Bubica

Suveniri sa putovanja

264 poruke u ovoj temi

EEEE sebi necu oprostiti sto nisam iz Venecije donela masku..... :(

Joj jeste šteta, svaki put kada pomislim na Veneciju (u kojoj nisam bila :( ) asocira me na one prelepe maske. Ja sam dobila jednu malenu od drugarice. Jeste mala, ali je obožavam.

Sa drugih mesta... najpre figurice, npr. iz Grčke kariotide ili nešto slično, magnete, začine, ouzo :) itd. Ali i neke stvarčice potpuno nekarakteristične, naočare za sunce, marame, majičice, sa možda nekim malim obeležjem, ali što reče Nikola lepo mi kad ih pogledam, izvuku osmeh na lice :wub:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hehe... ajde da vam malo stanem na muku, da što pre odete u Veneciju i ispravite grešku.

Ja sam doneo MAGNETIĆ u obliku MASKE. Medjutim, toliko je lep, toliko odudara od svega okolo, da smo ga na kraju stavili na zid. A masku sam takodje kupio, samo ne onu pravu, veliku, već manju, recimo veličine pesnice onaj keramički deo, i još platneni deo okolo 20ak cm, vez, zvončići, šta već ide. One u realnoj veličini su dosta skuplje, i ova manja površi poso kao suvernir...

:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E da, suveniri, svaki od njih kako je neko vec rekao mami osmehe il uzdahe! Donosim i hranu i vina i aperitive, sto na poklon, sto za licnu kolekciju> iz Italije donela i Chianti i jos neka vina, testenine raznih oblika i boja ali nisam ni ja cula za te crne. Iz Francuske opet vina, pa fromages>Camembert, Coeur de Lion, Caprices des Dieux...Iz Grcke vukla nekoliko flasa shto vina, shto Ouza koji obozavam! shto maslinovog ulja. Iz Nice> kupila na pijaci provansalske trave-eto recimo juce spremih jagnjetinu u belom vinu s Herbes de Provence! Iz Venecije donela masku predivnu plavo-zlatkastu i dva akvarela s motivima grada koje sam kupila od jedne anonimus umetnice negde u dubini onih ulicica. Iz Tunisa poslednji put kupila kozni sesir koji naravno ne nosim ali visi na zidu. Uvek kupim i po jednu knjigu grada u kome boravim i neki lep komad nakita, npr. kad god stavim svoje izrezbarene srebrne minjdjusice u obliku srca setim se cenjkanja sa jednim egipatskim trgovcem do 2h nocu na ulicama Hurgade/covek me nije pustio kuci dok nisam popila caj, primila poklone i naravno kupila jos jednu srebrnu ogrlicu koja mi bas i nije bila potrebna/. O shoppingu u Parizu il bilo kom francuskom gradu ne smem ni da napisem! Samo cu nagovestiti da se kupovao dodatni rucni prtljag...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

testenine raznih oblika i boja ali nisam ni ja cula za te crne.

Ovde bi neki da me iznerviraju i nateraju da spremim te svoje špagete i pozovem ih na ručak. Pošto nema za sve, evo ovde slike, druge s leva.

Ako vas ni to ne uveri, evo najbrži neka dodje do mene (za toliko ima), pa se slikamo. Sa sve primerkom današnje "Politike" pored.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Epa ja sa putovanja obavezno kupim razglednice tog mesta koje naravno zadrzavam za sebe- slikam ja foto aparatom ali razglednica je ipak nesto originalnije! Knjige, prospekte o mestima koje sam obilazila. Da ponekad neko pice, ulje na platnu, zacine za hranu. Majcice, kackete ali to je ipak za malu decicu... imam samo par magneta interesantnih jer ne volim da gomilam nepotrebne stvari. I nikako ne volim onaj silan kiceraj koji se nudi koji navodno spada u suvenir :angry:

A crni spageti? :o Iskreno ne bih smela ni da ih liznem pogotovo zbog toga nasta sve mogu da asociraju :o

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jao, više sa tim špagetama...

Sad kad na silu mislim o tome - asociraju me na neke gumene končaste bonbone koje sam kao mali jeo u Nemačkoj, isto su izgledale, aroma anisa, kao Bronhi (ili piće Absint), ali su bile žilave i nikakve, ali... osim toga. Nikakve asocijacije, posebno ne negativne.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Rekla sam muzu da mi se iz Venecije slucajno ne pojavljuje bez maske, i stvarno je prelepa, bela sa shljokicama i perushkom kao da sam je birala. A razglednicama prosto ne mogu da odolim, pa tu bude po desetak, jer ne mogu da se odlucim, takolje slike,zacini, neki komad odece i neka bizuterija ili srebro ponekad...A Bogami uskoro cemo imati i kolekciju raznih mapa gradova i ostrva...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Naravno iz Venecije obavezno maska, ali sam ja kupila nekoliko srcica i bombonica od murano stakla i naravno da mi je uzasno zao sto nisam kupila jos.... Posebno sto su svi hteli da ih podelim, tako da moram pod hitno u Veneciju ponovo da donesem te staklice :) I da mi je neko rekao da se i tamo cenjka ne bih mu verovala.... Sa mnom je bio neki kolega koji se cenjkao za te staklice i uspeo, mene bilo malo sramota :blink:

Veliki sam zavisnik magneta i stalno ih donosim, ali moram preci na neke cvrsce ovi gipsani se razbiju brzo...zato oni metalni iz Venecije em su najlepse em su najizdrzljiviji, ma sve je iz Venecije lepo :)

Solja Reala iz Spanije. Gomila razne rakije iz Grcke, pesak iz Sahare, itd itd...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nekada nisam pridavala znacaj suvenirima,ali u poslednje vreme sam se navukla na magnete,nargile(donela i iz Tunisa i iz Turske),jedino iz Egipta nisam,ali i to cu popraviti prvom prilikom.Obavezno kupujem peskire sa slikom grada u kojem sam bila,nacionalno pice,i neku knjizicu ili cd koji govori o istoriji zemlje.Razglednice sam kupovala nekad,a sad vise ne(ne znam zasto sam prestala),ali mi je Nikola dao odlicnu ideju da pocnem sa skupljanjem solja.Toga se nisam setila,a mislim da je jako zanimljivo,i korisno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

...ali mi je Nikola dao odlicnu ideju da pocnem sa skupljanjem solja.Toga se nisam setila,a mislim da je jako zanimljivo,i korisno.

Znaš kako je super osećaj: zima, jutro, hladno, ustaješ, krećeš u novi dan - i piješ nešto toplo iz šolje koju si doneo sa nekog letovanja, ili putovanja uopšte.

I zanimljiva stvar - taj osećaj nikako da se "izliže" od upotrebe. Nikad da mehanički samo uzmem neku od tih šolja bez da pomislim kako mi je nekad, negde bilo lepo...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja uvek donesem sa putovanja knjige i karte-mape mesta u kojima sam bila. U poslednje vreme uglavnom kupim neki magnet, a ako mi se svidi još ponešto. Npr. tradicionalna bugarska keramika (šolja), neko piće iz Grčke (uzo, metaksa, liker od kumkvata?), vino, ratluk iz Turske... ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ups, zaboravih najvažnije... Pošto sam veliki ljubitelj sukulentnih biljaka, sa poslednja dva puta u toplije krajeve sam donela biljke! Sa Krita jednu Krasulu, a na Rodosu sam iz jednog kafića maznula pelcer Čuvarkuće, koji je posle 3 dana putovao brodom, 2 dana bio u Turskoj, i avionom stigao kući. Još je živ! :kez:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mene zanima koliko kostaju maske u Veneciji? Hvala unapred (:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Obavezno magnete za frižider, jedan za sebe i još 10-15 za poklone. Što onih što smo sestra i ja kupile, što onih što smo dobile sa raznih destinacija, tek kolekcija je stvarno velika.

Kupim i lepe obeleživače za knjige, a i majice sa autentičnim natpisima znaju da budu super.

Kad bih živela u većem stanu kupovala bih i one kičerice u kojima pada sneg, tako ima slatkih...

Pozdrav za sve kolekcionare magneta za frižider sa putovanja! :rolleyes:

evo i mene! obozavam magnete!!!!!!!!

poceli su da padaju jedan preko drugog sa vrata frizidera, pa sam ih prebacila na stranicu aparata. ima li neko duple za menjanje? hahahaha

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mastilo sipe....

Bash neobichan sastojak. :unsure:

Jel to utiche na ukus shpageta ili samo na boju?

Moracu da probam sledeci put. :D

to utice i na boju i ukus  i miris.........mmmmmmmmmmmmmmmmm........

a probaj i rizoto sa mastilom sipe........mmmmmmmmmmmmm

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26483
    Ukupno tema
    886917
    Ukupno poruka