nshedonist

Al Nabila Grand Makadi 5*, Hurgada

173 poruke u ovoj temi

Ko planira pocetkom sezone da ide u Egipat,ne treba da zuri sa uplatom,uvek budu neke povoljne ponude,dok to ne vazi za kraj sezone.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sreco,srecan put,da se lepo provedes,iskupas i pocrnis i jedva cekam utiske! :-)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

srecooooo,da se nisi udala tamo,jadna ne bila,pa se ne javljas?! :-)

Izmenjeno (beogradjani)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

nisam draga...alergicna na udaju :D

danas mi je prvi radni dan, a posao mi je 60% sedenje za kompom pa do danas nisam sela za njega, da odmorim sto vise mogu...s' obzirom da me je docekala gomiola posla nadam se da cu za vikend ili pocetkom sledece nedelje uspeti da odvojim vremena da ispisem izvestaj u sitna crevca...

pokusala sam da okacim foto turu, ali nije nesto bilo u redu sa sajtom tako da cu pokusati opet u medjuvremenu...

u svakom slucaju uskoro stize izvestaj od par kucanih strana :D...

ukratko ja sam odusevljena i rado bih ponovo otisla u ovaj hotel :dance:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E, bas me raduje sto ovo citam :happy: i jedva cekam da cujem komplet utiske ;) .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bio od 19.05. do 29.05. 2013. god. i jako sam zadovoljan. Ne bih pisao o smeštaju i klopi već iz ugla rekreativnog ronioca.

Dakle... "Sveto mesto" za one koji bez maske, disaljke i peraja ne idu na plažu! Ekipa u ronilačkom centru je jako dobra i ako neko od vas roni mogu vam dati preporuke i detajna uputstva kome da se obratite u hotelu. Imam oko 3000 fotografija, mahom podvodnih ali neke od fotografija su mi na fejsu pa pišite privatnu poruku da vas prihvatim pa pregledajte ako vas interesuje.

Inače... Al Nabila je sagrađena na zalivu Sharm El Arab čija poseta se inače nudi u komšijskim hotelima kao dnevni izlet za ronjenje i snorkeling. Dok se valjate po ležaljci na 30-ak metara od prelepog i očuvanog koralnog grebena ljubomorno će vas posmatrati posetioci sa brodića koji su za takav dživljaj dodatno platili.

Zamerki ima ali su SVE u vezi sa bahatim rusima (pojedincima naravno) kojih Bogu hvala u ovom hotelu još uvek nema kao u drugim hotelima. Najviše italijana i nemaca kojima dajem veliki + kao komšijama u smeštaju, restoranu i na plaži.

Velika preporuka za ovaj hotel!

Izmenjeno (Milan0908)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pozz za vas,ali ipak bih vam rekla da je ovo tema o hotelu samom i da ljude zanima hotel,usluga,hrana,soba i sve pratece.

ronjenje je druga stavka,vecina nas i zna za divnu plazu i more,ali ovo ste komotno mogli napisati na temi ronjenja.dakle,detalji o hotelu su potrebni..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pa da krenem od pocetka.

avio kompanija air kairo:

-let kasnio po pola sata i u odlasku i u povratku

-klopa u avionu skroz ok

-malo te bude sramota kada stjuarti i stjuardese vicu na ljude da sede dok se avion spusta i da ne mogu da se "spreme" za izlazak iz aviona kao da je autobus. iz nekog razloga je ljudima bilo jako bitno da prvi izadju iz aviona...

agencija ponte:

-prilicno osrednji, nista posebno...male razlike izmedju cenovnika u agenciji i na njihovom sajtu, pomalo neprofesionalno

-ne organizovano pri dolasku, covek sa tablom upucuje ljude da idu dalje bez da ih uputi na saltere za vizu

-jelena je vodic za ponte, filip i odeon...ne ostavlja pozitivan utisak kao ni njena pomocnica koja se nije ni predstavila

-autobus za transfer do hotela strokav da ti se slosi, lik koji ubacuje kofere pokusao da naplati 2e po koferu...vodic u nasem busu je bio vrlo simpatican egipcanin, ali ne ume da broji jer su mu na pola puta javili da je zaboravio 3 putnika

- sve u svemu prilicna neorganizovanost i mene nema vise kod te tri agencije kada je egipat u pitanju.

hotel:

-recepcija i ulaz grandiozni, mermer koji je doveden do vodenog sjaja...stigli oko 10h i dobili sobu odmah bez cekanja na 14h kada su ulasci u sobe. uz "selam alejkum" i "kako ste" bez dinara u pasosu. dobili sobu 115 koja je ispred glavne zgrade. u nizu ima 40 soba, od 100 do 140. sve su u prizemlju sa zajednickim "dvoristem" i bozanstvenim pogledom na more. pored je stazica kojom prolaze oni koji su smesteni u zadnji deo vila...

poslednji dan izasli iz sobe oko 10h, u 12h isli da nam skinu narukvice...mozete ostaviti narukvice do 18h za 10$ po coveku...mi nismo jer smo bili superica sa osobljem u restoranu i niko nam nije nista rekao, cak su nam uvece prilazili da nas pitaju da nam nesto donesu kada smo sedeli bez pica i djuskali karte na terasi u cekanju polaska kuci...

soba:

-soba izuzetno prostrana sa dva kreveta od 140cm sirine tako da smo spavali bez problema na jednom krevetu. duseci izuzetno tvrdi sto je nama prijalo, ali ko ne voli tvrdo nece se lepo provesti jer je i na drugom krevetu bio isti dusek. mali problem prave jastuci ukoliko dvoje spavaju na jednom krevetu jer su ogromni.

-posteljina izuzetno prijatna, pamucna

-stari tv sa ok programom, par filmskih kanala, par sportskih i informativnih, na engleskom ostatak na arapskom, francuskom, italijanskom, nemackom, ruskom...nismo bas gledali tv tako da je to to

-veliki orman sa visecim delom i delom sa policama. vrata ormana u ogledalima.

-toaletni stocic sa gomilom fioka

-nocni stocici sa fiokama

-sef u ormanu

-svetlo je maximalno podesivo, cetiri lampe-jedna sa potenciometrom

-plocice u sobi

-stocic i dve stolice od masivnog drveta

-kupatilo sa kadom, malo manje ali sasvim dovoljno. tus sa tri vrste mlaza.

-nema bidea, ali u wc solji postoji "tus"

- kozmetika obezbedjena: sapun, gel za tusiranje, sampon, balzam, mleko za telo, kapa za tusiranje

-peskiri veliki kvalitetni i novi

-veliko ogledalo sa odlicnim osvetljenjem, ali je lavabo veliki pa je zgodno da zenske osobe ponesu manje ogledalce za "fine radove" sa pincetom jer je malo nezgodno sve videti preko lavaboa, ako me razumete.

-u toaletnom stocicu cete pronaci set za siovenje i krpicu za ciscenje cipela

-na terasi-dvoristu plasticni sto i stolice. stolice velike udobne...ima soba koje imaju i pletene stolice sa malim stocicem od kovanog gvozdja. plocice i na terasi.

higijena:

sobar vas pita da li zelite sredjivanje sobe kada god vas vidi. imate ceduljicu za kacenje na vrata sa "ne uznemiravajte" i "molim vas da sredite sobu" koje mozete koristiti. nismo nasli ni jednu zamerku na higijenu u sobi...peskiri menjani svaki put kada je soba sredjivana, posteljina nisam sigurna jer nisam proveravala, ali verujem da jeste.

wc na plazi je montazni, ali najcistiji wc na plazi koji sam videla. jedan cika je zaduzen samo za njega i prakticno ga opere i sredi posle svakog koriscenja...dva muska i dva zenska...uvek je bilo toalet papira i tecnog sapuna...

wc u holu, izmedju glavnog restorana i recepcije je bozanstven kao i u cincinati baru.

tuseve na plazi stalno ciste od peska

higijena u glavnom restoranu takodje na zavidnom nivou...sef stalno ide okolo i menja kasike za sipanje hrane i tanjirice koji drze kasike za sipanje, briska, cisti mrve sa daske za secenje hleba...

case u glavnom restoranu, aurora baru i cincinati baru prane u sudo masini i susene...na plazi su ili male plasticne jednokratne ili velike od debele plastike koje naravno deluju izgrebano...velika preporuka za poneti termo solje koje su mnogi imali i za koje ne prave nikakav problem.

solje bele klasicne svuda, osim u cincinati baru i u baru pored bazena koji se nalazi medju vilama, gde su solje velike.

plaza se cisti stalno, jednom u pet dana peru suncobrane i lezaljke, ali duseke nisam primetila da peru.

klopa:

pogledajte na njihovom sajtu AI formulu i tamo cete videti gde sve mozete jesti i kada.

dorucak:

virsle

jaja na sve nacine

dve vrste salama

sir

kackavalj

masline, salate i celo povrce-paradajiz i paprike

desetak vrsta peciva+njihove nacionalne "lepinjice" i eis-hrskava lepinjica od mekinja

puter kifle

desetak vrsta slatkih peciva

palacinke

krofnice

dve vrste pasulja za cuveni britanski dorucak, mada ga i arapi vole za dorucak

kus kus ili slatki krompir

pire od bundeve kada god ima kus kus

jogurt

5-6 vrsta pahuljica

2 vrste meda

4 vrste dzema

vocna salata-dinja i jabuka iseckane

grejp oljusten i iseckan na kolutove

rucak i vecera:

dve vrste supa- krem i bistra i svaki dan je bilo drugacije

salate:

iceberg

zelena salata

kupus-obican i ljubicasti

paradajiz

krastavac

krastavac u jogurtu sa mirodjijom

mesana salata

sargarepa

rotkvice

masline

sitno seckani krastavac, paradajiz i paprika

persun i mirodjija u svezem obliku tako da ih mozete koristiti i za salatu i za zacinjavanje supa i jela cime sam ja bila odusevljena.

maleni limuni i limete iseceni na pola

sirce

ulje prvih 5-6 dana maslinovo posle suncokretovo

paste-dve vrste testenina i dve vrste sosa...za dodatak ulje sa belim lukom, ulje sa ruzmarinom, paradajiz, paprika, persun

uvek ima riba, piletina i govedina kao i pirinac i krompir-s' tim da ni jednom nije bio pomfrit, a krompir uvek spreme drugacije.

na terasi rostilj za veceru, nekada kofte, nekad piletina, nekad riba.

kuvano povrce i peceno na rostilju

izbor relativno mali, ali je sve bilo izuzetno ukusno i mene je klopa podsetila mnogo vise na tunis nego na egipat. interesantno je da je sve konstantno bilo drugacije spremljeno i nama nije dosadilo, bez obzira na mali izbor.

petkom je arapsko vece i glavni restoran je tako i dekorisan, a slatkisi su takvi da je greota vecerati- ko voli arapske slatke djakonije naravno.

sef restorana se bas trudi, pa je jedno vece bio i susi...

od voca dinja i urme svaki dan, a pomorandze i banane su se smenjivale...lubenica jednom u nasih jedanest dana

restoran umeju da dekorisu zaista neverovatno, ali to ostavljam za iznenadjenje kada odete :D...

slatkisi:

nesto nalik lenjoj piti, ali natopljeno i vrlo ukusno u par varijanti

nesto nalik musu, ali sa zelatinom pa nije krem vec je cvrsto u par ukusa, takodje jako ukusno.

griz kolac u kojem sam se davila takodje u par ukusa

zele koji je bio moj favorit

i jos par tortica sa patispanjem i filom- nista spec, ali takodje ukusno i lagano

kolac od cokolade i seckanog kandiranog voca u beloj i crnoj varijanti

par puta kuglice od keksa sa cokoladnim prelivom

sve ukraseno jabukama i breskvama i cokoladnim ukrasima tako da bi moja sreca dodala da je bilo i jabuka i bresaka posto je bio nevaspitan i ruckao ukrase kao slatkis...

i pomenuti, meni "sveti", petak kada su baklave, urmasice, kadaif, kolaci sa susamom, kokosom....mmmmmm

sladoled u 4 ukusa...vanila, cokolada, jagoda i mango...od 15-17h u arora baru...sipaju po dve kugle u plasticne casice, ukusi po vasem izboru, pa vi mozete u krug, a mozete i traziti vise nece vas popreko gledati...

a la cart restorani:

italijanski, koji je iz nekog razloga premesten u la dorada koji je u stvari sea food restoran...imate tri jelovnika i birate pri rezervaciji koji zelite. rezervacija se vrsi na recepciji dan ranije

orjentalni koji se nalazi pored aurora bara, a basta mu je u aurora baru. rezervacije i biranje jelovnika takodje na recepciji.

pica:

pepsi, 7up i miranda iz automata

kokakola light iz flase

sokovi koji su neka polumuc varijanta mango, pomoranza, anans i borovnica iz onih poslasticarskih aparata

soda

pivo toceno ili iz flase

crno, belo i rose vino- roze i belo probani i prilicno dobri za uz klopu

uzo-vrlo dobar

vodka

viski

rum-prilicno dobar

instant kafa aro-zacudjujuce ukusna

filter kafa u glavnom restoranu- zavisi ko je pravi pa ume da bude odlicna ili preslaba

caj menta, anis i yellow label

kakao

mleko sipaju iz tetrapaka, ali ga nigde nema dostupnog u tetrapaku, verujem da bi vam na zahtev doneli nov tetrapak za dete.

secer u kesicama, plasticne kasicice

vodu u flasama od 1,5l imate u aurora baru, kao i u mini baru u sobi, a automate imate u glavnom restoranu, aurora baru, svim barovima na plazi i na bazenima...preporucujem da ponesete malu flasicu, ne prave problem da sipate vodu iz automata...

sva pica su uvek bila hladna, a leda je uvek bilo...

atmosfera:

osoblje jako prijatno i nasmejano, raspolozeno da porazgovara ako ste i vi...

u nekim momentima imate osecaj da ste sami u hotelu, prostori su ogromni i zaista nigde nije bilo guzve, uzmite u obzir da smo bili krajem maja pocetkom juna, verujem da nije bio pun hotel..

postoji terasa kod glavnog restorana i mozete jesti i napolju... osvetljena je jako lepo pa je bas romanticno vecerati pod vedrim nebom.

nekako je domacinska, kucevna atmosfera...svi ce vas pozdraviti, pruziti vam ruku, nasmesiti se, pitati da li je sve u redu i treba li vam nesto...naravno ovo sve pod uslovom da ste normalni i da ste i vi njih pitali nekad kako su...pare nisu neophodne u tom slucaju, ali su odlicno resenje ukoliko niste druzeljubivi a necete da odete po pice sami...

animacija je blago receno amaterska, ali su simpaticni pa im se mozete nasmejati malo ako nemate sta drugo da radite uvece.

pusenje:

ne pusi se samo u glavnom restoranu, mada i on ima terasu tako da mozete jesti na terasi ukoliko volite da zapalite izmedju supe i glavnog jela :D

deca:

tobogani u malom bazenu, tri tobogana za decu do 4-5 godina...tobogani, 4 komada, za malu i veliku decu koji rade od 10-12h i od 15-17h...

parkic sa ljuljaskom, klackalicama i onom skalamerijom kroz koju ja ne mogu da prodjem :(, sve na pesku pa se klinci valjaju i prave i kule i gradove usputno...

mini disko koji je od 20:30 do 21:15, cini mi se...klasicno djuskanje uz pesmice na par jezika...simpaticni, ali moj profesionalac im je dao 3 zbog simpaticnosti, mada je priznao da je tesko napraviti program koji podrazumeva visejezicnost i da bi to mnogo kostalo pa razume zasto nemaju nesto bolje...klincima je bilo skroz dobro, sto je i najbitnije...

muzika u hotelu odlicna, po nasem misljenju...klasici roka i popa...moze da se prica uz nju...superica

sve u svemu nikako nije hotel za provod, ali je idealan za odmor i uzivanje...takodje i za parove koji znaju sta ce jedno sa drugim :D

animacija:

o klincima sam vec pisala.

ujutru pocinju u 10h na plazi sa raznim razgibavanjima, aerobikom u vodi i takmicarskom igrom...zavrse u 12h...u to doba je i muzika na plazi...onda ide zatisje koje je meni bas prijalo, moze da se dremne na plazi :D...onda oko 16h odbojka i oko 17h djuska i kraj...muzika je ponovo od 14-17h...muzika odlicna kao i u restoranu i barovima

uvece je show nekad u 21:30 nekad u 22h ili u 22:30, raspored imate u aurora baru na tabli koja je na stepenicama koje vode do recepcije, svako vece je nesto drugo, a petkom je etno...

kada smo mi odlazili organizovali su odlazak do hurgade do diskoteke "mali buda"...

u aurora baru je i sto za stoni tenis, a pored bazena ispred glavne zgrade je pikado od 12-14h mislim.

plaza:

dovoljno je pogledati fotografije...milina

glavna plaza, ona u zalivu, je velika i prostrana, sa normalnim ulaskom u vodu, peskovitim i postepenim...lezaljke su drvene, sa 5 nivoa podesavanja...duseci debeli i udobni...ima ih novijih i starijih...suncobrani dobro stite...nema stocica, ali vecina suncobrana ima dodatak na sebi koji sluzi kao stocic...gomila kanta-cupova po plazi i piksli.

peskiri veliki i cisti...neki stariji neki noviji.

uz brdo je koralni greben koji je ogroman i bozanstven, kao i sa druge strane zaliva gde se nalaze jos dve male plazice, sa po tri suncobrana, i jedna malo veca, ispod la dorada restorana koji se koristi i kao bar na plazi, sa dvadesetak suncobrana...

postoje jos tri plaze koje su sa koralnim ulaskom, moj dragi je isao bos i kaze da nije strasno, kao da su zaliveni korali- ploca kao da je neka preko njih, a ja sam u perajima ulazila u rikverc :D ... te plaze su puste, samo je na jednoj bilo dvoje ljudi kada smo mi bili, ali i tu postoji jedan radnik zaduzen za sredjivanje i koji je tu kao spasilac... taj koralni greben se prostire od sredine zaliva pa preko te tri plaze i dalje duz cele plaze susednog hotela, sereniti makadi, ima sigurno 1,5km, ako ne i vise...delfini su redovni posetioci, a morski zivot je neverovatan...na sredinu zaliva, pocetak tog koralnog grebena, svaki dan dolaze 2-3 brodica sa turistima koji snorklaju ili rone...ribica i riba ima u neverovatnoj kolicini i u plicacima...videli smo sve sto se moze videti, osim kornjaca...

iznad tih plaza je veliki bazen i bar koji sam pominjala, onaj koji ima lepe velike solje...bar ima prelepu bastu sa pogledom na more i garniturama od kovanog gvozdja...naravno taj bazen i bar su skoro isto tako pusti kao i plaza, mozda je bilo desetak ljudi...

gosti:

italijani

arapi

rusi

nemci

cesi

poljaci

slovaci

i dvoje srba, samo smo mi bili tamo deset dana od naseg govornog podrucja, ni bosanaca ni hrvata...

ne videh bahate ruse, ali su italijani preglasni za moj ukus, a u ovom hotelu ih je dosta...arapi kao i svuda vole da pipnu hranu rukama i da ne cekaju red, mada ih osoblje postavi na njihovo mesto sto je u par navrata bilo simpaticno-meni naravno :D

svuda zuje kombici pa nigde ne morate peske ako ne zelite...do plaze vozi vozic i kombic...nama je bilo lepse da prosetamo puticem kojim ide vozic nego da idemo stepenicama do plaze, sa stazice je pogled na plazu i zaliv bozanstven...zaista ima tacno 100 stepenica, ako se ne racuna prva tri siroka stepenika, do plaze u zalivu...kombici i golf autici vas voze do tog veceg bazena i koralne plaze, ako ne zelite setati...uvece mozete do plaze, bar je romanticno osvetljen i nigde nema nikoga, a na nebu ima bilijardu zvezda...

postoji bus za hurgadu koji ide 3 puta dnevno i kosta 8$ ili 6E po osobi...

internet nije uzasno skup, ali ubite me ne zapisah cene :( ...mislim da u lobiju ima neta, ali ne ponesosmo ni jedan uredjaj da bi proverili, ali videsmo par ljudi u lobiju...

u ovom periodu, pocetak juna, sunce izlazi u 4:30, a zalazi oko 17:15 na glavnoj plazi...na plazi kod la dorada restorana ima sunca do 17:45, a na koralnoj plazi do 18h...mrak je vec oko 19h...u ovom periodu im je dan najduzi, traje 13h, ali jako rano izlazi sunce...

svako vece prskaju komarce, ali moja sreca je par komada ipak pronasla, ili su oni njega pronasli :D...tako da ako vas komarci vole nije na odmet poneti autan...

za sobu vam ne treba jer se savrseno spava uz klimu koja nije ni preglasna, a nije uperena na krevet...moze se nastelovati temperatura...

sve u svemu moj licni dozivljaj je takav da jedva cekam da se vratim... nema grandioznosti, osim na recepciji i ulazu, a ima srca i duse...da su nam poslednji dan ostavili narukvicu ja se ni jednog trenutka ne bih osetila razocarano...to je malcice pokvarilo utisak, ali s' obzirom da smo u sobe usli u 10h i sve ostalo sto smo dobili i na ponasanje osoblja taj poslednji dan...zaista nije u redu sa moje strane sto sam im to i pomislila zameriti...

i na kraju s' obzirom da nisam nasla mail na njihovom sajtu evo maila front office menadzera muhamed asrafa:

mohamedashrafg@yahoo.com

ako sam nesto preskocila pitajte...nadam se da ce ovaj opis pomoci mnogima da prevazidju 100 stepenika do plaze jer kompletan utisak je da sve zajedno vredi svaki dinar...

Izmenjeno (srecetina)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

draga sreco,

mnogo mi je drago sto ste zadovoljni i sto sam imala pik i na ovaj hotel,najvise zbog plaze,a sad kad cujem da je i drugo dobro-eto meni novog hotela!sve mi zvuci dobro i opusteno,a malac ce boze zdravlja lepo hodati sl.god.pa se necu sekirati oko stepenica.

jedino mi je zao sto ove agnecije rade hotel (ne argus npr.),jer mi je 10dana malo,a 14noc.je bilo bas skupo(malcice i neopravdana cena).

elem,nebitno,ne lipsi magarce do zelene trave,sto bi se reklo,mi tek treba da idemo u nas ovogodisnji hotel,a ovaj-vrlo zadovoljna vasim utiscima,stavljam u svoju svescicu pod "must" (kao i marsu alam,moram priznati)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

drago mi je da si zadovoljna! Da nosis sa sobom pozitivne utiske!

Opis je u predobar!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

sto se tice nasih putnika,i ponasanja,opet cu reci-kuku majko ko sve ne putuje,ko ti sve beli svet ne vidi,od nevaspitanih,neobrazovanih i raznih i bas cu tako da kazem,jer me je i sramota nekad!rekoh vec prosle godine da su hteli da me pregaze, kao krdo slonova,sa sve malom bebom u narucju!ja ono u zivotu nisam videla!

gde jure da mi je znati (a znam,stara srpska boljka da slucajno ne ostanu u avionu,u autobusu,da sto pre izadju,da zauzmu bolje mesto,da nekog zeznu,da pregaze decu,starce,juri,zauzimaj,preko mrtvih samo da je tebi dobro-psihopatologija prosecnog,neobrazovanog srpskog sveta i polusveta).

vazno da od 170putnika na aerodromu u hurgadi,na poziv na engleskom da je let za bg spreman i da treba da se cekiramo tu i tu-NIKO USTAO NIJE i krenuo,jer niko NE ZNA ENGLESKI.ja sam jedina ustala i posla sa sve bebom,i kad sam grupi rekla sta cekaju,JOPET :-) su me pregazili!!

zato ja,nek me izvinu sapatnici i saputnici,ne komuniciram sa nasima po plazama,holovima,lobijima,avijonima i kamijonima.cast izuzecima-malo ih je...

ali sreco,evo sa tobom bih pricala,da ne brines :-)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

e ja ne bih sa tobom :hahaha:

ma ima raznih medju svim narodima, ali me ne pogadja kada je italijan necivilizovan...a boli kada se stidis zbog nekoga ko ti je komsija...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pa da krenem od pocetka.

Posto sam bio u istom periodu u Egiptu kao i vi , kao i da sam leteo istom avio kompanijom AIR CAIRO , kao i da sam uplatio aranzman preko iste agencije Ponte travel , iskoristicu priliku da vas u nekim stvarima korigujem. Ne znam kako bi ste se vi poneli kao stjuart ili stjuardesa kada bi ste videli putnicu koja se nije vezala a avion samo sto nije sleteo , a da ne kazem da je ista putnica pre samog poletanja odugovlacila da sedne i veze se . Na samom letu je bilo putnika ne samo iz pomenutih agencija Ponte travel , Odeon travel i Filiptravel , nego i agencija SAB International , Sunline travel , Faros tours , tako da su putnike na aerodromu u Hurgadi docekali egipcani sa tablama pomenutih agencija , i jedan od njih sa tablom agencije Ponte travel nas je posle uobicajene kontrole na aerodromu odveo do pomenute Jelene koja nam je dala koverte sa opstim informacijama sto se tice boravka u Egiptu kao i informacijama o izletima i cenama njihovog realizovanja.Posle toga su nas sa njenom kako vi kazete pomocnicom i egipatskim kolegom transpotovali klimatizovanim autobusom do hotela.Ovo sto se pomenuli u vezi naplate prtljaga moram izricito da kazem da nije tacno. Istog dana na vec najavljenom info sastanku u hotelu , naravno posle smestanja u sobe i raspakivanja , pomenuta Jelena je izasla u susret onim putnicima koji nisu bili zadovoljni dobijenim sobama , kao i da je dala sve potrebne informacije vezane ne samo za boravak u hotelu nego i u Hurgadi , kao i da su svi oni koji su se prijavili za neki od ponudjenih izleta dobili odredjeni popust . Iz vase price sam primetio da niste bili ni na jednom od izleta tako da niste mogli da se osvrnete na ponasanje pomenute Jelene , koja je vodila grupu na izlet u Kairo. Mogu samo reci hvale uputiti na njen racun sto se tice organizacije samog izleta , pocev od narucivanja budjenja i breakfast paketa za svakog od putnika ,strucnog vodjenja tokom obilaska Nacionalnog muzeja , tokom obilaska Gize , tokom obilaska fabrika parfema i papirusa , organizaciji rucka u restoranu na samoj obali Nila u Kairu , i na povratku u hotel smo imali obezbedjenu kasnu veceru. Na kraju cu vam reci nesto sto bi ste sigurno znali da ste sa nama isli na izlet u Kairo , pomenuta Jelena ima egipatsku licnu kartu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pa zena je i rekla da je sramota sto su stjuardi uopste morali da vicu,a nije njih korila,vec upravo nase seljake!

a najbolje jos,za pare koje ste platili,da Jelena ili Persa nisu to sve obezbedile,a sve je u opisu posla-vodjenje po muzeju,budjenje i slicno,sve je to normalno i podrazumevano.da li je strucno-to ne znam,sve se to da nauciti iz prospekata,nijedan nije istoricar umetnosti-to bi bilo "strucno"-ako bas tako zelite.

egipatska licna karta-zena je udata tamo ,verovatno.

na zalost,vama Jelena nije uspela da izdejstvuje sobu sa franc.lezajem,cim ste morali to da platite.

Izmenjeno (beogradjani)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel bio neko ove godine ili planira da ide? Cekamo nove utiske,posto na tripadvisoru ga blate samo tako,najvise hranu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26176
    Ukupno tema
    872885
    Ukupno poruka