, carinici (rumunski) su im tražili da pokažu da sa sobom nose 500€ po osobi ili potvrdu od banke, ne stariju od 24h, da na deviznom računu imaju toliko novca. Taj iznos su tražili da imaju čak i za dete od 10-tak godina.

Posle moljakanja i ubeđivanja u "iskrene turističke namere", pokazivanja platnih kartica i nešto evrića što su poneli da im se nađe, carinici su ih na jedvite jade pustili da uđu u Rumuniju.

Kasnije su sasnali da su mnogi naši bili vraćeni sa granice i da im nije omogućen ulazak u Rumuniju upravo zbog ovog "problema".

Kakva su vaša iskustva?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo isli isto krajem aprila, sve je bilo sasvim ok na granici, ali su nam nasi carinici rekli istu stvar, neke su ljude vratili za BG.

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postovani forumasi, hteba bih da odem za neki vikend do kraja avgusta do Temisvara, pa me interesuje da li je neko isao preko granicnog prelaza kod Vrsca, tj. kod Vutina. Kakva je situacija na tom prelazu, da li i dalje traze da se pokazuju pare na granici, kako je ovde neko pisao. Otisli bi na vikend, pa me zanima gde im je ZOO vrt. Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko sati se putuje od Bg-a do Temisvara kolima?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

oko 2,5 sata

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

cao drugari, ja idem kolima za vikend do temisvara, pa me zanima sta se desava na granici, da li mi traze odredjenu sumu novca da pokiazem (procitah 500 evra!?!) ili mogu da udjem bez problema??

Molim vas za hitan odgovor!!

Hvala lud.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sutra idem kolima za Temišvar na dva dana, pa ti javim iz hotela, ako im radi internet.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hajde molim te ako ti nije tesko! A i reci mi utiske hotela jer idem na bum!

HVALA!klap.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E sad nešto o samom putovanju. Granični prelaz sam prešao kod Srpske Crnje. Na prelazu nikog. Našu smo prešli za minut. Tražio je od mene saobraćajnu. Čim sam stigao na Rumunsku stranu, ali nisam još ni stigao do pasoške kontrole, tu se nalazi jedna kućica gde se kupuju vinjete (ronjete). 3E za 7dana. Manje ne može. Nažalost u momentu kad sam ja bio, nije im nešto radio terminal, pa nisam mogao tu da kupim, nego mi je tip koji radi tamo rekao da se može uzeti na pumpi u Žombolju. Navodno do Žombolja ne kažnjavaju. I saista, na izlasku iz Žombolja, u pravcu Temišvara, ima pumpa. Tu sam stao i kupio vinjetu. Nažalost tu se ne može platiti u evrima. Samo u nacionalnoj valuti ili karticom. Pošto ovo prvo još nisam imao, platio sam karticom. Ovaj put – Mastercard. Račun je iznosio 12,97 RON. Pumpa se inače zove „Petrom“ i tako i piše na njoj, ali vidim iz računa da pripada OMV-u.

Na Rumunskoj strani granice, takođe nikog nije bilo, ali taman sam potrefio vreme kada je smena osoblja, pa se sve to oteglo na nekih 45min. I dalje iza mene nije bilo nikoga. Prilikom pasoške kontrole od mene su tražili zeleni karton, saobraćajnu i vozačku. Pitali su me i kuda idem. Posle toga je usledila carinska kontrola. Opet isto pitanje – kuda idem, + nosim li cigare, alkohol, oružje, municiju. Gepek sam samo otvorio i zatvorio. Stvari nije pregledao. Za novac me ama baš NIŠTA nije pitao. A i da jeste kojim slučajem ,bio sam spreman i na tu „caku“. I to je bilo to. Sedaj u kola i piči dalje. Usput nisam sreo nikakvu policijsku kontrolu, radarisanje ili sl. Ali jesam radarisanje nekog zelenog vozila. Predpostavljam da je to bila kontrola, odnosno očitavanje tablica, zbog plaćenih vinjeti. Kako vidim ovde su policijska kola kao i kod nas, bela, i na njima piše „policija“, a ovo su bila zelena.

Kad se kupi vinjeta, ne dobija se nalepnica, ništa se ne lepi, samo račun, i to se čuva. Isto kao i u Mađarskoj.

Povratak je bio preko istog graničnog prelaza. I opet nikoga na granici. Ja jedini. I na izlasku iz Rumunije, carinik je od mene tražio (osim naravno pasoša) saobraćajnu i račun da sam kupio vinjetu!!! Ovo obavezno kupite prilikom ulaska u Rumuniju i čuvajte je. Uostalom i piše na njoj da je čuvate godinu dana. Ako se „švercujete“, može biti problema. Znači, čak i carinik može da vas kontroliše. Rumunski carinik nije od mene tražio da otvaram gepek. Jedino me je pitao gde sam bio i da li imam gas u kolima. Naš carinik – ništa. Otvorio sam mu gepek i zatvorio, i to je to.

GPS me vodio besprekorno ( Igo 8, sa najnovijim mapama)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanima me koji je bolji i bliži put do Temišvara iz Bgd,preko Vršca ili preko Zrenjanina pa na Srpsku Crnju?Meni se ovaj drugi čini bolji...hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma isti mu đavo. Preko Crnje je 10-tak km.duže. Kada sam išao na ovaj prelaz, nije bilo ni žive duše, ja jedini. Kako u odlasku, tako i u povratku.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka