Jellina

Lefkada bez automobila

274 poruke u ovoj temi

u super-meni se za bus uvek otvarao onaj link zakljucno sa 30.06. Dobro je npr. iskombinovati do Lefkade bus ovim prvim iz Nidrija pa odatle do Agios Nikitas :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja drugarica se vratila iz Nidrija i kaze da joj jw najlepsa plaza Agio Fili 3km od Vasilikija, pa je meni palo napamet odem autobusom do Vasilikija i peske do tamo.Inace kaze dosta delova je nepristupacno za automobile.Ona i njen decko su skuterom isli.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ne moras pesice, mozes i brodicem. 

sada svi letuju na Lefkadi :D pa je nedostatak automobila postao najmanji problem, ima mnogo vise izleta, i vece su sanse da pronadjete saputnike i podelite troskove iznamljivanja auta. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo drugari,

Sutra krecemo na Lefkadu, u Nidriju smo smesteni. Idemo preko go2travel agencije i ono sto me zanima, da li ima nekoga ko je u tom periodu dole, mogli bi zajedno rentirati auto? Nas troje je dve devojke 29 i 32 god i jedan decko 18god, i zelimo da uzivamo u lepotama Lefkade na komotniji nacin, s obzirom da krstarenjem se jako malo zadrzavamo na najlepsem plazama. Pozdrav :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene interesuje kakve su mogucnosti da, ako si smesten u Nidriju, obidjes plaze na zapadnoj obali biciklom? Kakva je situacija sto se tice iznamljivanja bicikla i koliko je realno na ovaj nacin isplanirati aktivnosti tokom nekoliko dana boravka?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Markomi,
Za mene je to nemoguca misija jer od Nidrija do najblize plaze u Agios Ioanisu ima oko 18km a vec do A.Nikitasa jos 10km vise...Ako uzmemo u obzir i brdovite i vijugave puteve ,to postaje jos veci problem...Inace bicikle mozete da iznajmite za 6-7 eura na dan ili za 30-35 eura za 7 dana...Meni je to vise varijanta za obilazak istocne obale koja je pitoma...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako si fizicki spreman, u dobroj kondiciji...moze se. Ima biciklista, i onih drumasa, a bogami ima ih i sa MB. Znaj da ces se pentrati po planinama ali kao sto rekoh, moguce je.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moguce je ako je profesionalni biciklista , ovako je suludo...

Umrece covek na vrucini, a treba i da se vrati:D

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

He, pa ako je vikend rekreativac, bolje da ne pomislja na obilazak plaza biciklom. Al' pretpostavljam da je upoznat sa konfiguracijom terena, cim se raspituje. Inace...bice "Kuku najo, sta mi je ovo trebalo". :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, ljudi! Za spremnost i kondiciju, to je jasno. :) Vise me je interesovalo kakva je situacija oko iznajmljivanja bajsa, ima li takvih mesta ili se moras iscimati da ih nadjes. I koliko su biciklisti prisutni, ima li ih na putevima... 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

bila sam na lefkadi bez auta odnosno samo dva dana smo iznajmili auto...sve detaljno sam napisala na temi agios nikitas od 21 strane...koga ne mrzi neka procita....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Caos, evo javljam se iz Nidri-ja. Cetvrti dan smo ovde.. Auto smo jedva nasli, i to 50e dan. To je najjeftinije, zaobilazite Avis a najbolji su oni pored Alfa banke, ne znam tacno ime, nema sanse da promasite, prvi dan smo bili na gradskoj plazi, auto smo iznajmili tek danas, niiista nije bilo slobodno. Iskoristili smo vikend tako sto smo u subotu isli na onu Pasa plazu, 2km udaljenu od grada.. (Pola sata pesacenja) Uzivali smo.

Iako sam samo ruzne komentare citala ovde iiipak su me ubedili da odem na brodic. Uzalud bacen novac!!!! Buuukvalno! 

Danas smo krenuli na putesestvije, krenuli smo od pefkolije.. Voda je fenomenalna..imate i kafic i bazen u sklopu istog. 

Sutra idemo da obidjemo Milos, Katizmu i Kamitsi... 

I tako redom..do nedelje..

Ono sto znam je da ko planira da se seta Bus-em, jedino moze da ode do agios nikitas, katisme ikalamitsi.. vasiliki i glavnog grada..

Inace, imate jedan kafic u kome izlaze nasi, pusta se nasa muzika - Centro se zove

Sto se tice cena, imate Market In sve ostalo je dpsta skuplje.. Radi do 21h nedeljom ne rade(to je inace drzavna prodavnica).

Danas smo isli i u cuveni Lidl, ka agios nikitasu ima, cene su zaista povoljne. U kaficima pivo 3e, Koktel 7, kafa 1.5, nes 2.5e, frape 3e.. 

Sve sto vas zanima pitajte, ne znam ni ja mnogo, ali mozda mogu da saznam 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratila sam se u nedelju.Psihicki umorna fizicki odmorna:rolleyes: Prvo da naglasim Lefkada nije za porodicu sa decom, za starije i ljude koji ne vole da se krecu! Mi smo obisli mnogo za deset dana.Pesaka smo isli do Desimi plaze 6km, Passa plaze 2km, vodopada 3km, Milos plaze od Agios Nikitasa i  Agiofili od Vasilikija. Autobusom smo isli do Agios Nikitasa, Katizme Lefkasa.Kolima do vidikovca, Porto Katzikija, Egremni plaze i Vasilikija. Generalni utisak da na Lefkadu samo svojim kolima treba ici/ni renta car se ne isplati, ali sa prezadovoljna svime sto sam videla jer takvu prirodnu lepotu nisam do sad imala prilike da vidim.Pitajte sve sto vas interesuje slobodno.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nije za starije - :) na milos je svaki dan peski otisao stariji par 70 godina a mladi od 23 godina se brckali u bazenu :)

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do Kathisme se može i autobusom.

 

Obavezno posetite restoran RACHI u Exanthiji.

 

Ko uživa u talasima.

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka