mimica80

Koja je maksimalna dozvoljena tezina prtljaga u avionu?

119 poruka u ovoj temi

..pa ipak bih svakom preporucila da ne ide tako sa jednim koferom od 40kg,predostroznosti radi,da vam se ne daj boze zagubi kofer,sta raditi?prtljag se raspodeli da u svakom imate garderobe,lekove i razne druge stvari,da imate dok vam ne "nadju"kofer..pre vise godina jednom paru se izgubio jedan kofer,cekali su ga 5dana...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam probala da budem prakticna po pitanju - ja vucem klinca i tehniku (laptop, aparat, kameru i sl) a siroti Zmu kofere. E sad njemu je jadnicku lakse da vuce dva veca nego tri manja, da ste samo mogli da ga vidite kad smo prvi put isli sve troje na more shvatili bi o cem pricam :hahaha:

Izmenjeno (ananemet11)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja vas potpuno razumem,ali od kad imam klinca,razmisljam sve unapred :-) i strah me da ostanem bez nekog kofera,pa sve po malo u svaki cusnem..znamo svi sa decom sitnom kako putujemo..u korist camaca,duseka,i raznih zanimacija,mama ide sa dve haljine i par majica na more :-)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ove godine kada smo se vracale cerai ja , moj kofer je imao 7kg vise od dozvoljenih 20kg. Covek koji je stavljao kofere na vagu cim je podigao kofer, prokomentarisao je nesto. Rekla sam mu na engleskom da ga ne razumem i predala mu i maleckin kofer. Odmah sam otisla na salter. Covek koji je radio pitao me je koliko nas je i koliko imamo kofera. Rekla sam mu jedan veliki i mali deciji. Ukupno smo imale 31kg i nismo imale nikakvih problema. Dosta nasih je platilo prekoracenje tezine 7$ po kilogramu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e,zato ja nosim dve "aljine i 3majice :-)

treba postovati propise o dozvoljenoj kilazi,iskoristiti maximalno rucni prtljag (po osobi 10kg)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Joj a kad se setim kako sam ranije isla... Kombinacije, pa cipele, pa sandale, pa torbe za svaku kombinaciju... Sad mi sve to isuvise glomazno, jedne japanke jedne sandalice i sto kazete sistem dve aljine, tri majice :)

Nego mi je problem u tome sto je kofer sam po sebi tezak. Preci cu ponovo na one sportske putne torbe.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danas smo bili u Argusu pa smo pitali za prtljag, i da, zvanicno je - tezina prtljaga ne sme prelaziti 20 kg po komadu! Znaci bolje se pakujte u tri manje torbe nego u jednu veliku!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

korisno obavestenje!mozda neko ne obrati paznju sta pise,pa nadrlja posle!!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zato sam i stavila na dva mesta na forumu, valjda ce ljudi videti. Mi recimo letimo u 5 i 30, znaci cekiranje pocinje dva sata ranije to je u 3 i 30, i sta da radim na aerodromu sa neadekvatnim koferom u to doba?! Mada sam im danas skrenula paznju u agenciji da mislim da je njihova duznost da to obaveste putnike, a ne da se ja sama dovijam i raspitujem, jer na sajtu agencije i dalje pise 20 kg po osobi, a ne po koferu, i dodala, pola u sali a pola ozbiljno da ako to ne urade da treba da imaju uvek spremnih 50-tak kofera na salteru :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ako pise-po osobi,onda je greska agencije i to velika!!!

mada nikad nisu bili strogi,do sad nisam nikad platila ni prekoracenje,a kamoli ovo,uvek sam racunala "po osobi" 20kg..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kopirano sa sajta agencije :

Dozvoljenatežina prtljaga 20kg po osobi (INF 10 kg), a ručnog prtljaga 5 kg po osobi. Svaki višak prtljaga se dodatno naplaćuje (prema pravilima i tarifama koje odredjuje avio prevoznik, a na koje organizator putovanja ne može imati uticaja - 7 EUR po kg viška).

Ja u zivotu nisam presla 40 kg ukupno, za sve troje, a to je obicno u dva kofera jedan tezi, a jedan laksi. I stvarno mislim da je neophodno obavestiti ljude, jer navikli su godinama da putuju na jedan nacin bez problema, a niko od nas nije vidovit pa da nam se "javi" da je doslo do promene.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mislim da je ipak 20kg po osobi. Tih 20kg mozes rasporediti u vise kofera (torbi). Zamisli da jedna osoba ima 2 kofera i to 1 od 20kg i 1 od 15 kg.

vec sam napisala da u Egiptu gledaju koliko je kofer tezak i sve preko 20kg/1osoba, naplacuju. Bila je troclana porodica sa nesto malo vise preko 30kg u jednom koferom. Prosli bez problema na obe strane

Izmenjeno (seagull)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni danas tako rekli u argusu. E sad, moze da ne bude problema, a opet moze i da bude, a onda je problem ozbiljan u 4 nocu na aerodromu. Zato ja da obavestim ljude, pa nek svako radi kako misli da treba. Kako mi rece devojka, to je novo ove godine i u principu puno avio kompanija se toga pridrzava, nezavisno od Egipta. Definitivno - 1 kofer po coveku, 20 kg po koferu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

"Definitivno - 1 kofer po coveku, 20 kg po koferu. "

Da, bas tako! Plus rucni prtljag

Izmenjeno (seagull)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putujem za 20ak dana u Egipat pa me zanima koliko je dozvoljeno kg rucnog prtljaga da se nosi? 5 ili 10 kg?

Hvala unapred :neznam:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka