jack969

Hotel Old Palace Resort,Hurgada

535 poruka u ovoj temi

Ispod terase restorana u kojem se sva klopa obavlja nalazi se jakuzi bazen i bar,ne znam da li ga je neko pominjao. Ovde postoji i jos jedan bazen pored i on je nešto dublji od jakuzia. Nije loše malo se brčkati u jakuziu,ali onda negde pre ručka,čikica založi rostilj i onda bude malo nezgodno. I onda se vidi ko je dobio loše mesto za sobu.Pojavi se dimna zavesa i svi koji su ostavili otvorene terase verovatno zažale zbog toga,a i rostilj je i  za večeru,tako da se saga nastavlja.Zato sam ranije rekao da se pazi gde ćeš biti smešten.Mi nismo o tome razmišljali jer smo u sobu ušli oko 3 posle ponoći,ali za one koji će dolaziti iza nas eto lepog saveta.Naravno na tv postoji njihov kanal koji će vam objasniti eventualne doplate za ostale vrste smeštaja u odnosu na vaš,standard smeštaj.Doplate idu od 10 dolara po sobi  po danu pa naviše.Kome se odmah ne svidi smeštaj može ovako da uradi i odmah predje u drugi skuplji smeštaj,ili po starom našem običaju da gurne nešto kesha u pasoš i igra loto sa recepcionarom:D.Kad sam kod TV,u sobi je poprilično velik uredjaj,kanala ko zna koliko ima,ali rade i USB konekcije tako da možete poneti i svoje tematike,nama je to uvek bilo važno jer mi ne gledamo njihov sadržaj.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo se jednom zadesili u Sunrise Romance,odvezao nas je jedan od likova sa recepcija onim njihovim električnim kolima.,malo rally vožnje do hotela,ušli smo sa zadnje strane.hteli smo da usitnimo evre,pa nas je kulturno jedan od zaposlenih proveo po tom glavnom delu.i gore i dole.Reče nam da možemo da udjemo kad hoćemo,piće i tako to i da razgledamo.To ipak nije hotel koji se može meriti sa Old Palace.Mi smo do sada inače išli u Makadi Sunrise Royal,Old je ipak manji hotel,sa manjom cenom.Ali zato smo dosta hvale čuli od jednog našeg turiste koji je otišao u Tropitel,i da je hotel vrh,on je inače prvi put bio u Egiptu.To je recimo ista klasa sa Romance .Inače Romance je adult.  Malo smo plivali i kod njih na njihovom delu plaže,duboka voda,čista,ali marina je preko puta,tako da kome to ne smeta,zajedno sa cenom...Malo sam sišao sa teme:neznam:

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@rupirat, naravno da nisi odlutao sa teme, nego si je dopunio, bravo za tebe kao novog člana....! Pisala sam već o novim članovima koji samo pitaju, pokupe odgovore, i kao napisaće kada se vrate utiske....i nestanu :uterivac-reda:

Slažem se sa tobom da je super desno od hotela prema Baronu snorkovanje, tamo smo i shvatili svu lepotu Crvenog mora, ali bili bez peraja.... Jeste povratak malo mučan....

Kao što sam već pisala.... naša Shallet soba, i dan danas ne znam kako dobijena, je u delu preko puta restorana, ali nikada dim od roštilja i divno je bilo rano ujutru piti kafu ili čaj u djakuziju sam, a samo sidješ par stepenica iz sobe, bili prvi sprat... I ponavljam, svojim dizajnom i položajem podigla celokupni utisak o hotelu. 

Na sreću nismo doživeli horor sa klimom u lobiju, menadžer italijan bio svo vreme, čak je nas, evropske goste pozvao na prijatan koktel party.... Od gostiju u hotelu bili samo mi iz Srbije i naš vojni ataše iz Caira sa porodicom, milina. I tada su najbrojnije bile bogate egipatske porodice, ali zaista kulturne, nije bilo guranja oko bilo čega u restoranu, na plažu kasno dolaze, dobro, vole bazene ali i kada smo popodne odlazili na neki koktel, super su bili.... Mada nam je sasvim dovoljan bio bar na plaži....

Kao što je i @dujaspasa podelila sveže utuske....a i ja pisala, ali beše 2016. hotel po meni sa potencijalom zbog plaže, okruženja, lepom arhitekturom.... Ali vidno stao po ulaganju u svim faktorima koji čine cenu= ponudjenom. Jednostavno, ne bih mu se vratila po njegovoj ceni u odnosu šta hotel od 5* treba da ponudi. 

Oblast Sahal Hashis je sama po sebi mirna, sigurna, ima lepih, ali i dalje,nažalost nezaživelih sadržaja, ima gde da se protegnu noge, naprave lepe fotke kome je bitno.... Sve smo hotele tamo "snimili ", plaže i mogućnost snorkanja.... Baron nam je menadžer pokazao, i samo bih u njega otišla zbog svojih prioriteta, ali cena ..... Bar ga je član @shania divno opisala, kao i Premier @jaksa, i takodje vredni članovi, Piramysu poput @ptomic, @arja88 i mnogi drugi ... U Tropitel ne bih nikada zbog predugačkog pontona a i gde je more zbog položaja i oseke !?

Sve u svemu, po meni je i tada bio hotel za 4*+ i žao mi je što je tako i ostalo, a nažalost, čitam a i iskusila, naročito zbog ove situacije sa pandemijom, da se u mnogima usluga i sve ostalo srozalo :neznam:

Već "mučim muku" u koji hotel sledećeg leta, a da nema pontončinu, može samo kao pomoć, deo sa lepim ulaskom u more, ne naguranu plažu, 13 min. noći aranžman, dobru uslugu i pristojnu cenu.... E zaista maštam.... Letos bila u Sheratonu 13 noćenja sa svim osiguranjima I otkaza putovanja preko ozloglašengog Wo za 970€ . Sharm bih volela, ali godinama 10-11 noći....malo, pomoć ako imate predlog :D

Izmenjeno (maštalica)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@maštalica može li nešto van Hurgade?

Moja (tajna) razmišljanja su da ponovimo Tabu. Ovako bi to bilo: 

- avionom do Šarm el Šejka (alternativa je do Elijata, ako Izraelci dozvole) ili do Kaira, pa tamo da ostanemo dva-tri dana da vidimo nov muzej ako ga otvore dotle

- taksijem (iz Šarma ili Elijata) ili autobusom do Tabe

- izabrala bi Hilton i to Nelson vile, all inclusive

- podzemni svet :srce:

- izlet u Petru

- izlet u Jerusalim

- Ehhh!!! 

@ljerka gde o ovom da pišemo?

A što se tiče Šarma, ja bih otišla avionom do Kaira, tamo malo ostala, pa autobusom do Šarma-Hadabe. Na taj način bi moglo da se ostane duže.

Takodje je dobra kombinacija leteti čarterom do Hurgade, pa trajektom (ili brodom) preći u Šarm i dalje ili ostati u Šarmu ili otići do Tabe. 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@dujaspasa, kao da mi čitatš misli....Jeste veća akcija, ali vredna svakog planiranja, ako budemo sa obzirom na ovu pošast mogli.... Hvala ti puno na predlogu za dalje maštanje, veeeelikiiiii pooozdraaav :D

Inače sam pre ove katastrofe, kada smo celu putešestviju po pitanju avio karata i smeštaja zatvorili za Andaluziju + Valensija za april 2020. na 12 noći, htela da malo dopunim....

Pronašla džaba karte Bg- Malta, pa tamo bar 4 dana, pa odatle Jordan, pa rikverc.....Za nas dvoje u februaru ne više od 120 € po osobi za sve karte.....I muž mi kaže, ne preteruj, idemo u aprilu u Andaluziju.... 

Bar da ga tada nisam poslušala......

Izmenjeno (maštalica)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A što se tiče @ljerka i tvog pitanja, možda da otvori temu " Ideje za povoljna i zanimljiva putovanja "..... mada sada, nažalost, većina maštanje....:D:neznam:

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Od svih maštanja mi smo trenutno isključivo u Egiptu, ovo ostalo nas za sada ne interesuje jer nije opušteno. Upravo razmatramo krstarenje Nilom za Novu godinu, razgledam opcije, deluje da ima lepih kruzera i finih koncepta.... 

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@maštalica može li nešto van Hurgade?

Moja (tajna) razmišljanja su da ponovimo Tabu. Ovako bi to bilo: 

- avionom do Šarm el Šejka (alternativa je do Elijata, ako Izraelci dozvole) ili do Kaira, pa tamo da ostanemo dva-tri dana da vidimo nov muzej ako ga otvore dotle

- izlet u Petru

- izlet u Jerusalim

- Ehhh!!! 

A što se tiče Šarma, ja bih otišla avionom do Kaira, tamo malo ostala, pa autobusom do Šarma-Hadabe. Na taj način bi moglo da se ostane duže.

Takodje je dobra kombinacija leteti čarterom do Hurgade, pa trajektom (ili brodom) preći u Šarm i dalje ili ostati u Šarmu ili otići do Tabe. 

- izlet u Petru

- izlet u Jerusalim

- Ehhh!!! 

A što se tiče @ljerka i tvog pitanja, možda da otvori temu " Ideje za povoljna i zanimljiva putovanja "..... mada sada, nažalost, većina maštanje....:D:neznam:

Dujo, vec vidim putopis u najavi,:D  kome se toplo nadam jer je moj odavno napisan pa je vreme da ga jos neko osvezi novim informacijama .  Kreni od  postojece opste  teme Taba koja ti je cilj do koje zelis doci i odskocna daska za izlete, a nova tema ce biti svakako tvoj  putopis ./ja sam pisala dva , posebno za Petru, i Jerusalem iz Tabe, a ti  ces odabrati  sta ti bude odgovaralo / Utisci o hotelu se podrazumevaju  na njegovoj temi.

Mastalica je dala odlicnu ideju, samo da  malo razmislim za uvod,:rolleyes:

Povoljno i zanimljivo ponekad mogu  da se ne poklapaju  /npr put u Japan/, ali to  ne znaci da  buduca nova tema ne moze da obuhvati vise aspekata. 

Bice otvorena  tema:cvetic:

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da @ljerka, sećam se tih tvojih veoma interesantnih putopisa, kao i onog kad ste putovali kroz Tunis! Da ne pominjem ove novije! :srce:

Inače, one moje ideje koje sam predložila mi smo sve redom isprobali i o svemu sam ovde pisala. Tako da, ako se neko odluči za neku tu sam da pomognem. A sve je počela @maštalica sa "njenim ronjenjem"! :onaaako:

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26684
    Ukupno tema
    895771
    Ukupno poruka