balto

Polihrono apartmani gledano očima nas koji smo u njima boravili

121 poruka u ovoj temi

Dragi ljubitelji ovog dela Grcke, za sve nas koji smo vec tu boravili, i za one koji nameravaju tu da borave, razmisljala sam da otvorim ovu temu. Naime, tema o Polihronom vec postoji, tamo se mozete informisati o svemu sto vas zanima, a ja sam ovu temu zamislila da mi koji smo boravili u pojedinim vilama i apartmanima u samom Polihronom, damo samo opise tih apartmana, ono sto je dobro i ono sto nije, da postavimo svoje fotografije, a ne da se ogranicimo na one koje nam nude agencije, znaci konkretne stvari vezane samo za apartman, a sve ostalo mozete naci na dobro poznatoj temi. Evo kako sam ja to zamislila:

Ove godine smo po drugi put boravili u vili Pavlos udaljenoj od plaze par minuta, apartman br.2. To je cetvorokrevetni apartman, prilicno prostran. Kada se udje desno se ide u spavacu sobu u kojoj se nalaze dva spojena kreveta, toaletni sto, i orman.

photo900.jpgphoto901.jpg

Kada se udje levo se ide u drugu sobu, u cijem sklopu je kuhinja, tu se jos nalazi televizor i klima uredjaj.

photo894.jpg

Zelim samo da naglasim da ovaj krevet na rasklapanje je prilicno veliki i da na njemu mogu komotno spavati dve odrasle osobe.

photo897p.jpg

Moja jedina zamerka je kao sto vidite mali frizider, u principu odlicno hladi, ali ima jako malu komoru za zamrzavanje, mozda to i nije problem jer je gazdarica u posebnoj prostoriji vile dala na upotrebu pravi zamrzivac, ali eto meni je to zasmetalo.

photo898.jpg

Obe sobe izlaze na istu terasu, koja je u ovom apartmanu dugacka, ali malo uza, u principu nije lose, moze da se sedi.

photo814.jpgphoto896u.jpgphoto895n.jpg

Sa terase imate pogled na parking koji mogu koristiti gosti vile, sama terasa se nalazi u lepom zelenilu.

Kupatilo nisam fotografisala, prostrano je i uredno, nalazi se odmah na ulazu u apartman, a razlog zasto nisam slikala je zato sto je isto kao u apartmanu br.1, u kome smo boravili 2011, pa kad vam budem opisala i taj apartman videcete i slike.

Sve u svemu moje tople preporuke za ovu vilu

dsc07531p.jpg

gazdarica se zove Marija, jako je ljubazna i fina, za sve joj se mozete obratiti. Higijena je odlicna, posteljina se menja na pet dana, i ovo je jedna od retkih vila u kojoj nemate samo obicnu belu posteljinu, vec zaista lepu i prijatnu. Vila poseduje nasu kablovsku, doduse samo RTS, i besplatni wireles.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vila Tanasis, nalazi se u mirnom delu Polihrona na minut od plaze. U njoj su boravili moji prijatelji, pa sam imala priliku da udjem u njihov apartman br.11 i da napravim par fotografija.

To je dvokrevetni apartman na spratu, s tim sto u kuhinji postoji jedan krevet na rasklapanje, ali prilicno je mali, ja tu ne bih mogla spavati ni sa malim detetom. Kuhinja pristojna, frizider odlican onaj veci, mana je reso za kuvanje koji je prilicno slab.

photo460p.jpgphoto459.jpg

Kupatilo pristojno, nemam zamerki

photo458.jpg

Spavaca soba sa bracnim krevetom, klima u sobi, tv sa nasim kanalom RTS, dobar ormar, mozete odloziti komotno svoje stvari u njega.

photo457g.jpg

Terasa standardna, ima mesta na njoj, medjutim mana je da u apartmanu postoji samo jedna stolica, tako da se ne moze ljudski sesti. Posteljina se menja na pet dana, obicna, cesto i dotrajala pocepana. Vila je starijeg tipa, ima dobar polozaj, pa kome se dopadne samo napred, za mene je njena prednost njen polozaj, jer ja volim taj mirniji deo Polihronog.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vila Anti 2, apartman br.2, u kome smo boravili 2010 god, nalazi se u drugom redu kuca na dvadesetak metara od uredjene plaze. To je najprostraniji cetvorokrevetni apartman u kojem sam ja boravila. kada udjete u apartman ulazite u veoma prostranu sobu u cijem je sklopu kuhinja, sto i cetiri stolice. Jedina zamerka je tada dotrajao reso, ali zato prozor koji se nalazi u toj sobi ima komarnik, tako da ga mozete po zelji drzati otvorenog . da naglasim da je apartman br.2 na spratu, a vila poseduje samo tri apartmana.

dsc06847be.jpg

Pravo dugackim hodnikom nastavljate u drugu sobu, sa desne strane je ogromno kupatilo,

dsc06890lh.jpgdsc06891x.jpgdsc06892l.jpg

U drugoj sobi se takodje nalaze dva spojena kreveta, tv samo sa grckim kanalima tada, mozda je sada drugacije, i klima uredjaj.

dsc06866zt.jpgdsc06971a.jpg

Iz ove sobe se izlazi na prilicno skucenu terasu, sto je moja najveca zamerka, a sa terase se kroz jedan prolaz do vile nazire more, a ispod je mali parking, pa smo tako imali nas auto na oku.

dsc06894o.jpg06092010985.jpgdsc07010q.jpg

Sve u svemu moje preporuke za ovaj apartman, gazde su ljubazne i fine, promena posteljine je na pet dana.

Nadam se da sam uspela da vam prikazem kako sam zamislila ovu temu, i zaista se nadam da ce se i ostali forumasi pridruziti sa svojim iskustvima, a i od mene bice toga jos. Veeeliki pozdrav svima.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vila Pavlos, apartman br.1

Nalazi se u visokom prizemlju sa prednje strane vile i jako mi se dopada bas taj polozaj. To je cetvorokrevetni apartman prilicno konforan , po meni odlican. Kada udjete vec ste u prvoj sobi gde je smestena kuhinja sa naglasicu pravim elektricnim sporetom koji je fenomenalno radio, mislim na rernu i ringle na kojima vam nije trebalo bas puno vremena da nesto spremite. Frizider mali ali sa komorom za led normalne velicine, televizor i klima uredjaj se takodje nalaze u ovoj sobi, sto i stolice, jedan standardni krevet, i jedan na kome kada je razvucen mogu spavati dve odrasle osobe. Sve to u ovoj sobi, i opet dovoljno mesta da normalno funkcionisete.

dsc07367cg.jpg

Od ulaza desno ulazite u mali antre, pravo je kupatilo, desno jos jedna spavaca soba, levo malo udubljenje u kome se nalazi ormar.

photo455k.jpg

photo456.jpg

Soba prostrana, dva spojena kreveta, i toaletni stocic sa ogledalom.

photo449k.jpgphoto450.jpg

Kupatilo prostrano i jako cisto, bez i jedne zamerke.

photo451.jpgphoto452.jpg

Obe sobe izlaze na istu terasu koja je prostrana i siroka, prosto fenomenalna, i naglasicu jos to da jedino u ovim apartmanima na stolovima i unutra i na terasi nas je uvek cekalo cvece na stolnjacima.

photo453.jpgphoto454i.jpg

Sve u svemu moje tople preporuke i za ovaj apartman.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vila Karatasos, apartman br.10.

Da ne ispadne da ja samo hvalim apartmane, evo i mojih velikih zamerki. Mi smo prosle godine resili da produzimo nas godisnji odmor za par dana pa smo se nekako snasli i nasli smestaj u vili Karatasos nedaleko od vile Pavlos u istoj ulici. Kada smo isli da ga pogledamo videla sam da je prilicno veliki, sa dve spavace sobe u kojima je su bili po dva lezaja i orman, klima u svakoj sobi, veliki dnevni boravak sa kuhinjom koja je pultom odvojena od dela u kome se nalazio jos jedan veliki lezaj na rasklapanje, kupatilo klasika, dve terase... Na ovoj slici se vidi otprilike kako to izgleda,

09092011940.jpg

I sve bi to bilo u redu, receno nam je da ce apartman biti spreman za nas dolazak, mi smo ga kaparisali i naravno radovali se produzenju letovanja, ali kada smo mi dosli promenjena je bila samo posteljina, a sve ostalo je toliko ostalo prljavo da sam ja morala one osnovne stvari prvo da dovedem u red da bi mogli koliko toliko da boravimo u njemu, nijedna klima nije radila, a kako je to prvi sprat i iznad nema niceg imala sam osecaj kao da sam u pecnici. Gazda je jednostavno rekao da kvar nije moguce otkloniti. I da ne duzim, izdrzali smo tri dana, naravno bili smo sto manje u apartmanu, zao mi je samo sto nisam slikala svaki detalj, jer verujte muka mi je bilo i da sednem na neku od stolica, i zato Karatosos vise n i k a d a.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo i ove 2012 godine resili da opet produzimo nas boravak jer nam je bilo fenomenalno, a i javili smo i dobili odobrenje od vrtica da malo zakasnimo u malu skolu tj. predskolsko. Posto je to opet doneta odluka na brzinu, a bilo je prepuno nasli smo smestaj u vili Vavdinos. Njena lokacija nije losa, nalazi se od centralnog trga minut hoda ka plazi, ali ja licno volim one krajeve, odnosno obode mesta gde nema guzve na plazi, pa smo mi malo pesacili do onde, ali to nam nije bio problem. Znaci, vila se nalazi u centralnom delu mesta, na dva minuta od uredno sredjenog dela plaze sa lezaljkama, i ostalim potrepstinama. U okviru same vile nalazi se i minimarket Vavdinos, gde uvek mozete naci gazdu koji je jedan fin i ljubazan gospodin. Ovo je pogled od vile ka plazi

photo939.jpg

Tu je u blizini restoran kapetanos, mnoge radnjice, Giro planet, itd.

I sad zamislite, apartman sam totalno zaboravila da islikam, ali imate tu vilu u ponudama agencija, s tim sto donji deo nije renoviran, a gornji jeste i odlican je. Mi smo bili u donjem delu, apartman br.1, cetvorokrevetni apartman, zaista funkcionalan i prostran. Moja zamerka je sto je prilicno zavucen u dvoristu, ima neku mini terasicu, odnosno dve, ali one sluze bukvalno samo da rasirite ves i odlozite ako imate neke stvarcice za plazu. Apartman br. 1 je jedini u vili koji je tada imao problem sa toplom i hladnom vodom, naime topla voda jedva izlazi iz cevi, nekad je i nemoguce, gazda je radio na tom problemu, sta je bilo kad smo mi otisli zaista ne znam. Kupatilo prostrano, ali iznutra neki miris memle i vlage, i zbog puno zelenila oko vile prepuno komaraca. Kuhinja prostrana, veliki frizider, sa velikom ledarom, klima O.K. sobe solidne. Imate wireles, a TV samo sa grckim programima. Za one koji dodju autobusima u dvoristu vile postoji tus i toalet za dan kada moraju izaci iz sobe, prtljag takodje mozete ostaviti u dvoristu, i to se sve desava ispred apartmana 1 i 2, pa kad se dvoriste napuni ljudima pre nego krenu malo je nezgodno. Za one koji dodju sopstvenim prevozom gazda je obezbedio parking preko puta vile u jednom ogromnom dvoristu. Sve u svemu nije lose, ali samo ne apartmani 1 i 2 koji su dole, mislim da je gore sasvim dobro. Ovo su slike ispred i bocno od apartmana

dsc07810t.jpgdsc07811c.jpg

U principu, nije lose, ali spremite se za more komaraca.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I da, zaista bih volela kada bi jos neko izneo svoja iskustva i fotografije, mozda nekome budu od koristi, mozda treba izdvojiti malo vremena, ali nekome ce sigurno znaciti. :turista:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav. Iskreno ja ovakve apartmane i ne gledam. U Polihronu smo bili porodicno u Athanasios Village-u pocetkom septembra 2009. jer su tada imali pristojnu cenu. Lokacija je bila savrsena odmah pored plaze ali nas vreme sluzilo samo par dana a posle smo zalili za jaknama sto ih nismo poneli. U svakom slucaju vila AV ima bas prostrane aparmane ali sa velikim problemom. Naime voda se zagreva solarnim panelima pa onih dana kada nije bilo sunca a to je nekih 6 dana bebu smo kupali tako sto smo grejali vodu na sporetu. Sto se tice fotografija imam ih na nekom dvd-u ali ne znam na kom pa ako slucajno nadjem okacicu na ovoj stranici.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vezano za apartmane Tanasis. Bili smo tamo u julu 2011 god. Sem lokacije koja je meni odgovarala, a sto se ogledalo u mirnom delu mesta pored parkinga i igralista za decu i na nekih 50m od mora, sve ostalo je lose. Apartmani su tada bili u jako "potrosenom" stanju, videlo se da su stari, a takav im je bio i miris-smrad kada udjes. Topla voda je zezala, a deo za pranje nogu posle plaze je licio na obicnu baru, Apartman je bio za dve osobe, ali je pohvala i to sto je i apartman i terasa prostran, za razliku od nekih drugih gde sam bio. Uglavnom, mesto mi je ostalo u lepom secanju, ali apartman Tanasis ne.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prenos prethodnog utiska koji sam primetio, a spada u ovu temu.

Napisano: 06. Sep 2012 - 21:51

VILA STERIOS - POLIHRONO

Za one koji planiraju letovanje u Steriosu, pošto su zadnje informacije od pre tri-četiri godine, malo noviji opis.

Vila se nalazi u samom centru na dvesta metara od plaže, noću je tiho za spavanje a apartmani su više nego prostrani, Kuhinja i trpezarija su odvojeni od sobe a terasa je poprilično velika. Kreveti su predviđeni za dvoje odraslih plus dodatni ležaj mada smo mi platili za dve osobe.

post-7920-0-82911500-1346964558_thumb.jp

Vila ima dva dvorišta, sa ulazne strane je tuš i roštilj namenjen gostima:

post-7920-0-18153100-1346964640_thumb.jp

Terase gledaju na drugo dvorište:

post-7920-0-51007200-1346964672_thumb.jp

Apartmani imaju klimu, a na TV može da se prati RTS SAT. U Vili nema vlasnika te nema ko da Vas gnjavi po pitanju klime i neugašenih sijalica, a za bilo šta što može da Vam ustreba možete da se javite izuzetno ljubaznoj predstavnici agencije "Elnos-tours"-a u Polihronu.

Izmenjeno (Bajazzo)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li mi neko malo detaljnije napisati o smestaju u Palm Beach u Polihronu,kakv je hotel,blizina plaze,izgled i sve sto vam padne na pamet a da meni neodlucnoj pomogne.Unapred zahvalna i veliki pozdrav :cmok:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ Mazuljica

Mozda je bolje ovakvo pitanje postaviti bas na onoj opsirnoj temi o Polihronu. Znam o kom hotelu se radi, ali pokusacu da na onoj drugoj temi postavim ono sto sam slikala i videla, s obzirom da u njemu nisam boravila,ali sam pored njega prolazila svaki dan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Balto, sa zadovoljstvom citam Vase postove o omiljenom nam Polihronu - hvala.

Leta 2012 sa bila u apartmanima Mougre studio i Janis Beach. Nazalost, nemam fotografije koje bi bile za javnost, ali mogu da potvrdim da su fotografija sa sajta Mougre i agencijskih opisa za ove vile verodostojne.

Mougre studiji su smesteni na setalistu, pri kraju mesta u pravcu Haniotija, iznad istoimenog plaznog bara i kafica. Rezervisali smo na licu mesta kod vlasnika koji radi u kaficu.

Studiji su uredjeni sa puno paznje do detalja, cisti. Kreveti su neverovatno udobni sa dusecima od memori pene.Posteljina besprekorna. I pomocni lezaj je veoma udoban i dovoljan i za odraslu osobu, ali kad se doda u studiju ostane vrlo malo prostora.

U studiju je kuhinjski blok- mali frizider, reso 2 ringle i sudoper. Posudja ima malo,ali dovoljno i veoma je kvalitetno, serpe od rosfraja, escajg, tanjiri, soljice,case, case za vino. Ima dovoljno prostora za odlaganje stvari, plakari i police, nocni stocici.

Vrata su sigurnosna. Klima centralna, sa vlastitom jedinicom za regulaciju. Na balkonskim vratima komarnici. Terase su male, ali sa prelepim pogledom direktno na more i lepom drvenom garniturom za sedenje. Jedina zamerka da na terasama nemate privatnosti uopste, ali nama nije smetalo jer su pored nas bili fini ljudi.

Kupatolo, onako - ok. Jednu noc smo imali problem sa neprijatnim mirisima iz resetke u kupatilu, ali smo ujutro prijavili i sredjeno je.

Dobijate velike, male i peskire za noge.

Studiji su iznad kafica, i bez obzira sto sam kafic nije bucan, u sobama se cuje muzika i osecaju se vibracije. (Ogradicu se, mozda je samo nas studio bio tacno iznad zvucnika ili slicno.)

Dok smo mi boravili, internet je jako lose radio, prakticno neupotrebljiv.

Koliko sam skontala, vlasnici su dosta fleksibilni i po pitanju cene, daju popuste na duzinu boravka.

U dvoristu iza vile je parking za 4-5 automobila, ali se medjusobno blokiraju pa se sa ostalim gostima dogovarate kad ko izlazi, nismo imali problem oko toga. Postoji i cesma da se spere pesak.

Plaza odmah ispred je sasvim dobra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gallini beach extra je vila. 15 metara od plaze, na dobroj poziciji...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka