jvm

SIKIA

749 poruka u ovoj temi

Jel neko zalazio slucajno u "Katerina Kamp" koji se nalazi na plazi Griavas?(izmedju Valtija i velike plaze)

Interesuje me kako izgleda, jel ima hladovine i kakva je plaza?

Ako neko ima fotografije bilo bi super da ih okaci ovde, ako ne onda cu ja da ih okacim u avgustu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozda ovde neko zna nesto vise, ipak su tu kamperi

Izmenjeno (Igor Lukač)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sto se tice smestaja kod Katie, veoma sporo odgovara na mailove, tj. nikako :). Poslao sam joj upit jos pre nekoliko meseci i na mail i na Fb, i  nikada nije odgovorila. Pretpostavljam da je smestaj kod nje vec uveliko popunjem.

Po google map a i vec je bilo pisano o tome cini mi se, vidim da postoji picerija i jedna taverna na Sykia plazi, ne racunajuci Linaraki/Limanaki/5-steps. Da li postoji neki klasicni Giros fast food na Sykia beach ili u blizini. Ili se za klasincan giros vise isplati skoknuti do Sartija.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Do sada nije bilo, samo Sarti

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo uplatili u Maria Mpotou Studios. Da li je neko bio i kakvi su utisci? 

Takodje, zanima me zna li neko gde mozemo da kupujemo svezu ribu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koliko se sećam,  postoji fish market na magistrali, sa desne strane puta, pre skretanja za Sikiju iz pravca Sartija. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
pre sat vremena, nole73 je rekao/la:

Koliko se sećam,  postoji fish market na magistrali, sa desne strane puta, pre skretanja za Sikiju iz pravca Sartija. 

Hvala. :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav,

Sikias Beach

Izmenjeno (user name)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Izvinjavam se ako već pisano, čitam više tema, pa mi se izmešalo. Koji je od večih masoutis, marinoupolos i slično najbliži Sikiji i gde je? Pretpostavljam Sarti. Da li u nekom od marketa ima gotovih jela na meru? hvala unapred

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Carrefour Express je na ulazu u Sikiju

Nekad je u Sartiju bio i Arvanitidis ali je 2014. prodat pa je sad valjda isto Carrefour, mada kazu da i nije nesto snabdeven, bar nije bio do skoro. Najblizi Masutis je u Neos Marmarasu i u njemu je bilo gotovih jela.

Marinopoulos negde nosi i naziv Carrefour-Marinopoulos

Izmenjeno (Igor Lukač)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prijatelji, pošto sam posetila čuvenu Katiu i Sikiju red je i da ja dam svoj opis i viđenje.

Katia je poslovično već, ljubazna, nasmejana i od pomoći, tokom celog letovanja. Studio koji smo mi koristili je u prizmelju, mali, na granici upotrebljivog, i sa zajedničkom terasom sa studijom pored. E sad, i da ne zamerimo što je studio mali, ali kupatilo vapi za renoviranjem. Baterije su se istačkale od rđe ili ogulile, rešetka slivnika je zelene boje, frižider zarđao, a rernica prefarbana, takođe jako stara. U kupatilu nije odgovarajući pritisak tople vode, pa stalno prebacuje na slavinu umesto na tuš. Ispod sudopere curi itd. Dakle nije mi se svidelo i nije novo, kako su neki napisali, doduše 2014. Kuva se napolju u poljskoj kuhinji, i  to su oni uigrani, koji su već dolazili, zaista i radili. Sve je tu na raspolaganju i šporet, još rernica sa dve ringle, roštilj, radne površine, mnogo rezervnog posuđa i pribora.

Dvorište je predivno, deca su uživala maksimalno i nije bilo potrebe za nekim drugim zabavljanjem dečice.Kod Katie u baru može da se kupi sladoled, mislim onaj  grčki krikri.

U smeštaju su najčešće porodice sa decom do 6,7 godina i većina tu već 2,3 put. Dakle ima kome ne smetaju ovi "detalji". Pošto se dvorište dosta zaliva tokom noći, tako su i komarci dosta prisutni. Nama se mlađe dete vratilo svo u krastama i pored mazanja chicco sredstvom protiv komaraca.

Prvi dan plaža sa talasima i prljava, nikakav prvi utisak. Kako je vreme prolazilo, manji talasi, čistije, dugačak pličak kod Viento kafića i sada nam je omiljena kada se uporedi sa Grivas, Valti, Klimatarijom na kojima smo mi bili. Na plažu bi se svakako vratili, deca su još neplivači i plićak mnogo znači, levo su i stene za male istraživače.

Minus smeštaja u Sikiji, bilo kog, je to što palite kola da bi išli po hleb na magistrali ili se krećete pešice magistralom. Carefur Marinopulos u selu Sikija nije ništa specijalno povoljan, povoljniji su Arista i Pagonas valjda, isto pored magistrale. Ima voća i povrća da se kupi od farmera, isto pored magistrale. Mesara i ribara postoje, kao i čak tri poslastičarnice. Hatzis ima odlično spanakotiro pitu.

Bili smo još u Toroniju, Kalamiciju i Sartiju. Svidela nam se i gradska u Kalamiciju skroz desno do stena.

Do ove godine smo letovali Sitonija 4 puta polupansioni, Kasandra 1 put polupansion i ove godine Sitonija i Kasandra u studijama i moj stav je da sam se ove godine više umorila nego odmorila ali smo i videli i doživeli mnogo novih stvari. Ipak iz ove perspektive čekam decembar i  povoljne polupansione ako ih budemo mogli priuštiti.

Tu sam za sva pitanja

Naravno, zahvalila bih se Igoru na svim informacijama na svim temama:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav, prosle godine smo bili kod Katie....
evo nasi utisci:

pokusacu da vam objasnim kako je nama bilo. Jeste, imamo troje dece, 11, 7 i 2 godine. dobili smo sobu sa krevetom na sprat, sto nama i nije problem bio jer svakako ga i kod kuce imamo, tako da je sin (11) spavao na spratu a ja sam sa malom (2) spavala dole, a suprug sa srednjom na bracnom krevetu koji je sirok oko 120-140cm.
Sve je stvar organizacije oko guzve u sobi, ima dosta prolaza, nije toooliko skuceno, ima 1,5m izmedju dva kreveta.  terasa je takodje velika, samo nikada nismo naravno mogli svi zajedno sesti i doruckovati, ili vecerati za stolom jer je mali sto , taman za 4 tanjira i jos nesto sitno, pa smo boze moj suprug i ja onako usput jeli, sto nama nije predstavljao problem jer smo mi skroz opusteni sto se toga tice, kuhinja kao i da ga nema, mislim odmah pored sudopere ima mali deo za odlaganje opranih stvari i tu je i onaj reso, sa peckom (koji nisam nikad koristila) sa tri ringle, sto sam koristila za grejanje vode. Kupatilo je stvarno mali, vise je vode bilo okolo nego u tusu samom :), i klizav je pod, ali se za to dobila peskir koji je stalno na podu, naravno se preko veceri napolje i osusi, morate stalno posle tusiranja da pokupite vodu, to sam radila dok su deca bila dole u dvoristu. A da ne bismo pravili guzvu oko tusiranja, suprug i sin su se dole na tusu u kabini tusirali. 
Koliko i ja znam da su neke porodice bile dole na prizemlju, oni su tamo imalo dva kreveta, jedan obican sa fiokom, pa kad izvuces fioku imas krevet, a onda je bio minimalan prolaz izmadju dva kreveta. Mi smo bili na spatu.
E sad, sta je prednost biti dole na prizemlju, deca odmah mogu ici sa terase u dvoriste, i tvi mozete na terasi da sedite i uzivate i gledate sta rade.... ali posto ima gomilu dece, oni vam nekad i protrce, prolaze kroz terasu, vika-cika i tako to. 
Nama koji smo bili na spratu, je bilo super, jedino mi je bila frka zbog male moje nestasne devojcice, gore-dole na stepenice i tako to...ali sa terase opet smo mogli da ih vidimo. 
Ja sama sam pusac, i volim jutarnju kafu na miru da popijem u pidzami, kako god i zato mi je bilo ok da smo bili na spratu jer svakako imas ipak malo bolju privatnost, da ne moraju svi da gledaju sta i kako jedes i pijes, i sta sve stavljas i od vesa na susenje...
sto se plaza tice, mi smo svaki dan isli negde. Sama plaza sikije nije po meni nikakva, pun je bio nekih velikih kamenja gde je deci prosla volja da se kupaju...a samo jedno popodne smo tamo bili kada je bilo oblacno. Inace nama licno je bila Klimatarija favorit, fenomennallnoooo....bili smo od vurvuru pa sve okolo do toroni...klimatarija je pobedila definitivno....ali tu treba doci vec oko deset...pa smo ostajali i do 20 uvece...fenomenalno....
ima i sitnojih plazica gde nismo odlazili jer je put bio zemljani i iskreno receno cuvali smo auto,....da se ne daj boze negde nesto ne desi.

eto toliko....nadam se da sam koliko toliko objasnila i pomogla

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo i mene,izvestaj sa lica mesta ☺mi smo u Mellisi studios, smestaj je ok mada mnogo bolje izgleda na sajtu, uzivo dvoriste nije tako zeleno, trava je sprzena i nema puno hlada mada ima ukupno 4 studia pa ispred svakog ima po neko drvce da se sedne ali terase su u hladu, sto je najbitnije a studio i nije tako mali, isti je bio i u Magdi house prosle godine u Kalamitsiju samo mnogo skuplji, tako da se nismo pokajali a i deca se bas lepo igraju predvece u dvoristu...gazdarica je jako fina i na usluzi....nama je ovo treci put Sitonija, i posle Neosa i Kalamicija Sikija mi se uopste kao mesto ne dopada,plaza je ocaj, mi bukvalno se tamo za 15 dana nijednom nismo okupali jedno vece otisli na pizzu i prosli mestom kolima,puno kampera i nekako zapusteno, ma uopste mi se ne dopada,ali kolima nigde nije problem otici,Klimataria koja je stvarno divna je na 3 min kolima, pa i ona pre na T se zove je skroz super plazica, i sunce bas dugo traje na njoj,do osam i nesto ...Kalamitsi, kog mi obozavamo, je blizu, 4-5 min kolima od naseg smestaja....mi smo puno plaza obisli,skoro sve severno od Sartija sve do Lagonisi i na drugu stranu do Toronija....Sikija je ok jedino sto je smestaj povoljniji, a nama je to znacilo jer uvek uplatimo 15 dana,  a nije mala razlika u ceni izmedju Sikije i npr Kalamitsija...u samom mestu imate prodavnicu,pekare,mesaru i ribarnicu...pizza je skroz ok u piceriji blizu nekog od kampova u Sikiji, a taverna 5 steps provereno odlicna....sve u svemu Sitonija divna za nas sa malom decom ali posle treceg puta mi bismo da promenimo...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima li neko mail Katie ? Ne mogu ni preko fejsbuka da je nadjem...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

kat_butsi@hotmail.com

Ovaj je nekad bio pa probajte. Na facu su Katia studios a ima ih i na grckainfo. Tamo se zovu Hotel Katia

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26212
    Ukupno tema
    874185
    Ukupno poruka