Trulex

Kampovanje na Lefkadi

36 poruka u ovoj temi

Hvala na odgovorima. Tako sam čitao i na facebook-u našao te kampove i jedino taj u Vasiliki-u je na plaži ipak je dosta vetrovito. No mi sa detetom od 4 godine pa i to otpada. Po mom ukusu je kamp koji je na samoj plaži, a to ne mogu da pronađem na Lefkadi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima još kampova. Neki su prazni ili skoro prazni i u julu. Ne znam zašto. 

Desimi mi se čini kao najbolji izbor i tu ima dva kampa: Jedan je sa manjim 'placevima' a drugi sa većim. Mislim da se taj prvi naziva "Desimi" a ovaj drugi "Santa Maura". Inače prvi kamp "Santa Maura" ( ili Mavra) je bio oko kilometar dalje od mora, prema Nidriju. Ima tu nekih ostataka - starih prikolica,.. I prvi naziv ostrva Lefkade je bio "Santa Maura", a prvo turističko naselje na ostrvu je bilo upravo taj napušteni kamp.

U Desimiju sam bio nekoliko puta, radi kupanja i fotkanja...  pa da malo zašarenimo temu :DSC_0243.thumb.JPG.3dad46ddd16dfccce56d2

Velika Desimi plaža ima i malu uvalu, koja počinje 'iza mog objektiva'. 

Naravno, da sam malo cunjao ( i Lunjao). Sretoh jednog 'ribiča' u debelom 'ladu, u pomenutoj uvali:

DSC_0252.thumb.JPG.616db6781829f1e24c625

Uvala je kao stvorena za malu 'divlju' marinu, koju mahom koriste ronioci za svoje čamce: Velika plaža im nije dovoljan zaklon od talasa ( nema ih uvek, Desimi je donekle zaštićen, na ovoj strani, malo više)

DSC_0240.thumb.JPG.fa4f1e3b6c85e84a333a7

Tavernu koju pominjete sam slikao još 2012 ( prošle godine  je već bilo 3 taverne).

DSC_0986.thumb.JPG.ac512627164f4c76541f6

Uveče će vam plima 'pokvasiti papuče' u taverni. toliko je blizu mora.Ovde pojedosmo najukusniju ribu ( brancin i oradu) i da ne verujete - najjeftiniju. Od 6 do 8 eura je porcija.

DSC_0982.thumb.JPG.5c4d6311bc9eeed54718e

Probali smo ribu i na drugim mestima ( u Vasilikiju na primer) ali ovde se sprema samo današnji ulov.. U Vasilikiju su me konobari kivno gledali kada sam odmahnuo glavom na ribu (na ledu), koju su mi 'ponosno' pokazivali. Videlo se da nije sveža..

Lunjali smo po "Santa Mauri",.. upoznali čuvara kampa... Pita nas, odakle smo. - - Serbia -  :D .. Nasmejao se slatko i prijateljski. Mi to iskoristismo da malo "pročešljamo" 'rajsko ostrvo' i pregledamo rajsko voće. 

SAM_1252.JPG.fbce2258eb978ade1897f2448db 

Ama, ljudi moji, bere li to iko ovde ?  

Došli smo u iskušenje ,.. 

SAM_1278.JPG.6ac670c71ddf824734d3dffff05

Shvatili smo kako je načinjen 'prvi greh'  :D :

DSC_0298.thumb.JPG.2b53ee4a5293183e63e53

Sledeće (2013.) godine smo hteli letovati ovde. Nijedna naš agencija nema ovaj kamp u ponudi, a preko interneta nam javiše da više nema slobodnih prikolica. 

Izmenjeno (Lunjo)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Поздрав свима.

Знам да је прошло много времена, али имам пар питања у вези споменутог, бесплатног кампа. Супруга и ја идемо на Лефкаду и интересује ме да ли је тај камп још увек активан и да ли се налази поред АВРА таверне или неке друге?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima li kampera ove godine ili su svi pobegli u privatni smestaj? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planiram da sa devojkom kampujem na Lefkadi, ima li neko skorija iskustva vezano za besplatan kamp ili kampovanje "na divlje" ? Puno bi nam značio bilo kakav odgovor, makar da ste vidjeli ljude da kampuju blizu plaža :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planiram da sa devojkom kampujem na Lefkadi, ima li neko skorija iskustva vezano za besplatan kamp ili kampovanje "na divlje" ? Puno bi nam značio bilo kakav odgovor, makar da ste vidjeli ljude da kampuju blizu plaža :)

Plaza Pefkulia, iznad plaze u sumu je divlji kamp.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26675
    Ukupno tema
    895513
    Ukupno poruka