mtin

Put do Albanije

254 poruke u ovoj temi

Pošto putujem sa decom i planiram da krenem iz Vranja kolima na Skoplje pa na Prištinu i dalje ka Tirani i Draču, da li mi je na Makedonsko-Kosovskoj granici potrebni izvodi za decu ili možemo samo sa pasošima? I nije mi jasno kad kazu izvod deteta sa slikom, nikada nisam video taj dokument.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Скинуто са Министарства спољних послова:

УЛАЗАК И ИЗЛАЗАК ИЗ ЗЕМЉЕ Држављани Р. Србије који поседују важећу путну исправу, или биометријску личну карту, могу ући, бити у транзиту и боравити у Р. Албанији без визе 90, у периоду од 180 дана од датума првог уласка на територију земље. Малолетним лицима улазак у Р. Албанију могућ је искључиво с пасошем.
Држављани Р. Србије који намеравају да у Албанију путују преко јужне српске покрајине Косова и Метохије преласком административних линија у Мердару, Јарињу или Брњаку са собом морају имати важећу биометријску личну карту, а за децу Извод из матичне књиге рођених, на који је неопходно залепити или захефтати фотографију детета.

Потпуно је свеједно ваљда да ли на Косово улазите из Македоније или Србије као држављанин Републике Србије - они наше пасоше не прознају.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Niste naveli koje vas letovalište interesuje.

 

 

Hvala na interesovanju, nije odluceno uopste koje letovaliste, jer zavisi najvise od toga da li je izvodivo avionom ili ne (vidi u nastavku sta sam napisala). Tek iscitavam o Albaniji i trazim sta bi zainteresovanima najvise odgovaralo (idealno plaza sa nekim prirodnim hladom ali ne mora ako nema, ne mora pesak vec moze i kamenje, i da je plaza blizu smestaja za pesaka posto ljudi ne bi koristili auto, eventualno iznajmili na dan-dva da obidju nesto)

 

andrassyut

Sa zakašnjenjem sam video tvoje pitanje. Prošle godine sam sreo u Himareu poznanika koji je avionom doputovao do Tirane, a onda iznajmio renta kar da bi se prebacio do Sarande. Rekao je da nije skupo, ali se nisam interesovao za cenu pošto putujem sopstvenim kolima.

 

 

Dobila sam odgovor sa sajta "albanija.rs" da ima organizovanih autobuskih polazaka sa aerodroma do svih vecih letovalista i da je cena u jednom smeru 15 evra, npr. Tirana - Saranda. (Za ovo moram ponovo da pitam detalje, da li su polasci bas sa aerdroma ili se mora prvo u Tiranu)

Cena transfera automobilom je 150 evra za 4 osobe (pretpostavljam prosto za ceo auto/taksi).

Pretpostavljam da je onda najlakse doci do nekih letovalista blizu Tirane, ali koliko uspevam da zakljucim na osnovu foruma i drugih tekstova, lepse je more na jugu.

 

 

Izmenjeno (andrassyut)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Želim Vam lep odmor, za koju god lokaciju da se odlučite.

Ako mogu da pomognem, navešcu par informacija (svi podaci su sa interneta) i navedeni su izvori.

Na sajtu aerodroma je navedeno da sa aerodroma direktnih autobusa (u vidu šatl prevoza različitih prevoznika) ima za:

-Tiranu (na svaki sat od 08-24),

-Drač (u 10:00, 12:00, 15:30, 17:00 i 22:00),

-Fier (u 09:00,10:30, 11:30, 13:00, 16:30, 17:30, 19:00, 21:00 i 23:00)

- Valonu (u 10:00, 11:30, 13:30, 14:30, 16:30 i 22:00) -https://www.tirana-airport.com/c/16/bus

*-proverite validne info. na sajtu aerodroma 

Sa Sarandu treba da odete u Tiranu na autobuski terminal za jug ili jednostavno pitate za stanicu za Sarandu -https://travellingbalkans.com/tirana-to-saranda-bus/ (na navedenom sajtu je preporučen i šatl prevoz https://www.rivierabus.com/ koji počinje sa radom 12.06.2021) ili zakazivanje prevoza preko Viatora.

Autobusi za Sarandu idu  u 05:30; 07:30; 08:30; 09:45; 11:30; 12:30; 16:00; 22:00 - https://tirana.al/pika-interesi/terminali-i-autobusave-te-jugut

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo stigli u Sarandu juce, isli preko Ohrida, pa na Strugu, Elbasan, Fier...putevi su me odusevili, siroki, asfalt dobar, nema zakrpa.   Od Fiera je do Djirokastre jedan deo i sa 4 trake autoput, nema zaustavne, a vecim delom sirok magistralni pu i samo pravo, jedino deo 30 km do Sarande su serpentine. Inace od Ohrida do Elbasana priroda je fantasticna... Eto ako nekog zanimaju detalji neka pise. Srecan put

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Zanima nas sve o Sarandi, papisi na temi Albanija bez predrasuda ili nekoj odgovarajucoj.

Mi ako bismo kolima, isto bismo preko Ohrida.

Da li ste tamo spavali?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Zanima nas sve o Sarandi, papisi na temi Albanija bez predrasuda ili nekoj odgovarajucoj.

Mi ako bismo kolima, isto bismo preko Ohrida.

Da li ste tamo spavali?

Eno odgovorio na temi Albanija smestaj...

Da spavali smo u Ohridu, Vila Darki, ima na booking, za preporuku u centru bas, ima parking, bukvalno novo, tek otvoreno pa ima promo cene... Jos ako imate genius status onda i jos popusta...naravno gorivo u MKD sipajte pun, jeftinije dosta

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@amgmiki a odgovor na moja pitanja,do duse na PP,ali nema veze,odgovori ovde

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da odgovorim ovde taman da svi vide. Put do Ohrida je klasican onaj preko Tetova i Gostivara... Od Ohrida so Sarande, preko Elvasana treba oko 6 sati sa manjim puzama, normalne voznje. Mada na magistrali se vozi 100km/h

Kao sto sam napomenuo u onoj drugoj temi putevi su odlicni i priroda i pejzazi fenomenalni

E sad najvaznije ono, izaberite Mucobega hotel u Sarandi, ima svoju extra plazu, lepsa od Ksamil plaza, gde je bas guzva. A uvece ionako morate kolima u Sarandu, jer Ksamil nema sta da ponudi za sernju uvece... E sad ovo sve za one koji zele da prosetaju uvece uz rivu Sarande, Ksamil ima lepe hotele i plaze ispod, al eto pogledsjte i ovu opciju, gde imate sve svoje, na 2, 5km od grada, a od Ksamila dosta vise, i mislim da u Ksamilu morate placati lezaljke osim ako bas hotel nema svoju, a i ako ima nacickano previse... Eto ako jos nesto treba slobodno pitajte. Upravo sad bili u Butrintu, ulaznica je 1000lek, arheolosko nalaziste...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@amgmiki a sta sve treba od dokumenata ako ulazim iz Mk u Alb?

Osim pasosa,sta meni jos treba kao vozacu,zeleni,medjunarodna dozvola i sl.?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@amgmiki a sta sve treba od dokumenata ako ulazim iz Mk u Alb?

Osim pasosa,sta meni jos treba kao vozacu,zeleni,medjunarodna dozvola i sl.?

Samo pasos, saobracajna i zeleni, medjunarodnu ne traze, a nisam je ni imao hehe, svi fini, ljubazni kaxu nam u Butrintu, koliko sad Srba dolazi?☺

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Нови Сад - Саранда

 

Ми смо ишли из Новог Сада ауто-путем до Ниша и скренули према Мерошини, Прокупљу, Куршумлији и спавали у Пролом Бањи.

Има ту шта да се види од Ђавоље Вароши, цркве Лазарице, водопада, видиковца,...

Границу са КиМ смо прешли на Мердарама где су нам тражили само личне карте.

Следећих 20-так км је магистрални пут који је у радовима око Подујева, али се на другом кружном току скреће на ауто-пут. Ауто-пут је око регије Приштине хаотичан јер га прелазе пешаци и тек негде после аеродрома Слатина почиње оно право.

Модеран ауто-пут је све до прелаза Морине (Албанија) али смо ми скренули на излазу Призрен-Север и сипали на "Shell V-Power dizel".

 

Мислим да је све већ на форуму детаљно описано само бих да упозорим на један детаљ где су "пали" многи наши туристи (возачи) јер су били неприпремљени. Тако су ми причали.

Код места "Fushe Milot" се укључујете на ауто-пут Скадар-Тирана али он врло брзо постаје магистрални и ту почињу гужве. Код места "Fushe-Kruje" се искључујете са овог пута према Драчу и ту је опет невиђена гужва.

И једно и друго "GOOGLE MAPS" (На КиМ не функционише него само "ViaMichelin") није најсрећније обрадио јер је све то сада мало модерније изграђено!?!

 

УПОЗОРЕЊЕ!

 

Са овог пута треба да се укључите на ауто-пут према Саранди, у ствари треба да скренете десно према "RROGOZINE ,  KAVAJE"!?!

ЗНАЧИ НЕМА ЗНАКА ЗА "GHIROKASTER" ВЕЋ ЗА ОВА ДВА ПОМЕНУТА МЕСТА!!!

 

Ту су многи наши туристи погрешили, отишли у Драч и онда уз море сатима возили до Саранде планинским пределом уз гомиле кривина, успона и серпентина!?! Неки и по 6 сати!?!

 

Даље је све лагано ауто-путем и магистралом где ћете уживати док не скренете код места "Jorgucat" за Саранду. Та деоница у ствари води преко "брда" уз доста кривина али кад дођете до реке Бистрице - уживаћете!

 

Сумирам:

Пут преко КиМ ОК, имате једно искључење, а врло брзо "спуштање" десно на ауто-пут све до прелаза Морине.

Пут у Албанији ОК, деоница укључења на пут Скадар-Тирана и искључање према Драчу прометно и гужва.

 

ОБРАТИТЕ ПАЖЊУ НА УПОЗОРЕЊЕ!!! НЕМА ЗНАКА ЗА "GHIROKASTER" него "RROGOZINE,  KAVAJE"!?!

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

ОБРАТИТЕ ПАЖЊУ НА УПОЗОРЕЊЕ!!! НЕМА ЗНАКА ЗА "GHIROKASTER" него "RROGOZINE,  KAVAJE"!?!

 

Druze jel ovo dobar pravac od Ohrida do Ksamila?

 

I jos nesto,pitanje za pratioce foruma,kakvi su vasi komentari na ova 2 haosa po plazama Albanije koji su se desili u zadnja 2-3 dana?

Jedan gore na severu Albanske plaze i drugi ne znam gde bese,neke tuce,pucnjave i 3-4 ubistva?

Izgleda da je Albanija i dalje divlji zapad :)

aaa.png

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka