jvm

SIKIA

753 poruke u ovoj temi

evo mene opet. veceras je bio zadnji dan "duhova", drzavni grcki praznik. u sikiji je sve tri veceri bio odrzavan program. sve u svemu, lepo.

mi smo tek sad provalili da postoji i neki drugi deo sikije sa starim kucama, moramo to da obidjemo, tako da mozda povucem ono pustara bez istorijskih sadrzaja.

inace danas smo se opet kupali na nasoj plazi, u sikiji, koja je inace na 100 m od marijinih studija. i skontali da je bas super i da uopste nije bzv. plus nema previse ljudi, sto je odlicno. ne volim guzvu.

ali i dalje svima preporucujem da odu na plazu na kojoj je kamp valti. ona mi je lepsa od svih ovih izvikanih.

inace isli smo na izlet, iz sartija, "robinson" i obisli divlji deo plaze orange beach, ostrvo diaporo i robinson plazu.. sve je lepo, ali posle svega sto sam ovde videla, vise ne znam sta je lepse i vrednije za videti.

sutra planiramo da idemo na spic, na sam kraj sitonije, deluje veoma zanimljivo na google earthu, videcemo kako izgleda uzivo.

i da naglasim da meni stoka ne smeta, ja obozavam zivotinje, ali muve grrrrrr. a da ne komentarisem komarce, koji su mi bukvalno izresetali decu, OBAVEZNO ponesite rajd, autane i sve ostalo.

U Sikiju smo iskljucivo otisli jer mi je bila super cena, a kada smo dosli prijao mi je mir I tisina na plazi bez gungule I guranja ni u vodi ni na plazi.Zato je Sarti bio opcija za vecernji izlazak I setnju I neku kupovinu.Steta da Sikija plaza nije iskoriscena jer je jako dugacka ravna I ima prelepu tirkiznu boju vode.Ali, mislim da ce se polako I to promeniti,

sa svim se slazem, cena super, mir i tisina, bez previse ljudi, ma odlicno, i cak mi se dopada sto nije iskoriscena plaza u sikiji, sto je i dalje divlja. zato mi se i dopada cela sitonija, zato sto ipak jos uvek nije skroz unakazena, mada ide ka tome...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala jovicaa,sigurno ću poneti mnogo toga.. :D Svi moji muški imaju alergiju na ujede insekata.. :'( Tako da bez Presinga .Tableta , Aparata,Autana ,Hiper gela...ne idemo nigde....sada ćemo poneti malooo više .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ove godine kod Katje :),ipak smo se odlucili za septembar kao i prosle godine i rezervisali u istom terminu kao i prosle godine :)...jedva cekamo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Veliki pozdrav svima,

I mi ćemo ovog leta kod Katie (28 jul-3 avgust), sutra uplaćujem depozit.

Nažalost nema mogućnost da nas ugosti više od 6 noći pa se nadamo da ćemo izbunariti nešto na licu mesta. Do sada nismo uspeli ništa da pronađemo u okolini ali nada umire poslednja :)

Ima li neko predstavu koliko je daleko od Katie plaža Pigadaki (na njoj je restoran 5 steps in the sand).

Pre dve godine smo letovali u Vurvuru i išli smo na tu plažu i restoran (koji služi fenomenalnu oradu).

Plaža je božanstvena i za svaku preporuku :) a rekla bih da nije daleko od Sykie.

Ukoliko je neko već na licu mesta i čuje da ima slobodnih soba (2odrasla +2 male dece) blizu Katie od 3 avgusta neka javi.

pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ukucaš na google map i verovatno ćeš naći odgovor....inače Katia je odmah do magistralnog puta /30-ak metara uvučena/ koji vodi od Sartija do Neas Marmarasa pa u krug...bio sam kod Katie ali na toj plaži nisam...

http://www.mybeaches...igadaki.en.aspx

Evo pogledaj i izgleda da je to isti zaliv samo južnije od Sikije par kilometara....

Izmenjeno (ivan-bgd)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Veliki pozdrav svima,

I mi ćemo ovog leta kod Katie (28 jul-3 avgust), sutra uplaćujem depozit.

Nažalost nema mogućnost da nas ugosti više od 6 noći pa se nadamo da ćemo izbunariti nešto na licu mesta. Do sada nismo uspeli ništa da pronađemo u okolini ali nada umire poslednja :)

Ima li neko predstavu koliko je daleko od Katie plaža Pigadaki (na njoj je restoran 5 steps in the sand).

Pre dve godine smo letovali u Vurvuru i išli smo na tu plažu i restoran (koji služi fenomenalnu oradu).

Plaža je božanstvena i za svaku preporuku :) a rekla bih da nije daleko od Sykie.

Ukoliko je neko već na licu mesta i čuje da ima slobodnih soba (2odrasla +2 male dece) blizu Katie od 3 avgusta neka javi.

pozz

Kad ste se zadnji put culi sa Katjom?Posaljite joj opet poruku da je pitate dal ima slobodno,imala je otkazan termin od 5-17 avgusta pa ako vec nije rezervisan mozda mozete da nesto iskombinujete...
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel ide neko kod Katie u periodu od 21. avgusta?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Helloooouuu ! :hello:

Gde ste Sikiaši....ima li nekih informacija ? :dosada:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad stigne Saša_NS u Sikiju znaćeš.Valjda je ušao u MK.

Izmenjeno (ivan-bgd)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stigli danas oko podneva po našem vremenu (krenuli sinoć u 21.45 iz NS-a), 3 izgubljena sata u prelasku granica, strašno, baš mi se odužila nešto ova vožnja.... Smestili se kod Katie, sve o.k, kao što smo i očekivali, automobili parkirani u hladovinu, velika i predivna bašta/vrt sa palmama, deca sa uživanjem trče na sve strane, imaju i malo igralište...Sobe nisu velike ali su čiste i uredne, jedan bračni krevet i dva na sprat, nameštaj i objekat uopšte deluju/izgledaju kao novi, klima, TV i sve ostalo, wireless Net fino radi, terasa zlata vredi... Sve u svemu - prezadovoljni. :)

Malo odmorili pa prošetali tu do plaže tu u Sikiji - ogromna plaža a prazna kao i poslednji put kada sam bio (pre dve godine), jedva desetak kupača na nekoliko kilometara dužine. Jedan jedini beach bar na samom kraju, a i on prazan. Voda jako plitka, topla, idealno za decu (za nas odrasle baš i ne), ali vetar je danas baš razbijao. Maltene nisam mogao da stojim u plićaku koliko je gurao. Suncobran postaviti - iluzorno. Zbog vetra je bilo mnogo hladno kada izađeš iz vode, a kada se vratiš u nju - imaš osećaj da je mlaka kao u kadi. Brčnuli smo se eto čisto reda radi i vratili nazad, a od sutra idemo na mnogo bolje plaže... Bili smo večeras i malo u šetnji Sartijem, giros kod Obelixa, sladoled... prođe dan... :)

Izmenjeno (Sasa_NS)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Sasa_NS ,drago mi je da ste dobro prošli u putu (ako zanemarimo ta 3 izgubljena sata,moglo je i gore da bude ).Uživajte u odmoru,a kada imate malo vremena kucnite po koje slovce.Što se tiče tih graničnih prelaza mi smo prošle godine išli preko Prohora Pčinjskog i stvarno nigde žive duše nije bilo.Ove godine planiramo opet prelaz preko Prohora pa na Dojran kažu da je put OK nema gužve a kilometraža skoro ista :D s obzirom da krećemo 20.07 to je subota .... i jek sezone....ne košta ništa da obiđemo Evzoni.Ako neko ima iskustva sa ovim prelazima neka se javi.

Pozz!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Saša, stvarno korisne informacije. Mi stižemo u petak :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema na čemu, zadovoljstvo mi je da napišem ponešto jer sam i ja ranije "vapio" za informacijama. :)

Upravo smo se vratili sa Orange beacha, tačnije bili smo desno na Kavourotripes plaži, u jednoj od uvalica. Došli malo ranije (ali opet ne prerano) i mogli smo da biramo gde ćemo da stavimo peškire i suncobrane. Pola sata - sat kasnije već je bila gužva. Voda je definitivno primetno hladnija nego kada smo bili prošli put, takva je valjda godina, ali nije strašno, fino je opet. Vetar tamo ne pravi probleme jer je plaža bolje okrenuta (smer istok-zapad) i ima mali "greben" koji je dodatno štiti.

Jutros kada smo kretali od Katie/Nefelija izbrojao sam 14 automobila sa našom registracijom na njihovom parkingu. Prednjače Novosađani (5), pa Beograđani (4), zatim Leskovčani (4) i jedna kragujevačka (KG) tablica. Definitivno su ovde glavni gosti sve naši ljudi, kao što sam i pretpostavljao. Verujem da u tome glavnu zaslugu ima upravo ovaj forum i neki njegovi članovi. :)

Izmenjeno (Sasa_NS)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima dosta zasluga i grckainfo....ja sam Katiu tamo nasao.Prosle godine kada smo mi bili naš auto je bio usamljen od srpskih tablica tek na pola našeg boravka došla je porodica iz Zrenjanina ,a kada smo odlazili dosli su novosađani.Mislim da sa ambijentom , pristupačnošću sa gostima i normalnim cenama Katia ne mora da brine za ne dolazak gostiju.Za naše uslove Katia je više nego pristupačna sa cenama,a i brate milina u dvorištu :) Pozdrav za Katiu i Sašinu porodicu i lepo se odmorite.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala. Tek se "uhodavamo", ali biće sve bolje i lepše. :)

Još malo o "hotelu Katia". Vidi se da je relativno novo i da je namenski građeno za ove svrhe. U studie se ulazi sa prednje strane od parkinga, a po dva studia na spratu imaju zajedničko stepenište do gore. Između terasa tih studia postoji drvena pregrada koja se može otvoriti, tako da se terase spoje ako želite. Na terasi do parkinga mogu da se suše peškiri, svaki ulaz ima žičanu konstrukciju na balkonu i štipaljke, a studia u prizemlju imaju onu sklopivu skalameriju za veš ispred ulaza. Klima uređaj neće da radi ako ulazna i balkonska vrata nisu zatvorena, imaju ugrađene prekidače/senzore. Na ključu od vrata je ona već uobičajena plastična kartica koju ubacite u odgovarajuće ležište da biste imali struju u sobi. Kada je izvadite sve se gasi sem frižidera. TV ima svega 3-4 njihova kanala, no kome to i treba pored Neta. Upravo ovo kuckam sa telefona i imam signal na terasi (na spratu smo) od jedne tačkice (ne crticu, već samo onu tačkicu u dnu) i radi bez problema. No u sobi se već gubi i prekida. Laptop hvata 2-3 crte, kako gde i sa njim nema problema. Svaka terasa ima drveni stolić i 4 stolice. Vrata balkona su klizna, iz tri dela (staklo, mrežica za komarce i roletna (možete zamračiti), svaki deo klizi zasebno. Vrt/bašta - prelepo, prostrano i održavano, dosta hladovine, raj za decu.

Ako vas još nešto interesuje, pitajte.

Izmenjeno (Sasa_NS)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka