jvm

SIKIA

744 poruke u ovoj temi

Pomoc treba da uplatik smestaj u Maria studiu na Valti plazi da li je neko bio na sajtovima su veoma oskudne slike,buni me povoljna cena 50 e dnevno za 4 osobe.puno hvala na informacijama.hitno mi je

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Fenomenalna plaža i odlična pozicija smeštaja u odnosu na nju. Ovo je nov smeštaj obzirom da sam prošle godine tražio studio na ovoj plaži i jedino što je tad bilo u ponudi je Roula apartmani. Cena je ok za smeštaj u sikijskom zalivu. Ova plaža je relativno zapostavljena od strane posetilaca pa nikad nema gužve. Na slikama studiji deluju sasvim solidno i mislim da je ovo dobar izbor.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vlaks hvala na info,prosle godine smo bili u Miloiu,ali ove nema mesta,skoro sve plaze su fenomenalne,a najlepsa po meni Tigania,smestaj nam dodje kao baza za obilazak rezervisali smo valjda nismo pogresili

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Milija69 Kako je bilo u Myloi ? Mi idemo tamo za koji dan, u noviji objekat, jedan od onih studija okrenutih u pravcu plaže.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sve u svemu,smestaj je ok,kao i u vecini studija,plaza je stotinjak metara,dvoriste je veliko ima hlada i za vas i za auto,plaza je pusta sve u svemu na kilometar plaze nema stotinak kupaca,ako volite osamu idealno,mada nama je vise sluzio kao baza za obilazak okolnih fenomenalnih plaza

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prosle godine smo bili u Sikiji ali nismo nigde videli da ima klasican giros da li neko zna da li ima ili je nalblizi u Sartiju?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo i mene sa utiscima sa Sikia plaze. Bili smo smesteni u jedinom apartmanu Marie Mpotou koji je u gore pominjanom smestaju kod plaze (ona ima i drugu kucu, dalje od mora). Za period pocetak avgusta smo dobili cenu od 60 eura (preko Nikane bilo 65 eura), rezervisao i avansirao u februaru. Sto se smestaja tice, apartman je sa novim namestajem i potpuno je renoviran, kad budem imao vremena, ako neko zeli nakacicu i slike. Bilo je mesta za 5 osoba, ali je nas bilo troje odraslih i jedno dete. Sto se tice smestaja, mislim da je preskupo i to iz vise razloga. Dvoriste jeste lepo i veliko, ali je terasa suvise mala. Apartman je iste velicine kao i studiji, ali je drasticno skuplji, samo zbog tih vrata na drugoj sobi. Posudje, viljuske, nozevi, solje, case su najskromniji od svih smestaja u kojima sam do sada bio. Morao sam da kupim veliki noz, jer nisam poneo, a ona nije imala da mi da, a imali smo samo jedan mali reckavi noz na raspolaganju (sreca pa njih nisam zaboravio). Nedostatak tople vode u kasnijim vecernjim satima je takodje normalna pojava i to mi se takodje nikada nije desilo u Grckoj. Oskudni su po pitanju peskira, a soba nam je ociscena tek 6ti dan, na njenu molbu, jer ima guzvu zbog vikenda. Ako racunate na toaletni papir ili neku drugu sitnicu, nemojte, ponesite sve od kuce ili cete morati da kupite. Jedva smo se izborili za neku normalnu solju i casu...inace je sve bilo vrlo skromno i neuobicajeno lose. WiFi radi dobro u najvecem delu dana, dok se svi ne vrate u smestaj, kada pocne da secka...ali je pokrivenost signalom u principu dobra. Gazdarica Maria je prilicno ljubazna i nismo imali nikakav problem. Rostilj nismo koristili, iako je na raspolaganju i veliki sto pored rostilja, koji takodje moze da se koristi, a neke komsije Rumuni su ga vrlo aktivno koristili. U mestu postoje te dve manje prodavnice i solidne su za osnovne stvari. Sto se vecih nabavki tice preporucujem P&F market *bivsi Kerfur) na glavnom putu ka gradicu Sikia koji ima dosta bolji izbor i prilicno pristojne cene za najveci deo artikala. Preporucujem porodicni sladoled Aloma sa kajmakom, djumbirom i cimetom, nemojte da vas zavara kajmak, necete se pokajati (veliko pakovanje 900+900ml gratis, za svega 7.5 eura)

Sto se plaze Sikia tice, ona je za mene pravo razocarenje i na njoj smo se okupali samo jednom. Bilo je talasa skoro svaki dan pre podne (kao u Sartiju), plaza je u sredisnjem delu vrlo strma i prljava od trave. U najvecem delu plaza izgleda kao apsolutna divljina i nikako ne pripada Sitoniji. Boja vode je samo iz daleka plava, a izbliza vise zelena. Ulaz u vodu nikako nije bio za klince. U odnosu na ostale plaze na Sitoniji, ovo je jedna pustahija, koju po mom misljenju treba zaobici u sirokom luku. Na levom kraju plaze se oseca nepodnosljiv smrad, od neke stajace vode na ulazu na plazu iz pravca Sartija. 

Samo mesto Sikia je simpaticna varosica. Samo jednom smo otisli po giros tamo (cena 2.5 eura, sa tzatzikijem 2.7 cini mi se) i nikada nisam u Grckoj pojeo losiji giros. Jedna od dve mogucnosti je da cekate tamo gde je guzva ili da odete preko puta, gde nema zive duse i mi logicno stanemo u red. Dugo se ceka, a kvalitet uzas...tortilja ne lici na tortilju (suvise je debela), meso je nedovoljno ispeceno i svega osim pomfrita ima u tragovima. Imaju par restorancica koje nismo probali i jednu vrlo pristojnu poslasticarnicu, malo pre centra mestasceta. Predlazem odlazak u malo dalji Sarti po giros ili u Kalamitsi, gde svakako imate mnogo vise izbora.

Kupali smo se svaki dan na razlicitim plazama i moram da izdvojim Kalamitsi prepodne, Korale prepodne i naravno Toroni. Napominjem prepodne, jer popodne ume da vas zatekne sok, od prevelike prljavstine koja se pojavi od tolike kolicine ljudi. Mi smo ujutru bili na plazi uvek do 9 i uglavnom smo bili prvi i mogli da biramo mesto. Za popodnevno kupanje uglavnom smo se odlucivali za najblize dve plaze u pravcu ka Sartiju i to su kamp Katerini (prva) i Valti (druga) koje su vrlo korektne, ali ne tako lepe kao gore pomenute. Kada se krene uz more u pravcu Kalamitsija nizu se 3-4 lepe plazice (Korali je poslednja), ali ako su taj dan talasi na Sikia plazi, znaju da budu i na te tri plaze. Nismo isli do Klimataria i Kriaritsi plaze, vise smo voleli Kalamitsi i nije nas mrzelo malo duze da se vozimo. 

Na svim plazama na kojima smo bili frape je bio 2 evra, odnosno 2.5 evra sa vodom 0.5l. Za svih 10 dana smo imali odlicno vreme. Sunce nas je posluzilo. Bilo je par dana talasa, a onaj ko ih ne voli, uvek moze da se oproba na Kalamitsiju (koji je malo drugacije orjentisan) ili Toroniju sa zapadne strane (20-25 min voznje). 

Eto toliko za ovaj put, a ako neko ima neka pitanja neka izvoli, samo nemojte da mi trazite slike Sikia plaze, jer ih nemam. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Toroni lover, neki utisci su nam slični, neki suprotni. Meni je Sykia plaža bila skroz korektna za popodne, onaj levi deo, upravo sam pisao o tome u temi Plaže na Sitoniji. Smeštaj nam je bio totalno razočarenje (Myloi studios) i teška prevara u odnosu na internet prezentacije i ocene na trip advisoru i bookingu. Neočišćeno, tesno i staro, raspad čak i u „novom“ objektu... Gazde su teški amateri turizma i vrlo nezainteresovani, za razliku od pisanija koje su ljudi ostavljali po raznim sajtovima. Lepo dvorište i veliki balkon su malo povadili stvar, ali ovu rupu od smeštaja zaobilazite u širokom luku. Tu ljudi svraćaju samo na po dan-dva, da dopune ili premoste dok ne nađu bolje... Baš sam se zeznuo ove godine sa avgustom, ali dobro... Srećom, bilo je uvek tople vode i internet je bio solidan. P&F market u Sikia je solidan, izgleda sređenije i bolje od ranijeg Carefoura. Nama se baš svideo i taj giros iz Sikie, onaj desni sa većom gužvom kad dođeš na glavni trg iz pravca supermarketa. Pekara Hatzis na magistrali je odlična po pitanju peciva za doručak i cena, mada se slabije snalaze sa velikom gužvom. Tu blizu je i Arista market, solidan za morske zanimacije i vodu, za drugo baš i nije... Ima i market na plaži, na ulazu u kamp, za osnovne stvari.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Utisak je subjektivna stvar naravno, Rekao sam ako se uporedi sa ostalim plazama na Sitoniji, Sikia nikako tu ne pripada, jer "skroz korektno" za Sitoniju nije dovoljno. Druga stvar je smestaj, koji je svakako precenjen, apsolutno neopravdano. Po mom misljenju nista osim lokacije (koja je zgodna za dalje istrazivanje) na Sikijskoj plazi nije dobro. Ako zelite da svaki dan ili cesto sedate u kola i obilazite obliznje odlicne plaze, mislim da je pametnije novac potrositi na smestaj koji nije bas blizu plaze. Propusta je bilo i u nasem smestaju, u kome je dvoriste takodje vadilo prosek, ali je generalno utisak o smestaju kod Marie Mpotou (Botu) na granici skromnog. Po pitanju girosa ne bih da ulazim u neke polemike, jer nemam nikakve gastronomske diplome, ali daleko je taj giros u Sikiji od dobrog...nije ni prosao pored njega. Da ste imali prilike da probate giros u nekom grckom gradu, koji nema toliko kontakta sa turistima, a ni morem, shvatili biste poredjenje, a pritom je to u principu nebitna stvar na letovanju. 

Razlika u ceni smestaja od 100-150 evra za 10 dana, nikako nije zanemarljiva, a to jednoj prosecnoj porodici ostavlja prostora za vise vanpansionskog uzivanja. Ono sto zelim da predlozim je "zaobidjite Sikia plazu" kao lokaciju za smestaj, jer je preskupa, a ne nudi nista manje od neke lokacije na magistrali ili u samoj varosici Sikia. 200-300 predjenih kilometara vas kosta 30ak evra po grckim cenama goriva, a sa tom kilometrazom sebi kupujete garanciju svakodnevno dobrih plaza. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ove godine bili jedno popodne u Sikiji na plazi totalno razočarani u odnosu na proslu godinu. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo i ja da se javim sa povratka iz Sikije,smestaj u Marija studiju na Valti plazi,ne znzm da li smo mi svake godine sve zahtevni ili su se Grci malo vise opustili,plaza kao plaza ok mnogo bolja od glavne u sikiji,ali sve ostalo iskreno po meni ne vredi te pare konkretno 50 e,sto bi rekli Nemci koji su bili do nas u studiju Grci su im trazili 60 realno je 35-40 a i oni su platili 50,smestaj je jos u izgradnji planira se sprat tako da je gore ravna ploca pa se ne moze ni rashladiti jer je klima tako postavljena da duva direktno u glavu kada se spava pa je rizicno spavati sa ukljucenom,posudje skupljeno sa koca i konopca nigde dve iste stvari,jedina svetla tacka novi frizider,kreveti posebna prica bracni koji su malo veci od metar gde tesko moze da spava dvoje dece a kamo li dvoje odraslih,stvarno ne shatam tu foru sa uskim i kratkim krevetima,terasa ok,dvoriste malo losije bez prirodnog hlada,gazda ni na vidiku samo je tu devojka sobarica koja je nema tako da nema teoretske sanse da se sporazumete ako vam nesto treba,morate da znate da pricate rukama,internet ne postoji pa nemate problema sa slabim signalom,petlovi kukuricu od ranog jutra,selo kao svako drugo ali ima more,radnja na valti plazi ne postoji tako po namernice ili u artistu ili u Sikiju,pa ko voli robizonski odmor bez guzvi mir i tisinu na plazi idealno mesto inace smo bili u periodu 17-29 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako moze savet ili misljenje vas koji ste vec bili u Sikiji

da li je moguce naci smestaj na licu mesta u periodu od 1 ili 2 jula, tj. da li su smestaji vec tada puni pa je bolje rezervisati ranije 

i naravno ako je rezervacija ranije koja agencija je za preporuku

uzdravlje

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Retko ima smeštaja preko agencije. S' obzirom da nema baš mnogo izbora bolje je rezervisati ranije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Didi&Mimi za taj datum bi trebalo da moze da se nadje smestaj na licu mesta, ako ne u prvom redu do mora, onda nesto dalje, obzirom da je tad jos uvek predsezona, a i imajuci u vidu da samo mesto nije toliko popularno, da ne kazem atraktivno.

Inace, od agencija znam da Nikana nudi smestaj u Sikiji, mada je moja preporuka naci kontakte od grka koji izdaju smestaj i direktno dogovoriti sa njima.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko ide u Nefeli prve nedelje jula, mi rezervisali, pa bi voleli da znamo da li ce deca u tom terminu imati sa kim da se igraju. One koji su bili u Nefeli zamolio bih za utiske obzirom da je nama prvi put letovanje u Sikiji. Pozdrav...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25996
    Ukupno tema
    867410
    Ukupno poruka