Jellina

Lefkada bez automobila

274 poruke u ovoj temi

Neka ide ko kako hoce ali se stvari tako postavljaju kao da je setnja od recimo Piramide do Usca, sve ravno, laganica. 

Tirkizna, da ne sirim dalje pricu sa tobom jer bi ti se ne bi svidelo sta bih ti rekao, stacu ovde u diskusiji sa tobom.

Fishbone, tek sad videh da pise da nisi bio na Lefkadi te ne znam ni sto se upustas u pricu. Svakako ces promeniti misljenje kad budes otisao.

Pozivam sve pesake da posle Lefkade krenu na Kefaloniju bez prevoza. Moze i tamo bez prevoza po porukama istih clanova ;).

 

Izmenjeno (Stevang)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao sto rekoh - pobedio si!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:zid::zid::zid: e  ovako i vi !  

Daj da se vratimo na Lefkadu,a kako ce ko da se vera po njoj nije vazno, pricajte mi jos malo koliko je lepa boja mora i kakve su plaze i koja je najbolja baza i gde je najbolji giros!

Pozdrav iz ravnog NS :sator:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako hoces veliki onda Daltons, ako hoces najbolji (moj favorit) Meating Point.

 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 6 sati, biljagenije je rekao/la:

:zid::zid::zid: e  ovako i vi !  

Daj da se vratimo na Lefkadu,a kako ce ko da se vera po njoj nije vazno, pricajte mi jos malo koliko je lepa boja mora i kakve su plaze i koja je najbolja baza i gde je najbolji giros!

Pozdrav iz ravnog NS :sator:

@biljagenije
Rado bih ti odgovorio ali se bojim nove polemike i eto nama jos najmanje 3 strane prepucavanja :).
Salim se naravno :)
Po mom skromnom misljenju kao baza je najbolji Agios Nikitas . Razlog za to je sasvim solidna "gradska" plaza ,blizina Milosa i Katisme kao i svih ostalih plaza na zapadnoj obali zbog kojih btw. ljudi uglavnom i idu na Lefkadu.
Plaze su raznolike. Neke su prostrane ,neke urbane a ima i onih za izolaciju od spoljnog sveta .
Boja mora je nestvarno plava -Jonsko plava i nestvarna.

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stvarno je nestvarna i divna je :)    Sad da dodam nesto sto nema veze sa Lefkadom, upoznala sam zenu koja zivi na Eviji sa Kefalonije je, Grkinja, bila je cak i kod Memedovica u emisiji, kaze nikad ne bi menjala Eviju za Kefaloniju, ja nisam verovala, moguce za zivot,ali ova boja ....pa kome to moze da dosadi nekad???

Vracamo se na temu,  :sorry:  

Agios Nikitas je maleno mesto, ima li tu neke zabave uvece za dete od 6g?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pošto mi je do boravka na Lefkadi ostalo nešto manje od 24 dana i 20ak sati (neizdrž) :zid: da se priključim ovoj temi.

U Agios Nikitasu sam sa devojkom od 5. juna i putujemo autobusom. Čitao sam sve teme i bile su veoma korisne sa informacijama. Pohvalio bih @sandraivlada naročito. Volim i da obilazim plaže ali volim i da lenčarim ponekad samo na najbližoj plaži do smeštaja tako da ću u ovoj diskusiji biti neutralan. Konkretne utiske ću pisati nakon boravka na Lefkadi.

Sada ću biti samo slobodan da uporedim obilazak plaža na Lefkadi kao obilazak plaža na Sitoniji. Mada mislim da je konfiguracija terena na Lefkadi teža a i veća kilometraža koju treba preći.  Lepo je automobilom obilaziti i istraživati plaže svuda ali ni to nije lagano i opuštajuće. Putevi su loše obeleženi, lošeg kvaliteta, uski, sa rupama, teško je mimoilaženje sa vozilom koje vam dolazi u susret, od litice vas odvaja samo pola metra zemlje, puta - nema zaštitnih ograda.  Svi ovi uslovi na putu vam psihološki ne olakšavaju odmor naročito ako vodite računa o svom autu i ne želite da se vratite u Srbiju sa ulubljenim karterom, oštećenom sponom ili sl. Ako vozite tuđ auto ili rent-a-car situacija se ne poboljšava - eventualna šteta nastala na vozilu mora da se nadoknadi.

Svako bira kako će provesti odmor na osnovu svojih potreba i mogućnosti - beggers can't be choosers - pa smo tako moja ljubav i ja ovog puta izabrali Lefkadu autobusom. Plan nam je kao i većina ljudi sa ovom varijantom da iz AN obilazimo Milos, Pefkulju i Katizmu pešice ili lokalnim autobuskim prevozom. Porto Katsiki i Egremni (ako je moguće) ćemo najverovatnije obići sa nekim  izletom brodom - pre toga naravno bi trebalo da vidimo opcije prevoza do Nidrija jer koliko sam pročitao svi izleti odatle i kreću. Megali Petru i Kavalikeftu je najteže organizovati za obilazak jer je to jedino moguće iznajmljivanjem vozila. Najverovatnije ćemo za ove plaže izabrati opciju  iznajmljivanja quad-a ili auta na dan ili dva  ili će ove plaže ostati za neki drugi dolazak na Lefkadu. Ako ima zainteresovanih za deljenje rent-a-car sa još dvoje neka mi se javi.

Veliki pozdrav za sve forumaše i pišemo se uskoro sa Lefkade :thankyou2:

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene zanima sta uvece rade, tj.gde budu oni koji su u Ag.Nik., a nemaju automobil, posto tamo nema gde da se seta?

Ja ostajem pri Vasilikiju i kolima, iako mi se jako svidja plaza u AN!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Večera u restoranu nekom pa na plažicu i posmatranje zvezda ili sviranje gitare ili... ko nije kreativan neće smisliti ništa pametnije od šetnje kroz masu ljudi pored bučnih kafića u "većim" mestima kao što su Lefkas i Nidri... 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 4 sata, bojanz012 je rekao/la:

1. Lepo je automobilom obilaziti i istraživati plaže svuda ali ni to nije lagano i opuštajuće.

2. Putevi su loše obeleženi, lošeg kvaliteta, uski, sa rupama, teško je mimoilaženje sa vozilom koje vam dolazi u susret, od litice vas odvaja samo pola metra zemlje, puta - nema zaštitnih ograda.  S


.1 Lani sam obisao negde oko 800km za 8 dana. Niti sam se osecao nelagano, niti nisam bio opusten kada sam obilazio ostrvo, a posebno plaze. Vreme je malo smetalo posto je bilo vruce i treba 5 min da se ohladi kola kada udjes-izlazis iz nje. 
Isto i za auto se nisam nijednom "uplasio" da cu da ga razbijem (kao sto kazete), osim kada sam zaglavio na jednom putu iznad P. Katsiki (ali po moje vine).

2. Ovo je isto vecinom netacno. Nigde nisam imao problema sa mimoilazenjem, osim po tom prasnjavom putu do Agiofili, po losem putu do Gialos (zbog zemjlotresa) i putem kroz selo Kalamitsi. Ne slazem se da su putevi loseg kvaliteta (osim naravno one neasfaltirane i put do Gialos plaze). Isto da su lose obelezeni  je netacno. Ja sam se snasao 80% bez navigacije.

I za kraj jedno moje pitanje - citajuci vas post stece se utisak da niste bile na Lefkadi do sada. Kako onda vase mislenje ste formirali mi nije jasno, gledajuci slike i videa?

Ono sto se stvarno moze zameriti Lefkadi je ono sto sam pisao u mom putopisu

Citat

Jednu VELIKU zamerku vlastima na Lefkadu. Na nekim plazama kao Milos, Megali Petra, Avali postoji JEDNA i JEDINA pesacka pateka da se dodje do njih. Ja stvarno ne razumem kako nije moguce da se te pateke srede i doteraju da ljudi normalno pesace, ne da se pentraju i silaze kao koze.

 

Mogli i MORALI bi da urede te pristapne staze, a ne bi bilo toliko skupo posto prilaz nije razrusen kao recimo na Egremni. Nije mi jasno kako jednu pesacku stazu do lepoticu kao sto je M. Petra nisu sredili do sada, nego ljudi se krecu rukama i nogama po tog prilicno malog uspona i silazenja.

Izmenjeno (STEALTH)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odgovor za bojanz012

Ako planirate izlet iz Agios Nikitasa  do Nidrija  i iz Nidrija idete organizovano sa vodičem. Ne morate da razmisljate o prevozu do Nidrija. Jedina razlika je sto doplacujete 5 evra za transfer. Znaci ako je taj izlet iz Nidrija 20 evra za one koji krecu iz Agiosa je 25. Izlet organizuje nasa agencija. Ako ste dosli u sopstvenoj organizaciji a bez auta ste potrazite vilu Iris koju drzi naša agencija, Potrazite vodiča (imate na oglasnoj tabli njen broj i raspored izleta) i prijavite se. Za sve one koji idu bez prevoza i imaju ograničen budzet, preporučujem vilu Iris...Odlicna je i mnogo lepsa nego na slikama..

Pre 2 sata, Tirkizna je rekao/la:

Mene zanima sta uvece rade, tj.gde budu oni koji su u Ag.Nik., a nemaju automobil, posto tamo nema gde da se seta?

Ja ostajem pri Vasilikiju i kolima, iako mi se jako svidja plaza u AN!

Kada sam pisala svoje utiske napisala sam da mi u Agiosu nedostaje mala luka i kasniji vecernji autobus iz Lefkasa...Luku, jednu od lepsih nacicete u Lefkasu..Stvarno je velika i lepa..A uvece..Agios jeste malo, malo sarmantno mesto..O vecernjem provodu i dugačkim setnjama nema ni govora. Ali veruj mi da posle svih aktivnosti i zalazaka Sunca na Milosu koje poprilicno kasno zalazi nista mi nije ni nedostajalo...Zapadna strana je i suton je prelep i u samom Agiosu....Za one koji voze skuter idealno je do grada..Nisu tako veliki usponi..

Izmenjeno (sandraivlada)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idem sa drugaricom u Vasiliki za dve nedelje. Svaka preporuka za obilazak peske do 5 km i biciklom do 10 km dobro bi mi dosla...

I naravno lokalnim prevozom...

Izmenjeno (sandraivlada)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam u Lefkasu, bas mi se svidja, luka posebno :-)

Ja ne mogu bez staze za setnju, naprosto posle plaze i vecere u restoranu moram u setnju :-)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 


.1 Lani sam obisao negde oko 800km za 8 dana. Niti sam se osecao nelagano, niti nisam bio opusten kada sam obilazio ostrvo, a posebno plaze. Vreme je malo smetalo posto je bilo vruce i treba 5 min da se ohladi kola kada udjes-izlazis iz nje. 
Isto i za auto se nisam nijednom "uplasio" da cu da ga razbijem (kao sto kazete), osim kada sam zaglavio na jednom putu iznad P. Katsiki (ali po moje vine).

2. Ovo je isto vecinom netacno. Nigde nisam imao problema sa mimoilazenjem, osim po tom prasnjavom putu do Agiofili, po losem putu do Gialos (zbog zemjlotresa) i putem kroz selo Kalamitsi. Ne slazem se da su putevi loseg kvaliteta (osim naravno one neasfaltirane i put do Gialos plaze). Isto da su lose obelezeni  je netacno. Ja sam se snasao 80% bez navigacije.

I za kraj jedno moje pitanje - citajuci vas post stece se utisak da niste bile na Lefkadi do sada. Kako onda vase mislenje ste formirali mi nije jasno, gledajuci slike i videa?

 

@STEALTH - Svaka čast za pređenu kilometražu. Verujem da ti nije bilo nelagodno - neko uživa i u vožnji. Napisao sam da svako organizuje svoj odmor u skladu sa svojim potrebama i mogućnostima. Neko voli da potroši dnevno sat i po do dva u vožnji do željene plaže i nazad  a neko voli da ta dva sata duže provede na najbližoj plaži.  A neko (čitaj ja) nije imao dovoljno "vremena" da ove godine dođe na Lefkadu autom :) tako da je osuđen na snalaženje. Moj komentar za loše stanje puteva se više odnosio na moje iskustvo na Sitoniji - pretpostavio sam da je slično stanje i na Lefkadi. Kada budem došao i video komentarisaću i puteve na Lefkadi. I sam kažeš da su do nekih plaža malo lošiji putevi - makadam i tucanik - zato sam to i pomenuo. 

@sandraivlada Hvala za informacije još jednom. U vili Iris smo, preko agencije Mitos travel. Verovatno će predstavnik agencije da nam ponudi te izlete kako ste rekli.

Što se tiče Agios Nikitasa i večernje šetnje - jeste šteta što ne postoji kasniji večernji autobus do Lefkasa i nazad Jedino mi preostaje da to kompenzujem iznajmljivanjem skutera ili auta na par dana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka