T74

Automobilom do Švajcarske iz Srbije

28 poruka u ovoj temi

iskreno nisam isao nikad tuda, ja navikao preko italije, ove godine su bas povecali cene putarina, isao sam jednom preko hr, slo, pa austrija pa minhen pa zurich, i tu se placa onaj tunel karavanke i neke putarine u austriji, pa ne znam sta bih ti rekao:)

put kao put je super, cim izadjes iz srbije naravno:)

za gorivo pogledaj gde ti je najjeftinije da sipas, jer se cene razlikuju od zemlje do zemlje...

kroz ch vodi racuna o brzini, mada mene je jednom slikao radar kod Basela ali nista me nije cekalo na granici...:)

e da sad se setih, jednom sam isao i kroz linhestajn, ali na granici sam imao test na drogu i proveravali su 10tak minuta sve zive dokumente cak i zenine i ako je bila suvozac morali smo da damo vozacku:), i imao postavljenih nekih 20ak pitanja... verovatno nase table slabo idu tamo:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super. Hvala jos jednom

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam mislio da idem preko Madjarske. Nekako sam navikao na taj pravac jer sam njime isao vise puta u Nemacku. Znam da je duzi, ali nije preterano. Kakvo je tvoje misljenje (ili mozda iskustvo) o tom pravcu?

Odnosno, glavna mi je dilema da li se mora preko Minhena i Memmingena ili se moze preko Innsbrucka pa "preko planina" ka Bregenzu i dalje ka Cirihu i Baselu....

I na kraju, ima li sta posebno ili specificno sto treba znati za voznju kroz CH?..

Ako ViaMichelin kaze teoretskih 13-14h (za 1.500km), onda je to bez usputnih guzvi i zaustavljanja (bez pauza i granica).

Realno, tuda treba minimum 16h, sa dobrim autom i bar dva dobra vozaca.

Isao sam dva puta (do Lozane) upravo tim putem preko Madjarske i jednom preko Italije (kroz tunel St.Bernard), i kada budem opet isao ici cu preko Madjarske a razlozi su sledeci:

- neuporedivo jeftinija putarina,

- manje guzve nego kroz Italiju, osim subotom na delu puta posle Salzburga, tacnije oko Rosenheim-a,

- a sa dobrim planiranjem za male pare se moze i prespavati usput i doci odmoran na odrediste.

Slobodno idite preko Minhena i Memmingena, uzivanje je za voznju a i nije opterecen put, plus sto Nemacka jos uvek nije uvela naplatu putarina ;).

Voznja kroz CH podrazumeva vinjetu (40CHF za godinu dana).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno na informacijama !

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za one koji idu ka Lozani i Zenevi koristite auto voz 30 min u Brigu..smanjuje vreme voznje i moze da se dremne. Proverite samo vreme za voz i to je to, zimi je mnogo brze...a i leti..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svim forumasima, zanima me da li neko ima iskustva sa odlaskom u Bern automobilom? Kojim putem preporucujete, na sta da se obrati paznja, preporuka za jeftino prenociste usput itd, svaka informacija je dobrodosla.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima, novi sam na forumu, trebao bi do Luzerna iz Banja Luke autom. Sve me interesuje :D planitam HR-SLO-ITA-CH 

nikada nisam putovou u eu pa ne zma kako ide

znam za putarine u hr

ali za vinjete ne znam (gdje se postavljaju, gdje da ih kupim, DA LI VAZE I ZA POVRATAK posto ostajemo 5dana samo)

neke smjerinice za put, koje pumpe su provjerene (dizel) i tako to.

hvala vam svima ko izdvoji par minuta da odgovori na post. Svako dobro

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa slovenacka vinjeta ti vazi 15 dana a svajcarska je 40 franaka i ona ja mislim da vazi kalendarsku godinu, Sa druge strane i  kad budete isli a i   nazad platicete prolaz kroz Italiju i Hrvatsku jer tamo nisu vinjete nego naplatne rampe.

Procjenjujem da kroz Italiju tamo i nazad nesto manje od 70 eura plus 15 eura slovenacka i svajcarskih 40 franaka su oko 35 еура i kroz Hrvatski i nazad 15-ak tek za putarine ce otici oko 135 eura.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala ti puno, jel se lijepi u gornjem desnom uglu ? Nesto sam cuo da na sredinu treba ?

Pozdrav svim forumasima, zanima me da li neko ima iskustva sa odlaskom u Bern automobilom? Kojim putem preporucujete, na sta da se obrati paznja, preporuka za jeftino prenociste usput itd, svaka informacija je dobrodosla.

Jesi isao tamo, daj detalja :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa slovenacka vinjeta ti vazi 15 dana a svajcarska je 40 franaka i ona ja mislim da vazi kalendarsku godinu,

Nema od 15 dana. Slo vinjeta koshta 15eur i vazi 7 dana (ili 30eur za 30 dana).

CH vinjeta vazi do 31.januara sledece godine, kad god da se kupi.

Procjenjujem da kroz Italiju tamo i nazad nesto manje od 70 eura plus 15 eura slovenacka i svajcarskih 40 franaka su oko 35 еура i kroz Hrvatski i nazad 15-ak tek za putarine ce otici oko 135 eura.

Italija je jaaako skupa za voznju, i tamo i 'vamo ;)

Imate kalkulaciju ovde: http://www.autostrade.it/it/home

Npr. od Trsta do Coma je 44 eur u jednom pravcu, ako se ide ka Luzernu.

A za Lozanu, Genevu, Bern, je najbolje do Aoste (It=55 eur) pa kroz tunel GrandStBernard, prolaz u 1 pravcu je 27,9 eur. http://www.letunnel.com/datapage.asp?id=12&l=3

@ortak: Ako idete iz Beograda, razmislite o ruti preko Budimpeste, Beca, Minhena, Zurich-a, pa do Berna. Put je 100km duzi ali neuporedivo jeftiniji!

@Djordje Milovanovic: Razlika u km Banja Luka-Lucern je oko 50km (preko Italije ili preko Aus/Ger) ;) . Vinjeta se kupuje cim se udje u Slo na granici (DARS) a lepi se na jedno od tri ponudjena mesta (oznaceno je na poledjini vinjete).

SloVinjeta.jpg

Izmenjeno (MrBuco)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da lapsus moj za slovenacku vinjetu kosta 15 eura a 7 dana tacno -uglavnom uklapa se covjek obzirom da se zadrzava 5 dana na putu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nema od 15 dana. Slo vinjeta koshta 15eur i vazi 7 dana (ili 30eur za 30 dana).

CH vinjeta vazi do 31.januara sledece godine, kad god da se kupi.

Italija je jaaako skupa za voznju, i tamo i 'vamo ;)

Imate kalkulaciju ovde: http://www.autostrade.it/it/home

Npr. od Trsta do Coma je 44 eur u jednom pravcu, ako se ide ka Luzernu.

A za Lozanu, Genevu, Bern, je najbolje do Aoste (It=55 eur) pa kroz tunel GrandStBernard, prolaz u 1 pravcu je 27,9 eur. http://www.letunnel.com/datapage.asp?id=12&l=3

@ortak: Ako idete iz Beograda, razmislite o ruti preko Budimpeste, Beca, Minhena, Zurich-a, pa do Berna. Put je 100km duzi ali neuporedivo jeftiniji!

@Djordje Milovanovic: Razlika u km Banja Luka-Lucern je oko 50km (preko Italije ili preko Aus/Ger) ;) . Vinjeta se kupuje cim se udje u Slo na granici (DARS) a lepi se na jedno od tri ponudjena mesta (oznaceno je na poledjini vinjete).

SloVinjeta.jpg

Hvala vam puno na info jako mi znaci

znaci vazi mi vinjeta i u povratku (ako se vratim u tih 7 dana ) 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U decembru idem put Ciriha za novu god, a po svemu vidjenom, procitanom, istrazenom i definitivno cu na Bec i Minhen. Da li ici na Salcburg ili Pasau? Kakvo je iskustvo poslednjih godina sto se tice prolaznosti/guzvi? Ipak je 50km razlika.

I kakvo je stanje sa Svicom vezano za medjunarodnu vozacku? Po min. spoljnih poslova pise da se preporucuje (sto je po meni budalastina, sta znaci preporuka jel treba ili ne :D ) dok na amss pise da treba. Kakva su vasa iskustva i sta je uloga same mvd tamo?

Izmenjeno (nikolapfc89)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26767
    Ukupno tema
    898073
    Ukupno poruka