jvm

SIKIA

753 poruke u ovoj temi

 

Mi smo iznajmili dva studia od 15.7. Ako idete posle nas prenecu utiske :)

Cao bokice :) kod maria botu takodje? Mi idemo u August. Isto iznajmili dva studia i uplatili rezervaciju ali Maria jos cekam da to potvrdi nadam se da su ok i fer. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, kod nje.

Nama je poslala potvrdu posle par dana od uplate.

Ja sam insistirala da mi posalje nesto tipa vaucera.

Za smestaj sam procitala i dobrih i losih komentara, pa kako bude...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja jos uvek cekam potvrdu, pa moj muz je postao sumnjicav i nesto sam i ja pocela da se boim da ne bude neka glupost! I ja sam za smestaja procitala i jedno i drugo, a s obzirom da sam ove godine pocela jako kasno da trazim smestaj i u zadnji tren ispale i jos neke promene tako da ovo je bila jedna od retkih ponuda da bude slobodno u nas tajming i jos cena da bude prikladna. Sikiu nikad nisam posetila niti okolne plaze u taj sikijski deo, ali smo dve godine zaredom isli u Kalamitsi i tamo smo se bas lepo provele. Znaci da i ja trazim nesto tipa vaucera ili sta savetujes... Nekako bas dugo cekam da mi potvrdi da smo uplatili, postaje mi pomalo sumljicavo :S

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam je udavila dok mi nije dala potrvdu o rezervaciji... Kod mene je isto bilo straha posto sam isla direktno da ne bude ispale...Ali , ovde kazu da ne brinemo... Dosta njih tako ide, ne smeju da se zezaju sa turistima sto se toga tice, mozes da ih prijavis, a i kakva im je reklama ako zeznu nekog. A za potvrdu budi dosadna... Sacekaj 7 dana od uplate. Nadam se da joj pises na engleskom :D

Svi oni nesto tesko odgovaraju na mailova. Ona Katija mi nije nikad ni odgovorila. Trazila sam joj cene prosle godine u decembru, kao ne zna, javice i nikad se vise nije javila...

Ja se samo nadam da kreveti nisu krš i da je cisto, sve ostalo ce moći da prodje...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posle detaljnijeg citanja u koje mesto na Sitoniji da odemo sa 2 male dece (5 i 1 god) odlucila sam se za Sykiju.  Selo je udaljeno 10-ak km od Sartija, odlicna lokacija. Za razliku od Sartija u vecini ponuda je veliko dvoriste sa zezancijama za decu, obezbedjen parking, idealno za ODMOR i opustanje.

Od sajtova bih preporucila:

www.sikia.gr

SithoniaHotels.gr

Grcka-Odmor.rs

nikana.gr

i naravno direktan kontakt.

Trazila sam ovih dana slobodan smestaj u terminu izmedju 20.8-5.9 trokrevetnu sobu u selu Sykia. Cene su:

---Linaraki studiji -( dimiagra@hotmail.com) imaju :

apartman 1 bracnii krevet , 2 decija od 23.8-4.9 ,cena 70 evra

bungalovi od 20.8-1.9,, 1bracni krevet, 1 za dete , cena 60 evra

---Anathemida sudios and apartments -(info@anathemida.gr) , 60 evra studio

---Hotel Nefeli (hotelnefeli@gmail.com) imaju mesta od 2.9.

---Areti studio (spyrossma@freemail.gr) , 45 evra studio

---rooms and studios MARGARITA ( studiosmargaritas@yahoo.gr ) OD 25.8 studio je 45 evra

---studio Lemonis-Zoi ( fotini@toronaios.gr )  studio 35 EVRA- to je najjeftinije sto sam nasla

Ranije sam se dopisivala sa Aggelina house, bila je slobodna od 18.8 po ceni od 45 evra.

Mi idemo u vilu Tsitreli (antsitreli@gmail.com), apartman koji je slobodan od 26.8-5.9, po ceni od 45 evra. Na bookingu sam procitala da je smestaj ocenjen kao najbolji sto se tice cena-kvalitet u mestu SYKIA.

Zelim svima lep odmor!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

I ja jos uvek cekam potvrdu, pa moj muz je postao sumnjicav i nesto sam i ja pocela da se boim da ne bude neka glupost! I ja sam za smestaja procitala i jedno i drugo, a s obzirom da sam ove godine pocela jako kasno da trazim smestaj i u zadnji tren ispale i jos neke promene tako da ovo je bila jedna od retkih ponuda da bude slobodno u nas tajming i jos cena da bude prikladna. Sikiu nikad nisam posetila niti okolne plaze u taj sikijski deo, ali smo dve godine zaredom isli u Kalamitsi i tamo smo se bas lepo provele. Znaci da i ja trazim nesto tipa vaucera ili sta savetujes... Nekako bas dugo cekam da mi potvrdi da smo uplatili, postaje mi pomalo sumljicavo :S

Jeste dobili potvrdu ?

Poslala sam joj mail pre neki dan i odgovorila mi je u roku od par sati.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dugo vremena već pratimo forum i došli smo do puno dobrih informacija, pa da se odužimo, da i mi damo neka naša iskustva.

Iako smo ranije već bili na Sitnoniji 2 puta, ove godine smo ipak odlučili da ponovo posetimo Sitoniju. Organizovali smo se tako da smo sa 3 porodice od 25.06. - 07.07. boravili u Anthemida rooms, koji se nalazi odmah nakon skretanja za Sikiju sa glavnog puta.

Što se smeštaja tiče bukvalno sve pohvale. Mi smo bili smešteni u studiu gde može da boravi i do 5 osoba, nas je bilo 4. Prostran studio, besprekorno čist, posteljina menjana na svaka 3 dana. Kuhinjica opremljena dobro, veliki frižider, klima bi rashladila i mnogo veći prostor. Ceo studio je na pola ukopan u zemlju, a tu se nalazi terasa sa stolom i 4 stolice. Sve lepo ograđeno i ima se kolika tolika privatnost.

 

Dvorište lepo i uredno, a udvorištu dva roštilja. Ovaj koji smo koristili je perfektan, sa slavinom i sudoperom odmah pored, ogromnim stolom i stolicama za sedenje. Roštilj je extra poslužio za oradu i sabljarku! Sve lepo urađeno i čisto.

Kola parkirana u natkrivenom parkingu.

Stvarno sve pohvale!

Rezervisali smo početkom marta i dobili cenu od 50 EUR za nas četvoro.

Odmah preko puta se nalazi benzinska pumpa i market u kome ima sve što je potrebno, a na nekih 500 - 700 m još jedan market isto dobro opremljen.

Ribarnica Aggelos sa uvek svežom ribom i dve mesare su u neposrednoj blizini.

Carrefour market u Sikiji je sada neki P F market, ako ne grešim. Isto dobro opremljen, a u Sikiji ima još dva, tri marketa.

Što se plaža tiče sve je već rečeno, nama je odgovarala i Sykia plaža pošto nas je bilo 11-oro, a imamo svoje ležaljke i suncobrane. Ipak, najlepše nam je bilo jedan dan na Tristinika plaži.

 

Ako nekoga nešto zanima neka slobodno pita.

Pozdrav!

 

 

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@mix024 Pitanja za tebe: Gde je najbiliži giros za poneti da se kupi ako si smešten u Sikia beach ? Kakve su taverne na Sikia beach, ako ste svraćali, ima par njih čini mi se ? Koji deo Sikia plaže ja najpitomiji u smislu plićaka i peska u vodi ? Inače, ni mi ne volimo ležaljke i kafiće, idemo sa svojom opremom... Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najbliži giros je u selu Sikia, mislim da ima na dva mesta i ni na jednom nema pileći.

U tavernama baš na Sikia plaži nismo jeli, pa ne bih mogao da kažem ništa određeno.

Ima nekoliko komada, stvarno nisam siguran kakve su.

Kada smo bili na Sikia plaži bili smo na skroz desnom delu kada se gleda prema moru, tamo ima i ležalji i jedna ona njihova kantina, pa se može nešto i pojesti.

Evo i jedne slike:

 

Sykia beach.jpg

Izmenjeno (mix024)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima !

I ja bih da oboagatim ovu temu ,informacijama o ovom mestu.

Bili smo smesteni ,preko Nikane , u Ai Yannis house .

Sve pohvale za smestaj . Prostrano dvoriste ,parking , ljubazni domacini ,rostillj i wi fi samo za vas. Prvi put od kada letujemo u Grckoj imali smo kvalitetan WI-FI . Jedina mana je sto je apartman do ulice imao malo slabiji signal .

Kuca ima samo dva cetvorokrevetna apartmana ,tako da je idealna za dve porodice . Plaza na 50 m (u pitanju je skroz levi deo ,tamo gde je nekada bio kafic) .

Najcesce smo se tu i kupali ,jer nikada nema guzve,a voda je fenomenalna . Postoji i prodavnica u kampu i picerija sa odlicnom hranom ,a jako jeftinom.

Preporucujemo Sikiju svima koji zele odmor bez guzve i gingule sa odlicnom plazom .

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li ste isli u kupovinu u Sikiju u markete kakva je snadbevenost ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo otišli do Sikije jednom baš da obiđemo markete. U principu tamo ima 3 ili 4 veća marketa i svi su sasvim solidno opremljeni.

Kako nam je smeštaj bio na samom skretanju sa glavnog puta za Sikiju, baš preko puta smeštaja smo imali jedan market i tamo smo obavljali svakodnevne kupovine.

Još jedan solidan market je na putu od skretanja za Sikiju nekih 600 - 700 m putem prema Kalamitsiju sa leve strane. Tamo smo našli i najpovoljnije ležaljke i suncobrane.

Pre nego što smo prvi dan stigli u smeštaj obavili smo nabavku usput u Masoutisu i Lidlu u Nikitiju, a još jednom smo otišli tamo polovinom letovanja, ukombinovano sa odlaskom na Karidi plažu.

Sve u svemu, marketi u Sikiji su OK za svakodnevno snabdevanje, a za veću nabavku vredi se provozati do Nikitija.

U blizini ima dve mesare, dobra ribarnica i dve pekare, tako da se može naći bukvalno sve što zatreba.

Izmenjeno (mix024)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao sto rece prethodnik ,sve imate u Sikiji .

Odlicna ribarnica ,riba od 6- 22 eura po kg. 

Dve mesare,dve pekare i dva odlicna marketa .

I ja sam misljenja da sam odlazak u Nikiti zbog Lidla je neisplativ, e sad ,ako to povezete sa nekom plazom , to je onda ok .

Po meni ,mesto je fenomenalno i treba u njemu uzivati dok ne postane kao ostala mesta,

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovorima

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Mi smo se u subotu vratili iz Sikije.

Bili smo smesteni kod Marie Mpotou pa je red da i ja dam svoje cenjeno misljenje :)

Smestaj je osrednji ( koliko para toliko muzike). Neko je pisao da su duseci na krevetima grozni, verovatno ih je menjala posto su ok. Deluju da su novi.

Fali dosta od sudova, peskira smo dobili manje nego u drugim smestajima ...

Dvoriste za svaku pohvalu, predivno. Parking odlican i u hladu.

Gazdarica ljubazna i fina. Internet odlican. Tople vode nismo imali samo onaj dan kad je bilo nevreme.

Sve u svemu opsti utisak je ok.

Sto se plaze tice ne bih komentarisala mi smo isli sa namerom da se vozikamo i tako je i bilo ? Nemojte skakati sa stena na Klimatariji, jedna zena iz Srbije je polomila obe noge kad smo bili...Jezivo...

Raid je obavezan i nesto za prskanje, mazanje.

Snabdevali smo se u marketu na glavnom putu , kod pumpe , uglavnom. Ok je i radnja kod kampa. 

Za giros smo trcali u Sarti, tek zadnji dan smo probali u Sikiji. Duplo je veci u Sikiji, nama je bio i ukusniji.

Toliko od mene :)

Izmenjeno (bokica76)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka