mtin

Put do Albanije

96 poruka u ovoj temi

Da li je neko u skorije vreme bio u Albaniji, tačnije u Draču. Kako se najbolje stiže do tamo ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam isao iz Skopja, najbolja ruta do drac je preko Struge, granicni prelaz Kafasan, preko elbasan u ALB do drac...oko 4 sati voznja od Skopja...ili imas jos brza ruta preko novi auto put koji spaja Kosovo sa Albanijom, preko Prizren gracni prelaz Morina i ides prema Drac, a prolazis pored Kuks :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Iz Srbije...Kumanovo,Bitola.... Struga..na to si mislio...ovaj drugi put ide preko Kosova???

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kumanovo,Skopje, Ohrid, Struga, Elbasan, pored Tirana do Drac :)

Iz Vojvodine najblizi put ti je preko Crne Gore, Podgorica granicni prelaz Bozaj-Hani i Hotit albanski se zove, preko grad Shkoder (na skadarsko jezero), Milot i Drac...ali imas preko uzice i CG los put nema autoput i ako je 200+km krace stize se za vise vremena nego preko Makedonije...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo mi se vratili iz Albanije.....Inače navigaciju mi je žao što nisam zapalila..no dobro..odvela nas je preko nekih serpentina kakve u životu nisam videla pa preko same Tirane, gde voze u najboljem slučaju kao Turci..elem... išli smo preko Makedonije da bismo otišli na Ohrid..pa ka Albaniji. NAvigacija ne prepoznaje taj put preko Elbasana..nego te navodi na Tiranu,vratili smo se preko Elbasana i to je sasvim druga priča u odnosu na odlazak u Albaniju. Ono što je Bojan napisao je sve tačno do jedne, samo što mi nismo imali hrabrosti no dobro. Smeštaj može da se nađe na samoj plaži za oko 20e za 4. porodicu, hrana po restoranima je izuzetno jeftina, piće takođe. Kao narod su vrlo ljubazni, ali engleski ne znaju ni malo..italijanski da.....pre ćeš se sporazumeti na srpskom jer ima mnogo šiptara sa Kosova, ni sa njima nemaš ama nikakvih problema i oni ljudi došli na odmor, pa ih zabole za "sukob"... Plaža je onaj sitan uvlakački pesak...doneli smo u kupaćima jedno pola kubika. Higijena na plaži baš i nije jača strana, a Drač kuburi sa kanalizacijom pa se uveče jako oseća. Što se tiče svega ostalog bilo je skroz ok. Ove godine je bila proba za iduću. POslušaću Bojana pa odoh u VAlonu ili Valori kako oni zovu ,eventualno u Sarandu. Pribavila sam razno razne kontakte po Albaniji što se tiče smeštaja..pa sad je lako...pasoš,pare u džep i pravac....Albanija. Ako nekog nešto konkretno zanima tu sam...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kako ste uspeli da udjete u Tiranu:-D ide se pored grada a ne u sam grad:-) ali dobro videli ste bar malo najruzni glavni grad u evropi po meni...siptari Valona zovu je Vlore.Saranda je yzas put pun serpentina oko 120km od valone do sarande.meni licno bolje je preko grcka pa da udjem direkt saranda:-)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kako ?????!!!!!! Pa glupa navigacija nas je odvela direkt kroz Tiranu..da je ružna..jeste.Ako nisi išao tim putem od Ohrida do Tirane..nemoj...serpentine da umreš...rekoh vraćamo se preko Kosova pa makar nas isekli u šnicle...E onda nam je gazda hotela rekao da ima auto-put preko Elbasana... i to je sasvim druga priča..ali je navigacija ne prepoznaje. Morali smo da ukucamo Kavaja-Elbasan..pa Elbasan-Ohrid... Iduće godine znamo....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Isao sam i preko prizrena i preko struga,preko ohrida ispadas sa druge strane Oh jezera se ne isplati;-)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hm..pa prošli pored Struge.....izlazi se na Ćafasan....uf kad se setim....jeza me prođe.U svakom slučaju hvala na sugestijama.......

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Proucavala sam malo mape Albanije i nije mi jasno gde su te strasne serpentine.

Spominjete ih i na putu za Valonu i prema Dracu. I gde je taj novi auto - put?

Da pojasnim: koliko sam ukapirala kada se kod Struge predje u Albaniju ide se do Elbasana i tu malo nize, kod sledeceg grada, je raskrsnica na kojoj se odvajaju putevi prema Tirani, Valoni i Kavaji. Meni bi bilo sve jedno u kom pravcu idem (i prema kom gradu i moru), samo da je put sto bolji i da ne idemo bas kroz centar Tirane.

Dali se, i koliko, placaju putarine na njihovim putevima?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uf.....ja sam proučavala put..al sam ga proučila mani ga vragu :azdaja: . Elem, gde smo se zeznuli nemam pojma, ali smo otišli preko CENTRA TIrane, od Struge do Tirane je put bože me prosti,kroz Tiranu isto (voze ko ludaci da se ne ponavljam) a vratili smo se preko Elbasana, tako da smo omašili i Tiranu i serpentine i taj put je extra, ili je auto-put ili magistralni. I @bubice ako planiraš tamo na more idi u Valonu (Vlori), nemoj u Drač. Sve što te zanima pojašnjavam, ja sam išla kao izvidnica između ostalih.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svim forumašima.

Spremam se za letovanje u Albaniji, Saranda ili Ksamil, dakle sami jug Albanije, Jonsko more.

Termin 22.06. do 06.07. 14 noći.

Idemo kolima nas četvoro, troje odraslih i dete od 9 godina.

Smeštaj aktivno tražim, nadam se do kraja meseca da ću tačno znati gde i šta.

Hvala članu nohope na nesebičnim informacijama i pomoći oko svega što sam ga pitao, letovao je tamo 2009. kao što ste mogli da čitate i vidite fotke ovde na forumu.

Pročitao sam sve ČETIRI teme na ovom forumu koje imaju za temu Albaniju uopšte, i jedno je sigurno, informacija je malo jer Albanija još uvek nije atraktivna kako zbog dugogodišnje zatvorenosti tako i zbog raznih predrasuda. Ja predrasuda nemam, tako da idem tamo open mind da upoznam i vidim nešto novo. Član BojanMKD je napisao da je najbolji put iz Srbije za Sarandu preko Grčke, to i ViaMichelin preporučuje pa ću tako i ići.

E sada, imam nekoliko nedoumica, tiču se prevashodno puta.

1. Put vodi autoputem pored Skopja, pa se odvaja ka Prilepu i Bitoli i dalje na granični prelaz sa Grčkom (Niki). Pitanje je da li je taj put ok ili je bolje ići autoputem kroz celu Makedoniju do Gevgelije pa pored Soluna se uključiti na Egnatias Odou?

2. Gde skrenuti ka Albaniji? Da li ići skroz do Igumenice pa uz obalu voziti do Sarande ili kao što ViaMichelin pokazuje sići sa Egnatias Odou kod mesta Janine (Ioannina) i ići ka graničnom prelazu sa Albanijom?

Takođe sve sveže informacije iz Albanije su dobro došle. I ako ima nekog ko bi išao u isto vreme možemo zajedno.

Hvala unapred na odgovorima i savetima

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

legija037

Svaka tebi čast na hrabrosti i nepredrasudama. Ajde kad se vratiš napiši kako si se proveo. Treba li viza za Albaniju? Ja sam doduše bio jedno pedesetak puta, ali bez vize.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Legija 037, kada nađeš smeštaj..javi..mi bi opet išli..ali ipak južno. Bajazzo.... Bojan i ja smo poprilično detaljno opisali kakav je provod..de pročitaj :D . Ne treba imati predrasude....treba iskoristiti dok je jeftino..posle puj-pike.... Viza ne treba.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

1) preko Bitola ti je oko 40-50km blize ali vreme voznja ti je isto kao i preko evzoni jer tamo je sve.autoput a ovde kod gradsko nemas do granice i preko Lerin i Kostur kad udjes u GR dok se ne uklucis na egnatia odos je isto spor put... P.S. Lerin i Kostur Grci ga zovu Florina i Kastoria...

2) nemas potrebe kod janjine da vozis idi do kraja u Igumenistsi i imas mali prelaz tamo :-)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26022
    Ukupno tema
    868246
    Ukupno poruka