Jellina

Lefkada bez automobila

274 poruke u ovoj temi

Pozdrav svima!

Planiram da idem u septembru u Nidri, ali tamo cemo biti bez ikakvog prevoznog sredstva jer ni drugarica ni ja ne vozimo. S obzirom da jos nismo uplatile, razmisljam se da li uopste da idemo tamo nakon citanja postova po forumu, jer koliko shvatam sve dobre plaze su jako daleko od Nidrija. Sad pitanje, kako su organizovani lokalni autobusi, koliko cesto voze u septembru, da li idu do svih onih lepih plaza ili samo do nekih...

Hvala unapred na odgovoru :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moj kratak odgovor je NE, jer nista neces videti i bices razocaran Lefkade,a to niko ne misli jer nije bio bez auta ;)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se sa Bojanovim mišljenjem. Besmisleno je ići na Lefkadu bez auta a pogotovu biti stacioniran u Nidriju. Ima puno mesta sa mnogo lepšim plažama u severnoj Grčkoj nego što je sam Nidri.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro je posecivati ovakve forume pre odluke o putovanju, jako puno korisnih saveta se moze naci i vala pomoci pri odluci. Onda Lefkada otpada ove godine, ali mi je definitivno na mapi za neku sledecu (sa nekim ko ima dozvolu!)

Tnx ponovo na odgovorima

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako hoces lepota i carolija Jonsko More ondak mozes Parga, mali gradic na kopno, prekrasan je sve ti je blizu ima par tura izleta na primer do izvora reke aheron i izlet do bozanstveni ostrva Paxos i Antipaxos :) Proguglaj malo i videces da je i to odlicna destinacija :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...Ili da sa nekim ko ide kolima podelite troškove, naravno ukoliko vas nije strah.

Jedina stvar je što onda idete gde i kada oni hoće, što značajno može uticati na odmor.

Kum mi reče da je Parga ok, ali da su cene znatno više nego na Lefkadi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Parga stvarno izgleda prelepo :cool:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...Ili da sa nekim ko ide kolima podelite troškove, naravno ukoliko vas nije strah.

Jedina stvar je što onda idete gde i kada oni hoće, što značajno može uticati na odmor.

Kum mi reče da je Parga ok, ali da su cene znatno više nego na Lefkadi.

Jeste malo je skuplje (jedno 20%) u Pargi nego Lafkadi ali ako dobro izracunas troskove moze i lepo da se provedes bez extra novac :)

P.S. Samo ne slazem se da je Parga OK nego extra :D

Izmenjeno (BojanMKD)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Parga i vila Giohana su ti odlican izbor za septembar . Iz Parge imas izlet za Lefkadu cisto da vidis da li da polazes vozacki za sledecu godinu :)

A ovo je ostrvce preko puta parge ako se jos razmisljas ..

post-2162-0-49959900-1346002791_thumb.jp

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro je posecivati ovakve forume pre odluke o putovanju, jako puno korisnih saveta se moze naci i vala pomoci pri odluci. Onda Lefkada otpada ove godine, ali mi je definitivno na mapi za neku sledecu (sa nekim ko ima dozvolu!)

Tnx ponovo na odgovorima

Po meni,pogresno razmisljanje.Vec u autobusu cete sigurno upoznati ljude koji planiraju uzimanje renta car vozila.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ne preporucujem Lefkadu u svojstvu pesaka. :sorry:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Parga i vila Giohana su ti odlican izbor za septembar . Iz Parge imas izlet za Lefkadu cisto da vidis da li da polazes vozacki za sledecu godinu :)

A ovo je ostrvce preko puta parge ako se jos razmisljas ..

Veravatno to je Antipaxi ili Paxi, jeste preko puta ali nije bas blize :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanima me da li postoje autobusi koji voze iz Nidrija do zapadne obale, ili je jedina opcija za stizanje tamo renta car??? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidi, moguće i da postoji ali pitanje je dokle ide bus. Ima onaj glavni put sa koga se spuštaju putići ka plažama. Putići su dostupni kolima mada ih ova posle dugo proklinju. Lično ne bih išao na Egremni kada bi me bus ostavio na glavnom putu. A inače se bavim pešačenjem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da ima ali su retki i zadnji ide nazad oko 17h...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka