jack969

Hotel Old Palace Resort,Hurgada

535 poruka u ovoj temi

Citadel ima dve plaze razmisljao sam o tom htl ali meni smeta sto je izolovan od setalisne zone ... najradje bih otisao u Tabu ali to od nasih agencija ne radi niko !!

a ja videh reklamu u turist dodatku u novinama taba-merriot sa jerusalimom itd.agencija putniktravel,pa proverite...

Hvala na odgovoru.

A, da li neko od Vas zna kolika je u ovogodisnjoj sezoni doplata za sobu sa pogledom na more? I koji brojevi soba su na spratovima?

kako vas zapadne cena,zavisi i od sezone..svakako cete dobiti po povoljnijoj ceni nego inace ako kontaktirate menadzment pre odlaska..sobe ima i sa brojevima 4000,logicno bi bilo da je to 4-i sprat,ali ne znam...

Izmenjeno (beogradjani)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ipak su ovo promo sobe-argus jer tako je menadzer rekao,sto ne volim kad me neko laze,ovi iz argusa,ne zna covek sta da im radi kad tako slazu bez potrebe!ok,zna se,pobrinucu se ja za sobu koju zelim i koliko da platim dodatno,ali nemoj da me lazes.

promo soba je standard soba-ok,e sad na sta gleda to je pitanje(i to je super sto su u ovom hotelu zaista dobre standard sobe,ali zamislite po starijim i losijim hotelima)!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam proverio pre neki dan za tropitel ok su sobe je argus uzeo za divno cudo side sea view sto kod ostalih hotela nema za divno cudo ... ali mogu da ti kazem da su argusovci napacena agencija ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, putujem preko Argus-a u ovaj hotel. Ako sam dobro razumeo, promo soba je standardna soba sa pogledom na bastu! Mislim, to meni ne smeta, jedino sto bih zeleo da budem na spratu, odnosno u sobi sa terasom, a ne sa pogledom, odnosno izlazom u bastu! Pa, pitam se da li bih i za sobu na spratu morao da doplacujem!?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

morali biste ako vas oni smeste u sobu koju su vam odredili,a vi trazite nesto vise od toga.mislim,mozete vi da pitate ima li neka druga soba,da izrazite zelju,a da li ce oni ispuniti-to je vec druga stvar.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hyiga obicno arugs zakupi sobe sa pogledom na bastu tj pustaru tj gradiliste ... uuu zaboravio sam moze da ti se desi i sutren pored vesernice ... budi oprezan!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ooo ovi su osmisli novi obrazac :) a i malo su podigli cenu nije strasno u odnosu na proslu godinu i 50 eur :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nisu podigli cenu nego je to zvanicna cifra,a ko jos placa po zvanicnoj cifri?uvek ima neki "special discount",ali razlika ovog hotela u odnosu na druge je sto nema 10e u pasos,pa bolja soba :-) ovde se uzima na mnogo visem nivou :-)

ja u hiltonu dobih 55kv.junior suita za 20e,pa ti vidi...

http://www.erc-egypt.com/downloadables/sahl-hasheesh-magazine/Sahl%20Hasheesh%20Magazine-%202nd%20issue.pdf

ne secam se da li sam ostavljala 2.deo magazina sahl hashees...

Izmenjeno (beogradjani)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

tikice,cekam te kao ozeblo sunce..:-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo, stigla :hello:

Ne znam prosto odakle da pocnem...

Hajde sa opisom hotela:

Hotel sam po sebi je prelep. Dosli smo kasno, negde oko 2 ujutru u hotel, check in odradjen u roku od dve milisekunde. Sve sto je dogovoreno sa menadzerom je ispostovano, Doplatila po dogovoru sta sam imala i smesteni smo u chalet.

E sad malo o sobi - Chalet sobe su lepe i nove, dosta prostrane sa fenomenalnim kupatilom, mada ne bih bas rekla da imaju 62 kvadrata kao sto pise na sajtu. Tj ono sto vidite na fotografijama na sajtu, to vam je to. Higijena u hotelu je dobra. Sobe se svakodnevno ciste, svaki dan se menjaju peskiri, a rekla bih i posteljina, mada na menjanje posteljine nisam obracala paznju. Svakog dana, cistac vam ostavi dve velike flase vode i to vam je to sto se flasirane vode tice, mada ako budete imali finog sobara kao mi, mozete uz koju funtu baksisa dobiti i neku flasu vise :D Automati za vodu se nalaze u barovima kraj bazena, u restoranu i kod lobby bara. Chalet sobe gledaju na tzv mali bazen i vrlo je mirno, sto je nama odgovaralo jer se kod velikog bazena nalazi bina i vrlo je bucno skoro po ceo dan sve do nekih 22:30 uvece. Chalet sobe su takodje vrlo blizu restorana u kome se sluze dorucak, rucak i vecera, a do plaze ima nekih 100-150 metara.

Hrana- sve sto sam probala u ovom hotelu bilo je izuzetno ukusno. Dorucak je izuzetan: veliki izbor peciva, dve vrste salama, par vrsta veoma dobrih sireva, pahuljice, omlet, palacinke... Rucak se sluzi u glavnom restoranu i tu je izbor malo uzi- dve supe, dve vrste mesa, povrce, neka riba i kolaci. Vecera- kao i rucak, uz nesto veci izbor. Za veceru se na terasi sprema i rostilj. Vecere su tematske, pa je tako bilo vece meksicke kuhinje, kineske, arapske itd. Ja gladna nikako ostala nisam, mada bih iskreno volela da je bio malo veci izbor mesa, posto ja ne volim ribu i morske plodove, ali to je vec do mene. Ljudi koji to vole su uzivali u klopi. Sto se tice neke uzine, to je u baru kraj velikog bazena i to su neka peciva i sl, ali to sve jako brzo nestane. Od voca su tu uglavnom jabuke, dinje, urme, ponekad banane i pomorandze (oljustene). Lubenica se DODATNO PLACA i to 20 funti po porciji :azdaja:

Plaza- Plaza ovog hotela je FENOMENALNA. Lepa, cista, dugacka, prostrana. Plicak normalan, posle 10-15m normalna dubina da moze da se pliva, a opet pogodna i za osobe sa malom decom. Inace hotel se nalazi u velikom zalivu, pa je more mirno i nema talasa. Zaboravila sam da napomenem da je plaza pescana i da za ulaz u vodu nisu potrebne nikakve patikice. Korala bas nesto i nema, dva sa leve strane i tri sa desne, pa nije da bas nema nista, ali vidjala sam i bolje.

E, eto toliko od mene za sada, moram da idem, a kasnije nastavak. Malo o Sahl Hasheeshu, pa o prednostima i manam hotela.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

super tikice,jedva cekam nastavak,za sad mi se svidja...:-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E da nastavim

Sahl Hasheesh je jedno stvarno prelepo mesto. Ogradjeno je i ima poseban ulaz, a taksistima i lokalcima je zabranjen ulaz ukoliko nisu pozvani nekim poslom. Veoma su striktni sto se toga tice. Ja sam svaki put morala da idem na recepciju da zovu obezbedjenje na ulazu da nam puste naseg taksistu do hotela. Duz celog mesta je promenada pored mora i stvarno je prelepo prosetati se uvece tuda- od naseg hotela prema Hurgadi je sve sredjeno i lepo, a ako se krene na desnu stranu, odmah pored naseg hotela je gradiliste i mrak i tako sve do hotela Premier le reve. Mozete iznajmiti onaj elektricni autic i lepo se provozati duz cele promenade, obici i videti i druge hotele. Pored Old palaca se nalazi Welcome piazza, to je onaj lepi trg sa raznobojnim fontanama i lepo je za videti, a odmah pored tog trga je Old town. Mislim da su trg i old town zamisljeni kao buduci centar svih zbivanja u Sahl Hasheeshu jednog dana kada sve bude zavrseno.

A sad da se vratimo na hotel.

Prednosti: lep hotel, nije veliki, sobe udobne, prostrane, odlican izbor filmskih kanala ( avatar, la vie en rose, there will be blood su samo neki od filmova koji su bili na tv-u), higijena na nivou. Osoblje ljubazno, malo sporo, ali ako ga poguras sa 10-tak funti ide na mlazni pogon. Plaza fantasticna, peskiri cisti i veliki, uvek je bilo slobodnih lezaljki. Hrana ukusna i nismo imali nikakvih stomacnih tegoba.

Mane: nepostojanje bara na plazi- za vodu i sve zivo morate da odete do bara kraj velikog bazena, sto i nije neka udaljenost, ali bi bilo bolje da imate i bar na plazi. Towel centar se nalazi na totalno debilnom mestu i ako ste smesteni u chalet sobama nije vam bas na putu do plaze, ali opet nista strasno. Realitvno mali izbor hrane za rucak i veceru (moram da se ogradim, mozda ja suvise zanovetam), ali opet gladni nismo bili. Smaranje na plazi od strane prodavaca svega i svacega, ali opet toga ima u svim hotelima manje-vise. Mali broj tuseva koji malo rade, malo ne rade, a i oni su na cudnom mestu, pa je malo tesko pronaci ih. Animatori su dosadni i totalno neinventivni. Nocnog zivota nema, pa je savet onima koji bi nocu izlazili da ne biraju ovaj hotel. I jos jedna mana, bar po meni, je prevelika udaljenost od Hurgade, ali to je verovatno po nekima i prednost. Niko mi nije kriv sto ja volim Sakalu i Dahar i sto sam pogresno procenila udaljenost hotela.

Eto toliko od mene za sada dragi forumasi. Ako ima nekih pitanja, izvolite.

Generalni utisak je da je hotel dobar, a da su nedostaci koje sam nabrojala sitnice koje u sustini nikako ne mogu da pokvare odmor, ali bolje je napomenuti ih za svaki slucaj

P.S. Zaboravila sam da kazem da se od 16-18h u baru kraj velikog bazena sluzi sladoled. Sipaju vam 2 kugle u plasticnu casu, a mozete uzeti koliko god puta zelite. Sladoledi su nestle i dva ukusa na raspolaganju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uh, ja sam danas bateriju na telefonu potrosila koliko sam puta na poslu usla na forum :D Tikice hvala na detaljnim opisima, verujem da si mnogima ulepsala dan. Malo odmori pa cemo onda da krenemo sa pitanjima, mada si rekla vecinu stvari koje su mene licno zanimale. Hvala puno! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sve mi se dopada sto ste napisali,sem bara na plazi sto nema (mada sam to vec znala),ali sam morala da zazmurim na jedno oko :-),

kritike su vrlo "slabe" tj.tako ja to vidim (mesto za peskire na cudnom mestu,:-) ).definitivno manjak bara na plazi i tuseva je mana.

ostalo,tikice,ziva nam bila,lepo ste me obradovali!

kasnije cu vas pitati konkretno nesto...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka