Jellina

Lefkada bez automobila

274 poruke u ovoj temi

Pa to mi ne zvuci lose za skuter :)) Znaci vozim do Vasilikija pa odatle do plaza (tu cu se vec snaci sta i kako posto pretpostavljam da masa ljudi hrli tamo pa se pridruzim gomili :) Mislim da mi to nece predstavljati problem posto sam tip koji voli da se krece i hoda tako da bih ja,sa ili bez skutera,prelazila jako puno svaki dan. Pretpostavljam da su putevi jako prometni, nadam se bar da ljudi savjesno voze. Jos da mi je nekako naci drustvo zbog smjestaja.

P.S. Ja u stvari nisam nikad vozila skuter :) na 4 tocka se jako dobro snalazim pa se nadam da mi ni skuter nece biti problem :) Hvala na informacijama!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav ljudi! Nalazim se u identičnoj situaciji kao i devojka koja je započela temu, s tim da planiram termin između jula i avgusta. Zanima me šta sve mogu da obiđem od plaža autobusom, da li postoji neki red vožnje?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izgleda da je kometa jedini spas....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

prelistaj forum malko bolje, o busevima nema nista novo da se doda... ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene interesuje moze li se iznajmiti skuter ili bilo sta sa 19 godina u Nidriju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

teoretski je nemoguce,jer osiguranja ne pokrivaju vozace mladje od 21 godine. prakticno: ako prihvatis rizik da vozis bez osiguranja i to prihvati vlasnik skutera,moguce je. ali to samo ako iznajmiljivanje bude lose islo pa vlasnici prihvate koga god samo da uzmu novac ;-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene zanima jedna stvar, da li iznamljuju skutere ako imas samo dozvolu za auto? Na krfu su mog decka pitali da si ikada vozio skuter, on je rekao jednom pre 5 godina, i nisu hteli da nam daju, vec smo uzeli onaj na 4 tocka, koji blagi uzas, nestabilan i slicno...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi hocemo da izajmimo skuter, ali moj decko nema dozvolu, iznajmicemo na moju dozvolu, ne znam da li cemo uzpeti, i da li ce biti problem, ali probacemo! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

POZDRAV! Da li moze neko da mi kaze da li postoje turisticki busevi,kombi ili tome slicno koji voze turiste do plaza na zapadnoj strani ostrva ???

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro pitanje, i ja sam o tome razmisljao...nesto slicno npr dolmosima u Kusadasiju ???

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema u tom fazonu,imaju samo lokalne buseve koji idu i preko zime,samo leti malo cesce,evo ti link autobuske,tj itinerer, http://www.ktel-lefkadas.gr/?module=default&pages_id=27&lang=en

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok,hvala! znaci bitno je da ima nesto tako,samo se treba snaci :) ne ide mi se bas na one brodove koji idu oko ostrva jer tad se na svakoj plazi zadrzavamo po pola sat maximalno. Bar je tako bilo prosle god. kad sam bila na Zakintosu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tako je i ovde na krstarenjima..Ali buseva do vecine lepsih plaza nema,ima do Agios Nikitasa(tu ima Milos plaza),do Kathisme ,ali nema npr nista juznije,tj Egremni,Porto Katsiki.Zatim ima bus do Vasilikija,tu se poseti Agiofili(mada ima da se pesaci),To sve pricam za zapadnu stranu,na istocnu nema sta da se ide(u smislu plaza),ima par simpa mesta,a opet nema do svih bus(npr do Sivote),ajde kao tu je Nidri "nesto" da se vidi :D Ma bez kola ili skutera Lefkada ne moze da se obidje kvalitetno,i da se oseti ostrvo,jbg,ali tako je,.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za sve koji planiraju da se na ostrvu oslanjanju na autobuski prevoz (a sto nije bas dobra ideja i sto ne preporucujem, kao i ostali), na osnovu ovogodisnjeg letnjeg reda voznje (a koji se izgleda ne menja godinama), autobusom mozete iz mesta na istocnoj strani stici do:

1. Lefkasa, ali ako zelite ostati uvece u gradu, povratak je taksijem.

2. Vasilikija pa odavde do Agiofili plaze

3. Agios Nikitasa - do plaze Milos

4. Katizme

5. Karije

Ko hoce, moze otici i do Preveze tokom dana. I to bi bilo to... a to je ustvari nista jer najlepse plaze zbog kojih se i ide na ostrvo, ne mozete obici. Po meni otici na Lefkadu a ne spustiti se niz stepenice do Egremni isto je kao da nikad nisi ni bio na ostrvu.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima jedan lep putopis na bliogu putnica ... on mi je bio vodic kroz Lefkadu ... inace otici na Lefkadu i sedeti u sugavom Nidriju je stvarno bozji greh, aranzmani su stvarni "jeftini" ali ko nema para da iznajmi auto ili ode na izlet negde ili jednpstavno samo dodje u Nidri i ne bi iso dalje nigde vec ko sto ima ljudi dodju u jedno mesto i tu provedu ceo odmor, bolje da ne odlazi neka ode do Haniotija, Nei porija ili Pefkohorija pa i u Paraliju i neka sedi u jednom mestu i bolje ce proci nego da bude u Nidriju, Lefkada je za lubitelje aktivnog odmora, ljubitelje prirode i mora , za one koji vole da uzvaju za one koji vole avanturu, za hedoniste.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka