leyla

Putnici iz BIH koji idu preko Beograda

38 poruka u ovoj temi

Pa sad znam da treba viza, ali, sem nje koja je trebala da putuje, niko iz moje okoline nije poznavao ljude koji su BIH drzavljani a da putuju u Egipat, jednostavno nismo znali da ona mora vizu prethodno da izvadi. Ova tema je nastala 2 nedelje posle toga sto se desilo, verovatno jos negde na forumu pise da gradjani BIH moraju prethodno izvaditi vizu, ali meni jednostavno nije palo na pamet da trazim da li treba, racunala sam da im je isti rezim kao i Srpskim turistima, ili Hrvatskim(njima takodje, koliko znam, viza ne mora prethodno da se izvadi). Sta je tu je.

Najverovatnije cemo ici pocetkom oktobra, ovaj put i ja sa njima u Hurgadu, tako da me zanima kako ne treba i duplo pecatiranje, kada je vodic u Egiptu tog 31og 07 rekla da treba i to da se izvadi nasim rodjacima koji su poleteli tu noc kad moj brat i njegova devojka nisu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa, mislim da je prvenstveno njena dužnost bila da se raspita da li joj treba viza. Ipak je to malo neodgovorno s njene strane, a posljedice snosi tvoj brat (a i ona sama).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravno sam se vratila iz Sharma i odgovor na temu je DA, putnicima iz BIH TREBA dodatna ovjera pasosa. Nas je ispred Kompasa docekao egipatski vodic i mi kad smo mu rekli da smo iz BIH on je odmah rekao da moramo ici u policiju i jedan dan je dosao po nas i odveo nas i vratio, cijela procedura nije trajala ni sat vremena, a u policiji 5 minuta. Posto ni taj vodic nije znao zasto nam to treba zamolila sam ga da pita tog policajca i ovaj mu je rekao da to moraju samo Bosanci i Palestinci zbog nekakvih sporazuma izmedju drzava...

Izmenjeno (leyla)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja rekoh jos davno da vam treba,samo sto u hurgadi nisu vodili ljude u policiju,vec vodic uzima pasose,uradi to za dan i vrati ih putnicima,znaci nisu se ljudi cimali da idu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam se vratio iz Hurgade prije nekih 15-ak dana, i niko niti nas je vodio u policiju, niti nam je vodič uzimao pasoše da nosi u policiju. I nismo imali nikakvih problema.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

eto ti ga sad!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam se isto raspitivala kod bosanskih agencija i svi su mi rekli da oni to ne rade. Medjutim nas je egipatski vodic sam od sebe odveo. Posto to stvarno nije nikakvo oduzimanje vremena, cak sta vise kad dodjete u njihov mup i vidite na sta to lici i u kakvim praistorijskim uslovima ljudi rade, bude vam drago sto ste "prosetali" i vidili nesto drugo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

razgovarao sam sa ambasadom egipta u sarajevu. prvi put za to čuju da se treba ići u policiju. kažu: ako imate urednu vizu uživajte u ljetovanju :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ovako vec pet godina ljetujemo u egiptu iz bih smo ali uvijek idemo preko bg....naravno vizu u sarajevu izvadili i u hurgadi nikakvu dodatnu ovjeru nam nisu trazili ali u sarmu jesu i to drugi dan ne taj kad smo dosli vodic je dosao po nas bio jos jedan par iz bih i moj muz i taj covjek sa vodicem otisli odvezli ih sve uradili za 5 min vratili ih i nastabili uzivati u predivnom crvenom moru kojem se uvijek rado vracamao ...pozzz :))

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

razgovarao sam sa ambasadom egipta u sarajevu. prvi put za to čuju da se treba ići u policiju. kažu: ako imate urednu vizu uživajte u ljetovanju :)

i ja sam zvala ambasadu prije nego sto sam krenula i oni su nam rekli da ne treba..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa sta vas zanima toliko da li idete u policiju ili ne,vazno da vi imate vizu da udjete u egipat,a posle ako vam traze uradice to vodici sa vama zajedno.negde traze ,negde ne traze kako cujemo,ali sto se vi zamarate jos u ambasadi da pitate..a cudna mi cuda sto ne znaju tamo bas..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa s obzirom da neko govori da treba a neko da ne treba meni je bilo najlogicnije da ce ljudi iz ambasade znat, a oni jos gori :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanima zbog eventualne kazne koja se treba platiti u slučaju da se treba prijaviti policiji, a to ne učinimo. Pošto sam negdje pročitao da ona iznosi oko 300 eura.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

to ste u pravu,ali vi date vodicima bh pasose,oni znaju ako moraju da vas prijave.

jer svakako necete sami ici u policiju i reci-evo ja dosao da se prijavim..

davne 2006.tako je moj muz prosao jer je imao bh pasos,a nismo otisli na prvi sastanak ujutru gde je vodic pitao ko ima bh pasose,nego se pravili pametni.i setili se dan pred polazak za bg.naravno,bilo je kasno,zvali vodica,i on je to sredio sa onim na aerodromu za 20e :hahaha: .eto tako to funkcinise tamo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905056
    Ukupno poruka