jeeydeey

Lassi ili Skala

68 poruka u ovoj temi

Na Kefi mora da se pravi kompromis, prvo sa samim sobom, pa onda i sa saputnicima.

Treba naći najmanji zajednički sadržalac i odatle krenuti. Taj nzs je da li želite da vam plaža bude ispred kuće i putujete u grad ili da budete u gradu i svaki dan putujete na plažu.

Kada to prelomite, lako ćete se odlučiti za Skalu, Lasi, Argostoli ili neko drugo mesto.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam mislila da idemo uvece u A. :-)

Bitnije mi je da budem na plazi, a u grad da idem nekoliko puta, danju.

Napisah, ne mozemo da budemo u Arg., previse mi je to novca zbog 2 letovanja ;-).

Koliko vidim, ovde uopste nema busa iz S., ujutru, za A. Verovatno je bolje u sezoni, ali kada objave taj red vozenj, vec ce mi biti kasno. :-(

Sve mi se cini da cemo je zaobici...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zaobići? Kefaloniju? Teško.

Možda ćete je ove godine izbeći, ali kada vam se sve poklopi žestoko ćete se "sudariti" sa Kefom. To je neizbežno :rolleyes:.

A onda će vam u glavi biti haos od utisaka, noge će vam klecati i lupaće vam srce kao da ste došli sa prvog dejta...

Kefa je neizbežna!

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Tirkizna

vi imate kola, ako sam dobro razumela, samo ti ne vozis?

Sto ne ostavis Kefaloniju za posetu sa muzem, pa da se malo svrckate i obidjete.

A to, plaza ispred kuce, sa drugaricama, ma, sto bi se cimala cak do Kefalonije, kad imas toliko lepih plaza u Grckoj, koje su blize, a mogu da zadovolje te potrebe.

A preporuka mesta na Kefaloniji je zaista nemoguca misija. Ljudi to toliko razlicito dozivljavaju i imaju toliko razlicite potrebe, da je to stvarno besmisleno bilo sta preporuciti.

Meni se npr. Lasi uopste ne dopada, a Argostoli mi je najruzniji od svih jonskih gradova. Bar ovako, kada gledam na slikama i street view-u. Mozda uzivo promenim misljenje :) 

Skala mi bas izgleda simpaticno, a plaza mi se bas dopada, iako ne volim pescane plaze.

A caskajuci na jednom engleskom forumu, sa jednim Englezom, koji vec 25 godina ide na Kefaloniju u kojekakvim terminima i naravno, obisao je masu puta celu, on kaze da je njemu najbolje mesto Poros, tamo se najprijatnije oseca.

A ako bi sudio po ovom nasem forumu, to bi bilo najgore mesto. Nemamo iste potrebe, tako da, mesto izaberi sama, bez obzira na najcesce preporuke na forumu. Isfiltriraj i to ti je to.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da :-)

Htela sam da vidim Argostoli, kada mi hga je neko preporucio prosle godine na nekoj temi., odusevila sam se, jer iam ono sto najvise volim-luku i veliko setaliste :-)

Ne mogu vise da citam o drugim mestima, stvarno mi je muka :D. Na nekima sam bila ja, na nekima drugarice, neka su predaleko ili mi je skupo, neka ne dolaze u obzir.

Drzala sam se samo Sk.i L.jer su to mesta koja sam najpre videla u ponudama agencija.

O utiscima o mestima vise ne citam. Gledacu slike, sta se nudi, kakve su plaze ( ja vise volim pescane) i cene.

Na kraju mi uvek ostaje Sivota, Nea Skioni, Afitos i Platamon :-)

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tirkizna lepo ti kazem idi u lassi i prepusti se.... 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 2 sata, Tirkizna je rekao/la:

ja vise volim pescane

 

Ako se dobro sećam u Skali je sitan šljunak dok su sve plaže u i oko Lasija peščane.

 

Bez automobila svakako Lasi. 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iskljucivo lasi,blizu su 2 prelepe plaze-oko 10 do 15 minuta hoda a i blizu je glavni grad ostrva oko 30 minuta hoda

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tesko da bih mogla da budem u mestu koje nema setaliste i giros.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema girosa u Lasiju,  ima u Argostoliju. Ali ima puno taverni i  kafića sa raznim  pecivima. Nema klasicnog setalista uz vodu, ali prostora za divne setnje ima u izobilju, sve sa pogledom. Veruj mi da i bez  svakodnevnog  girosa ( koji mi je inace omiljeni rucak na letovanju, pa razumem) moze lepo da se letuje. Sto se tice Skale, nisam tamo boravila, samo sam prolazila par puta i ...nisam se zaustavljala. Mozda drugi put.

Izmenjeno (rakel)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li neka slika gde to sve mozemo da se setamo :-)?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uvece, istina,  ne mozes mnogo da biras, ili glavnom straftom gde su radnje i taverne, ili pravac Argostoli. A preko dana, tj.rano ujutru ili u sumrak, npr.do Fanarija. Mi smo voleli i da tumaramo bez cilja po Lasiju uzbrdo nizbrdo  i razgledamo kuce i baste, kao prave babe :smajl: Heh, jedan je Liston

Izmenjeno (rakel)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svidja mi se Fanari, sada sam otkrila sta je :-)!

I pogledala sam ovaj jako koristan snimak na YT  https://www.youtube.com/watch?v=kvWzNlBBzO0

Ima li neki kafic da je pored mora, a ne pored plaze? Na YT uopste nema snimak sa kaficima i tavernama koji nisu na ''strafti''.

Gledam i foto ture, stave po 2-3 slike sa plaze i to je to :-( Svi stavljaju iste slike, samo plaze.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 1/12/2017 at 17:39, gogo23 je rekao/la:

 

Bez automobila svakako Lasi. 

 

Zasto, ako je plaza lepsa u Skali? Zar nije bolje ako nemas automobil da budes smesten u mestu sa lepsom plazom?

Izmenjeno (srdjan82)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lassi definitvno, bili u Skali daleko od svega jeste lepa plaža ali Lasii ima svoje lepe plaže Costa Costa npr ..., lokacija mesta izvrsna do Argostolija (glavnog grada ostvrva) možeš pešaka da odeš ... i bolje uopšte pozicionirana za obilazak ostrva ...

Izmenjeno (Milos Andjelic)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka