Bubica

Suveniri sa putovanja

265 poruka u ovoj temi

:)

a sta mislite o posudicama (sa natpisom grada ili nekom atrakcijom grada) za slatkise i grickalice koje su uvek na stolicu u dnevnoj sobi?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ima li neko duple za menjanje? hahahaha

Nije loša ideja, imam ja nekoliko krivih tornjeva u Pizi, a nijedan Rim, recimo...

Inače, volim samo magnetiće koje sam ja negde kupio, NE i kada mi ih donesu na poklon...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:)

a sta mislite o posudicama (sa natpisom grada ili nekom atrakcijom grada) za slatkise i grickalice koje su uvek na stolicu u dnevnoj sobi?

Meni su i ok podmetači za čaše sa motivima zemlje/grada... U kompletu, na nekom simpatičnom stalku.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije loša ideja, imam ja nekoliko krivih tornjeva u Pizi, a nijedan Rim, recimo...

Inače, volim samo magnetiće koje sam ja negde kupio, NE i kada mi ih donesu na poklon...

pa evo, planiram u Rim opet na jesen, pa ti mogu pokloniti jedan, i ako ih ne volis...lepo je i to, onda te uvek povuce zelja da odes tamo i gde su ti prijatelji bili recimo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, da, magnetići su super iako sam ih uvrstila u suvenire sa putovanja tek od skoro. Mada i dalje donosim i druge stvarčice, bilo šta što je karakteristično.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa evo, planiram u Rim opet na jesen, pa ti mogu pokloniti jedan, i ako ih ne volis...lepo je i to, onda te uvek povuce zelja da odes tamo i gde su ti prijatelji bili recimo

Ne, ne, nisam bio jasan.

Ne volim kada mi donesu magnete sa mesta na kojima JA nisam bio. Sa Havaja i slično.

A ovo ispravljanje propusta sa Rimom je sasvim ok.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Volim interesantne magnetice za frizider. Prosle godine sam u Herceg Novom kupila magnetic u vidu ''uramljene'' slike Herceg Novog, sve sa potpisom umetnika. Volim da donesem vina sa podrucja po kojim putujem, karakteristicna pica tog podrucja, kao i druge proizvode (recimo orahe u medu sa Tasosa). Sa Zakintosa sam 'prosvercovala' kamencice sa Navagio plaze (sram me bilo, lepo su nam rekli da ne uzimamo :hehe: ). Takodje volim da kupim velike solje za kafu sa naslikanim gradom ili podrucjem iz kog potice, tako da, kada u zimskim mesecima pijem kafu iz te solje, odmah mi bude toplije oko srca... :wub: Cesto kupim i rucno pravljen neobican nakit u vidu srebrnog prstena, mindjusica ili priveska. Ma svakakve sitnice umem da donesem, bitno mi je da su neobicne i da imaju 'duh' mesta iz kog poticu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ponukan temom o magnetima za frižider, otvaram temu za one koji sa putovanja donose neku drugu vrstu suvenira. Šta najčešće kupujete sebi za uspomenu na putovanjima?

Ja sam odnedavno počeo da sakupljam ona keramička zvonca (doduše, imam ih samo iz Slovačke, Rumunije i Egipta pošto se ideja razvila kasno :D ) i razglednice, mada kupim često i neki kipić čisto da imam neku uspomenu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kipovi,piramide,nesto karakteristicno za taj grad ili zemlju(koloseum npr.),takodje knjige(iako to nije suvenir al ajde),venecijanske maske,slika ulicnih prodavaca(fontana di trevi npr.),dres(napoli npr.-to moj muz,i oni salovi,i ono sto visi u kolima sa fudbalskim klubom),majica sa natpisom grada(roma,napoli),pepeljara(isto sa natpisom),iz hotela bocice sa samponom i kremom sa natpisom hotela,kuhinjske krpe(a na njima vatikan,koloseum i sl.),prekrivac za francuski lezaj(egypt),stolicice(egypt),bade-mantili,peskiri(made in egypt),papirusi..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

,iz hotela bocice sa samponom i kremom sa natpisom hotela,

idol :yesss: :yesss:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obavezno knjiga o toj zemlji ili gradu, magnet, karakteristican suvenir te zemlje kao npr Menora i osvescene svece iz Jerusalema, Maneken Pis iz Belgije, kastanjete, sesir, Sanco Pasa i Don Kihot iz Spanije, sloncici i Buda sa Tajlanda, drvena maska iz Kambodje -Angor Wat, servis za sake i maketa Zlatnog paviljona iz Japana,pesak i pustinjska ruza iz Tunisa, pesak i oniks vaza iz Egipta, so sa Mrtvog mora, mini klompe iz Holandije.....i hiljade fotki... :nesvest:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

imag0147-1.jpg

imag0148.jpg

imag0150.jpg

imag0151.jpg

imag0152.jpg

Ove sam fotografije već ranije objavila na temi o kojoj je Biljana pričala.

Mi skupljamo srebrne kašikice. Na njima je grb ili neka druga karakteristika grada. Imamo ih iz pedesetak evropskih gradova i severne Afrike.

Skupljamo i poludrago kamenje, tipa oniks, kvarc, akvamarin... i drugo šareno kamenje koje kupujemo na raznim pijacama.

Poznajemo lovca na Saharske kristale Mabrouck Derouiche koji ono što pronadje donosi na Camel markete po Tunisu. Mi nezaobilazno odemo bar na dva Camel marketa za vreme letovanja.

Izmenjeno (dujaspasa)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Peskiri sa nazivom mesta gde letujem, solje i piksle takodje sa oznakom, priveske, magneti obavezno, razglednice, knjiga o mestu gde boravim...ko odoleti zenskim krpicama, ja licno sam otisla sa jednim koferom a vratila se sa jos dve velike putne torbe proslog leta iz Turske.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

osim magneta, ranije sam donosio i kugle sa putovanja (kugle kada promućkate pada sneg). U novije vreme pored magneta obavezno kupujem privezak za ključeve, poneki put šolju za čaj i odaberem za sebe neku lepu majicu.

img9812.jpg

img9813.jpg

Izmenjeno (marco polo)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Podmetač za čaše

dscn9389.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka