tasko

Esperides Sofras Resort hotel

6 poruka u ovoj temi

Letos sam odsela u Antoniadis studijima preko Nikane. Tasosom sam odusevljena, cim nameravam da se vratim, a pogotovo tim potezom od Limenasa do Pachisa. Da li je neko bio u hotelu Esperides, da li je zadovoljan, koliko je placao i da li se isplati doplata za veceru? Znam tacno lokaciju i svidja mi se, mozda cak vise Nisteri, ali su im jace cene.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam u hotelu "Esperides" boravila u prvoj polovini jula 2009. godine. Isti sam uplatila preko agencije "Kalodoukas", koja je primala uplate za stranu kompaniju "Med hotels". Princip bukiranja je bio isti kao danas kod www.booking-com -a i sličnih sajtova, što znači da sam datume dolaska i odlaska birala sama, prevoz organizovala sama, uz jedinu razliku što sam uplatu izvršila u prostorijama "Kalodoukas"-a i tu dobila vaučer, a ne preko Interneta. Interesantno je bilo kombinovati datume, jer je svaka nova varijanta donosila različite cene. Zbog toga što sam slučajno isprobavajući datume zakačila zadnjih par dana juna, dobila sam znatno nižu cenu i čak 3 noćenja gratis na prvobitno planiranih 10 noćenja. Međutim, sva ta priča više nema značaja, jer ovaj hotel više nije na listi "Med" hotela.

Bila sam zadovoljna postignutom cenom, položajem hotela i ambijentom, ali samim hotelom i uslugom baš i ne. Tradicionalno je menadžerka hotela Kristina pokušala da nam uvali sobu u suterenu, iako smo platili sobu na spratu, tvrdeći da joj je ceo hotel pun, što nije bilo tačno. Posle neprijatnog ubeđivanja, dobili smo sobu koju smo platili. Higijenom u hotelu nismo bili zadovoljni i to je bio najveći problem (jako loše su čišćene sobe, kada je stalno bila zapušena, peškiri su bili sasvim dotrajali i kruti kao da su od kartona, a escajg za doručkom musav). Parking mesto je bilo teško naći, jer tu svi gosti dolaze svojim kolima, Internet signal je postojao samo pored bazena, a Rumuni, kojih u hotelu ima najviše, su pijančili svake noći i držali ceo hotel budnim do sitnih sati, na šta se osoblje, i pored brojnih žalbi, nije obaziralo. Frižider u sobi je bio premali za bilo šta, ali kako smo imali dve zakupljene sobe, pa samim tim i dva frižidera, nekako smo se snalazili. Ponuda hrane za doručkom je bila jednolična i proračunato iznošena, tako da nisu svi gosti imali prilike da sipaju sve što bi ih interesovalo, Ipak, ponavljam, zbog položaja hotela, blizine mora, borove šume, sveukupnog ambijenta i cene koju smo postigli, mi na sve pobrojane mane nismo baš toliko obraćali pažnju. Menjali smo ono što se može, a što se ne može smo prihvatili kao takvo.

Ne znam koliko gornja priča važi, obzirom da je hotel u međuvremenu potpuno renoviran (obišla sam ga 2011. godine). Takođe, mogućnost polupansiona je uvedena čini mi se tek od leta 2012. godine, tako da je verovatno da kuhinja sad ozbiljnije radi. Videla sam jednu renoviranu sobu, koja gleda ka magistrali i moru. Izgledala je prilično luksuzno, što se naročito odnosi na kupatilo, mada je i dalje tu onaj maleni frižider, verovatno da bi gosti više para ostavljali u njihovom restoranu i baru. Primetila sam i da su mostić preko bazena uklonili, a gazdarica reče i da će ceo bazen renovirati. Verujem da je planirano i urađeno. Moguće je da je sad sve u tom hotelu daleko bolje nego 2009. godine, ali su verovatno i cene znatno veće (mi smo, čini mi se, plaćali oko 45 evra za noćenje sa doručkom za dvoje, ali, kao što rekoh gore, nismo platili svih 13 noćenja, već samo 10, tako da cena realno ispada i manja). Menadžerka je na žalost ista kao i 2009. godine, kao i čikica koji čisti bazen i sređuje vrtove. Iskreno se nadam da su čistačice promenili, jer su čistile k'o mačka repom (čitaj "nikako").

Ne znam da li si videla ovu foto-turu? KLIK OVDE.

Ne mogu da tvrdim, jer nemam ličnog iskustva, ali rekla bih da je hotel "Glykadi" u neposrednoj blizini "Esperides"-a, bolje rešenje, kao i nešto dalji studios "Louloudis" ili čak hotel "Louloudis", ukoliko ne košta previše.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Puno hvala na iscrpnom odgovoru.Pogledacu ove druge hotele

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ove godine sam resila da se vratim na Tasos i da ga iskombinujem sa nekim hotelom na Tasosu.Obisla sam celo ostrvo, bila u Prinosu, ako se ne varam tu je pijaca i Dom zdravlja, ali nisam obisla plaze u blizini. Da li neko poznaje Artemis plazu i uopste oblast Dasilio? Iz Aninog opisa deluje fino, ali kao sto rekoh nisam tu oblast obisla.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Neki aspekti oblasti Dasilio mi se dopadaju, a neki ne. Ono što mi se najviše sviđa je velika zastupljenost borova i taj intenzivni miris borovine. Takođe, lepo je i to što ima finih, malih, skockanih hotela, baš blizu plaže, i što nigde nije gužva. Međutim, za moj ukus oblast Dasilio je previše mirna, dosadna, bez dovoljno sadržaja, bez nekog zanimljivog, većeg mesta u blizini (Skala Prinos, koja je blizu, mi je nezanimljiva i ne može da nadomesti nedostatke Dasilia), a i plaža ne ostavlja bez daha (mada može da posluži).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ove godine sam resila da se vratim na Tasos i da ga iskombinujem sa nekim hotelom na Tasosu.Obisla sam celo ostrvo, bila u Prinosu, ako se ne varam tu je pijaca i Dom zdravlja, ali nisam obisla plaze u blizini. Da li neko poznaje Artemis plazu i uopste oblast Dasilio? Iz Aninog opisa deluje fino, ali kao sto rekoh nisam tu oblast obisla.

Mi smo ovog leta bili u Ilio Mare hotelu, na Dasilio beach, meni se plaza uopste nije dopala, ima puno kamenja u vodi, a ja imam malo dete i nismo imali cipela za vodu, tako da se nismo tu ni kupali. Licno cela ta oblast mi se nesvidja, voda nema lepu tirkiznu boju, kao npr. Golden beach, Paradisso, Makriamos... Udaljen je od grada, Limenas je na 20- tak km, jako je dosadno uvece, nikakva animacija cak ni u hotelu. Po meni najlepsa je zapadna strana ostrva i jug je ok, sto se tice plaza, Aliki, Psilii amos...

Izmenjeno (Lidija J)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26030
    Ukupno tema
    868508
    Ukupno poruka