Jellina

Lefkada bez automobila

274 poruke u ovoj temi

za sve one koji idu bez auta preporuka...smestite se u agios nikitas...do pefkulije i milosa mozete peske...na milos mozete i brodicem...u grad i na katizmu moze busom...blizu je.. ako vam ode autobus nije problem sa katizme doci peske...naravno ako idete bez male dece...

.plaza u agiosu je pristojna...ko voli plivanje i stene levo je prava uzivancija...

ako niste vozaci a dosli ste preko agencije imaju organizovani izleti na porto katsiki egremni i agiofili...ima jos izleta...krece se iz nidrija i nisu preskupi, bicikl moze na onu stranu prema gradu...

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To je to!Zato sam se i odlucio za Nikitas i ako nisam bio dosad na Lefkadi,takodje smatram da i bez auta moze da se obidje veci deo ostrva i da se vidi i dozivi ono najlepse na ostrvu,sto peske,sto kroz autobuski i brodski saobracaj :)

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

^ Pa sad... Bez auta VECI DEO ostrva sigurno ne,jer Lefkada nije samo Agios Nikitas, Milos i Kathisma, Lefkada su i planinska mesta, vinarije, sela sa prelepim panoramama, istocna strana ostrva, pogled na Skorpios, Meganissi ali odredjene destinacije svakako mogu bez auta. :) Pogotovo za ljubitelje avanture i pesacenja, kojima na vrucini nije problem nekoliko kilometara uzbrdo i nizbrdo. Ali da, kao sto rekose u prethodnim postovima, iz Agios Nikitasa peske Pefkoulia, Milos, Kathisma... Sad, vec Agios Ioannis je na oko 12 km, Lefkas jos i malo dalje, a po google maps i Kavalikefta i Megali Petra su na oko 10 - 11 km od Agios Nikitasa, sto ako volite i mozete peske - opet nije preko sveta... Uostalom, kao sto ste i sami rekli - brodic ili camac, pa udri po obali! ;)

Izmenjeno (Danijela Mladenovic)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

lefkada je divna i zahtevna. ja idem uvek bez  auta. prosle godine bio je to agios nikitas zbog milosa...jedno od mojih najlepsih letovanja bez napora i jurnjave..

.sledeci put bice to nidri zbog ostrva meganisi, vodopada i pasa plaze koji mogu bez auta...i zbog izleta koji su iz nidrija veoma povoljni..

.kad budem isla treci put bice to vasiliki. prelepo mesto...do agiofili plaze peske ili brodom...i naravno trajektom u fiskardo.. i na porto katsiki rentakar vozilom...

tako sam planirala...ali obidjoh krf u septembru...i zaljubih se zauvek...odlicno povezan lokalnim autobusom...i sad ne znam gde bih pre....

problem je sto su nasi aranzmani deset dana, a to je malo za ostrva...negde sam cula da samo kod nas aranzman traje dest dana...valjda zbog novca....

na forumu agios nikitas od 21 strane opisala sam detaljno po danima sve za one koji idu bez auta...

Izmenjeno (sandraivlada)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sto se tice pesacenja do grada iz agiosa je predaleko...12 km... leti je mnogo...i nema potrebe ima autobus za 1,80 evra...autobus ide u kalamitsi...nisam isla ali sam videla da ide...

 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sandraivlada dobar ti je plan za Lefkadu.  Ja sam zbog tvojih  zapisa pretrazila sta nudi Krf i cini mi se da ostrvo  nije skupo. Super je kad se troskovi rentiranja kola i bencina zamene sa kartom za bus. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po meni Krf je najskuplji u odnosu na druga Jonska ostrva..

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sad cu malo odstupiti od teme...za sve koji su bez vozila...izlet na paleokasricu 5 evra u oba pravca...i jos se vratite u grad za te novce... karta do grada 1,7. kalami i agni 1,80. do kasiopija 3,5...za dvoje je isplativo...na skoro sve plaze moze autobusom ako izaberete dobru bazu... i to sam opisala detaljno na forumu dasija i krf plaze..

sad smo odstupili od teme ali zaista je teze organizovati  obilazak ostrva bez auta...ali uz dobru organizaciju i pravilan izbor mesta moze lepo da se odradi...

Izmenjeno (sandraivlada)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 8/26/2012 at 19:42, sivuk je rekao/la:

Parga i vila Giohana su ti odlican izbor za septembar . Iz Parge imas izlet za Lefkadu cisto da vidis da li da polazes vozacki za sledecu godinu :)

 

A ovo je ostrvce preko puta parge ako se jos razmisljas ..

post-2162-0-49959900-1346002791_thumb.jp

ovo nije ostrvce preko puta parge...ono ne izgleda ovako sigurno...

http://www.putovanja.info/galerije/slika/2612798-img_1685jpg/

Izmenjeno (sandraivlada)
slova
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

slika br 1685 je plazica na ostrvu preko puta parge...i mnogo je lepa kao i ostrvce. za sve bez auta slobodno u pargu....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Clan Sivuk je na onoj slici koju je postavio mislio na Antipaxos i Voutoumi Beach,mada to bas i nije prekoputa Parge :)

Sto se tice ove teme i mog predhodnog posta,ja nisam ni mislio da pesacim 10-12 km ko ludak na 40 stepeni,vec mislim da je besmisleno da dodjete na Lefkadu i da onda jurcate po ceo dan vozeci se po 80-100km u krug da bi obisli sve plaze,a pritom imate muke oko parkinga,loseg puta,Grka koji voze kao ludaci i onda to i nije neki odmor,bar za mene :)

Ostrvo se ne moze doziveti na pravi nacin za 10 dana,a pogotovo ostrva kao sto su Lefkada i Kefalonia i onda je besmisleno jurcati kolima da sto vise vidis,kad mozes lepo da dodjes i sledece godine ili neke druge,pa odes na skroz drugi kraj ostrva...

 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa upravo to sam i rekla...bice vam divno garantujem...ja sam vec bila i znam...i da idem autom ja bih na tu stranu upravo zbog toga sto ste napisali...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 15.2.2016. at 11:10, sandraivlada je rekao/la:

lefkada je divna i zahtevna. ja idem uvek bez  auta. prosle godine bio je to agios nikitas zbog milosa...jedno od mojih najlepsih letovanja bez napora i jurnjave..

.sledeci put bice to nidri zbog ostrva meganisi, vodopada i pasa plaze koji mogu bez auta...i zbog izleta koji su iz nidrija veoma povoljni..

.kad budem isla treci put bice to vasiliki. prelepo mesto...do agiofili plaze peske ili brodom...i naravno trajektom u fiskardo.. i na porto katsiki rentakar vozilom...

 

Blizu Nidrija je i plaza Desimi sa simpaticnim kampom. Relativno blizu je i  Mikro Gialos plaza ali mislim da do nje ima vise od 10 km. Ako odes u Nidri 100% ima da te povuce zelja da odes na zapadne plaze i uzeces auto na par dana.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kakva je situacija sa iznajmljivanjem skutera - cene 2015? a kakva sa iznajmljivanjem auta?

isla bih avionom pa bih tamo uzela neko prevozno sredstvo, a dvoje nas je pa nam je svejedno, akoje skuter povoljniji i ako je njime mogucve obici veliki deo ostrva - to je uvek nas izbor, jer smo skuterima obisli i tasos i krf

hvala unapred na pomoci

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

oba puta na lefkadi smo iznajmili skuter izaslo nas je oko 80e 9 dana...ali mi smo isli pocetkom septembra..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka