jvm

SIKIA

753 poruke u ovoj temi

Evo i pomenutog potoka...

IMG_0871.jpg

i Punta posle "forsiranog prelaza" (u drugom planu se vidi i taj nadvožnjak iznad Klimatarije, inače deo "infrastrukture" lavirinta... :)

IMG_0872.jpg

Ovog puta sam u lavirint ušao sa magistrale Sykia-Kalamitsi (da pokažem što bolje bratu lavirint) pa sam izašao tu kod Klimatarije i vratio se putem uz obalu... Brat mi se inače bavi građevinom pa zna "brojke" i samo je kolutao očima koliko je para verovatno sprašeno u tu infrastrukturu koja sada evo ne služi ničemu... Sem da turisti začuđeno lutaju po njoj... :)

U lavirintu...

IMG_0863.jpg

Izmenjeno (Sasa_NS)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kuku majko pa ovome ni CAMEL TROPHY nije ravan....Idealno za reli i brdsko ravnicarske trke.......

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, to je i nama palo na pamet. Stvarno idealno za kakve moto-trke, samo da malo počiste ovaj pesak koji je ponegde vetar naneo... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pošto je Saša opisao sve o Sikiji, vetru, talasima, okolnim plažama i kako ih naći, ja ću malo s ženske strane o smeštaju kod Katie. Smeštaj je odličan, dvorište prelepo baš kao na slikama i puno dece koja će se igrati s vašom decom dok vi na miru pijete kaficu. Kuhinja vrlo oskudno opremljena: jedna veća šerpa i jedan tiganj. To je sve. Čaša i tanjira ima koliko i kreveta. Krpe za sudove morate poneti jer nem ni jedna u kuhinji. Kutlača takođe. Meni nedostaje i jedna manja šerpa npr. za supu. Stolnjak ponesite obavezno jer je sto iz drvenih letvica pa mrve zapadaju između. Nema ni veliki nož za hleb. To su jedine zamerke ovom zaista fantastičnom smeštaju. Toliko za sada. Ako nekoga nešto još zanima, neka pita.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zaboravih da napišem da je Katia uvek nasmejana i na usluzi. Prvi dan nam je donle voće - min 2 kg nekih ogromnih šljiva. Svaka čast domaćice :)

I deca su se sad igrala u dvorištu, a ona ima je donela neke grickalice.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, super je stvarno, i nama je donela kesu voća (te velike šljive i nektarine). I meni je smeštaj odličan, a od posuđa imamo isto što i vi otprilike, s tim da smo imali samo dve kašike, a gomilu viljuški (brat i njegova familija pored nas imaju 3 kašike :) ). Pošto me mrzelo da cimam Katiu za svaku sitnicu - kupio sam ih u supermarketu koji postoji ovde uz benzinsku pumpu "Kaoil" (video ih slučajno prilikom kupovine, pa 'ajde), nisu skupe. :)

Wireless Net sam rano pohvalio - radio je prvih dana dobro, a sada sve lošije. U sobi ga uopšte ne hvatam (ni na laptopu, ni na telefonu), a na terasi se jedva konektujem, a onda malo radi pa ne radi, a i vuče se kao puž. Jedno vreme nisam mogao ni da se konektujem pa sam silazio dole do Katie da je pitam da nije možda promenila pass. Kaže da nije pa sam malo čačkao setovanja i na kraju resetovao ruter (postoje inače dva - jedan kod Katie na "recepciji" a drugi u baru preko puta) i proradilo je, ali posle nekog vremena opet se vuče i teško se konektujem. Izgleda da nas je ipak previše za ta skromna 2 Mb/s, a trebalo bi ipak da imaju i neki bolji ruter (sa jačim signalom/većim dometom)... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Problem sa netom sam imao i ja kod Katie prošle godine,često se gubio i slabio signal.A za nasmejanost ,gostoprimstvo i malene kuhinjice -studia sam već komentarisao.Ali na sve ove sitnice zaboravite kada vidite ovu zaista prijatu ženu.Nadam se da su i moji komentari pojedinima pomogli da se odluče upravo za ovaj smeštaj....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma naravno, to su sve sitnice koje meni lično nimalo ne kvare utisak, sve je kao što sam i očekivao, pa i više od toga. Upravo tvoji komentari i preporuke su i presudili da dođemo ovde i hvala ti još jednom na tome. :)

Da navedem još neke dobre stvari ovog smeštaja: automobile svi parkiramo u hladovini, a to je mnogo dobra stvar na ovim vrućinama (sedaš svaki put u hladan auto). Napolju imaju postavljen tuš sa veoma dugim crevom iznad smotanim u više krugova da se greje na suncu pa po dolasku sa plaže možeš na brzinu da toplom vodom skineš so i pesak sa sebe i da ih ne unosiš u sobu i da usput ne "središ" kompletno kupatilo baš svaki put. Gosti mogu tu ako hoće i da operu auto - postoji i dodatno baštensko crevo, a imaju obezbeđen i onaj veliki okrugli profi usisivač na točkovima pa imaš čime i da usisaš pesak iz auta (obično se to radi pre polaska kući, ranije nema smisla, prašine i peska svuda koliko voliš i auto je već sledeći dan kao da ga nisi ni prao).

Deca ovde stvarno uživaju, bašta je predivna, dve velike palme i puno drugog drveća prave lepu hladovinu, a imaju i 3 ljuljaške, mali tobogan, par malih bicikala i još nekoliko većih igračaka. Plus, kod Katie tamo u baru mogu da kupe i sladolede (Nestle) pa svaki dan bar dvaput bude "Tata, daj pava za svadoved"... Najlepše od svega je što možeš da ih pustiš dole u baštu da se bezbedno igraju i trče, a ti ih samo posmatraš od gore sa terase uz kakvo hladno pićence... :)

Izmenjeno (Sasa_NS)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma naravno, to su sve sitnice koje meni lično nimalo ne kvare utisak, sve je kao što sam i očekivao, pa i više od toga. Upravo tvoji komentari i preporuke su i presudili da dođemo ovde i hvala ti još jednom na tome. :)

Drago mi je na tome.Potrudio sam se da budem precizan i iskren. :ziveli:

P.S.Pozdravi Katiu od moje porodice (ako ne može da se seti moja supruga Milica Spasojević Stanić je prijatelj sa njom na FB :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hoću, ne brini. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zahvaljujem :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vetar polako počinje da nam ide na nerve, veoma kvari kompletan ugođaj. Otkako smo došli ne prestaje da duva, a promenili smo desetak plaža. Kako na koju dođemo - on kao da okrene smer i opet isto. :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pređite na zapadni deo Sitonije......al daleko...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili smo mi na zapadnom delu taj prvi dan kad je ovde jako duvalo, u Toroniju i u Porto Koufu, ali duvalo je jako i tamo. Jutros nam je Katia ponudila da nam opere naš veš u mašini, tj da joj damo veš kad skupimo. Takođe njene peškire kad zaprljamo da joj damo da nam zameni. Pokazala nam je kako se pravi tzaziki tj pravile su zajedno ona i naša komšinica- ja davala podršku :) Neki su tražili stolnjak od nje pa im je dala. Krpe nemaju nigde da se kupe. Ponesite. Kutlača ima u zajedničkoj kuhinji u dvorištu možete uzeti da se poslužite. Tu ima osim roštilja još i friteza i toster za tople sendviče, svima na usluzi. Kuvalo i mutilica za nes kafu, kao i aparat za filter kafu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Čitam i da nemam uši znate....imam onaj kez oko glave :D .Komentari su vam divni,a fotke savršene......jedva čekam taj 20.07 da krenem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905030
    Ukupno poruka