BojanMKD

Visegrad, Sarajevo

72 poruke u ovoj temi

Do Crne Gore isli smo preko Bosne, pre dve nedelje, i uz put proveli dva sata u Visegradu. Mislim da je to optimalno vreme za obilazak na Drini cuprije i Andricgrada, a mi smo uspeli da u tom roku pojedemo i "10 u 1/2 sa lukom".

Utisci: za razliku od prethodnog komentara nas nisu mnogo saletali oni sto nude voznju brodicem, samo jedan, ali smo ga odbili zbog hladnog i tmurnog dana. Nisu nas ni prodavci suvenira procenili kao zainteresovane musterije.

Sam most je zaista fascinantan i mocan. Andricgrad-neznam sta da kazem, mozda bi najbolje bilo reci sterilan. Sve je to novo i nema dusu, patinu starog, ja sam ga okarakterisala kao filmski grad. Isto vazi i za Drvengrad. Slican dozivljaj novog, savremenog sto se trudi da kopira proslost imala sam i u Trebinju, kod manastira Bosanska Gracanica i na Ducicevom grobu. Prosto, sve su to gradjevine nastale posle 2000. godine, velelepne ali za mene to nije to, nesto nedostaje da bi zaista bilo efektno. Podvukla sam ovo za mene, jer to je zaista samo moj licni dozivljaj.

Cini mi se da niko nije spomenuo jednu korisnu informaciju-u Visegradu svuda primaju dinare i u poredjenju sa Trebinjem (nasom drugom destinacijom u Bosni) sve je dosta jeftinije.  

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Delim vase odusevljenje Sarajevom i Visegradom, mi smo bili 2013.god, ali planiramo da ponovimo, za taj novac takva usluga, covek mora biti prezadovoljan...i ne samo to vec se i nasa istorija i knjizevnost preplicu sto daje posebnu draz.

:srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav, da li je neko isao skoro u Sarajevo i Visegrad? Idem na izlet u subotu, pa ako neko moze da podeli svezije informacije, kakve su cene kafe po kaficima, cevapa, bureka...? Takodje me zanima koliko je potrebno vremena da se obidje Bascarsija? Ima li nekih povoljnih prodavnica za shopping?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Do Crne Gore isli smo preko Bosne, pre dve nedelje, i uz put proveli dva sata u Visegradu. Mislim da je to optimalno vreme za obilazak na Drini cuprije i Andricgrada, a mi smo uspeli da u tom roku pojedemo i "10 u 1/2 sa lukom".

 

 

savremenog sto se trudi da kopira proslost imala sam i u Trebinju, kod manastira Bosanska Gracanica i na Ducicevom grobu. Prosto, sve su to gradjevine nastale posle 2000. godine, velelepne ali za mene to nije to, nesto nedostaje da bi zaista bilo efektno. Podvukla sam ovo za mene, jer to je zaista samo moj licni dozivljaj.

 

 

 

Nemojte brkati pojmove. Most u Višegradu je most Mehmed-paše Sokolovića.

"Na Drini ćuprija" je naziv književnog dela.

I u Trebinju je crkva Hercegovačka Gračanica, a manastir je Tvrdoš. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cevapi kod "Zelje" su neprocenjivi! Odlicna foto tura.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno na odgovorima. :) Jedva cekam da obidjem Sarajevo, to mi je zelja odavno, mada sam cula podeljena misljenja, neki su odusevljeni samim duhom grada, neki kazu da nije dovoljno bezbedno i da ne vole nas Srbe, ali iskreno se nadam da necu imati takvih iskustava. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema šta, bezbedno jeste, išao sam 2017, 2016, 2015 turistički, čak i po 2, 3 dana. Imao uvek poneki problemčić, eto čak i kod Želje, čim smo progovorili, i kod Mrkve (od gostiju) za čije osoblje mogu da kažem da je uvek ekstra korektno.

Kad sam dolazio drug iz Sarajeva mi je savetovao da parkiram u SCC jer ima kamere, da ne bude da iznosim neka subjektivna mišljenja. Volim taj grad, volim tu šegu, baščaršiju, ćevape, ali ... delom to više nisu ti ljudi iz Sarajeva.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nadam se da necemo imati problema. Moze li mi neko reci kako je u Sarajevu po ovakvom vremenu? Sutra idem i nazalost vreme me nece posluziti. Ima li po Bascarsiji i zimi svega i svacega izlozenog ispred prodavnica ili je pusto?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li ovde nekog iz Sarajeva ili ko cesto ide tamo, hocu nesto da pitam u pp-u?:hello:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam iz Sarajeva, niti sam toliko često tamo, ali možda mogu pomoći. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

 

 

Nemojte brkati pojmove. Most u Višegradu je most Mehmed-paše Sokolovića.

"Na Drini ćuprija" je naziv književnog dela.

I u Trebinju je crkva Hercegovačka Gračanica, a manastir je Tvrdoš. 

Tačno se zna na šta je mislilia, ne treba da se tako obraćaš, mada bolje zvuči Ćuprija na Drini.

Za drugo se slažem.

Bili smo u Višegradu i Sarajevu pre valjda 5 godina.

Za Višegrad mi nije dovoljno dva sata jer volim da sedim dugo o gledam u most i reku, da odmaram oči, plus vožnja, ručak, Andrićgrad, šetnja do kuće Ive Andrića ( baš me zanima hoce li nekad od nje napraviti javni objekat ? ), odlazak u Spomen učionicu.

Ne sećam se da li sam pisala nakon putovanja.

U SA se verovatno neću vraćati, uopšte se nisam prijatno osećala, sem pored Miljacke.

Delom i zbog pokrivenih žena, pa klaustrofobično zbog toga što je grad u kotlini i zbog nečeg trećeg, ne mogu da objasnim :sad:

Kod spoemnika Večna vatra sam se baš rastužila, ne samo zbog poginulih ljudi u Drugom svetskom ratu, već i zato što mislim da nikada nije trebalo da uđemo u zajdničku državu, već svako za sebe, pa danas ne bi bilo mržnje i ne bi bilo žrtava rata devedesetih :sad:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

U SA se verovatno neću vraćati, uopšte se nisam prijatno osećala, sem pored Miljacke.

Delom i zbog pokrivenih žena, pa klaustrofobično zbog toga što je grad u kotlini i zbog nečeg trećeg, ne mogu da objasnim :sad:

Kod spoemnika Večna vatra sam se baš rastužila, ne samo zbog poginulih ljudi u Drugom svetskom ratu, već i zato što mislim da nikada nije trebalo da uđemo u zajdničku državu, već svako za sebe, pa danas ne bi bilo mržnje i ne bi bilo žrtava rata devedesetih :sad:

 Baš mi je žao što nosiš takve utiske iz Sarajeva. Iako ni sam nisam veliki ljubitelj gradova koji su smješteni u kotlini, Sarajevo mi je baš drago i zaista nudi mnogo u turističkom smislu. Što se tiče pokrivenih žena, osim ako ne misliš na one skroz pokrivene u crnini (što su arapski turisti), ne vidim razloga za neku nelagodu. Mada, mogu donekle da te shvatim jer je čovjeku prirođeno da zazire od onoga što mu je nepoznato i strano.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne, ne zazirem od nepoznatog i stranog nikada, zazirem od ogranicvanja slobode bilo kome.

Tako se lose osecam i u Beogradu, kada ih vidim, ali u SA ih je mnogo vise. Lose se osecam i kada ih vidim na moru. ( Ne idem vise u takve gradove )

Izmenjeno (Tirkizna)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram sa suprugom septembra višednevni izlet, jedno od mesta gde ćemo noćiti je Sarajevo. Imate li predlog za povoljan smeštaj za jednu noć za dve osobe.

Sarajevo nam je potpuno nepoznato pa nisam sigurna na šta trebam da obratim pažnju prilikom odabira (lokacija, bezbednost...). Nama je bitno da imamo gde da prenoćimo i obavezno kupatilo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka