Jellina

Lefkada bez automobila

274 poruke u ovoj temi

Niko nije ni rekao da je lako, nego se insistira na tome da je bez kola nemoguce.

Mnogo bi bolje bilo, ljudima objasniti, kao sto ste sada uradili, sta mogu ocekivati ukoliko se upuste u avanturu da negde pokusaju stici peske. Uspon, doba dana, doba godine, visinska razlika, su kljucne cinjenice o tezini dostupnosti nekog mesta pesaceci. Ali i dalje stoji da je nepotrebno insistiranje da je na Lefkadi nemoguce bez kola.

@Stevang "te te molim bez pricanja gluposti jer me ne znas niti ces me ikada upoznati."

Ovo nespada u pristojnu forumsku komunikaciju, pogotovo sto nista nije bilo upuceno licno tebi.

Mnogo lepih trenutaka na svim buducim letovanjima vam zelim, iskreno i od srca.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 35 minuta, fishbone je rekao/la:

Kondiciju imam, i strpljenje. Od Agios Nikiti Do doticnog restorana ima 7,7 km i treba nesto vise od 2 sata hoda. Extrem???

 

Sa srecom na tom putovanju, trebace vam. Jeste li uopste bili tamo ili gledate samo razdaljinu na Google Maps-u? Jel znate kakav je to teren i koliko vruce zna da postane? Ja sam bio krajem avgusta, necu ni da pomislim kako moze da bude u jul/avgusta.

edit - Sada vidim da ste pisale da dosad niste bili na Lefkadu. Lep provod, pa pisite koliku kondiciju imate da obidjete neke destinacije koje treba da se vide, a da se ide peske po tim brdima...

Pa ljudi tu na forumu su pisali da im je bilo TESKO (ali da je vredelo zbog plaze) da se popnu na brdu iznad Milosa, sta da kazem o drugim brdima? A gde je tu povratak od destinaciju i gde je vreme potroseno na isti taj put pesice?

Izmenjeno (STEALTH)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 6 minuta, fishbone je rekao/la:

Niko nije ni rekao da je lako, nego se insistira na tome da je bez kola nemoguce.

Mnogo bi bolje bilo, ljudima objasniti, kao sto ste sada uradili, sta mogu ocekivati ukoliko se upuste u avanturu da negde pokusaju stici peske. Uspon, doba dana, doba godine, visinska razlika, su kljucne cinjenice o tezini dostupnosti nekog mesta pesaceci. Ali i dalje stoji da je nepotrebno insistiranje da je na Lefkadi nemoguce bez kola.

@Stevang "te te molim bez pricanja gluposti jer me ne znas niti ces me ikada upoznati."

Ovo nespada u pristojnu forumsku komunikaciju, pogotovo sto nista nije bilo upuceno licno tebi.

Mnogo lepih trenutaka na svim buducim letovanjima vam zelim, iskreno i od srca.

 

Nije bilo tebi namenjeno, tako da izvini ako si se pronasao u poruci.

Vezano za cinjenice, ne mogu ja sad svakome da crtam neke stvari. Ljudi su valjda dovoljno pametni da sami nadju informacije koje sam ja pobrojao.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

AN - Kathisma kaze 3.5km asfaltiranim putem. E sada ja bih voleo da vidim "maratonce" koje bi presli taj put na suncu tamo - vamo sa punom "letnjom" spremom i na 2 uspona. I to po 3-4 puta na istom odmoru (jer eto hoce 2-3 plaze). Isli su ljudi, to je tacno, video svojim ocima. Ali reci da je to "uzivancija" i da nije maltretiranje (posebno kada si na godisnjem odmoru) je suludo.

 

P.S Plaze Gialos i Megali Petra su MUST SEE na Lefkadi. Srecno onima koji se OSMELE da izadju iz apartmana (smesteni BILO kuda) idu dole i vrate se pesice. 

 

Izmenjeno (STEALTH)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pravo uzivanje je voznja od 12+ sati do Lefkade, uzasno "zanimljivim" auto putem.

Svi imamo svoje vidjenje stvari i razlicite ukuse.

Pobedio si, prijatno letovanje!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel ima neko od vas decu???

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 15 minut, fishbone je rekao/la:

Pravo uzivanje je voznja od 12+ sati do Lefkade, uzasno "zanimljivim" auto putem.

 

A kakve ovo ima veze sa realnom sostojbom terena tamo? :D

P.S Jeste da svako ima svoj pogled zivota, ali bilo bi nerealno reci da je Lefkadu OK za obilaziti (i videti sve sta se treba videti) pesice. Nije nemoguce, ali je daleko od nacina i mesta koje se treba i mora videti tamo. Lefkadu nikako se ne moze doziveti kako treba i kako zasluzuje pesice + lokalni bus + izlete brodicem (koji ipak polaze iz Nidrija, a do tamo treba doci i vratiti se nekako, ako niste smesteni tamo). Mnogo lepa mesta se ne moze obici pesice + lokalni bus + izlete iz Nidrija.

Ali kao sta sam rekao vec bezbroj puta: ako neko voli penzionerski odmor i hoce da dreme na 2-3 plaze (a dosao na Lefkadu) - onda OK.

Izmenjeno (STEALTH)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 33 minuta, жућа je rekao/la:

Jel ima neko od vas decu???

Imam ja cerku od 29 godina i sina od 27.. Kad su bili mali isli smo  autom i uglavnom  trazili smestaj u prvom redu do mora..

Sada idemo na neki drugi način..Sve ovo sto sam ja licno pisala ne odnosi se na ljude sa malom decom. To sam i naglasila...

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

"sta se mora...sta se treba..."

Kad idemo na odmor, jedino sto stvarno treba je da se odmaramo. I svako to radi onako kako  najvise voli i najbolje zna, bilo to na Lefkadi, u Pargi, na Kritu...gdegod.

Izmenjeno (rakel)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Toliki kilometri do plaze sa decom, sto je mnogo mnogo je...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E jesi u pravu, stvarno da te nema na forumu, trebalo bi te izmisliti...:D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno da se dugo pesacenje ne odnosi na decu, niti se odnosi na one koji vuku nesto na plzau. Ja sem peskira, krema i knjige ne nosim nista, fotoaparat ne racunam. 3.5 km po suncu mi nije problem.

I ne postoji ni Must See, ni Mora se videti, sto se mene tice, ni na jednom mestu!

Stevang, to sto se ne odnosi na fihbone, ne znaci da si i dalje nekulturan. Zasto te sve ovo pogadja, sta tebi zavisi od naseg drugacijeg misljenja?

 

Ko je spominjao obilazak celog ostrva pesice?! Spomenut je odlazak do nekih blzih plaza i generalno pesacenje po Grckoj. Niko nece obliaziti L.pesice, svaku plazu.

Ja ne spadam u one sto obilaze 2-3 plaze, ali oni koji obilaze 10 i vise ne moraju da su u vecini.

 

Vasilki-bus-Nidri-brod moze da se obidje ono sto treba prosecnom turisti, pisao je vec Alex.Spominjao je i morski taxi iz Vasilikija.

 

Bravo srecko, bravo rakel :klap::klap:

Izmenjeno (Tirkizna)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Tirkizna Slazem se, svako ima neko svoje vidjenje idealnog odmora. Neko bi da lezi ceo dan na istoj plazi, na istom mestu. Neko da po ceo dan zuji od mesta do mesta. Neko napravi svoju listu "zelja" sta bi voleo da vidi i obidje. Bas ta razlicitost i doprinosi obilju informacija koje ovde, na forumu, pronalazimo.

Iskljucivost po bilo kom pitanju nije dobra, tolerantnost prema stavovima drugih je odraz (mozda cu biti grub) kulture i vaspitanja. Ponavljam, zivot nije trka na sto metara - usporite!

Ovde treba da sirimo i delimo informacije koje trebaju drugim ljudima i mogu im pomoci u odluci gde da idu i da donekle imaju uvid u to sta tamo da ocekuju. Netreba da se siri netrpeljivost (uuu, jbt. sam sebi zvucim kao Gandi :hahaha:).

Naravno da niko neplanira pesice celu Lefkadu proci. Odlazak na dalje plaze i restoran u Exanti rent-a-car ili skuter.

Na jednom letovanju, od najcesce 10 dana, tesko je i neko mesto videti i upoznati kako valja, a kamoli celo ostrvo (zato ja idem 15 - 20 dana :pardon:).

U svakom slucaju, treba uvazavati svacije misljenje, izvuci iz svega zakljucke sta vam odgovara i planirati po svome.

Prijatno letovanje svima  - sa ili bez kola!!

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka