Jellina

Lefkada bez automobila

255 poruka u ovoj temi

Mi smo u Nidiju od  08.06, ako je neko zainteresovan da u tom periodu iznajmimo auto, na 4 - 5 dana. Nas je dvoje, poželjno je da ima vozačku dozvolu :), mada imam i ja .).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poz, nisam stigla da iscitam sve sta ste pisali, ali me zanima vase misljenje da li je bolje rentati auto za obilazak ili otici na izlet brodicem? Tipa sto se tice plaza Egremni, Porto Kaciki i Itake,...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da ti je bolje iznajmiti auto,jedino kolima se ne može do Itake i Egremni plaže,ali zato sve ostale možete obići kad hocete i sto je najvažnije ostati koliko želite a ne da vas brod uslovljava po sat vremena na plaži.To je neka moja preporuka.Koliko sam upućen,bio sam prošle god i rekao sam sebi,ako ikad tamo budem išao opet ili cu ici svojim autom ili cu rentirati.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

S obzirom da na 2 od 3 plaže koje zanimaju Majas nije moguće doči kolima i ja mislim da je bolje da rentira kola. 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako imate mogucnost za auto, to je bolja opcija, jer brod cesto ne pristaje na Porto K., vec samo u blizini plaze, a dozvoljeno je samo kupanje oko broda.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

IZLETI

Od izleta je ultimativan “3 plaže” kojim se posećuje: 1) plaža Egremni, koja je ove godine dostupna samo sa mora i tamo se ostaje najduže (oko 2 sata); 2) staje se uz plažu Porto Kaciki (ovo važi za brod Nidri Star 2, dok Nikolaos možda i pristaje na plažu) i 3) treća plaža je u našem slučaju bila Laka (dostupna samo sa mora, inače u redovnom programu broda Odiseja) dok smo Nikolaos videli da pristaje na Agiofili kada smo bili na toj plaži. Na poslednje dve plaže se provodi oko sat vremena.

http://www.lefkadaslowguide.gr/uploads/routes/1380802520.jpg

Egremni izgleda fenomenalno i posle zemljotresa [lefkadaslowguide.gr]

http://www.lefkadaslowguide.gr/uploads/routes/1380802500.jpg

Pristali smo uz Porto kaciki ne i na plažu, ali je i samo kupanje u onoj plavoj vodi bilo dovoljno [lefkadaslowguide.gr]

Izleti polaze iz Nidrija, za Egremni je sasvim dovoljno 2 sata, ali na Agiofiliju smo proveli nekoliko sati i bolja je opcija odlazak na plažu preko Vasilikija i brodića koji organizovano voze do te plaže. Za duži boravak na Porto Kacikiju je ipak potreban auto, ali sama plaža je bez sadržaja i kad smo mi bilo tamo bilo je dosta gužve.

Drgžugi izlet na kom smo bili i koji mogu da preporučim - “Zaboravljena ostrva”, kojim posećujete mala ali lepa ostrva Kastos i Kalamos + kupanje uz ostrvce Formekula i oblizak Papanikolis pećine na Meganiziju. Mi smo na ovaj izlet išli brodom Nikolaos (što je dobra i jeftinija varijanta), a moguće je ići jedrenjakom MS Christina (nešto ekskluzivnija i dosta skuplja varijanta) i još jednim brodom.

http://www.lefkadaslowguide.gr/uploads/routes/1380800014.jpg

Jedna od plaža na Kastosu, malom ostrvu koje nas je oduševilo [lefkadaslowguide.gr]

http://www.lefkadaslowguide.gr/uploads/routes/1380799840.jpg

Luka u gradiću Kalamos [lefkadaslowguide.gr]

Na oba izleta nije bilo gužve na brodovima, cene su pristojne, a negde se dobija i obrok. Najpopularniji i najjeftiniji izleti su oni koji obilaze Fiskardo na Kefaloniji i Itaku (+Egremni, Papanikolis i Skorpios), ali je na njima velika gužva i žurba. Preporučujem za one koji to žele da Fiskardo i Itaku posete redovnim trajekt linijama - jeste skuplje ali je pouzdano i na tim ostrvima možete da provedete 6-10 sati.

Zanima me da li koristite DSLR apart? AKo koristite da li ste ga nosili sa sobom na sve plaze lefkade bez licnog prevoza nego busem i brodicem? Da li vam je pretstavljao problem tokom putovanja ? Od skoro sam poceo da se zanimam za fotografiju i prosle godine sam uzeo sebi fotoapart i voleo bih da ga ponesem sa sobm na letovanje ali me jeiskreno strah od tih brodica ako ne stanu blizu plaze gde je plicak kako da ga uopste dovedem do plaze.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sa momkom sam u Nidriju od 7 jula, ako je neko zainteresovan da sa nama podeli troskove rent a car-a??

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Momak i ja smo od 8.7. u Nidriju pa ako neko zeli da podijeli sa nama troskove rent a car-a :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jos uvek se dvoumim auto ili ne, bilo bi prvo letovanje bez auta, ali kako ga ne koristim osim dolaska i povratka, deca vise ne idu sa nama, blizi sam odluci da krenemo busom.

Za razliku od vecine vas, ne volim lutati i istrazivati, tih 10-15 dana,  zelim potpuni odmor, bez auta, voznje... ustananje, malo lakog treninga, onda plaza i more, plivanje celog dana, sve ostale aktivnosti na nuli. Plaza sa sto sitnijim peskom, talasi ne smetaju. Navece nista spektakularno, setnja, po koje pice i to je to.

Koje bi mestasce na zapadnoj obali bilo priblizno ovim zeljama i ocekivanjima...pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nijedno!

Prvo nema "sto sitnijeg peska", drugo na zapadnoj obali jedino mesto je Agios Nikitas ali do plaze Milos ima da pesacite svaki dan uzbrdo i nizbrdo ili da budete na plazi u samom mestu.

Pefkulia, kako neko rece nije vise sto je bila a i verovatno nebi isli iz Agios Nikitasa do nje peske (4km) jer zelite totalni odmor.

Sto se agencijskih tura i smestaja tice to je istocna obala i Agios Nikitas na zapadu. Mislim da ce za totalan odmor, kakav zelite, biti potrebe da idete sopstvenim prevozom i smestaj preko "booking" -a.

Mozda se javi jos neko ko je bolje upoznat sa smestajima na Lefkadi, ali na osnovu onog sto sam video i procitao ovde ... to je moj zakljucak!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovo sto on trazi na Lefkadi nema, mozda jedino AJ i tamo jedino ima gradska plaza i to je to...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da je ova tema, "Lefkada bez automobila", osmišljena tako da pomogne ljudima bez auta da Lefkadu istraže na druge raspoložive načine (autobuskim prevozom, brodićima i sl.), što su neki članovi ovde vrlo lepo i korisno prikazali. Verujem da ono što nenad62 trenutno želi od odmora - ne može naći na Lefkadi. Na zapadnoj obali jedino mesto uz vodu je Agios Nikitas, koje je slatko ali minijaturno, sa minijaturnom plažom, i strašno nagužvano. U blizini je velika plaža Katizma koja ima par korektnih hotelčića, ali onda ništa od večernje šetnje. Što se tiče ostalih mesta (npr.Vasiliki, Nidri), postoje plaže u samim mestima, ali te plaže ne vrede truda ako je ideja da se ceo odmor provede u jednom mestu. Englezi jako vole Nidri, ali ga koriste kao bazu, tj. ako ne sede pored bazena, onda iznajme neko plovilo i obilaze susedne uvale i ostrvca. Agios Janis je velika plaža na kojoj uvek ima mesta (meni najdraža), ali broj  smeštajnih kapaciteta uz samu obalu je ograničen, a ostali smeštaji, koji su inače  vrlo solidni, se nalaze podalje, a  ambijent je seoski- malo uređena dvorišta lepih apartmanskih kuća sa travnjacima i bazenima, a malo povrtnjaci, kokošinjci i poneki tor za ovce... Tu uz obalu ima 3 kafića i 2 taverne, a do grada Lefkasa ima oko 2km... Trag je skroz u pravu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li postoje neki brodici koji voze samo do Egremni plaze, a ne kao izlet na 3 plaze?

Da li je neko bio skoro na Lefkadi posto vidim da je postojao i neki autobuski polazak na Porto Katsiki plazu?:rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Gde ste nasli to za autobuski prevoz za Porto Katsiki..Prvi put cujem a zanima me jer hocu opet da idem..Za  Egremni je bilo iz Vasilikija..Pogledajte malo na toj temi cini mi se da je neko pisao o tome..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25998
    Ukupno tema
    867512
    Ukupno poruka