malaBG

Maroko

287 poruka u ovoj temi

Bila sam u Maroku ovog leta. Isla sam individualno a smestaj i avionske karte rezervisala preko Jumbo travela. Bila sam u Kazablanci (moram da priznam da mi se nije dopala, mozda sam vise ocekivala), Rabatu (obavezno obici), Agadiru (turizam) i okolini (Guelmimu i oazi - najjaci utisak), Taroudanntu (slatko mesto izmedju Agadira i Marakesa, najpovoljniji shopping), Ait Ben Haddou Kasbah (pod Atlasom, mesto gde je sniman film o Lorensu od Arabije - fenomenalno) i Marakesu koji je dozivljaj za sebe. Za individualno putovanje je skoro pa neophodno znanje francuskog jer se engleski slabo prica. Ako neki ima konkretna pitanja o Maroku, tu sam :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre dve godine sam sama proputovala ceo Maroko

http://www.serbiatravelers.org/index.php/B...34-ivica-afrike

za 3 nedelje drugar i ja idemo u Mauritaniju... ceo put nas kosta 150eura sa sve vizama... drugim recima... nije vam potrebna agencija

:D

Ajd podeli sa nama, kako za te pare u Mauritaniju....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lako ,jer je nasla prevoz Rayan airom za 10 e do Maroka iz Milana.Sad je mislim tamo,pa kad dodje bilo bi lepo da nam opise putesestvije po Mauritaniji :D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim neki isli neki dosli al dugo niko nista ne napisa na ovu temu! Otisla bi tamo ali nista ne znam,moze li malo pomoci i informacija o maroku???

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Из Марока сам се вратила одушевљена. Земља обилује контрастима свке врсте: предивно море, пешчане плаже, планине, бујна вегетација коју одједном смењује суво, каменито тло.

p9231269.jpg

p9231151.jpg

78464331.jpg

p9231232.jpg

p9231225.jpg

p9231152.jpg

Велика је разлика између градова који су модерни, чисти (осим Казабланке), са широким булеварима у којима су дрвореди и села која су сиромашна, без водовода, куће грађене од земљане цигле, али са сателитском антеном...

p9231198.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Из Марока сам се вратила одушевљена.

Da li vam je mozda vodic bila Vesna V.?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li vam je mozda vodic bila Vesna V.?

Не, водич је био Абдула, Мароканац из Агадира.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A preko koga si isla?

Zena i ja se dvoumimo izmedju Tunisa i Maroka, ali nikako da nadjemo neku ponudu za Maroko?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ишла сам са Контикијем. Контики често има Мароко у понуди. Стандардна тура је обилазак царских, тачније краљевских градова, али на Ваш захтев у агенцији могу да Вам додају и пар дана одмора у Агадиру.

Тунис и Мароко су потпуно различите земље и ако сте у могућности посетите обе. Више су ми се допали Мароканци од Тунижана. Тунижани су веома навалентни, чак безобразни, и то не само у радњама већ и на улици. Набацују се, смарају, прате, не дају мира :ljutko: и све то без икаквог повода (нормална гардероба, нормално понашање). Ово је моје лично искуство. Мароканци сами не започињу разговор док им се Ви први не обратите, чак ни кад уђете у радњу. Веома су љубазни и пријатни. Медине у Мароку су много интересантније, живописније, веће него у Тунису, а и свака медина у Мароку је различита од других.

Укуси су различити, али ја бих ипак изабрала Мароко, што не значи да не треба посетити и Тунис.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slažem se sa ovim tvojim poređenjem Maroka i Tunisa. Meni je Maroko bio interesantniji. Što se tiče spopadanja turista, Marokanci su u odnosu na Tunižane light varijanta. Jedino koga zanima klasično letovanje, plaže i izležavanje na suncu, tu je verovatno Tunis u prednosti.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li ima nekih novih iskustava iz Maroka?

Marija Lj,slike su predivne....:srce:

Izmenjeno (Atina11)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Maroko je odlična u februaru kao je kod nas hladno. Maroko me može opet očekivati.

Moj putopis o Maroku.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka