mimica80

Koja je maksimalna dozvoljena tezina prtljaga u avionu?

119 poruka u ovoj temi

22.08.12. putujem za hurgadu. Interesuje me da li neko moze da mi kaze da li je maksimalna tezina kofera 20 kg? Da li striktno gledaju tezinu kofera ili se dozvoljavaju mala odstupanja?

Koliko naplacuju dodatnu kilazu?

Koja je maximalna tezina rucnog prtljaga koji mogu da nosim sa sobom u avion?

Koliko se to strogo nadgleda?

Da li i dalje postoje ogranicenja kolicine tecnosti koju mogu da unesem u avion sa sobom?

Da li realno to proveravaju na aerodromu?

 

Hvala unapred za informacije.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

20kg za bagaz, a 10kg za racni prtljag...proveravaju na check in stavljas na vaga i meri to sto je do 10kg ide so tebe, a do 20kg ide u bagaz, ako malo vise imas moze da ti naprave problem i da platis extra ali moze i da ne zavisi kako se pogodi...obicno do 500g ne prave problema barem meni nisu to uradili...Ali ides u Egiptu uzmi samo majice i kupace gace nemas potreba od drugo :D

Izmenjeno (BojanMKD)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

20kg za bagaz, a 10kg za racni prtljag...proveravaju na check in stavljas na vaga i meri to sto je do 10kg ide so tebe, a do 20kg ide u bagaz, ako malo vise imas moze da ti naprave problem i da platis extra ali moze i da ne zavisi kako se pogodi...obicno do 500g ne prave problema barem meni nisu to uradili...Ali ides u Egiptu uzmi samo majice i kupace gace nemas potreba od drugo :D

Hvala puno na brzom odgovoru :)

da li mozda znas koliko se doplacujje po kilogramu viska od dozvoljenih 20kg?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

neam pojma nikad nisam prosao tezinu, samo jednom bilo je 400g plus ali nisu mi rekli nista :)

Izmenjeno (BojanMKD)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mi smo culi da je 10$ po kilogramu.

ali moram da kazem da smo jedne godine imali 17kg preko(2 kofera -40kg,a mi imali 57kg),onaj na pultu prevrnuo ocima kad je video,egipcanin,ja se nakezila i rekla da ne mogu da odolim egip.peskirima,on se nasmeja i nista..a svi se okupili da gledaju koliko ce da me oderu.s obzirom da nam ostalo 20e,ne znam sta bi radili,zaista..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nama se prosle godine u povratku desilo isto to, imali smo skoro 20 kg viska(impulsivna kupovina peskira i suvenira, eh), posto sam znala da cemo imati preko, dogovorila sam se sa vodicem da mi pomogne da se iscenkamo sa sluzbenikom, na kraju smo platili 40e, a cini mi se da je 7e bio 1kg viska..

Izmenjeno (Iva:))
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kada smo se ovog leta vraćali iz Hurgade, vodič Spirita nam je posebno napomenuo da je na aerodromu Hurgada pravilo 20 kg po osobi, a ne po koferu. Te da ukoliko bude bilo kakvih problema da se obratimo vodičima njihove partnerske egipatske turističke agencije čiji vodič je imao pristup na aerodrom i koji nam je svo vreme bio na raspolaganju. To praktično znači npr. 3 osobe sa avio kartama 60 kg, nezavisno od pojedinačne težine kofera. Koliko se sećam doplata za prekoračenje je 10$ po kilogramu. I mogu reći da je nekoliko njih moralo da doplati prekoračenu težinu..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako ste već svesni da imate višak kilograma u koferu,

prebacite što veći deo u ručni prtljag.

Nisam siguran da li je dozvoljeni ručni prtljag osam ili

deset kg, pa puta dva. Malo li je?

Primetio sam da malo ljudi ima "velike" ručne prtljage.

Ili nemaju potrebu, ili nemaju informaciju šta je dozvoljeno.

Izmenjeno (srećan putnik)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zna li neko prave li problem ako se pnese malo hrane,jaffa ,plasma,cokoladice i nesto suvo(cajne,prsute neka pasteta) da se malo zamezi na crvenom moru.Moze li se poneti kuvalo za kafu :razmislja:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nama se prosle godine u povratku desilo isto to, imali smo skoro 20 kg viska(impulsivna kupovina peskira i suvenira, eh), posto sam znala da cemo imati preko, dogovorila sam se sa vodicem da mi pomogne da se iscenkamo sa sluzbenikom, na kraju smo platili 40e, a cini mi se da je 7e bio 1kg viska..

hehehe upravo sam htela da pitam kako je moguce da u povratku imate 20 kilograma vise nego pri polasku :)

mislim, koliko je to peskira?

da li se zaista toliko isplate?

sad kad ste ih oprali kuci i koristili neko vreme da li i dalje mislite da su dobri?

sta jos mogu da ocekujem da cu kupiti tamo kao i svaka cura kojoj oci bljesnu kad god vidi nesto sareno? :P)

ps. da li je stvarno bolje imati dolare od evra?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@stinki

Ako baš ne možeš bez toga, nosi slobodno.

Niko te neće ni pogledati.

Izmenjeno (srećan putnik)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zna li neko prave li problem ako se pnese malo hrane,jaffa ,plasma,cokoladice i nesto suvo(cajne,prsute neka pasteta) da se malo zamezi na crvenom moru.Moze li se poneti kuvalo za kafu :razmislja:

Koliko kapiram, sve to moze pod uslovom da je u koferu a ne u avionu (ali ni to ne garantujem)

Meni se desilo da sam nosila kuvalo u hotel u Seresu (Grcka) i da cim sam ga ubacila u struju prvo sto zamalo struja da me ubije a drugo sto sam uspela da napravim spoj pa je cela vertikala hotela ostala bez struje na celo popodne :(((

koja bruka i sramota .... :(

a samo sam htela svoju kaficu :(

tako da, iz sopstvenog iskustva znam da se na kuvala ne gleda blagonaklono :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zna li neko prave li problem ako se pnese malo hrane,jaffa ,plasma,cokoladice i nesto suvo(cajne,prsute neka pasteta) da se malo zamezi na crvenom moru.Moze li se poneti kuvalo za kafu :razmislja:

Ponesi bartri lonca sarme i punjenih paprika kao svaki normalan paradajz turista.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

20kg za bagaz, a 10kg za racni prtljag...proveravaju na check in stavljas na vaga i meri to sto je do 10kg ide so tebe, a do 20kg ide u bagaz, ako malo vise imas moze da ti naprave problem i da platis extra ali moze i da ne zavisi kako se pogodi...obicno do 500g ne prave problema barem meni nisu to uradili...Ali ides u Egiptu uzmi samo majice i kupace gace nemas potreba od drugo :D

Ih, ti kao da ne znas kako zensko ide....

samo zato sto mi se sandalice ne slazu sa haljinom za sesto vece, moracu da idem u shoping po jos jedne sandale....i tako...onda se setim divne krem suknje...ali nemam papuce za nju i tako...to kod devojaka eksponencijalno raste pa gledam kako da se uklopim u 30 kg :)

Ponesi bartri lonca sarme i punjenih paprika kao svaki normalan paradajz turista.

slazem se:) nema potrebe za kuvalima :)

15 dana zivecemo na espresima, kapucinima i nescafe frapeima u egipatskom izvodjenju :)

ma nek ide zivot :) i to je deo putovanja :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se zene moraju da nose vise garderobu :D Ali zato to kosta vise kad se ukrcas u jet :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka