Trulex

Kampovanje na Lefkadi

36 poruka u ovoj temi

Mislio sam vremenski koliko je potrebno voziti to tih čuvenih zapadnih plaža od Dessimi beacha?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

od pola sata do sat grubo...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

oko 40 min. lagana voznja.

@ sanjaa mislio sam na najlepse plaze a to su Katsiki i Egremni po meni :) Jeste blize je preko Vasilikija pa jos ako skrene po ta precica kod Ad. Petrosa je jos blize :)

Izmenjeno (BojanMKD)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

:sorry: Egremni pa Katsiki

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

S obzirom da smo ovog leta proveli pet dana na Lefkadi, a nismo boravili ni u jednom kampu mogu slobodno reci da je Lefkada raj za kampere avanturiste kojima nije potreban neki poseban kamperski komfor. Ukoliko bas zelite da budete na necijem posedu koji se zove kamp sa vodom i strujom, onda preporucujem Free Camping na mestu na kome se prilazni put za Egremni beach uliva na glavni put, nekih 1,5 km pre mesta Athani kada se krecete iz pravca plaze Porto Katsiki.

Pored toga, bili smo i u kampu Snata Mavra na plazi Dessimi. Lepo sredjen kamp, u maslinjaku, sa cistim i urednim mokrim cvorom. Sama plaza je sljuncana, sa finom tavernom u zaledjini. Bila je malo veca guzva, ali s obzirom na spic sezone i broj kampera i nije to bilo veliko cudo. Po izgledu obale i broju camaca i ronilaca, reklo bi se da je u blizini dobar teren za podvodne uzitke. Cena kampa mi nije poznata, ali mislim da ne prelazi 20 eura za dve odrasle osobe i sator.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako sam dobro razumeo, preporučuješ Free Camping sa vodom i strujom, jel to naziv kampa ili si mislio na divlje kampovanje?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Free Camping je zvanicno mesto za kampovanje za koje se nista ne placa. Tako pise i na ulazu. U blizini je taverna u kojoj se moze istusirati, natociti voda, a i stogod pojesti. Pretpostavka je da je vlasnik taverne pokusao da napravi kamp koji nije bio rentabilan, pa je odustao od te ideje i dozvolio da ljudi besplatno kampuju na njegovom placu i tako doprinesu prometu taverne, koji, kako smo mogli da vidimo, i nije mali.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

:sorry: Egremni pa Katsiki

Da da tako je, nisam video da sam napravio gresku :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Posle ovih tekstova mislim da sam izabrao destinaciju za sledecu godinu.

Moj mali doprinos popularizaciji kampovanja u Srbiji: http://dragan.ilic.in.rs/blog/kampovanje-zaboravljen-oblika-turizma/

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Interesuje me da li ima da se iznajme kamp kucice na Lefkadi? Poz svima

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko kampovao na Pefkuliji, posto sam video da je divlji kamp, samo ne znam gde se tusiraju i gde uzimaju vodu... posto bih najverovatnije isao ove godine...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima. Potrebno mi je vise informacija u vezi kampova na Lefkadi jer idemo prvi put ,interesuje me da li ima neki kamp na samoj plazi i kako se zovu kampovi, svaka informacija mi znaci jer idemo sa malim detetom. Mi smo kampovali prosle godine na Tasosu, pa ako tu mogu pomoci na raspolaganju sam. Na ovoj temi nisam pronasao da li ima kampova na zapadnoj strani Lefkade ,koja citam da je nesto lepsa. Hvala i pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nešto lepša je blag izraz :) Mnooooogo je lepša ! ...ali mnogima nije problem i da im zapadna strana bude baza.

Znam za Camp Kathizma a izgleda da postoji i kamp u Vasilikiju (Camp Vasiliki). Za njega proverite...

Latitide 38°46'33.64"N - Longitude 20°36'21.80"E su koordinate (Google Earth) za Kamp Kathizma. Nije na plaži ali je blizu (kolima i brodom) plažama Kathizma, Milos, Pefkoulia i plaži u Agios Nikitasu. Do njih se stiže kolima za par minuta ili peške ili peške i brodićem.

Ovde je LINK

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima kamp Vasiliki,i ne izgleda uopste lose..Nikad nisam praktikovala taj nacin letovanja pa ne znam sta utice na ukupni utisak,ali cini mi se da su zadovoljni turisti sa ovim u Vasilikiju..

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kamp je dobar,interesantno je da su kupatila i wc zajednicki,musko-zenski,ali to uopste nije problem.Meni se nije svidjala plaza,jer je kamenita od belih oblutaka a more je malo hladnije,ali takvo je Jonsko more,stvar ukusa.Inace ima dosta surfera i postoji skola surfa u okviru kampa,ali to ne smeta ostalima.Vasiliki je bas sarmantno mesto ,posebno uvece,ali zbog mora smo brzo otisli na Peloponez.Kome ne smeta nesto hladnija voda,mesto je idealno,jer su relativno blizu ostale plaze.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26675
    Ukupno tema
    895513
    Ukupno poruka